GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ζήτηση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 22-11-2012, 23:43
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xristos330 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα, στόχος μου είναι να αποκτήσω μία ADV του '08 ή '09 με τα χαρακτηριστικά του αρχικού post. (το ποσό μέχρι €10.000 ανταποκρίνεται για μοντέλο του '09 και απαραίτητα μαύρο-γκρι).
Τώρα αν μέχρι την άνοιξη δεν βρω, ίσως να πάω και για την νέα GS του 2013, είδωμεν.
Κάθε πρόταση δεκτή και σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ πολύ όσους επικοινώνησαν μαζί μου και εύχομαι οι μπέμπες τους να βρουν άξιο αγοραστή.
Βρε αγορινα συγνωμη κι'ολας αλλά ψάχνεις για την σούπερ ευκαιρία( adventure '09) με αυστηρά μόνο 10000€ ταβάνι αν εχω καταλάβει καλά ( που κατ'εμέ ή απο μεγαλη αναγκη κάποιος θα το δίνει ή θα ειναι γεμάτο προβλήματα ή άδειο απο έξτρα ) αλλά τέλος πάντων περι ορέξεως κολοκυθοπιτα. Και ξαφνικά μας μιλας για μια αγορά 20000€ για μοτοσυκλέτα'13. Η απορία που μου προκύπτει ειναι πως και δεν δίνεις εστω 3000€ περίπου παραπάνω να πάρεις αυτο που θέλεις και να ειναι χαρτί?

Στάλθηκε απο μένα βρε!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 23-11-2012, 11:43
xristos330 Ο/Η xristos330 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ
Μoto: R1200 GSA '08
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή Απάντηση: 1200 GS ADVENTURE '08 ή '09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε αγορινα συγνωμη κι'ολας αλλά ψάχνεις για την σούπερ ευκαιρία( adventure '09) με αυστηρά μόνο 10000€ ταβάνι αν εχω καταλάβει καλά ( που κατ'εμέ ή απο μεγαλη αναγκη κάποιος θα το δίνει ή θα ειναι γεμάτο προβλήματα ή άδειο απο έξτρα ) αλλά τέλος πάντων περι ορέξεως κολοκυθοπιτα. Και ξαφνικά μας μιλας για μια αγορά 20000€ για μοτοσυκλέτα'13. Η απορία που μου προκύπτει ειναι πως και δεν δίνεις εστω 3000€ περίπου παραπάνω να πάρεις αυτο που θέλεις και να ειναι χαρτί?
Καλημέρα Μάριε,

πρώτα απ'όλα να διευκρινίσω ότι δεν έχω διάθεση μέσα από την αγγελία μου να προσβάλω, σέβομαι την περιουσία του καθενός (από τη θέση αυτή πέρασα και εγώ) και για το λόγο αυτό άλλωστε έβαλα αγγελία ζήτησης, όπου ο καθένας συμμετέχει οικειοθελώς.
Τώρα για να απαντήσω και στην απορία σου, αν είναι να δώσω +€3000 για ένα μοντέλο του 09 (γιατί σε μοντέλο του '09 και '08 αναφέρομαι), τότε συγχώρεσέ με προτιμώ να πάρω τη νέα GS, με ότι αυτό συνεπάγεται (νέο μοντέλο, νέος κινητήρας κα).
Είμαι γενικά υπέρ του καινούργιου και όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ έχω θέσει ως στόχο την απόκτηση μιας 1200αρας GS μέχρι την άνοιξη. Τώρα αν αυτό πραγματοποιηθεί στα μισά χρήματα, πές μου ποιος δεν το θέλει!

Υ.Γ Δεν ψάχνω την σούπερ ευκαιρία, απλώς προσαρμόζω την προσφορά μου στα δεδομένα της αγορας.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 23-11-2012, 12:36
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: 1200 GS ADVENTURE '08 ή '09

Συγκρινεις 2 ανομοια πραγματα ομως, το μοντελο που ζητας ειναι adventure ενω το νεο μοντελο θα βγει σε απλο!
Εγω ειμαι επιφυλακτικος σε καινουργια μοντελα γιατι πλεον ολα εχουν τα θεματακια τους και βγαινουν ανακλησεις, εγγυησεις κτλ ενω εχω πληρωσει καινουργιο μηχανακι!

Σου προτεινω να παρεις μοντελο 2010 με 2πλο εκεντροφορο που δεν εχει θεμα με esa ή press direct και με τα χρηματα που θα δωσεις επιπλεον 1ον τα γλυτωνεις με μια πιθανη βλαβη στο 08-09 μοντελο και 2ον θα τα παρεις σε περιπτωση μεταπωλησης.

Στις βαλιτσες μην κολλας,υπαρχουν επιλογες σε μτχ μαμα ή καινουργιες aftermarket που δεν ξεπερνουν τα 1000€, τα οποια μπορεις αν εισαι με τα χρηματα στο χερι να τα αφαιρεσεις απο την αγορα!

