GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 03-12-2013, 01:31
-DHMHTRHS- Ο/Η -DHMHTRHS- βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ΘEΣ/NIKH
Μoto: TACT 50cc , RT 1200
Μηνύματα: 1,582
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Λιγο πολυ την εχουμε πατησει ολοι μας με καποια αγορα που εχουμε κανει ειτε καπου αλλου ειτε στην καθημερηνοτητα μας απο καποιον πλανοδιο ειτε καπου αλλου.Και αυτες η αγορες μας εχουν κανει να βλεπουμε με μεγαλυτερη επιφυλαξει τις επομενες αγορες μας.Επειδη εχω κανει πολλες αγορες απο εδω μεσα απο γνωστους αλλα και αγνωστους παντα κοιτουσα να υπαρχει ενας κοινος γνωστος για να μαθω πρωτων τι ανθρωπος ειναι αλλα και αν πραγματη ειναι αληθεις η αγγελια του.
Ελπιζω να βοηθησα καπως και να τα δεις και συ λιγο διαφορετικα τα πραγματα γιατι ολοι εδω μεσα δεν ειναι κομητες και λαμογια ..........
Υπαρχουν πολλοι τροποι για να το επικυρωσεις.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 03-12-2013, 10:11
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Φοίβος Δεληβοριάς - Είμαι Γυφτάκι - YouTube

Προτείνω όχι απλά για τον γράφοντα, για όλους, να ανοίγουμε τα μάτια μας και να προσέχουμε τι διαβάζουμε, τι αγοράζουμε, και μετά το bona fide (καλή τη πίστη) να ελέγχουμε τι πληρώνουμε, ώστε να μην έχουμε ανάγκη από "μπαμπάδες" και διαιτητές... Τις καινούριες διαφημίσεις για το ίντερνετ τις είδες? "Ε βέεεβαια...Μπακάλικο είμαστε?"
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 03-12-2013, 10:14
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Φίλε panykony δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου μπορώ όμως να σε προτρέψω να έρθεις/έρχεσαι σε κάποια/κάποιες από τις προσεχείς συναντήσεις μας,βόλτες μας και γενικά να μας γνωρίσεις και να σε γνωρίσουμε. Έτσι και μόνο θα μπορέσεις να μάθεις ποιοι κρύβονται πίσω από τα nicknames και θα έχεις άποψη για μας,με την ευρεία έννοια. Κάθε μικρή ομάδα ανά την Ελλάδα είναι και η εικόνα του φόρουμ. Θα χαρούμε να σε δούμε. Μέχρι τότε άκου κοίτα διάβαζε αλλά με μεγάλη προσοχή κρίνε μας σαν φόρουμ γιατί σαν άτομα όλοι έχουμε μια αποχή για τον εαυτό μας.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 03-12-2013, 10:37
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Οτι πούλησα και αγόρασα από μέλος του φόρουμ ήταν ολα οκ.Σε μία κοινότητα 5000+ ατόμων σίγουρα θα έχεις κα΄ποιο πρόβλημα.Εδώ μέσα δεν ισχύει αυτό.Βλέπεις πόσο καιρό είναι το μέλος εδώ μέσα τα θέματα που έχει ανεβάσει και ασχοληθεί απαντήσει κ.λ.π και προχωράς.Αν έχεις πάει και σε κάποιοκαφέ ή εκδρομή μαζί τότε ακόμη καλύτερα μπορεί και να γνωρίζεις τον πωλητή.Εξάλλου αν σου πουλήσει κάτι σκάρτο και το αναφέρεις εδώ τότε έχασε κάθε πιθανότητα να ξαναεμφανισθεί.Εγώ αυτά εφαρμόζω
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 03-12-2013, 11:19
Thodoras Ο/Η Thodoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αργυρούπολη Αττικής
Μoto: r1200gs 08
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Σε καποια σημεια συμφωνω απολυτα... Το forum ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας και ετσι υπαρχουν και σε αυτο περιπτωσεις εκμεταλλευσης, ειτε των κοινωνων του, ειτε του ιδιου του συστηματος (forum)...
Ο λαος του φορουμ ομως οπως βλεπεις φιλε panykony δε εχει δυσαρεστηθει ακομα απο αυτο το ζητημα... Οι απαγορευσεις και οι περιορισμοι ειναι μακρυα... Εσυ θα προστατευσεις τον εαυτο σου και οχι το συστημα...

