GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 13-07-2013, 08:29
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια το να τους την στησουμε σας περνα απο το μυαλο!!! δολομα!!! και μετα πληρωνουν ολες τις καταγγελιες για κλεμενες μοτο !!!
Σού περνάει εσένα από το μυαλό ότι αυτοί οι τύποι η τύπος η συνεργάτης των τύπων μπορεί να είναι και μέλος στο forum?κι ότι γράφεται αυτή την στιγμή μπορεί την επόμενη να διαβαστεί?
Προληπτικός?ναι...
Θεωρίες συνωμοσίας???κάργα.αλλά τα πάντα γίνονται σε αυτό τον κόσμο,κι αν έχω μάθει κάτι σε αυτή την Ζωή είναι μην εμπιστεύομαι τίποτα και κανέναν.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 14-07-2013, 04:32
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σού περνάει εσένα από το μυαλό ότι αυτοί οι τύποι η τύπος η συνεργάτης των τύπων μπορεί να είναι και μέλος στο forum?κι ότι γράφεται αυτή την στιγμή μπορεί την επόμενη να διαβαστεί?
Προληπτικός?ναι...
Θεωρίες συνωμοσίας???κάργα.αλλά τα πάντα γίνονται σε αυτό τον κόσμο,κι αν έχω μάθει κάτι σε αυτή την Ζωή είναι μην εμπιστεύομαι τίποτα και κανέναν.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Ο σοφος λαος μας λεει.... μια του κλεφτη δυο του κλεφτη ... ειναι πολυ πιθανων αυτο που λες...να ειναι παντου και να διαβαζουν ... αλλα... υπαρχει αυτο το γ@μημενο το αλλα...

Παιδες μην επαναπαυεστε στο οτι η δικια μου ειναι ασφαλης και δεν... καντε κατι λυσεις υπαρχουν... θα το ξαναπω... σημερα του φιλου μας αυριο το σπιτι μας ... το δεν βαριεσαι δεν ειναι λυση... βαζω τον εαυτο μου στη θεση απο το παλικαρι και κλαιω στην ιδεα... ας ειναι το τελευταιο κρουσμα και μακαρι το παλικαρι να την βρει ατοφια.
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 14-07-2013, 14:09
PLATJOHN Ο/Η PLATJOHN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: K1300GT
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Καλησπέρα

Είμαι και εγώ θύμα μιας κλοπής την 30/04/2012 ξημερώματα μου έκλεψαν το GSA μοντέλο του 2010 περιοχή Λαμπρινή.
Κλειδωμένο στην πυλωτη με συναγερμό , ήταν η πρώτη και η τελευταία βέβαια που δεν ήταν κλειδωμένη μαζί με το παπί μου και ήταν στην έξω μεριά, και αυτο γιατί πηγαίνωντας σπίτι ήταν να φύγω μετά από καμιά ώρα και τελικά ακυρώθηκε η έξοδος, με αποτέλεσμα η μηχανή να μείνει στην έξω πλευρά με οπτική όρατότητα και δεύτερον και σημαντικώτερο εκείνο το βράδυ έφυγε εκτάκτως το διπλανό αυτοκίνητο από δίπλα μου για να πάει στο χωριό αργά το βράδυ. το αποτέλεσμα την σήκωσαν με το βαν και πάει πέταξε. μετά από 5 ημέρες έκλεψαν άλλη μία 500 μετρα ποιό πάνω.
Οι αλήτες γυρνάνε βάζουν στόχο τις παρακολουθούνεκαθημερινά καθημερινα καθημερινα και μόλις δωθεί ευκαιρεία τότε γίνεται το κακό .
Τα τελευταία χρόνια ενω δεν κλέβανε ποτε BMW (αυτός πλην των άλλων ήταν και ένας λόγος που είχα bmw ) κλέβουνε συνέχεια και αυτό γιατί!!! να σας πώ πρώτα για δείς bmw στον δρόμο έπρεπε να ήσουν τυχερός το γνωρίζ πολύ καλά μιας και οδηγώ 32 χρόνια μηχανές εκ των οποίων τα 25 bmw . κάποτε δεν κυκλοφορούσαν ανταλακτικά μεταχειρισμένα και τώρα γίνεται χαμός . παλαιότερα υπήρχαν τρία με τεσσερα συνεργεια εξουσιοδοτημένα, που είχα και λίγο υψηλό κόστος συντήρησης, μετά άνοιξε σε κάθε γειτονιά και έναμη εξουσιοδοτημένο η κάθε μηχανικός έβρισκε ένα χώρο και άνοιγε ένα μαγαζάκι έβαζε απο έξω ταμπέλα bmw και αυτό ήταν πήγαινε ο κάθε ένας τυχαίος ναι τυχαίος που αγόραζε μια μεταχειρισμένη μηχανή και ζήταγε ανταλακτικά μεταχειρισμένα και άρχισε σιγά σιγά να βρίσκει. μετά έγιναν τα forum όπου επιτρέπουν να πουλάει ο κάθε ένας ο κάθε αλήτης κλέφτης ότι θέλει ΄χωρίς καμία υποστήριξη και έρευνα από κανένα φορέα προστασίας βγήκαν όλα αυτα τα car.gr ta ricardo ta ebayκαι όλα τα καλούδια και έτσι χάνονται οι μηχανές.


