GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 14-10-2013, 00:31
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

2014 BMW R1200GS Adventure Pics Released Accidentally - YouTube
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 14-10-2013, 00:49
chrisoulis dim Ο/Η chrisoulis dim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: chios
Μoto: K1200GT 04 R1200GSADV 07
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

τους πεθανε τους γιαπωνεζους..............θα κρατησω τα ΒMW που εχω...........

Last edited by chrisoulis dim; 14-10-2013 at 00:50.
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 14-10-2013, 11:29
spyrakos35 Ο/Η spyrakos35 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: fjr1300a
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

αυτό ακριβώς είπα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από papajim Εμφάνιση μηνυμάτων
μην τρελαθουμε τωρα το μηχανακι ειναι ######,μπραβο τους που δεν συμβιβαστηκανε στο σχεδιασμο
από τις φωτό, από τα μαστόδοντα (σ.σ. ον-οφφ +1000 κ.εκ.) που έχουν βγει φαίνεται να είναι το πιο όμορφο....


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από papajim Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα βγηκε την πιο ακαταλληλη εποχη για την ελλαδα,θα δουμε!!!
βέβαια και η ναόμι μουν@ρ@ είναι.....

βλέπεις τον παραλληλισμό τώρα?
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 14-10-2013, 12:55
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

Συνεχίζει να είναι το πιο όμορφο μακράν στη κατηγορία....απο επιδόσεις κτλ κτλ ποτε δεν ασχολιόμουνα.....να είναι όμορφο το μηχανάκι....με καλό στήσιμο...καλά φρένα....και αξιόπιστο όσο γίνεται κ εμένα αυτά μου αρκούνε.

Στο ζουμί τώρα

Κρατάς το "παλιό adve ή μή " που έχεις(παλιωσε τώρα δείχνει σαν παλιατζούρα) χαλάς την διαφορά πώλησης παλιού-αγοράς νέου που είναι 12000 στην καλύτερη και με αυτά τα 12 καφετιά....κάνει 3-4-5-6 ταξίδια αναλόγως του προορισμού με μοτοσυκλέτα που πριν απο 5 μήνες έκανες το γύρω του κόσμου......

Δεν είμαι απο αυτούς που θα ζηλέψουν τους νέους κατόχους....αλλά απο αυτούς που θα χαρούνε....

Όπως και να έχει όλα είναι υποκειμενικά για τον κάθε ένα απο εμάς!!!
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 14-10-2013, 13:00
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεχίζει να είναι το πιο όμορφο μακράν στη κατηγορία....απο επιδόσεις κτλ κτλ ποτε δεν ασχολιόμουνα.....να είναι όμορφο το μηχανάκι....με καλό στήσιμο...καλά φρένα....και αξιόπιστο όσο γίνεται κ εμένα αυτά μου αρκούνε.

Στο ζουμί τώρα

Κρατάς το "παλιό adve ή μή " που έχεις(παλιωσε τώρα δείχνει σαν παλιατζούρα) χαλάς την διαφορά πώλησης παλιού-αγοράς νέου που είναι 12000 στην καλύτερη και με αυτά τα 12 καφετιά....κάνει 3-4-5-6 ταξίδια αναλόγως του προορισμού με μοτοσυκλέτα που πριν απο 5 μήνες έκανες το γύρω του κόσμου......

Δεν είμαι απο αυτούς που θα ζηλέψουν τους νέους κατόχους....αλλά απο αυτούς που θα χαρούνε....

Όπως και να έχει όλα είναι υποκειμενικά για τον κάθε ένα απο εμάς!!!
... ακόμα μετανοιώνω που έδωσα το 1150...

τα κλαίω... τα 7000 που εδωσα διαφορα το 2010 για να παρω την κοκκίνω..

σε συνδυασμό βέβαια με την οικονομικη συγκυρία...
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 14-10-2013, 14:17
spyrakos35 Ο/Η spyrakos35 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: fjr1300a
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεχίζει να είναι το πιο όμορφο μακράν στη κατηγορία....απο επιδόσεις κτλ κτλ ποτε δεν ασχολιόμουνα.....να είναι όμορφο το μηχανάκι....με καλό στήσιμο...καλά φρένα....και αξιόπιστο όσο γίνεται κ εμένα αυτά μου αρκούνε.

Στο ζουμί τώρα

Κρατάς το "παλιό adve ή μή " που έχεις(παλιωσε τώρα δείχνει σαν παλιατζούρα) χαλάς την διαφορά πώλησης παλιού-αγοράς νέου που είναι 12000 στην καλύτερη και με αυτά τα 12 καφετιά....κάνει 3-4-5-6 ταξίδια αναλόγως του προορισμού με μοτοσυκλέτα που πριν απο 5 μήνες έκανες το γύρω του κόσμου......

