GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 14-01-2010, 16:59
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: φωτα xenon και ερωτησεις

Τοχω δει καλέ μου φίλε κι ευχαριστώ! Αλλά μου κάνει εντύπωση που αυτά τα σχόλια συνεχίζουν να μας τα μοστράρουν οι αντιπρόσωποι! Θα μου πεις όποιον πιάσουν και ότι γλυτώσουν!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 14-01-2010, 19:07
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: φωτα xenon και ερωτησεις

Εγω παντως επειδη εχω βαλει και την πατησα(εμεινα σε ταξιδι στο εξωτερικο χωρις φωτα)
δεν τα συστηνω,εκτος κι αν ειναι εργοστασιακα...
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 15-01-2010, 15:56
Ligo Ο/Η Ligo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: GS1200 R
Μηνύματα: 62
Προεπιλογή Απάντηση: φωτα xenon και ερωτησεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgekostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παντως επειδη εχω βαλει και την πατησα(εμεινα σε ταξιδι στο εξωτερικο χωρις φωτα)
δεν τα συστηνω,εκτος κι αν ειναι εργοστασιακα...
Φίλε μου είσαι η μοναδική περίπτωση που έχω ακούσει.Να μείνει από φώτα λόγω ξένον.(μήπως σου κάηκε καμιά ασφάλεια και νόμιζες οτι έμεινες;;;Βέβαια υπάρχει και η αστοχία υλικού.Αλλά έχεις και την άλλη σκάλα.Ακόμα έχεις και μια λάμπα (την παλιά)αλογόνου,που την αλλάζεις σε ένα λεπτό και είσαι ταμάμ!!!!!!Έτσι απλά.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 15-01-2010, 15:59
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: φωτα xenon και ερωτησεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgekostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παντως επειδη εχω βαλει και την πατησα(εμεινα σε ταξιδι στο εξωτερικο χωρις φωτα)
δεν τα συστηνω,εκτος κι αν ειναι εργοστασιακα...
Και δεν εισαι ο μονος!!!!!!!
Εργοστασιακα ηενον ΔΕΝ υπαρχουν!!!! Και οι ''μαμαδες'' εταιρειες απο καπου τα παραγγέλνουν και τα τοποθετουν στις μτοσυκλετες / αυτοκινητα με το καταλληλο κατοπρο/φαναρι!!!
Αν βρεις την πηγη π.χ που η BMW παραγγέλνει τα ξενον που τοποθετει στα GS σαν αξεσουαρ (μην ψαχνεις HELLA & BOSCH βαζει αλλα οχι την top ποιοτητα, καπου στην μεση ειναι) τοτε αποτεινόμενος σε αυτες θα παρεις ακριβως το ιδιο προιον!! Εξαρταται απο την συμφωνια της ''μαμας'' με τον προμηθευτη αν θα τα παρεις σε καλυτερη τιμη ¨η στην ιδα με αυτα τα ιδια που δινει και η ''μαμα''!!! Αν βρεις τον ακριβη τυπο θα τα παρεις φτηνοτερα απο το ιντερνετ!!
Το μεγα θεμα ομως ειναι - εφοσον εχουμε εξασφαλισει την ποιοτητα, αυτο ειναι το άλλο μεγάλο θεμα - το ΠΟΙΟΣ και το ΠΩΣ θα στα τοποθετησουν πανω στην μοτο!! Πολλα Βαραντερο π.χ. εμεναν απο φωτα διότι τοποθετουσαν τα ballast κοντα σε καλωδιωσεις απο οπου περνουσε ρευμα υψηλης συχνοτητας το οποιο παρέμβαλε στα βallasts!! Σε αυτην την περιπτωση επαιξε ρολο η ποιοτητα του ξενον και η απειρια του τεχνικου!!! Εχουν καποια μυστικα στην τοποθετηση τους σε μοτοσυκλετα που καλο ειναι να προσεχονται!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 15-01-2010, 16:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: φωτα xenon και ερωτησεις

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τοχω δει καλέ μου φίλε κι ευχαριστώ! Αλλά μου κάνει εντύπωση που αυτά τα σχόλια συνεχίζουν να μας τα μοστράρουν οι αντιπρόσωποι! Θα μου πεις όποιον πιάσουν και ότι γλυτώσουν!
Στα μοστράρουν διότι ξερουν οτι οι διαδυκασιες ειναι χρονοβορες, τα εξοδα πολλα κι ετσι λιγοι - αν οχι κανεις - δεν θα προσφυγει στα δικαστηρια!! Και οπως ειπες κι εσυ ''...οποιον πιασουν και οτι γλυτωσουν....'', μονο που ολους τους πιανουν και όλα τα γλυτωνουν!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Φώτα XENON Gazi Τεχνικά θέματα διάφορα 14 24-01-2010 15:59
Απορια ... τα φωτα σας παρακαλω ... point zero Τεχνικά θέματα διάφορα 4 20-12-2009 12:51
Xenon lights on GSs vpentza Τεχνικά θέματα διάφορα 10 03-09-2009 15:04
Φωτα Xenon Mits70 Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 2 12-04-2009 15:19
Τοποθέτηση xenon Adrian Τεχνικά θέματα διάφορα 1 26-12-2008 21:35


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!