GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 11-11-2013, 22:03
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsatsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβαζω με μεγαλο ενδιαφερον τα πολιτικα,δεν σχολιαζω σχεδον ποτε γιατι φοβαμαι οτι θα ξεφυγω και μπορω να πω οτι θα μου ελειπαν αν δεν υπηρχαν.Δοξα το θεο στα μηχανολογικα εχω γινει σαινι στην ηλικια που ειμαι(και εχω μεγαλη βοηθεια σε αυτο απο τον GeorgeP σε αυτο και κυριως στο αλλο forum)και μπορω να πω οτι συμφωνω σε πολλα απο αυτα που μας γραφει.Λες να με ψεκαζουν;


Γιωργο τα λαχανικα στην Γαβαλου εισαι σιγουρος οτι ειναι βιολογικα?
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 12-11-2013, 14:20
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Γουστάρω!!!
Επιτέλους μια δική μας γωνιά κι ας θεωρούν κάποιοι οτι μας "εξόρισαν" πίσω από την πόρτα του καμπινέ!
Οσο για το banner μου θυμίζει τις ταμπέλες που έβαζαν οι νοικοκυραίοι της Τρούμπας στις εξώπορτες των σπιτιών τους κάποτε για να δηλώσουν τη δική τους "αγνότητα" !

Επιτέλους δε θάχουν τη δικαιολογία διάφοροι "βασιλικότεροι του βασι-Λέοντος" οτι προσβάλλεται η αισθητική τους και ανακόπτεται η πορεία τους στην πνευματική μοτο-ολοκλήρωση ώστε να μας συστήνουν να περάσουμε για ψυχολογική βοήθεια από το νοσοκομείο τους.
Άνοιξε λοιπόν και μάλιστα όπως λέγαν παλιά στα τσοντάδικα με "νέο έργο πολιτικού SEX καθημερινά", χωρίς επαναλήψεις, φροντίζουν οι πολιτικοί μας αρχηγοί γι αυτό!


Οσοι πιστοί προσέλθετε επωνύμως στο ΣΙΝΕ πολιτικού και κοινωνικού SEX.
Υπάρχει θέση για όσους έχουν άποψη και το θάρρος να την πούνε και να την ακούσουνε.
Οι υπόλοιποι μπορείτε να παίρνετε ελεύθερα "μάτι" και να σχολιάζετε οτι θέτε αρκεί να θυμάστε οτι σε τέτοια "καταγώγια" οι αιχμές, οι μπηχτές, οι ειρωνείες και οι προσβολές ανταποδίδονται στα ίσια.
Υγεία και καλούς δρόμους σε όλους μας!
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 12-11-2013, 15:40
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γουστάρω!!!
Επιτέλους μια δική μας γωνιά κι ας θεωρούν κάποιοι οτι μας "εξόρισαν" πίσω από την πόρτα του καμπινέ!
Σαν την τροικα ενα πραμα, τωρα τελευταια φευγει απο το ΥΠΟΙΚ απο την πισω πορτα......εκεινη των καθαριστριων!!!!

Αν αντι για ''καποιοι'' εβαζες ''georgep'' δεν θα με στενοχωρουσες καθολου.........δεν ειμαι απο αυτους που παιρνουν επι προσωπικου το οτιδηποτε.........μου αρεσει να απευθυνομαι σε προσωπα μεσα απο το γραψιμο και το ιδιο να κανουν και οι συνομιλητες μου.......σαν να μιλαμε στο τηλεφωνο που δεν βλεπει ο ενας τον αλλο αλλα μιλαμε.

παντως το κειμενο και οι φωτο ειναι εξαισια......

Last edited by GeorgeP; 12-11-2013 at 15:41.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 12-11-2013, 15:57
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γουστάρω!!!



