GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Παλαιά μοντέλα - Classic

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 03-12-2010, 20:36
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από classiccentury Εμφάνιση μηνυμάτων

Αν δεν καταφέρω να βγαλω ακρη με τον κ. Αρη Παζά που ευθύνεται για την αναπαλαίωση και την κατάσταση της R26 τότε μόλις μπορέσω και σταθώ οικονομικά θα βρώ τα 3.000 ευρώ και θα σου τα δώσω και θα μου παραδώσεις τη μοτοσυκλέτα όπως ακριβώς σου την παρέδωσα.
Αν το κάνετε αυτό κύριε Ρασιδάκη θα σας βγάλω το καπέλο!!!:sm4:
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 03-12-2010, 23:35
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Ο άνθρωπος φαίνετε να επιθυμεί για μιά λύση έστω και μελλοντικά,
μήπως να το έβλεπες λίγο πιό ανοιχτά Δημήτρη (Mits)?
Η αλήθεια είναι ότι όποιος δεν βασίζετε σε σταθερό εισόδημα στις μέρες που ζούμε
υποφέρει οικονομικά, οπότε δες και το θέμα ανταλλαγή
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 04-12-2010, 02:31
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Ένας κακοπροαίρετος άνθρωπος θα έλεγε για την υπόθεση:

Ο τύπος Ρασιδάκης έχει τεράστια πλάκα. Εγώ απορώ γιατί κάθεστε και τον ακούτε για πρόθεσή να πάει στα δικαστήρια (5 - 10 χρόνια) – μελλοντικές αποπληρωμές του Αγίου Ποτέ – δεν ήξερα – δεν ρώταγες (την στιγμή που γράφεις στα περιοδικά σου για την αναπαλαίωση της συγκεκριμένης μοτοσυκλέτας) κλπ αχαρακτήριστα για κάποιον που φοράει παντελόνια επαγγελματικά αλλά και αντρικά. Και κάνετε και διάλογο κιόλας με τον τύπο.

Πήγαινε mits70 στο Ηράκλειο με 2 φίλους σου για βοήθεια μεταφοράς της πλέμπας και πάρε από το μαγαζί του Ρασιδάκη ότι νομίζεις. Πλήρωσε και την διαφορά αφού αφαιρέσεις τα εισιτήρια σας και γύρνα κύριος.

Κάνε μετά τις απαραίτητες καταγγελίες σε ΕΛΠΑ και όλες τις λέσχες κλασσικών αυτοκινήτων της Ελλάδος, στα περιοδικά 4Τ moto triti κλπ, προκειμένου να διαφυλαχθούν τα επόμενα δυνητικά θύματα του τύπου. Κάνε και τις απαραίτητες μηνύσεις και αγωγές στο χρέπι και άσ’ τες να τρέχουν.

Τώρα ένας καλοπροαίρετος πάλι θα έλεγε:

Ο κύριος Ρασιδάκης στην άγνοιά του, παραδέχθηκε ότι έδωσε μια κακής ποιότητος και όχι σύμφωνα με τις προδιαγραφές αλλά και περιγραφές μηχανή στον mits70. Καταλαβαίνοντας το μέγεθος της εν αγνοία του εξαπάτησης, είναι διατεθειμένος όπως ο ίδιος λέει να πάει ο mits70 στο Ηράκλειο, να επιστρέψει την μηχανή και να πάρει ένα άλλο προϊόν της αρεσκείας του.

Πήγαινε mits70 στο Ηράκλειο με 2 φίλους σου για βοήθεια μεταφοράς της μηχανής και πάρε από το μαγαζί του κυρίου Ρασιδάκη ότι συμφωνήσετε. Πλήρωσε και την διαφορά, αφαιρουμένων όλων των εξόδων σου, των φίλων σου συμπεριλαμβανομένων, για να κλείσει ο#### η υπόθεση, με μια συγνώμη του κυρίου Ρασιδάκη για όλη την ταλαιπωρία που σε υπέβαλε.

Ρε mits70 και συ, πας και παίρνεις γουρούνι στο σακί? Keep Walking τώρα... Ελπίζω να καθαρίσεις σύντομα και καλά.

P.S. O PIRATE έχει κάποια γνώμη για τη υπόθεση, ως φίλος του Ρασιδάκη?
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 04-12-2010, 03:43
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από classiccentury Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565

Κύριε Πρόεδρε.
Ταπεινά ζητώ συγνώμη για το θάρρος μου να σας ενοχλήσω. Μήπως από τα γραφόμενα σας διακρίνω κάποια απειλή…….
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 04-12-2010, 14:47
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Φιλαρακια νομιζω το οτι με το να ασχολουμαστε με το post συνεχιζεται η διαφημηση.Για επιστροφη χρηματων δεν εκανε κουβεντα οταν του ειπα οτι μου πουλησε χρεπι,τωρα θα τα δωσει;Απλα βλεπει οτι εψει φαει κραξιμο και σκεφτηκε οτι κατι πρεπει να πει.Οσο για την μηχανη ηδη πληρωσα ενα 500 για το πληρες λυσιμο στον μαστορα.Να πληρωσω κ αλλα 500δεσιμο;Δεν σφαξαν.Τα λεφτα τα εχω ηδη ξεγραψει.Aπλα με ενδιαφερει να μην παθει καποιος αλλος το ιδιο.Ασε που τωρα δεν μπορει να απαντησει γιατι βρισκεται εκτος.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΑΝΤΑΛΑΓΗ-ΠΩΛΗΣΗ TRELOS Ζήτηση 2 07-10-2010 20:31
ΟΔΗΓΟΣ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 14 30-05-2009 13:43
ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ riko46 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 6 07-03-2009 21:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!