GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 02-12-2013, 23:30
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Παιδες ... Δεν γνωριζω ποσο μεγαλο και αν πραγματικα υφισταται τετοιο πρόβλημα ... ούτε καταδικαζω προτασεις και προβληματισμούς απ τα μελη της παρεας αλλα ο τίτλος μου
φαινεται κομμάτι υπεβολικος. Βασικα οτι φαινεται να μην με ενδιαφερει στη πρωτη ματια ... απλα το προσπερναω ! Ουτε τα πολιτικα θεματα με πειραζαν , απλα χαλιωμουν οταν εβλεπα καλους φιλους/σύντροχους στο τελος να τσακωνοντε ... πραγμα μα που δεν πιστευω να συμβαινει με τις αγγελίες! ... Πόσο μαλλον οταν αυτες εχουν και μοτοσυκλετιστικο περιεχομενο που το θεωρω εντελως νορμαλ σε ενα μοτο φόρουμ!

Συνομοσιες και σιωπη δεν εχω παρατηρησει. Δεν αμφιβαλω οτι μπορει να κουραζει μερικους να γεμιζει αγγελιες η πρωτη σελιδα ... αλλα πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο φαινομενο που βρισκει εδαφος στη δυσκολη οικονομικη κατασταση που μας εχουν φερει πολιτικα λαθη!.

Ψυχραιμια και οι σοφοτεροι της παρεας ... ας κατεβασουν τους τόνους!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 02-12-2013, 23:44
GAGARIN Ο/Η GAGARIN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μoto: R 1150 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 538
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Η λυση απλη......

μπαινεις στο forum..... πατας ενα εκ των δυο που ειναι στον κυκλο και διαβαζεις οτι πιστευεις οτι σε αφορα........εγω ετσι κανω , (πχ τα πολιτικα δεν ξερω καν που ειναι)
https://www.dropbox.com/s/7l2p4y9ee3...2022.23.42.png
στο β' ενικο μιλαω γενικα οχι στον δημιουργο του νηματος........
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 02-12-2013, 23:48
panykony Ο/Η panykony βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: πατρα
Μoto: BMW R1200 GS
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατσε να δεις που σε λιγο θα ζητηθει να μην εμφανιζονται τετοιου ειδους αγγελιες στα νεα μηνυματα...ΠΟΛΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ εχει πεσει στα μυαλα ορισμενων ρε συ...Ουτε το ΕΣΡ τοση δουλεια πια
Δεν είναι θέμα απαγόρευσης, είναι θέμα προστασίας από άτομα που εμπιστεύεσαι μόνο και μόνο επειδή τους θεωρείς μέλη της ομάδας σου.Κάνεις στην εθνική σινιάλο και χαιρετάς έναν μοτοσυκλετιστή τον οποίο δεν γνωρίζεις και δε πρόκειται πιθανά να τον γνωρίσεις ποτέ στη ζωή σου.Αν σου δινόταν η ευκαιρία να τον γνωρίσεις μπορεί να γνώριζες το μεγαλύτερο λεχρίτη της ζωής σου όμως αυτή τη στιγμή στο δρόμο τον χαιρετάς γιατι είναι κάποιος σα και σένα.Εδώ θα εμπιστευτείς τα λεφτά σου σε κάποιον που νομίζεις οτι είναι σα και σένα αλλά μπορεί να μην έχει καν καμμιά σχέση με μοτό.Αυτός σε βλέπει σα πελάτη όχι σαν συμφορουμίτη
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 02-12-2013, 23:56
panykony Ο/Η panykony βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: πατρα
Μoto: BMW R1200 GS
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες ... Δεν γνωριζω ποσο μεγαλο και αν πραγματικα υφισταται τετοιο πρόβλημα ... ούτε καταδικαζω προτασεις και προβληματισμούς απ τα μελη της παρεας αλλα ο τίτλος μου
φαινεται κομμάτι υπεβολικος. Βασικα οτι φαινεται να μην με ενδιαφερει στη πρωτη ματια ... απλα το προσπερναω ! Ουτε τα πολιτικα θεματα με πειραζαν , απλα χαλιωμουν οταν εβλεπα καλους φιλους/σύντροχους στο τελος να τσακωνοντε ... πραγμα μα που δεν πιστευω να συμβαινει με τις αγγελίες! ... Πόσο μαλλον οταν αυτες εχουν και μοτοσυκλετιστικο περιεχομενο που το θεωρω εντελως νορμαλ σε ενα μοτο φόρουμ!

Συνομοσιες και σιωπη δεν εχω παρατηρησει. Δεν αμφιβαλω οτι μπορει να κουραζει μερικους να γεμιζει αγγελιες η πρωτη σελιδα ... αλλα πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο φαινομενο που βρισκει εδαφος στη δυσκολη οικονομικη κατασταση που μας εχουν φερει πολιτικα λαθη!.