Κι εγώ!!!!!!!!
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 12-11-2013, 16:29
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων


Κι εγώ!!!!!!!!
όταν λέει ΣΗΜΕΡΟΝ, εννοεί σήμερα Τρίτη ?????
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 12-11-2013, 16:45
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν αντι για ''καποιοι'' εβαζες ''georgep'' δεν θα με στενοχωρουσες καθολου.........δεν ειμαι απο αυτους που παιρνουν επι προσωπικου το οτιδηποτε.......
Δεν εννοούσα εσένα βρε Γιώργη, κι ας διαφωνώ στο.. 110% των όσων γράφεις και ιδίως στις ανθρώπινες προεκτάσεις που του δίνεις!!!
Εννοώ όλους όσους βρήκαν την ευκαιρία τις προηγούμενες μέρες να αποδώσουν τις προσωπικές διαμάχες στα πολιτικά θέματα και στην ελευθεριότητα της γραφής του Γιάννη.
Τεσπα μην ξαναγυρίσουμε στην ίδια κουβέντα.
Οπως ξέρεις δεν συμμετέχω συχνά στα πολιτικά, όχι γιατί δεν έχω επιχειρήματα αλλά γιατί είναι σαν έργο που την κατάληξή του θα την δούμε πολύ γρήγορα, άρα δεν έχω πρεμούρα να μάθω το τέλος του έργου.
Όμως η άποψη οτι οι κwλοι που θρονιάζονται σε BMW μηχανές πρέπει να σκέφτονται ομοιόμορφα και να ασχολούνται μόνο με εκδρομές, λάδια μάστερ κλάιν και αξεσουάρ katouratech όσο η κοινωνία γύρω μας δοκιμάζεται με χαλάει.
Εγώ πιστεύω όσο και να μην αρέσει, οτι οι συμπεριφορές του ενός μέλους (ομάδας, παρέας, κλπ) προς κάποιο άλλο μέλος είναι αυτό που δημιουργεί τις πικρίες και τις κόντρες.
Κι εδώ έχουμε μικρές ή μεγάλες ευθύνες όλοι φίλε...

Last edited by Carduelis; 12-11-2013 at 16:48.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 12-11-2013, 17:12
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εννοούσα εσένα βρε Γιώργη,κι ας διαφωνώ στο.. 110% των όσων γράφεις και ιδίως στις ανθρώπινες προεκτάσεις που του δίνεις!!!
Εννοώ όλους όσους βρήκαν την ευκαιρία τις προηγούμενες μέρες να αποδώσουν τις προσωπικές διαμάχες στα πολιτικά θέματα και στην ελευθεριότητα της γραφής του Γιάννη.
Τεσπα μην ξαναγυρίσουμε στην ίδια κουβέντα.
Οπως ξέρεις δεν συμμετέχω συχνά στα πολιτικά, όχι γιατί δεν έχω επιχειρήματα αλλά γιατί είναι σαν έργο που την κατάληξή του θα την δούμε πολύ γρήγορα, άρα δεν έχω πρεμούρα να μάθω το τέλος του έργου.
Όμως η άποψη οτι οι κwλοι που θρονιάζονται σε BMW μηχανές πρέπει να σκέφτονται ομοιόμορφα και να ασχολούνται μόνο με εκδρομές, λάδια μάστερ κλάιν και αξεσουάρ katouratech όσο η κοινωνία γύρω μας δοκιμάζεται με χαλάει.
Εγώ πιστεύω όσο και να μην αρέσει, οτι οι συμπεριφορές του ενός μέλους (ομάδας, παρέας, κλπ) προς κάποιο άλλο μέλος είναι αυτό που δημιουργεί τις πικρίες και τις κόντρες.
Κι εδώ έχουμε μικρές ή μεγάλες ευθύνες όλοι φίλε...
Καλα με επεισες.......... με το
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Δεν εννοούσα εσένα βρε Γιώργη,

Παντως, επειδη ξερω οτι εχεις επιχειρηματα και ακριβως επειδη διαφωνεις στο 110% με εμενα πεταω την σκουφια μου να σε διαβασω με πολιτικο λογο.
Εδω ειναι το δικο μας μερος....ξεραινομαστε ολοι λιγο πολυ.....θα φωναξουμε....θα διαφωνησουμε και στο 200%...αλλα.....θα το χαρουμε!!!!!!
Δεν θα με παρεξηγησεις που θα ξαναπω ηλιθιο τον ανεργο που καθεται και περιμενει την επιφοιτηση αντι να παρει το φτυαρι για 3-4ε την ωρα........αλλωστε κι εγω ενας τετοιος ηλιθιος ημουν επι 2,5 χρονια μεχρι να κατσω στο ταξι, τοις πασοι γνωστο αυτο.
Δεν θα με παρεξηγησεις ουτε εσυ ουτε και κανενας αλλος που γραφει ¨η θα γραψει σε αυτη την υποκατηγορια του φορουμ διοτι ολοι εχουμε αποψη που ξερουμε να την υποστηριζουμε χωρις να φοβομαστε τις παρεξηγησεις.......