Last edited by Thodoras; 03-12-2013 at 11:20.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 03-12-2013, 11:53
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Διαβάζοντας τον τίτλο του θέματος ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ειπα Αντε πάλι να μπω να διαβάσω να δω τι συμβαίνει
Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω πόστ διαπιστώνω οτι ενας βαριγδουπος τίτλος ισως τραβήξει το ενδιαφέρον κάποιων για να αρχίσουμε πάλι να καυγαδίζουμε όπως ξαι στα πολιτικά θέματα
Αγαπητέ μου συμφουρμητη αυτή την δισκολη οικονομική περίοδο όλο και περισσότεροι απο εμάς εχουν την αναγκη κάποιων χρημάτων αναγκαζόμενοι να εκποιούν αγαπημένα τους πράγματα
Μέσα απο αυτή την εκποίηση οφελούνται όλοι αυτοί που ειναι τυχαιροί και ποστάρουν πρώτοι
Τώρα κατα πόσο τα προς εκποίηση πράγματα ειναι σε καλή κατάσταση η όχι αυτό έχει να κάνει με την γνώση του κάθε ενα που γνωρίζει τι θέλει να αγοράσει
Ζούμε φιλαράκια σε ελεύθερη αγορά Το αν ενα προς πώληση είδος ειναι αξιόπιστο εδώ μέσα άλλο τόσο θα μπορούσε να ειναι και στα καταστήματα
Ας αφήσουμε λοιπόν αυτούς που Δυστιχώς φτάνουν στο σημείο να εκποιούν τα αγαπημένα τους πράγματα λόγω της κρίσης και ας προσπαθούμε να ερχόμαστε σε μια ανθρώπινη επικοινωνία με τον πωλητή να συζητάμε και μετά να προχωρούμε σε αυτή την αγοραπωλησία
Ας αφήσουμε τέλος το φόρουμ να προχωρήσει ελέυθερα χωρίς απαγορεύσεις και περιορισμούς Την καλημέρα μου
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 03-12-2013, 12:57
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβάζοντας τον τίτλο του θέματος ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ειπα Αντε πάλι να μπω να διαβάσω να δω τι συμβαίνει
Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω πόστ διαπιστώνω οτι ενας βαριγδουπος τίτλος ισως τραβήξει το ενδιαφέρον κάποιων για να αρχίσουμε πάλι να καυγαδίζουμε όπως ξαι στα πολιτικά θέματα
Αγαπητέ μου συμφουρμητη αυτή την δισκολη οικονομική περίοδο όλο και περισσότεροι απο εμάς εχουν την αναγκη κάποιων χρημάτων αναγκαζόμενοι να εκποιούν αγαπημένα τους πράγματα
Μέσα απο αυτή την εκποίηση οφελούνται όλοι αυτοί που ειναι τυχαιροί και ποστάρουν πρώτοι
Τώρα κατα πόσο τα προς εκποίηση πράγματα ειναι σε καλή κατάσταση η όχι αυτό έχει να κάνει με την γνώση του κάθε ενα που γνωρίζει τι θέλει να αγοράσει
Ζούμε φιλαράκια σε ελεύθερη αγορά Το αν ενα προς πώληση είδος ειναι αξιόπιστο εδώ μέσα άλλο τόσο θα μπορούσε να ειναι και στα καταστήματα
Ας αφήσουμε λοιπόν αυτούς που Δυστιχώς φτάνουν στο σημείο να εκποιούν τα αγαπημένα τους πράγματα λόγω της κρίσης και ας προσπαθούμε να ερχόμαστε σε μια ανθρώπινη επικοινωνία με τον πωλητή να συζητάμε και μετά να προχωρούμε σε αυτή την αγοραπωλησία
Ας αφήσουμε τέλος το φόρουμ να προχωρήσει ελέυθερα χωρίς απαγορεύσεις και περιορισμούς Την καλημέρα μου
Δάκρυσα μόλις το διάβασα και ο νούς μου πήγε στους καυμένους συμφορουμίτες που λόγω της οικονομικής κρίσης αναγκάζονται να εκποιήσουν πανάκριβα και αγαπημένα κινητά που απόκτησαν μέσω ιδίων επιδοτήσεων ή από επιδοτήσεις τρίτων.