Η αποφαση δικη σου, καλη αγορα!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 26-11-2012, 19:22
xristos330 Ο/Η xristos330 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ
Μoto: R1200 GSA '08
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή Απάντηση: 1200 GS ADVENTURE '08 ή '09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγκρινεις 2 ανομοια πραγματα ομως, το μοντελο που ζητας ειναι adventure ενω το νεο μοντελο θα βγει σε απλο!
Εγω ειμαι επιφυλακτικος σε καινουργια μοντελα γιατι πλεον ολα εχουν τα θεματακια τους και βγαινουν ανακλησεις, εγγυησεις κτλ ενω εχω πληρωσει καινουργιο μηχανακι!

Σου προτεινω να παρεις μοντελο 2010 με 2πλο εκεντροφορο που δεν εχει θεμα με esa ή press direct και με τα χρηματα που θα δωσεις επιπλεον 1ον τα γλυτωνεις με μια πιθανη βλαβη στο 08-09 μοντελο και 2ον θα τα παρεις σε περιπτωση μεταπωλησης.

Στις βαλιτσες μην κολλας,υπαρχουν επιλογες σε μτχ μαμα ή καινουργιες aftermarket που δεν ξεπερνουν τα 1000€, τα οποια μπορεις αν εισαι με τα χρηματα στο χερι να τα αφαιρεσεις απο την αγορα!

Η αποφαση δικη σου, καλη αγορα!
Δεν έχεις άδικο! Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 26-11-2012, 21:14
chrisoik Ο/Η chrisoik βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: αθηνα θησειο
Μoto: BWM GS1200 ADVENTURE 9/2007
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: 1200 GS ADVENTURE '08 ή '09

καλησπερα χρηστο
Φιλος μου πουλαει τη μηχανη του. Ειναι 5/2008 γκρι μαυρο με μαυρη φιμε γνησια ζελατινα χωρις ομως πλαινες βαλιτσες με 42.000χλμ.ειναι σε πολυ καλη κατασταση. η αγγελια του ειναι
Bmw R 1200 GS Adventure '08 - € 9.500 EUR - Car.gr
αν θες δες το
off the record με 10.000 μετρητα αγοραζεις πολυ καλο μηχανημα γενικα μιλωντας!!!
καλο ψαξιμο!!!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 19-02-2013, 17:53
xristos330 Ο/Η xristos330 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ
Μoto: R1200 GSA '08
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή Απάντηση: 1200 GS ADVENTURE '08 ή '09

Ευχαριστώ πολύ το forum για τη φιλοξενία. Η χοντρούλα έχει πάρει ήδη τη θέση της στο γκαράζ. Παρακαλώ τους Admins να κλείσουν το νήμα.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 19-02-2013, 21:13
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: 1200 GS ADVENTURE '08 ή '09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xristos330 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ το forum για τη φιλοξενία. Η χοντρούλα έχει πάρει ήδη τη θέση της στο γκαράζ. Παρακαλώ τους Admins να κλείσουν το νήμα.
Πριν κλείσουμε το νήμα, θέλεις να μας πεις, τι μηχάνημα πήρες τελικά και σε ποια τιμή;;

Ξέρω ότι πολλοί δεν θα ήθελαν να δημοσιοποιήσουν κάτι τέτοιο και θα σεβαστώ απόλυτα αν δεν θέλεις να το κάνεις...

Απλά πιστεύω, ότι θα είχε πολύ ενδιαφέρον να δούμε σε τι τιμές, γίνονται πράξεις σήμερα..

Καλοτάξιδη σε κάθε περίπτωση...
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 19-02-2013, 21:29
xristos330 Ο/Η xristos330 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ
Μoto: R1200 GSA '08
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή Απάντηση: 1200 GS ADVENTURE '08 ή '09

Adventure, 08/2008, 46.000χλμ, μαύρο-ανθρακί, full extra, τριβάλιτσο αλουμινίου, συναγερμός, Akrapovic. Προστατευτικά και τσαντάκια Touratech. Το μόνο που πρόσθεσα είναι το tank bag και 2 Rallye Pro 3 Jackets.

Όσο για την τιμή, θα ήθελα απλώς να αναφέρω (συγχωρέστε με για αυτό) ότι άφησε και τους δυο μας ικανοποιημένους.

Λοιπόν, είμαστε έτοιμοι πλέον με το έταιρον ήμιση να ακολουθήσουμε στην επόμενη εκδρομή. Κάτι σκεφτόμαστε για ένα από τα επόμενα τριήμερα του Μαρτίου, Θα τα πούμε καλύτερα στις ΠΡΟΤΆΣΕΙΣ.

Last edited by xristos330; 19-02-2013 at 21:36.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!