GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 02-09-2010, 01:42
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αυτή


δεν σας λέω που την ....κρύβουν


__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 02-09-2010, 14:47
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasmats Εμφάνιση μηνυμάτων
βασικα αν εχεις χρονο θα ηθελα να διαβασω καποια παρουσιαση για αφρικα(απευθυνομαι σε εσενα γιατι μου αρεσε το ποστ για το 990 που ειχες ανεβασει παλιοτερα.)
να σαι καλα φιλε μου.
το africa οπως και να το κανουμε ειναι διαχρονικο.οχι επειδη ειναι απο εταιρεια οροσημο στον χωρο της μοτοσυκλετας.αλλα επειδη το αξιζε να μεινει στην ιστορια.
το ξερω,δεν εχει το γκαζι που θα σε τρελανει η ακομα που θα σου αρεσει πολυ,ομως στην εποχη της ηταν μια χαρα γι αυτα που προσφερε.
ταξιδιαρα,ομορφη,απροβληματιστη,δεν ελεγε οχι στο χωμα με καποιες υποχωρησεις βεβαια.ειχε τα απαραιτητα που πρεπει να χει μια μηχανη.
μακαρι τωρα να εβλεπα ενα νεο μοντελο africa στα χναρια της παλιας με λιγο μεγαλυτερο μοτερ,με ενα abs και τιποτα αλλο απο τα ηλεκτρονικα καλουδια που εχουν πλεον γεμισει τις συγχρονες μηχανες και τις εχουν κανει robocop.
ουτε ηλεκτρικη αναρτηση.τι ειναι ποια το να κατεβει ο αναβατης και να ρυθμισει την αναρτηση.
οι σημερινες μηχανες μας εχουν κανει να ξεχναμε τον παλιο καλο ορο της μηχανης.γεματες απο πολλα κομφορ μας εχουν γλυκανει κι εχουμε ξεχασει τις εποχες που με βρωμικα χερια βαζαμε τις καλες μας στις λασπες και καναμε πανυγηρι.
οχι,δεν ειμαι μεγαλος,ειμαι μολις 28 ετων ομως εχω περασει απο πολλα σταδια στο θεμα της μηχανης.
και με mz κυκλοφορουσα,και με rd 350 <<στριγγλα>> και με fz1000 και με ενα suzuki απαρχαιωμενο διχρονο 50αρακι που πηγαινε ομως πολυ καλα,και με xt 600 89...ευτυχως,προλαβα κι εζησα καποια καλα,καποιες καλες εποχες που επεφτα στην λασπουρια με την μηχανη και γελουσα,ενω αν πεσω με το θεριο το adv θα κλαιω,γιατι ειναι πεσιμο και διχιλιαρο.πως να αγγιξω εγω αυτη την μηχανη αφοβα,δε μπορω,προσπαθω τουλαχιστον να την χαιρομαι οσο μπορω και μεχρι καποια απο τα ορια που φτανει.
η africa λοιπον μου θυμιζει κατι απο τις τοτε εποχες.ισως ο τελευταιος απογονος...της πραγματικης μηχανης.κι αμεσως μετα βαζω ως αντικαταστατη της το ktm 990 adv γιατι πολυ απλα καμια αλλη δεν ειναι αξια για αντικαταστατης του αειθαλες africa twin.
πριν καιρο μου χε κατσει μια καλη ευκαιρια και ο κουτος δεν το κυνηγησα το θεμα.ομως καποια στιγμη ειμαι σιγουρος οτι θα παρω africa...γιατι οσο κι αν θελει η λογικη να μου πει stop η καρδια ζηταει το αντιθετο.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 02-09-2010, 17:54
vincet Ο/Η vincet βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: komotini
Μoto: f650 gs 05
Μηνύματα: 564
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
να σαι καλα φιλε μου.
το africa οπως και να το κανουμε ειναι διαχρονικο.οχι επειδη ειναι απο εταιρεια οροσημο στον χωρο της μοτοσυκλετας.αλλα επειδη το αξιζε να μεινει στην ιστορια.
το ξερω,δεν εχει το γκαζι που θα σε τρελανει η ακομα που θα σου αρεσει πολυ,ομως στην εποχη της ηταν μια χαρα γι αυτα που προσφερε.
ταξιδιαρα,ομορφη,απροβληματιστη,δεν ελεγε οχι στο χωμα με καποιες υποχωρησεις βεβαια.ειχε τα απαραιτητα που πρεπει να χει μια μηχανη.
μακαρι τωρα να εβλεπα ενα νεο μοντελο africa στα χναρια της παλιας με λιγο μεγαλυτερο μοτερ,με ενα abs και τιποτα αλλο απο τα ηλεκτρονικα καλουδια που εχουν πλεον γεμισει τις συγχρονες μηχανες και τις εχουν κανει robocop.
ουτε ηλεκτρικη αναρτηση.τι ειναι ποια το να κατεβει ο αναβατης και να ρυθμισει την αναρτηση.
οι σημερινες μηχανες μας εχουν κανει να ξεχναμε τον παλιο καλο ορο της μηχανης.γεματες απο πολλα κομφορ μας εχουν γλυκανει κι εχουμε ξεχασει τις εποχες που με βρωμικα χερια βαζαμε τις καλες μας στις λασπες και καναμε πανυγηρι.
οχι,δεν ειμαι μεγαλος,ειμαι μολις 28 ετων ομως εχω περασει απο πολλα σταδια στο θεμα της μηχανης.
και με mz κυκλοφορουσα,και με rd 350 <<στριγγλα>> και με fz1000 και με ενα suzuki απαρχαιωμενο διχρονο 50αρακι που πηγαινε ομως πολυ καλα,και με xt 600 89...ευτυχως,προλαβα κι εζησα καποια καλα,καποιες καλες εποχες που επεφτα στην λασπουρια με την μηχανη και γελουσα,ενω αν πεσω με το θεριο το adv θα κλαιω,γιατι ειναι πεσιμο και διχιλιαρο.πως να αγγιξω εγω αυτη την μηχανη αφοβα,δε μπορω,προσπαθω τουλαχιστον να την χαιρομαι οσο μπορω και μεχρι καποια απο τα ορια που φτανει.
η africa λοιπον μου θυμιζει κατι απο τις τοτε εποχες.ισως ο τελευταιος απογονος...της πραγματικης μηχανης.κι αμεσως μετα βαζω ως αντικαταστατη της το ktm 990 adv γιατι πολυ απλα καμια αλλη δεν ειναι αξια για αντικαταστατης του αειθαλες africa twin.
πριν καιρο μου χε κατσει μια καλη ευκαιρια και ο κουτος δεν το κυνηγησα το θεμα.ομως καποια στιγμη ειμαι σιγουρος οτι θα παρω africa...γιατι οσο κι αν θελει η λογικη να μου πει stop η καρδια ζηταει το αντιθετο.
ωραιος μπραβο
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 02-09-2010, 18:09
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BillyGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά την θεωρώ διαχρονική αξία την Africa.. επάξια είχαν γεμίσει οι δρόμοι της πόλης απο αυτές!