Δεν είμαι απο αυτούς που θα ζηλέψουν τους νέους κατόχους....αλλά απο αυτούς που θα χαρούνε....

Όπως και να έχει όλα είναι υποκειμενικά για τον κάθε ένα απο εμάς!!!
καλώς ή κακώς η κρίση μας έχει κάνει (κάποιους τουλάχιστον) να αναθεωρήσουμε κάποια πράγματα, να δώσουμε αξία στην ουσία του πράγματος και όχι στα φρου - φρου και αρώματα....

πραγματικά, ποιοι από εσας έχουν ανάγκη το νέο μοντέλο??? ποιοι δεν θα μπορέσουν να κάνουν ότι κάνει και αυτό?
μολις χτες είδα λίγο πριν τους Μολάους (πήγαινα για κόφι στην μονεμβασιά) τεσσερα 1150 τριβαλιτσα με γερμανικές πινακίδες...

μακάρι βεβαίως να έρθουν έτσι τα πράγματα να μπορούμε να δίνουμε 20-22 χιλιαρικάκια για το νέο (όποιο) μοντέλο γουστάρουμε και να μας μένουν και καφετιά (ή μωβ) για βολτες...
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 14-10-2013, 17:01
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραιο ειναι! Αν δεν ειχε μποξερ και ακτινες στις ροδες, θα στεναχωριομουν πολυ που δεν μου περισσευουν 16000+ για να το αγορασω!
Kουκλα αλλα και 21000+
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 14-10-2013, 17:33
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GregoryA Εμφάνιση μηνυμάτων
Kουκλα αλλα και 21000+
τι αναγκη εχεις τωρα εσυ με το νεο Jet Ski ??

Μανουλα! 21000 ?? Ακριβουτσικο....
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 14-10-2013, 18:18
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spyrakos35 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλώς ή κακώς η κρίση μας έχει κάνει (κάποιους τουλάχιστον) να αναθεωρήσουμε κάποια πράγματα, να δώσουμε αξία στην ουσία του πράγματος και όχι στα φρου - φρου και αρώματα....

πραγματικά, ποιοι από εσας έχουν ανάγκη το νέο μοντέλο??? ποιοι δεν θα μπορέσουν να κάνουν ότι κάνει και αυτό?
μολις χτες είδα λίγο πριν τους Μολάους (πήγαινα για κόφι στην μονεμβασιά) τεσσερα 1150 τριβαλιτσα με γερμανικές πινακίδες...

μακάρι βεβαίως να έρθουν έτσι τα πράγματα να μπορούμε να δίνουμε 20-22 χιλιαρικάκια για το νέο (όποιο) μοντέλο γουστάρουμε και να μας μένουν και καφετιά (ή μωβ) για βολτες...
Σωστα τα λες για οσους με 1200 προβαινουν στην αντικατασταση. Αλλα υπαρχιυν κι αλλοι με παλιοτερα μηχανακια. Επισης μηχανακι πανω απο 6-7 χρονων, αν μπορει κανεις να το αλλαξει, καλο ειναι. Δεν τιθεται θεμα ποιο κανει τι, απλα ο στολος θελει ανανεωση...
Εγω με δυομιση ετων μηχανακι, δεν παω στο νεο. Σε 4-5 χρονακια, μπορει. Αλλιως απαξιωνεται τελειως το -παλαι ποτε- ακριβοπληρωμενο .
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 14-10-2013, 20:38
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: Το νέο Adventure R1200GS LC

Στις καλές εποχές αλλαζα κατα μέσο όρο τις αγάπες-μηχανές μου καθε οχτώ χρόνια. Θεωρω οτι ειναι ενας μέσος όρος αποδεκτός!!! Τωρα αυτή την <αθλια> Ελληνική εποχή τα πράγματα αλλάζουν. Δοξα το θεο κατάφερα να κάνω την αλλαγή και αυτή τη φορά στα οχτώ χρόνια. Η διαφορά ηταν οτι τότε που άλλαζα αγόραζα καινούργιο εργαλείο, ασχετα αν και τις καλές εποχές δεν ηταν κινηση οικονομικά ορθη!!! Ομως το εκανα για την αισθηση του καινούργιου, της κούτας. Τωρα επιλέγουμε, σχεδον καινουργια, ελαφρως μεταχειρισμένα και αποφεύγουμε τις κούτες γιατί κοστίζουν 16...18...21...25...!!!!
Ασχετα με τις αλλαγές και τα χρηματα, το εργαλείο ειναι πολύ εντυπωσιακο και σχεδον πολεμικό. Με τιποτα ομως 21.000+!!! Δεν ξερω αν θα το επαιρνα και στις καλές εποχές, ειναι ομως ομορφο!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!