GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-01-2012, 21:17
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...

Για να μην χαλάσω το πνεύμα και κλίμα του thread ‘Το GS Forum αντιμετωπίζει την κρίση’ ανοίγω καινούργιο, για να περιγράψω την εμπειρία μου μέσω μιας προσπάθειας τέτοιας βοήθειας μέσα από το forum.

Η βοήθεια θα ήταν η δωρεάν εργασία αλλαγής δίσκου σε Citroen Saxo μου από το μέλος 3pl black / Νίκο. Σου θυμίζω λοιπόν ότι...

Σε μια απόπειρα αλληλοβοήθειας μελών του forum μέσα στην κρίση, σου έγραψα από τα περασμένα Χριστούγεννα, αν ισχύει η προσφορά σου για δωρεάν εργασία σε μηχανολογικές εργασίες σε αυτοκίνητα. Σου ανέλυσα το αντικείμενο των εργασιών – αλλαγή δίσκου σε Saxo – και μου είπες ότι μπορείς να το κάνεις άνετα.

Μετά από ένα μήνα συνεννοήσεων καταλήξαμε να πάω, με όλους τους κινδύνους του παρανόμου της ρυμουλκούμενης μεταφοράς, το αυτοκίνητο στο χώρο του Γιώργου / george-k1 στην Αγ. Βαρβάρα, που προθυμοποιήθηκε ο άνθρωπος να μου τον παραχωρήσει, για να κάνουμε την δουλειά.

Και σε περιμέναμε να έρθεις την Τετάρτη. Και περιμένουμε ακόμα. Να επαναλάβω, συνεννοήσεις επί ένα μήνα.

Σε παίρναμε τηλέφωνα σου στέλναμε μηνύματα… ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Αρχίσαμε να ανησυχούμε και κάποια στιγμή προς το μεσημεράκι φύγαμε να κάνουμε τις δουλειές μας. Και στο είχα πει και στο παρελθόν, ότι επειδή σε βλέπω κάπως, αν μετάνιωσες να μην το κάνουμε.

Την επόμενη ημέρα, περίμενα μήπως σου έχει συμβεί κάτι, σου έστειλα αυτό το προσωπικό μήνυμα, σε συνέχεια των άλλων 30. Και πάλι με μια έννοια, μήπως έχεις πάρει τα ανταλλακτικά και σου μείνουν.


‘’Νίκο κατέβασα το αυτοκίνητο με ρυμούλκα στην Αγ. Βαρβάρα, σε περιμέναμε χθες δύο άνθρωποι. Τηλέφωνα - μηνύματα...

Αν δεν θες να το κάνεις, πες το.

Όλα καλά θα είναι και πάλι.

Δεν θα σου έγραφα πλέον καθόλου, αλλά φοβάμαι μην έχεις αγοράσει τα ανταλλακτικά και σου μείνουν.

Ελπίζω να έχω μια απάντησή σου αυτή τη φορά. Θετική ή αρνητική.’’





Και μιας και δεν παίρνω απάντησή σου μέσω προσωπικών μηνυμάτων, σηκώνω το θέμα μας, μήπως το δεις, στο forum. Όχι απλά να το δεις, αλλά και για να ελεγχθεί η αξιοπιστία της προσφοράς σου.

Αν το δεις λοιπόν, θα ήθελα να μου απαντήσεις γιατί:

Δεν απάντησες ποτέ στα τηλέφωνα και στα SMS, για να μην περιμένουμε.

Δεν απάντησες ποτέ στο τελευταίο Προσωπικό Μήνυμα

Να διακινδυνεύσω την μεταφορά του αυτοκινήτου ρυμουλκούμενου στην Αγία Βαρβάρα και να χρειάζεται τώρα να ξαναμεταφερθεί κάπου αλλού

Να ταλαιπωρηθούμε τρείς άνθρωποι να σε περιμένουμε στο γκαράζ του Γιώργου, με έναν εξ αυτών τον Γιώργο, που τί οφείλει στην όλη αυτή περίπτωση. Μια εξυπηρέτηση πήγε να κάνει ο άνθρωπος, να μου παραχωρήσει τον χώρο του.

