GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 17-07-2012, 21:43
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
............................................Αν δεν αλλάξουν νοοτροπία, ο κόσμος θα παίρνει πράγματα από το σπίτι, όπως κάνανε οι γονείς μας......
...................................................................................
Αυτο φωναζω Θόδωρα μου τοσο καιρο.............ετσι πρέπει να κάνουμε και κυθριως ετσι επρεπε να καναμε χρονια τωρα.............
Αν δεν τρωγαμε στις ταβερνες ετσι για χαρη γουστου κι αν δεν ψωνιζαμε απο το Σουπερ Μαρκετ οτιδηποτε και οποιασδηποτε τιμης θα ειμασταν αλλου τωρα.

καποιοι το εκαναν ετσι οπως το περιγραφεις και καποιοι αλλοι τους κοροιδευαν αφου ηταν λεει υποτιμητικο.......αραγε που ειανι οι μεν τωρα και που οι δε.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 18-07-2012, 14:48
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

οι γονεις(μεγαλο ποσοστο) μας το καναν πιστευω πιο πολυ απο συνηθεια παρα το οτι δεν εβγαιναν οικονομικα(εποχες 80-90-00)απλα το νοημα της ζωης του ελληνα ηταν η αποκτηση περιουσιας κ οχι η αποκτηση ψυχικης ευχαριστης
....κ γιατι να μην ειναι ανθρωπινες οι τιμες τους να ναι κ ο κοσμος ευχαριστημενος κ αυτοι γεματοι,να γινεται κ ο κυκλος του χρηματος να παρει κ το κρατος κ οι προμηθευτες κ οι μεταφορεις κ να ειναι ολοι ευτυχισμενοι
...αααα ξεχασα στην ελλαδα η θα κλεψω κ θα αρπαξω οσο μπορεσω, η θα κλεισω κ θα κλεγομαι
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 18-07-2012, 14:54
bmwgogagis Ο/Η bmwgogagis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: κοζανη
Μoto: R1200GSADV
Μηνύματα: 740
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από intruder Εμφάνιση μηνυμάτων
μου την δινει η συμπεριφορα στα τουριστικα μερη .ΕΚΤΟς κ αν ΠΡΙΝ κατσεις κανεις ειδικη συμφωνια,γιατι δεν υπαρχουν σχεδον παντου τιμοκαταλογοι περνεις οτι σε λεει η μυτη σου κ μετα ερχεται ο παραφουσκωμενος λογαριασμος στον ###### ''γιατι ειναι παραδοσιακο κ αγνο(αμα ειναι)το κρεας, το τυρι ,το αρνι,τα χορτα ,τα αυγα ,τα τσουκνιδια ,το κρασι,οι χαρτοπετσετες -οι διπλανοι σου στο τραπεζι, τα κουφωματα στο μαγαζι ,το τζακι ,η κουρελου,το ava για τα πιατα κτλ.ΟΛΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ κ το παραδοσιακο ειναι αγνο κ το πληρωνεις διπλα οσο θα το πληρωνες σε hot gourme εστιατορια σε ακριβη περιοχη στην μεγαλουπολη με σεφ τον ......τσελεμεντε.

ΡΕΕΕΕΕΕ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ???????μετα παραπονιεστε ''γιατι δεν εχει κινηση'''.
ναι βεβαια κανεις δεν σου ειπε να κατσεις με το ζορι αλλα κ δεν επιτρεπεται να μην υπαρχει τιμοκαταλογος τουλαχιστον εξω.Οχι ενας πινακας που γραφει οτι εχει ΑΡΝΙ-ΚΕΜΠΑΠ-ΚΟΚΟΡΕΤΣΙ λες κ ειμαι ζωων κ δεν τα βλεπω απο διπλα να γυρναν στις σουβλες.γραψε κ τιμη απο διπλα μεγαλε,αλλα βεβαια τοτε δεν θα μπει ο αλλος μεσα
εαν ειναι να παρω δανειο για να μεινω-φαω σε ''παραδοσιακο'' αστο.τρωω ΜΗ παραδοσιακο στο δ'κο μ το χωριο κ ''ζουσαν''.Απλα κ συ δεν θα χεις καταναλωση.