Γιαυτο ΓΡΑΨΕ.......οποια και να ειναι η καταληξη αυτου του εργου (καλη στα σιγουρα) ο νικητης θα αναδειχθει μεσα απο τα γραπτα του και ολοι οι υπολοιποι θα το κερασουν μπυρες και κοψιδια σε μια απο τις βολτες που θα κανουμε και θα ανεβασουμε στην σχετικη ενοτητα του ''αλλου'' φορουμ....ξερεις εκει που μονον εκδρομες και λαδοξυδα δεχονται ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ να δημοσιευτουν.

ΓΡΑΨΕ........μου/μας αρεσει να μιλαω(-με) με ανθρωπους ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!!!!!!!
Ποτε δεν μπορεσα να δεχθω οτι συμπεριφορες εντος φορουμ θα δημιουργουσαν πικριες και κοντρες..ΠΟΤΕ!! Παντα πιστευα και πιστευω οτι η συμπεριφορα εχει αξια στην πραγματικη ζωη εκει εξω και στις face to face διαπροσωπικες σχεσεις........το web ειναι εικονικη ζωη και εικονικη σχεση!!!!!!!
Πόσο μαλλον με εσενα που ποτε δεν εκρυψα την φιλια μου και την συμπαθεια μου ακομα κι αν διαφωνουμε στο 110%...δεν ειχε ποτε σημασια αυτο.

Last edited by GeorgeP; 12-11-2013 at 17:18.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 12-11-2013, 17:15
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Μα τι έρωτες γεννιούνται εδώ μέσα! Σιγά ρε παιδιά, είμαι κι ευαίσθητος!


Πάντως κι εγώ θέλω να διαβάσω τον Νότη!
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 12-11-2013, 17:21
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
όταν λέει ΣΗΜΕΡΟΝ, εννοεί σήμερα Τρίτη ?????

Γιατί όχι!!!!!!
Τι σήμερα, τι αύριο... Όπως δείχνουν τα "πλάνα" μάλλον από Σάββατο βλέπω δρόμο στο φλυτζάνι!!!
Το κακό είναι πως έχει βλάβη το δίκτυο του ΟΤΕ στην περιοχή και δεν έχω σταθερό τηλ και κυρίως ίντερνετ στο σπίτι.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 12-11-2013, 17:36
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Καλωσόρισμα!

Και κάτι ακόμη...
Δεν είμαστε "εμείς" και όλο το "άλλο" φόρουμ.
Η κόντρα έγινε από "κάποιους" και ακριβώς για να μην έχουν λόγους (αφού δεν έχουν "λόγο") προκρίθηκε αυτή η Σολομώντεια λύση!!!!
Μπορούσα/με να "ενοχληθούμε" κι εμείς και απλά να κάνουμε ζημιά στην όποια παρέα κάνουμε εδώ μέσα. Αυτό μάλλον τους βόλευε, αλλά δεν βόλευε εμάς, το φόρουμ και τις παρέες του.
Το πρόσχημα της "ελευθεριότητας" του λόγου μου είναι αστείο, ειδικά όταν άτομα που διαμαρτυρήθηκαν, προηγούμενα επικροτούσαν!!!! Επίσης δεν νομίζω να ήμουν αιχμηρός αν δεν υπήρχε πρόκληση. ΔΕΝ ζήτησαν να σταματήσει η πρόκληση, αλλά να γίνω εγώ η χαρούμενη μπαλαρίνα. Λυπάμαι αλλά στην ντουλάπα μου δεν έχει καλσόν... μόνο παντελόνια!!!
Ούτε με νοιάζει να "κάνω" τον ευγενή. Δεν μ' αρέσει το παραμύθι που γυρνάς το άλλο μάγουλο.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!