GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 10-10-2013, 10:47
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: αγορά κράνους απο Αμερική!.......φόρος?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Thodoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο τυπος αγοραζει απευθειας απο τον τζωρτζοπουλο (τον επισημο εισαγωγεα της shoei στην ελλαδα). Ειναι λοιπον σαν να αγοραζεις απο την αντιπροσωπεια. Υποθετω πως λογω χοντρικης κ λογω του οτι δεν εχει εξοδα λειτουργιας οπως καποιο νορμαλ μαγαζι με ενοικια κτλ, μπορει κ κανει φοβερες τιμες. Το κουτι λοιπον μεσα εχει οτι εχει κ του αντιπροσωπου (Τζορτζοπουλος). Μαλιστα μου εχει τυχει να με στειλει σε αλλο καταστημα (αντιπροσωπου alpinestars) για να δοκιμασω νουμερο (γιατι δεν τα εχει ολα τα νουμερα αλλα του το ζητας κ στο φερνει σε μια μερα) κ οταν ειπα στου αντιπροσωπου να μου κανει καλυερη τιμη για να το παρω απο αυτον επι τοπου κ να γλιτωσω τα πηγαινε ελα, μου αρνηθηκε κ μου ειπε να το παρω απο την αποθηκη που τους εχει πελατες καλους...


αμα είναι από Τζωρτζό, τέλεια
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 11-10-2013, 17:49
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: αγορά κράνους απο Αμερική!.......φόρος?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
αμα είναι από Τζωρτζό, τέλεια

ειναι 1000% ότι το δίνει ο τζωρτζο.....γιατι το κάνει??? μα είναι καθαρά κέρσος για αυτόν....έχει πάρει τα shoei αλλά δεν μπορεί να τα σπρώξει σε όλη την ελλάδα με 2 μαγαζιά στο κέντρο....για αυτό τα δίνει στα μαγαζιά χονδρική....και βγάζει κ αυτό κέρδος κ ο τζωρτζο...

εγώ πάντως που είμαι πελάτης της αποθήκης όταν πήγα για 2 κράνη http://www.motorparts.com.gr/eshop/e....html...δεν μου έκοβε ούτε cent....στα μετρητά....και τσαντίστηκα...πήα τζωρτζο που τα έχει 570ευρω....μην με ρωτήσετε πόσο τα πήρα τελικά


και πάμε τώρα στο θέμα μας...billako ξερά πάς στο μαγαζί όταν με το καλό έρθει και τον ρωτάς τιμή ....του λές ότι κάνει τόσο εκεί....θές +50euro να το πάρω???? να έχεις κ το κεφάλι σου ήσυχο...να το χαρείς και απο το πρώτο λεπτάκι.....


αλλά λέγε τώρα ποιό είναι το κράνος???γτ υποψιάζομαι αμερικανία
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 11-10-2013, 20:48
kelas22 Ο/Η kelas22 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μoto: Adv 1200....
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή Απάντηση: αγορά κράνους απο Αμερική!.......φόρος?

Τελευταια επειδη κ γω εψαξα να παρω κατι ακριβο απο αμερικη κ το ψαξα με τους φορους κι αυτα το πιο σιγουρο ειναι απλο ταχυδρομιο και να ρθει σαν Gift..Αλλα κ παλι δε πρεπει να το τσιμπισουν στο τελωνειο για ελεγχο.
Το πιο ακριβα πραγματα που πηρα απο αμερικη και απο Hong kong και γενικα τριτες χωρες ειναι κινητα αξιας 250-350 ευρω και μεχρι τωρα δεν ετυχε να πληρωσω πουθενα φορους. Γιατι απ τα εκατομηρια πραγματα που φτανουν καποια πιανονται κ τα υπολοιπα φευγουν!

Παρ ολα αυτα βρηκα αυτο το site usa2me το ποιο απ οτι καταλαβα σου προσφερει οικονικη διευθυνση κα ιτηλεφωνο και στελνεις τα πραγματα εκει κ μετα οπου θες...κατι τετοιο, δε το καταλαβα ακριβως πως δουλευει... αλλα καποιοι που το καναν ειπαν οτι μ αυτον τον τροπο γλητωνεις στανταρ τους φορους! Καποιος που ξερεις καλα αγγλικα ας το ψαξει αν δε βαριεται κ ας μας πει τι παιζει.
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 12-10-2013, 08:53
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή αγορά κράνους απο Αμερική!.......φόρος?

Ειδικα για το κρανος, που εχει 5 χρονια εγγυηση αν προκειται για arai,shoei, nolan, x-lite, ειναι κριμα να την χανεις αγοραζοντας κατι εκτος ευρωπης ή κι εκτος Ελλαδας.
Οι εισαγωγεις, Μπαξεβανης, τζωρτζοπουλος κλπ, πραγματι σε στελνουν ευκολα στο μαγαζι που συνεργαζονται κι εισαι πελατης.
Προσωπικα τα κρανη μου στα τρια χρονια τα παω στον εισαγωγεα και βασει εγγυησης μου τα επιδιορθωνουν και αποκαθιστουν φθορες που δεν οφειλονται σε κακη χρηση. Τωρα εχω ενα XR1100 ολοκαινουριο απο αποψη εφαρμογης, κλεισιμο ζελατινας κλπ, με τα σημαδια απο τη χρηση τρισημιση ετων. Ηδη εχω κερδισει την οποια διαφορα στην τιμη αγορας απο εξω

Last edited by forester; 12-10-2013 at 08:54.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!