Φίλε κουράγιο έχει περάσει 1,5 χρόνος και ακόμα με σφείγγει η καρδιά μου...
όταν κατεβαίνω το πρωί στην πυλωτή καθημερινά σκέφτομαι εκείνη την ημέρα που δεν την αντίκρυσα κάτω. Να φαντασετείς πως δεν το πίστευα ότι την έχασα και νόμιζα πως την είχς πάρει η γυναίκα μου που δεν οδηγεί για να μου κάνει πλάκα. κανείς δεν μπορεί να το νοιώσει αν δεν το έχε πάθει. κανείς κανείς

Πρόταση στα Forum σταματείστε να δέχεστε αγγελίες πώλησης οποιεδήποτε αγγελίες ακόμα και κινητών, βρείτε τρόπο να πιστοποιήτε αυτό που ανεβάζει αγγελίες, παρακολουθώ κάποιους που πωλουν συνέχεια , απορία που τα βρίσκουν ρε γαμώτο!!!!!!!!!!!!!

Αγανακτισμένος , στεναχωρημένος, πικραμένος χαιρετώ
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 15-07-2013, 10:29
Fast&Furious Ο/Η Fast&Furious βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αγιος Δημητριος
Μηνύματα: 358
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Παιδια πολυ ασχημο αυτο που εγινε και γινετε.
Το ξερουμε γιατι και εμας μας πηραν περσι το 1100ς του Παρασκευα και ξερουμε ποσο ασχημο ειναι με τα μ.......α που αμα τον πετυχαιναμε θα τον αφηναμε σεκο.
Οπως και πριν μερικες εβδομαδες περασε ενας μουλος απο το μαγαζι με κατι αντ/κα στο χερι και οταν του ειπαμε φιλε δεν θελουμε ετσι οπως τα ειχε στον παγκο μας πηρε και το κινητο του Παρασκευα.
Για καλη του τυχη δεν τον προλαβαμε.
Αλλα για μενα παιδια δεν φταινε οι αλητες αυτοι φταιει ο κοσμος που ψαχνει για μετ/να αντ/κα.
Και κατι αλλο καλο θα ηταν να μην αναφερονται συνεργεια γιατι δεν μπορει να μπαινουν ολοι στο ιδιο καζανι και θελει πολυ προσοχη στο τι λεμε!!
Αυτα τα λιγα ειχα να πω μακαρι να βρεθει το μοτο.
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 16-07-2013, 15:37
MikeK Ο/Η MikeK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: ATHENS
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 63
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Την Παρασκευή, βάζοντας βενζίνη στο Χαλάνδρι, με ρώτησες ο υπάλληλος αν τα όργανα είναι συνδεδεμένα με μία φύσα μόνο, γιατί τις προάλλες είχε περάσει ένα παλικάρι με 1200 που του τα είχαν πάρει. Ελπίζω μόνο να είναι ο φίλος από εδώ και να μην έχουμε ΚΑΙ ΑΛΛΟ περιστατικό τέτοιο!!!
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 16-07-2013, 20:29
mitsaras Ο/Η mitsaras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: αγρινιο και εβρος
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

θυμαμαι μια φορα οταν εμενα στου Ζωγραφου, τοτε ειχα ενα τενερε 660 το 5βαλβιδο το καλο-το τζαπαν, κατι πλουκαρια πηγαν και ο ενας κατσε πανω και την "εξεταζαν". μολις τους ειδα απο το παραθυρο, αρπαζω το "μαραφετι" μου και βγαινω εξω...βεβαια θα μου πεις δεν ξερεις την καταληξη που θα ειχε...ποτε δεν ξερεις ειτε ετσι ειτε αλλιως....ενα μονο σας λεω, οτι απο εκει δεν ξαναπερασε κανενα λαμογιο με μηχανακι να την κοιταζει περιεργα και να κανει μαγκιες με σουζιδια και ξερογκαζα...ενας γειτονας που ειδε την φαση μου ειπε οτι σαραντα χρονια που μενει εκει πρωτη φορα κοιμηθηκε ησυχα το βραδυ...


μακαρι το παληκαρι νε εχει αισια καταληξη με την ιστορια του και ποτε πια σε κανεναν μας....
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 17-07-2013, 10:53
jpanas1 Ο/Η jpanas1 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: alimos
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Φιλε λυπαμαι πραγματικα ....ελπιζω να βρεθει....!!! Δεν ξερω σε ποια περιοχη εισαι αλλα Αυτο το φορτηγακι πρεπει να κυκλοφορει στις περιοχες της παραλιας γιατι εκλεψαν και ενος φιλου στην γλυφαδα παλι απο πυλωτη ...Τα ματια μας ανοιχτα ρε παιδια και αν δουμε κατι περιεργο να μην διστασουμε να φωναξουμε καποιον ...νομιζω οτι ειναι συγκεκριμενη σπειρα και θα πιαστει καποια στιγμη...!!!
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 17-07-2013, 13:10
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Πριν λιγο σε κουβεντα που ειχα με τον σαββα μπουκουρα, τον γνωστο.. του εκλεψαν το adv 2009 μοντελο πριν μια εβδομάδα στην περιοχη της καλιθεας που ειχε κατεβει για μια δουλειά! !!! παιδες απο νοτια προάστια προσοχη....
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 17-07-2013, 13:12
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

μα πόσοι είναι αυτοί που θέλουν πράγματα ΜΟΝΟΝ από ADVE ??????
όλοι θέλουν να κάνουν μετατροπή ???
όλοι έχουν τρακαρισμένα ADVE προς επισκευή ????
τί στο κόρακα συμβαίνει ????

Reply With Quote
  #90  
Παλιό 17-07-2013, 15:45
mitsaras Ο/Η mitsaras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: αγρινιο και εβρος
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

τελος....θα παω να παρω βαραντερο.....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!