GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 11-09-2010, 11:48
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Αγορά καινούριας!! Ποια αξεσουάρ-δώρα να προτιμήσω;;;

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι πλέον πολύ κοντά στην ώρα της απόκτησης μιας R1200GS (απλής) μεταχειρισμένης με λίγα χλμ ή καινούριας.

Το χρηματοδοτικό για τις καινούριες είναι πολύ δελεαστικό, το ίδιο και τα 10% της αξίας σε αξεσουάρ που προσφέρεται.

Ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας για τα αξεσουάρ της μαμάς BMW που πιστεύετε ότι αξίζουν περισσότερο, ώστε να τα συμπεριλάβω στο πακέτο.

Αναγνωρίζω ότι το θέμα είναι αρκετά υποκειμενικό.

Σίγουρα όμως υπάρχουν κάποια καλούδια που είτε τα βρίσκεις δύσκολα σε μεταχειρισμένα ή aftermarket, είτε είναι πραγματικά πολύ χρήσιμα ή ποιοτικά και αξίζει να τα πάρεις καινούρια.

Φυσικά δεν περιοριζόμαστε μόνο σε αξεσουάρ μοτό αλλά και σε αναβάτη (αν και υπάρχει διαφορετική ενότητα για τα συγκεκριμένα).

Επίσης θα ήθελα να εξαιρέσετε το κεντρικό topcase από τις προτάσεις σας διότι το καθημερινό μου φορτίο (2 κράνη και/ή μεγάλο λάπτοπ) δεν χωράνε στη μαμά βαλίτσα.

Καλημέρα και πάλι
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 11-09-2010, 12:13
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά καινούριας!! Ποια αξεσουάρ-δώρα να προτιμήσω;;;

Παναγιώτη πάρε αυτή http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%8E%C...-105-hp-13593/ εδώ και ξένοιασες!!!
Σε περιμένω να τα πούμε απο κοντά!!!
Βαγγέλης

ΥΓ. Στην Givi Ε55 μπορέις να χωρέσεις μέχρι και 18" λαπτοπ χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να χτηπήσει ακόμα και χύμα να το βάλεις λόγω της εσωτερικής επένδυσης που έχει!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 11-09-2010, 12:44
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά καινούριας!! Ποια αξεσουάρ-δώρα να προτιμήσω;;;

Μιλήσαμε εχθές στο τηλέφωνο ......

Είσαι μία από τις επικρατέστερες επιλογές για μεταχειρισμένη....

Υπάρχει όμως και το δέλεαρ του καινούριου και θα ήθελα να το διερευνήσω λιγάκι....

Όπως και να'χει σε ευχαριστώ!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 11-09-2010, 13:08
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά καινούριας!! Ποια αξεσουάρ-δώρα να προτιμήσω;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Translatoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλήσαμε εχθές στο τηλέφωνο ......

Είσαι μία από τις επικρατέστερες επιλογές για μεταχειρισμένη....

Υπάρχει όμως και το δέλεαρ του καινούριου και θα ήθελα να το διερευνήσω λιγάκι....

Όπως και να'χει σε ευχαριστώ!

Δεκτή και σεβαστή ή γνώμη σου και ή απόφαση σου ότι και να επιλέξεις!!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 11-09-2010, 15:36
moican Ο/Η moican βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά καινούριας!! Ποια αξεσουάρ-δώρα να προτιμήσω;;;

Πιστευω πως η μεγαλυτερη ζελατινα σε ταξιδια ειναι must! Στο δικο μου που ειναι το "μικρο" gs εχει αποδειχτει η καλυτερη προσθηκη!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 11-09-2010, 15:56
fguy Ο/Η fguy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Μoto: R1200GS 2005-2006
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά καινούριας!! Ποια αξεσουάρ-δώρα να προτιμήσω;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moican Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστευω πως η μεγαλυτερη ζελατινα σε ταξιδια ειναι must! Στο δικο μου που ειναι το "μικρο" gs εχει αποδειχτει η καλυτερη προσθηκη!
Εγω θα ελεγα να μη κολλαμε μονο σε γνησια προιοντα motorrad. Υπαρχουν καποια αφτερμαρκετ πολυ καλυτερα ποιοτικα και εργονομικα και οικονομικα. Mιλαω για καθε ειδους προιοντα, απο φιλτρα και τακακια, εως ζελατινες και βαλιτσες. (πχ η ποιοτητα στα μαμισια τακακια και στα φιλτρα ειναι χαλια, και εντουτοις πολλοι εχουν κολληματα τετοιου τυπου και βαζουν μονο γνησια, κι ας ξερουν πως ειναι μουφα!!)

Last edited by fguy; 11-09-2010 at 15:57.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 11-09-2010, 19:44
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά καινούριας!! Ποια αξεσουάρ-δώρα να προτιμήσω;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από fguy Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα ελεγα να μη κολλαμε μονο σε γνησια προιοντα motorrad. Υπαρχουν καποια αφτερμαρκετ πολυ καλυτερα ποιοτικα και εργονομικα και οικονομικα. Mιλαω για καθε ειδους προιοντα, απο φιλτρα και τακακια, εως ζελατινες και βαλιτσες. (πχ η ποιοτητα στα μαμισια τακακια και στα φιλτρα ειναι χαλια, και εντουτοις πολλοι εχουν κολληματα τετοιου τυπου και βαζουν μονο γνησια, κι ας ξερουν πως ειναι μουφα!!)
Συμφωνώ μαζί σου, απλά θα ήθέλα να εκμεταλλευτώ όσο το δυνατόν καλύτερα τη δωροεπιταγή των 1700 € που δίνει η BMW για δικά της
αξεσουάρ.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 11-09-2010, 20:41
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά καινούριας!! Ποια αξεσουάρ-δώρα να προτιμήσω;;;

εγω είμαι υπερ των αποθηκευτικων χώρων. Αφου top case ξέρεις τι θέλεις, εγώ προτείνω πλαινες κα οπωσθήποτε tank bag που είναι πολύ χρήσιμο για πολλές καταστάσεις. Από κράνη είναι προσωπική σου επιλογή, εγώ που πήρα το system 6 (μετά από πολύ ψάξιμο) είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος ως ξαφνιασμένος από το πόσο καλά μου κάθησε σαν κράνος. Και για ζελατίνα που διάβασα από κάποιον συνφορουμίτη, είναι επίσης πολύ σημαντικό.
Για ρούχα δεν σου προτείνω (όχι ότι δεν είναι καλής ποιότητας), γιατί μπορείς να βρεις στην ίδια ποιότητα σε καλύτερη τιμή (βλέπε revit μπες στο fc-moto.de).
Ότι και να κάνεις να πάρεις αυτά που γουστάρεις. Ασε εμας να προτείνουμε τα δικά μας
Καλές επιλογές
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πρωτότυπα δώρα ! Carduelis Χιούμορ 1 10-07-2010 21:07
5 λόγοι για να μην ανταλλάξετε δώρα Χριστουγέννων skippybi Επικαιρότητα 6 28-12-2009 01:48
Aftermarket αξεσουάρ κόστος και απόδοση soter3gm Τεχνικά θέματα διάφορα 28 21-09-2009 09:10
Νόμος απόσυρσης μηχανής για αγορά καινούριας !!!!!!!!!! riko46 Απαραίτητα έγγραφα 6 20-07-2009 11:12
Πλήρης και επίσημοι κατάλογοι αξεσουάρ BMW GS_maniac Επίσημοι κατάλογοι ΒΜW 7 23-01-2009 23:47


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!