Υ.Γ. Επειδή είμαι παλαιό μέλος το φαινόμενο έχει αρχίσει πριν την οικονομική κρίση
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 03-12-2013, 13:01
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβάζοντας τον τίτλο του θέματος ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ειπα Αντε πάλι να μπω να διαβάσω να δω τι συμβαίνει
Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω πόστ διαπιστώνω οτι ενας βαριγδουπος τίτλος ισως τραβήξει το ενδιαφέρον κάποιων για να αρχίσουμε πάλι να καυγαδίζουμε όπως ξαι στα πολιτικα θεματα ............,,,,,,,,,..,,,.,,....,,...,,,,.....................................................,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,..,,,,,,,,,,,,,,,,,...,,,.....,,..,,,,.......
Ας αφήσουμε τέλος το φόρουμ να προχωρήσει ελέυθερα χωρίς απαγορεύσεις και περιορισμούς Την καλημέρα μου
Καλημέρα Ευτυχη!!!!!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 03-12-2013, 13:03
Gasgs Ο/Η Gasgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Kifisia
Μoto: R1100 gs kara-Tubano
Μηνύματα: 2,870
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Οτι υπάρχουν κάποιοι που το βλέπουν σαν ένα σάιτ αγγελιών, όπως μου είπε πριν μέρες ένας "συνφορουμίτης" μας, το ξέρουμε όλοι. Τώρα για το αν πρέπει να υπάρχουν οι γενικές αγγελίες, εκτός μοτό δηλαδή, δεν το βρίσκω λάθος. Όλοι μας έχουμε πουλήσει ή αγοράσει κάτι από εκεί.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 03-12-2013, 13:09
Vag Ο/Η Vag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Η λέξη forum που επιλέχθηκε για τις επικοινωνιακές πλατφόρμες για τις ιντερνετικές κοινότητες, δεν είναι τυχαίος. Είναι το ψηφιακό αντίστοιχο της αρχαίας αγοράς, όπου μάλιστα ο κόσμος μαζευόταν πρώτα για να πουλήσει και αγοράσει και κατ'επέκταση για να συζητήσει. Οι ιστορικοί μάλιστα συζητούν ότι στην αρχαία Ελλάδα εκεί ξεκίνησε η δημοκρατία, από την ελεύθερη διακίνηση αγαθών και ιδεών μαζί.

Αρκετή πατριδογνωσία όμως. Και λαμόγια θα έχει στην αγορά και κρυφούς προπαγανδιστές και εμμονικούς τύπους με ελαφρά ή μη ψυχωσικά σύνδρομα.

Στο χέρι του καθενός είναι να ψυλιάζεται αναλόγως. Δεν γίνεται να σου κάνει κανείς τον μπάτσο και δεν πρέπει κιόλας για να μη γίνει το διαδίκτυο σαν την κανονική αγορά που είδατε τα χάλια της. Τελικά από την "αστυνόμευση" μόνο οι παράνομοι πλανόδιοι και τα τραστ επιβιώνουν και οι μεσαίοι ψοφάνε.

Για να προστατευθούν οι χρήστες πέρα από απλή προειδοποίηση που να τρέχει στις αγγελίες δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Ακόμα και το καρ μόνο αυτό έχει που το κάνει επαγγελματικά.

Να μετράς τις αγγελίες του καθενός; Το πόσα είδη πουλάει; Άλλος βάζει 10 σε μία αγγελία άλλος 10 αγγελίες. Άλλος μπαίνει πρώτη φορά να βάλει την μηχανή του. Με χαλάει; καθόλου. Αν είναι έμπορος όμως ας το πει, αλλιώς αν ανακαλυφθεί ας φάει μπανάρισμα, αν και ένα απλό κράξιμο την κάνει την δουλειά.

Εγώ χαίρομαι για το πούλα αγόραζε της υπόθεσης. Αφενός γιατί δεν πιστεύω ότι κάποιος θα ζήσει και θα πλουτίσει πουλώντας λαθραία κινητά στα φόρα, αφετέρου γιατί μπορεί να κουτσοβολευτώ, εδώ που φτάσαμε. Και αν είναι να πάρω ξύλα πχ κάλλιο να πάνε τα λεφτά μου σε συμφορουμίτη παρά γενικώς εκεί έξω. Μπορεί και να ντραπεί να με κατακλέψει ρε παιδί μου μην τον βγάλω εδώ πρόγραμμα.

Αγοράζοντας και πουλώντας αξεσουάρ μοτό, το φόρουμ σε "ασφαλίζει" κατά έναν τρόπο, αν δε σου κάνει το προιόν να το ξαναπουλήσεις και να μην πάνε όλα τα λεφτά του χαμένα. Το αυτό και με τις μοτό, αλλά και το ξεφόρτωμα τους προ πώλησης. Και ως αγοραστής, όταν όλα τα μαγαζιά πια πουλάνε κάτι που δεν έχουν μέχρι να το ζητήσεις να το φέρουν είναι μεγάλη υπόθεση ότι ο άλλος ξέρει να σου πει εδώ μέσα 5 πράγματα σαν πρώην χρήστης του, από εδώ και να το δεις κιόλας που λέει ο λόγος.

Δύο πράγματα πήρα από εδώ μέσα τρία πούλησα και το Aeriko μου χάρισε και ένα, να είναι καλά. Τι πρέπει να κάνουμε τώρα να τον ρώταγε το φόρουμ γιατί το χαρίζει και κόβει πωλήσεις από τη bmw?

Δεν είναι οι εποχές να κάνουμε τα εύκολα δύσκολα.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!