. . . και τα βουνά . . .και τα βουνά . . .


Reply With Quote
  #15  
Παλιό 04-09-2010, 11:54
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

1995 africana No1



Reply With Quote
  #16  
Παλιό 04-09-2010, 11:58
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

1999 africana No2...απιστευτες μοτοσυκλετες που σου εκαναν ολα τα κεφια,χωρις ζημιες αν εξαιρεσουμε κατι ανορθωτες και κατι λαμπες....μακαρι οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω,η honda να την ξαναεβγαζε στην παραγωγη με ενα abs μονο παραπανω και χωρις πολλα ηλεκτρονικα καλουδια......

Reply With Quote
  #17  
Παλιό 21-11-2010, 17:46
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

Πολλοί ζητούν την αίγλη της, αλλά οι της HONDA δε τολμούν την αναβίωσή της. Πιο εύκολο είναι ίσως να δανειστείς τα χρώματά της ...
Attached Images
File Type: jpg AFRICADERO.jpg (87.3 KB, 68 views)
File Type: jpg AFRICADERO..jpg (86.6 KB, 61 views)
File Type: jpg AFRICADERO...jpg (89.5 KB, 67 views)

Last edited by Fuji; 21-11-2010 at 17:49.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 21-11-2010, 18:24
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin



Ωραίο κομμάτι .


Reply With Quote
  #19  
Παλιό 21-11-2010, 19:28
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αυτή


δεν σας λέω που την ....κρύβουν
Αν κρίνω από το λαχανί τοίχο, πρέπει να είναι στο Motodrive του Σάββα στη Νέα Τύρινθα!!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 21-11-2010, 19:40
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Africa Twin

'Εχουν περάσει 7 μήνες από τότε που την έδωσα και νιώθω ότι μου λείπει!

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΟΥΝΑ 3 AFRICA TWIN CLUB B.ΕΛΛΑΔΟΣ paschalis Χωμάτινες εξορμήσεις 38 24-05-2012 23:23
Για Africa... Africaptan Ζήτηση 20 13-01-2011 10:12
Πως θα ήταν μια Africa Twin 1200; S.T Άλλες εταιρίες 22 22-07-2010 07:06
Honda africa twin η Bmw gs650 funduro taksidiotis Γενικά - Μοτοσυκλέτα 16 09-04-2010 18:06
Ζητείται AFRICA TWIN XRV 750 '92-'95 frits Ζήτηση 19 24-01-2010 23:42


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!