Υ.Γ.Υπαρχουν κ εξαιρεσεις αλλα για να τις βρεις εχασες τη μιση μερα στο ψαξιμο κ αμα


ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ-3,5 ευρα ο γυρος κ 15 ευρω η πιτσα(ΣΥΒΟΤΑ)15 ΕΥΡΑ μια ομελετα στην βωβουσα(ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑ)40ΤΟ ΚΙΛΟ ΑΡΝΙ ΣΤΟ ΜΕΤΣΟΒΟ(ΧΑΧΑΧΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....) .......ρε φουστη νηστικος θα μεινω αλλα οχι δεν τρωω ....σε ενα μηνα εσυ θα βγαλεις ολου του χρονου.-γιατι δεν σκεφτεσαι να δουλευεις ολο το χρονο κ να το μερος να εχει ολο το χρονο κινηση?η για το φπα 23% αλλα οταν δεν κοβεις αποδειξη κ στη ζηταω μουτρωνεις η ζητας κ τα ρεστα κ νιωθει ο ######ς πελατης κ τυψεις........
μπορει να λεω κ μλκιες αλλα ετσι μου βγηκε τωρα,εχω αδικο?
Γιωργακη θα συμφωνήσω μαζι σου και θα σου πω μια κουβέντα στην τοπική διάλεκτο ( πάρε του πνακι μαζι'ς)
Χαχαχαχα




Sent by george via Tapatalk
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 18-07-2012, 18:06
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Τοποθεσια: Χαλκιδικη.

Καταστημα: Μπουγατσα-Καφε.

Ατομα: 2 ενηλικες και ενα παιδακι 5,5 ετων.

Παραγγελια: 1 γαλλικος(φιλτρου),1 fredocapuchino,1 κακαο,μπουγατσα τυρι και μια με κρεμα και μια σπανακοτυρι.....

Εγω: Τι σας χρωσταω παρακαλω?

Σερβιτορος: 10 ευρω...

Εγω: Οριστε (20αρικο) αλλα με τα ρεστα θελω να μου φερετε και μια ΑΠΟΔΕΙΞΗ...

Σερβιτορος: (αφου ηρθε με ρεστα 10,60 αντι για 10ευρω.)Οριστε κυριε τελικα ειναι 9,40 και οχι 10.

Αν δεν ζητουσα αποδειξη θα επαιρνε το μπουρμπουαρ μονος του.....

ΖΗΤΑΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕΡΗ.

Επειδη δεν ζητανε και πολλοι αν ζητησεις εσυ σε περνανε και για εφοριακο και εχεις και καλη εξυπηρετηση.....
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 19-07-2012, 01:44
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Eχεις δικιο αλλα ο Ελληνας δεν αλλαζει!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 19-07-2012, 10:15
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Θα αλλάξει, θέλοντας και μη, αλλα θα αλλάξει...

Η large νοοτροπία στην κατανάλωση θα αλλάξει....
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 19-07-2012, 10:42
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Reply With Quote
  #28  
Παλιό 20-07-2012, 00:29
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zandesiro Εμφάνιση μηνυμάτων
Τοπ....................................,μπουγατσα τυρι .................................................πηρετηση.....
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 20-07-2012, 01:30
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Πολύ σωστή η πρόταση του Πασχάλη.
Μιας και όλοι λίγο πολύ γυρίζουμε καλό θα ήταν να γίνει η Black και η White list ανά την Ελλάδα για να ξέρουμε που θα καθίσουμε για ένα καφέ ή ένα πιάτο φαγητό και δεν θα μας ξουρίσουν.

Δεν είναι κακό ούτε ρουφιανιά τον κακό επαγγελματία να τον στήνεις στον τοίχο και τον καλό επαγγελματία να τον διαφημίζεις.
Και θα συμφωνήσω με τα παιδιά που είπαν πως λόγω κρίσης κάποιοι θα διορθωθούν και κάποιοι θα πάνε άκλαφτοι.

Και προσωπικά μιλώντας ποσώς με ενδιαφέρει αν τελικά διορθωθούν ή όχι. Έχω μάθει τις πιο πολλές φορές να φροντίζω να έχω το κατιτίς μαζί μου ώστε και να απολαύσω την βόλτα μου και να μην ματώσω οικονομικά.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 20-07-2012, 02:57
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrisgsx1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι ακριβως ειναι!! Πιστευεται οτι αν πεσει το ΦΠΑ στην εστιαση θα αλλαξει κατι στις τιμες????? μη τρελαθουμε ....
Δεν θα αλλάξει κάτι. Έπεσε ο ΦΠΑ σε κρεβάρια, ξενοδοχείο, και οι τιμές έμειναν ίδιες.
3,30 καφές σε πλαστικό στο Ρίο. Δεν είναι πολλά βρε παιδιά?
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!