Να ταλαιπωρείται μια ολόκληρη οικογένεια με παιδί, με την έλλειψη του αυτοκινήτου της, επί ένα μήνα.

Αν και πάλι δεν απαντήσεις, ελπίζω να μην σου συμβαίνει κάτι ΤΟΣΟ άσχημο.




Προσπάθησα να το σηκώσω στην σωστή κατηγορία της ευαισθησίας, αλλά μάλλον το forum με θεωρεί τόσο ανάλγητο, που δεν μου επιτρέπει να ανοίξω θέματα στην παρούσα κατηγορία. Αν θέλει ας το βάλει κάποιος στην ‘κοινωνική ευαισθησία’, αν και δεν νομίζω ότι περίσσεψε πολλή.

Για αυτό και το έβαλα στις εξορμήσεις χωρίς μοτό.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-01-2012, 21:30
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...



Κρίμα ...δεν ειναι συμπεριφορες αυτές...

Να ταζεις και να μην ανταποκρίνεσαι ...

Μακάρι να είναι κάποια ανωτέρα βία...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 28-01-2012, 21:40
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απλά κάποια θέματα θα πρέπει να τσεκαροντε καλύτερα από τους αρμόδιους
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-01-2012, 21:44
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...

Θα παρακαλόύσα τους φίλους να μην αρχίζουμε να καταδικάσουμε όλη την φάση
εάν δεν αντι-απαντήση και ο 3pl Black.(Νίκος).
Kαι επειδή το γεγονός χρήζει ιδιαίτερης σημασίας, γιατί είναι μιά "κατηγορία" σοβαρή από τον Χρήστο (που σαφέστατα, δεν έχω λόγους να την αμφισβητήσω), καλό να ήταν να μας δώσει και ο Νίκος την δική του εκδοχή και μετά όσοι θέλουν ας σχολιάσουν το γεγονός...

Αλλα πρώτα όπως λέει και ο λαός μας
"όλοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου"!

Μπορεί ο άνθρωπος να έχει κάποιο σοβαρό προσωπικό του θέμα,
και να μην μπορούσε να ήταν συνεπής...
Ας ακούσουμε πρώτα την γνώμη του, νομίζω...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-01-2012, 21:46
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...

Τελικα Χρηστο,η δουλεια εγινε αλλου η καθολου?Αν το δευτερο,να μιλησουμε δευτερα.....
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-01-2012, 21:48
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...

Εύχομαι να μην του έχει τύχει τίποτα άσχημο! Συμφωνώ απόλυτα με τον Αργύρη!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-01-2012, 21:49
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...

Αν τα στατιστικα ειναι ακριβη , τελευταια δραστηριοτητα του εν λογω συνφορουμιτη ειναι στις 26/1 στις 05.05

Για να δουμε...ας περιμενουμε να ξαναμπει αλλα βεβαια τα pms βγαινουν αμεσως αμα την εισαγωγη των κωδικων....
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 28-01-2012, 22:00
danaos Ο/Η danaos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Μoto: !?!?!?
Μηνύματα: 6,920
Προεπιλογή Απάντηση: Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...

Μην ρίχνουμε λάδι στην φωτιά φίλοι μου ας περιμένουμε και την άλλη πλευρά και βλέπουμε...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-01-2012, 22:10
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων


Κρίμα ...δεν ειναι συμπεριφορες αυτές...

Να ταζεις και να μην ανταποκρίνεσαι ...

Μακάρι να είναι κάποια ανωτέρα βία...

Εγώ Χάρη θα προτιμήσω να μην συμβαίνει τίποτα στο παιδί και να ήταν απλώς μια απαξίωσή του προς το πρόσωπό μου.

Με συνέπειες όμως, όχι μόνο σε μένα. Σε καλούς φίλους συμφορουμίτες και την οικογένειά μου. Δεν με έστησε για να πάμε να πιούμε έναν καφέ στην 'Μεγάλη Βρετανία'. Και το βασικότερο, χωρίς κάποια απάντηση.




Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά κάποια θέματα θα πρέπει να τσεκαροντε καλύτερα από τους αρμόδιους

Πώς να τσεκάρεις βρε Ταξιδιώτη μου? Ποιός αρμοδιότερος από τον χρήστη της υπηρεσίας? Για αυτό και το σηκώνω εγώ το θέμα. Επειδή είμουνα ο άμεσος χρήστης αλλά και συνέβαλα και στην οργάνωση / διαμόρφωση της λίστας.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα παρακαλόύσα τους φίλους να μην αρχίζουμε να καταδικάσουμε όλη την φάση
εάν δεν αντι-απαντήση και ο 3pl Black.(Νίκος).
Kαι επειδή το γεγονός χρήζει ιδιαίτερης σημασίας, γιατί είναι μιά "κατηγορία" σοβαρή από τον Χρήστο (που σαφέστατα, δεν έχω λόγους να την αμφισβητήσω), καλό να ήταν να μας δώσει και ο Νίκος την δική του εκδοχή και μετά όσοι θέλουν ας σχολιάσουν το γεγονός...

Αλλα πρώτα όπως λέει και ο λαός μας
"όλοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου"!

Μπορεί ο άνθρωπος να έχει κάποιο σοβαρό προσωπικό του θέμα,
και να μην μπορούσε να ήταν συνεπής...
Ας ακούσουμε πρώτα την γνώμη του, νομίζω...

Αργύρη μου δεν κατηγόρησα. Τον πόνο μου έβγαλα μετά από ένα μήνα συνεννοήσεων για να αλλάξουμε ένα δίσκο σε... Saxo. Και με κίνδυνο Τροχαίας - και με στήσιμο 'αθώων φίλων' - και με τελευταίας στιγμής συνεννοήσεις ότι όλα καλά - και με στέρηση του αυτοκινήτου αυτόν τον μήνα - και προεκειμένου να μην τον 'κατηγορήσω' και 'δώσω' την διακρινόμενη ασυνέπειά του.

Γεγονότα λοιπόν παρέθεσα, που αν τύχουν απάντησης, αυτή θα μας βοηθήσει να βγάλουμε το συμπέρασμα αν πρέπει να παραμένει η προσοφορά του 3pl black στο forum ή όχι. Τόσο απλά. Θα απαντήσει δηλαδή και στο σχόλιο του Ταξιδιώτη για τα ενδοforumικά.

Τώρα η συμπεριφορά σαν άνθρωπος... άλλο πράγμα.



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ακιs Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικα Χρηστο,η δουλεια εγινε αλλου η καθολου?Αν το δευτερο,να μιλησουμε δευτερα.....

Δεν έγινε ρε Άκη. Σε ευχαριστώ.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 28-01-2012, 22:19
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Κανείς δεν σε υποχρέωσε 3pl black...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν τα στατιστικα ειναι ακριβη , τελευταια δραστηριοτητα του εν λογω συνφορουμιτη ειναι στις 26/1 στις 05.05

Για να δουμε...ας περιμενουμε να ξαναμπει αλλα βεβαια τα pms βγαινουν αμεσως αμα την εισαγωγη των κωδικων....
Βασίλη έγιναν και τηλέφωνα και SMS την ώρα που περιμέναμε...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Η έπαυλη, η Πόρσε και το... πόθεν ΑΙΣΧΟΣ! ckk Πολιτισμός 3 23-01-2012 15:01
Kατέρρευσε τμήμα της καμπίνας αεροσκάφους εν πτήσει (vid) SenseiG Επικαιρότητα 10 03-04-2011 23:15
Ο νόμος που δεν σε υποχρεώνει να πας σε εξουσιοδοτημένο vabu Γενικά - Μοτοσυκλέτα 9 12-08-2010 11:50
Συμβαίνουν σε όλους αλλά δεν τα λέμε skippybi Χιούμορ 10 06-11-2009 14:02
Δεν ξέρω, σε πιο club είμαι.. kostas_366 Διάφορα 34 15-09-2009 14:09


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!