Ψυχραιμια και οι σοφοτεροι της παρεας ... ας κατεβασουν τους τόνους!
αν πρόσεξες γιάννη δε μίλησα για όλες τις αγγελίες αλλα μόνο για αυτές με το τίτλο <<πωλήσεις γενικώς>> ,ισα ισα που ανέφερα ότι οι αγγελίες που έπρεπε να υπάρχουν είναι αυτές που αφορούν οτιδήποτε σε σχέση με τον αναβάτη και τη μηχανή, για τα άλλα υπάρχουν και άλλα sites c@r.gr eb@y κλπ
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 03-12-2013, 00:08
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panykony Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι θέμα απαγόρευσης, είναι θέμα προστασίας από άτομα που εμπιστεύεσαι μόνο και μόνο επειδή τους θεωρείς μέλη της ομάδας σου.Κάνεις στην εθνική σινιάλο και χαιρετάς έναν μοτοσυκλετιστή τον οποίο δεν γνωρίζεις και δε πρόκειται πιθανά να τον γνωρίσεις ποτέ στη ζωή σου.Αν σου δινόταν η ευκαιρία να τον γνωρίσεις μπορεί να γνώριζες το μεγαλύτερο λεχρίτη της ζωής σου όμως αυτή τη στιγμή στο δρόμο τον χαιρετάς γιατι είναι κάποιος σα και σένα.Εδώ θα εμπιστευτείς τα λεφτά σου σε κάποιον που νομίζεις οτι είναι σα και σένα αλλά μπορεί να μην έχει καν καμμιά σχέση με μοτό.Αυτός σε βλέπει σα πελάτη όχι σαν συμφορουμίτη
Δηλαδή στις υπόλοιπες αγορές σου εκτός φόρουμ κάνεις πρώτα σχέση με τον πωλητή κι άμα ταιριάξουν τα χνώτα σας προχωράς στην αγορά;;
Η πιστεύεις οτι στις αγγελίες μη μοτοσυκλετιστικών ειδών (ή στα πολιτικά πχ για κάποιους άλλους) συχνάζουν οι λεχρίτες, ενώ σε οποιαδήποτε άλλη εκδήλωση είτε εκτός είτε εντός του φόρουμ (πχ μοτοβόλτες, τεχνικά άρθρα, καφέδες της Τετάρτης) θα συναντήσεις.. τους τίμιους και άξιους μοτοσυκλετιστές;;
Στο τέλος θα βάλουμε και διόδια σε κάποια θέματα μη τυχόν και πιαστεί κανένας μας κορόιδο ή του αποπλανήσουν τη μοτοσυκλετιστική του αθωότητα!
Συγνώμη και για την ένταση, που φυσικά δεν απευθύνεται σε σένα, αλλά αυτό με την αστυνόμευση και τον καθωσπρεπισμό του "σωστού μοτοσυκλετιστή", του "σωστού μέλους", του "σωστού αναβάτη", του "μεγάλης καλής παρέας" μου φαίνεται εξωφρενικό.
Στα περισσότερα πράγματα αρκεί να σκέφτεσαι λογικά και ανθρώπινα, για τα υπόλοιπα ισχύει πάντα ο νόμος της υπογραφής σου....

Last edited by Carduelis; 03-12-2013 at 00:23.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 03-12-2013, 00:22
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panykony Εμφάνιση μηνυμάτων
αν πρόσεξες γιάννη δε μίλησα για όλες τις αγγελίες αλλα μόνο για αυτές με το τίτλο <<πωλήσεις γενικώς>> ....
Για να ειμαι ειλικρινης φιλε μου, δεν το προσεξα ... Το ματι μου κόλλησε πιο πολυ στη λεξη συνομοσια . ...

...τι να πω ; ...παλι πιστευω ομως... οτι αν φαινεται κατι να μην με ενδιαφερει , απλα το προσπερνω ... Τέλος παντως , ισως να χεις και δίκιο , θα τσεκαρω τι εννοεις πριν ξαναγραψω!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 03-12-2013, 00:33
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panykony Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι θέμα απαγόρευσης, είναι θέμα προστασίας από άτομα που εμπιστεύεσαι μόνο και μόνο επειδή τους θεωρείς μέλη της ομάδας σου.Κάνεις στην εθνική σινιάλο και χαιρετάς έναν μοτοσυκλετιστή τον οποίο δεν γνωρίζεις και δε πρόκειται πιθανά να τον γνωρίσεις ποτέ στη ζωή σου.Αν σου δινόταν η ευκαιρία να τον γνωρίσεις μπορεί να γνώριζες το μεγαλύτερο λεχρίτη της ζωής σου όμως αυτή τη στιγμή στο δρόμο τον χαιρετάς γιατι είναι κάποιος σα και σένα.Εδώ θα εμπιστευτείς τα λεφτά σου σε κάποιον που νομίζεις οτι είναι σα και σένα αλλά μπορεί να μην έχει καν καμμιά σχέση με μοτό.Αυτός σε βλέπει σα πελάτη όχι σαν συμφορουμίτη
Δεν αναφερομουν σε σενα συντοπιτη,αλλα σε καποιους που πιστευουν οτι η απαγορευση σε οτι χαλαει την δικη τους "αισθητικη",λες κ ειναι ανωτεροι απο τους υπολοιπους, ειναι η πανακεια...Την γνωμη μου την διαβασες αλλωστε επι του θεματος που εθεσες...
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 03-12-2013, 00:48
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Δεν έχω πουλήσει τίποτα σ' αυτή την κατηγορία αλλά εμένα μου αρέσει που υπάρχει.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 03-12-2013, 00:56
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

δεν εχω πουλησει τιποτα αλλα εχω αγορασει και πολλες φορεες δεν προλαβα να παρω κατι που με βολευε.,.,.,

καπου το διαβασα .,.,.,.,,.,


αν αρχισουμε και ζουμε με τα ΜΗ και τα ΔΕΝ.,.,

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ μηδεν
...........
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 03-12-2013, 01:04
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Η συνομωσία της σιωπής στο gs forum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή στις υπόλοιπες αγορές σου εκτός φόρουμ κάνεις πρώτα σχέση με τον πωλητή κι άμα ταιριάξουν τα χνώτα σας προχωράς στην αγορά;;
Θα συμφωνησω απολυτα....


Δεν με ενοχλει καθολου το συγκεκριμενο νημα....δεν θυμαμαι να εχω αγορασει κατι,αλλα ενιοτε το παρακολουθω..
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!