GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 10-11-2013, 22:50
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Εσύ Σταύρο πιστεύεις οτι όποιοι απομακρύνονται από το φόρουμ το κάνουν για ... πολιτικούς λόγους;;;
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 10-11-2013, 22:54
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Σταύρο δεν είναι όπως τα περιγράφεις......

ίσως να μην γνωρίζεις όμως ότι δε γύρισαν απλά την πλάτη....

τι εννοείς όταν λες ότι ένιωσες ότι τα πολιτικά threads ενοχλούν;

θα διαφωνήσω ότι ένα μοτοφόρουμ από τη φύση του δεν ταιριάζει με τα πολιτικά θέματα. Δεν υπάρχει ταιριαστό κι αταίριαστο κατά τη γνώμη μου, υπάρχουν δωμάτια που αν θες ανοίγεις την πόρτα, κοιτάζεις, αν δε σου αρέσει αυτό που βλέπεις, την κλείνεις πάλι και προχωράς στην επόμενη. Υπάρχουν πολλές πόρτες, υπάρχει σίγουρα κάποια που κρύβει αυτό που αρέσει στον καθένα που επισκέπτεται το φόρουμ.

Reply With Quote
  #103  
Παλιό 10-11-2013, 22:57
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Για δες!!!!!!
Στα πόσα χιλιόμετρα γράφει το μάνιουαλ πως ξελαμπικάρεις;;
Αμφιβάλλω αν έχεις έστω και το 1/3 των χλμ και των μιλίων που κάνω κάθε χρόνο.
Νομίζεις πως είσαι πιο μοτοσυκλετιστής από τους άλλους;;; Δεν μας λες και το γιατί;;
Είμαι από το ξεκίνημα στο φόρουμ και έχω δει πολλά τέτοια "αυθόρμητα" ξεσπάσματα. Όποιος δεν έχει καταλάβει, να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.
Το φόρουμ είναι μια ζωντανή μικρογραφία της κοινωνίας μας. Δεν είναι εξουσιοδοτημένο συνεργείο να μην δέχεται άλλες μάρκες και θέματα πέρα από λαδόξυδα.
Έχουμε τόσα χρόνια, από πιτσιρίκια, με τα μηχανάκια. Δεν είναι δυνατόν να μιλάμε συνεχώς και μόνο για μπουζί και αλυσίδες σαν αμοιβάδες. Μεγαλώσαμε, κάναμε οικογένειες, δουλειές, έχουμε αμέτρητα ενδιαφέροντα και όλα αυτά τα ζούμε με τους φίλους μας. Φυσικά και δεν είμαστε όλοι ίδιοι και φυσικά αυτό μας αρέσει. Κάθε τι που μας απασχολεί το κουβεντιάζουμε, το σχολιάζουμε, κοντράρουμε, τα βρίσκουμε, ξανακοντράρουμε και μια χαρά περνάμε.
Αυτό φαίνεται σε όλα τα θέματα. Πόσες φορές δεν αρπαχτήκανε εδώ μέσα για τα λάδια, για διαφορετικά μηχανάκια, ακόμα και μοντέλα της ίδιας μάρκας, κράνη, συνεργεία, ανταλλακτικά, εκδρομές, αγγελίες και ότι μπορεί να φανταστεί κανείς. Λοιπόν τι μ' αυτό;;;
Σε τι μας εμπόδισε να περάσουμε καλά;; Φυσικά και δημιουργήθηκαν επιμέρους παρέες, όσο όμως δεν είχαν κακές προθέσεις για το σύνολο, όλοι μια χαρά περνάγαμε. Τελευταία, άρχισε μια καραμέλα για τα πολιτικά.
Κατανοητό εν μέρει. Η χώρα περνάει μια κρίση και όπως πάντα κάποιοι υποστηρίζουν τους μεν, κάποιοι τους δε, κάποιοι τους 3,4,5,6 και ούτω καθ εξής. Φυσικά και υπάρχει πάθος και φυσικά οι εκφράσεις δεν είναι ξενέρωτες και γλυκανάλατες. Και λοιπόν;;;; Σε μοτοφόρουμ είμαστε, χρόνια μηχανόβιοι... εκτός και έχουμε και αρσακειάδες και δεν το ξέραμε!!!
Τι κόλλημα είναι πάλι αυτό "χαλάει η αισθητική" και τρίχες κατσαρές;;;
Όταν πας στο γήπεδο, για παράδειγμα, πας για να φωνάξεις και να εκτονωθείς. Αλλιώς πήγαινε στα ΚΑΠΗ και παίξε σκάκι.
Από τη μια λέμε, πως η μοτο είναι αίσθημα ελευθερίας, ανεξαρτησίας, αποτίναξης κάθε ζυγού και από την άλλη γκρινιάζετε σαν τις μυξοπαρθένες του φιλοπτώχου ταμείου. Ρε σεις μπας και μπερδέψατε τις μοτοσυκλέτες με τα καρουζέλ του λούνα παρκ?!?!?!!?
Κάποιοι δεν γουστάρουν τα θέματα της επικαιρότητας και πρέπει λέει να τα καταργήσουμε!!!!! Όταν μπήκαν στο φόρουμ δεν υπήρχαν;;; Τους ξεγέλασε κανείς για να τους τα πάρει;;;; Αν κάποιος γράφει για την λάμπα που του κάηκε και μπει κάποιος άλλος και του πει πως φταίνε οι εβραίοι και να τους εξοντώσουμε, να καταλάβω πως το παρακάνει!!!! Όμως δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα.
Αντιθέτως, τα προβλήματα ήταν, είναι και θα είναι από όσους έχοντας άλλα απωθημένα, προσπαθούν να επιβάλλουν την δική τους στραβωμάρα. Και λέω στραβωμάρα, επειδή μόνο στραβοί άνθρωποι, θέλουν με το ζόρι να επιβάλλουν στους άλλους κάτι.
Δεν είμαστε 3-4 όσοι διαφωνούμε μ' αυτό, αλλά η πλειοψηφία του φόρουμ.

Καλά μιλάμε δίνεις ρέστα!
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 10-11-2013, 22:58
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Εγω θα πρότεινα να δημιουργηθεί ένας χώρος που να τον λένε Καφενές και θα μπορει ο κάθε στερημένος να ανεβάζει θέμα που θα μπορει να βρίζει η να λέει την πά..ρια του φαίνεται οτι σε μερικούς λείπει τοσο πολυ το πεζοδρόμιο και ίσως χαλαρώσει και τους υπόλοιπους .
Αληθεια πόσοι θα έμεναν εκει μέσα ??
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 10-11-2013, 23:03
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα πρότεινα να δημιουργηθεί ένας χώρος που να τον λένε Καφενές και θα μπορει ο κάθε στερημένος να ανεβάζει θέμα που θα μπορει να βρίζει η να λέει την πά..ρια του φαίνεται οτι σε μερικούς λείπει τοσο πολυ το πεζοδρόμιο και ίσως χαλαρώσει και τους υπόλοιπους .
Αληθεια πόσοι θα έμεναν εκει μέσα ??
Εγω απο την αλλη θα προτεινα σε σενα κ τους υπολοιπους που τραβατε τετοιο ζορι κ καλα με αυτες τις συζητησεις,να πατε στα τεχνικα,ταξιδιωτικα κλπ πολυ ωραια θεματα που εχει το φορουμ,να διαβασετε κ να γραψετε τα σχολια σας!

Αντ αυτου σε βλεπω κ σενα κ ολους τους υπολοιπους κολλημενους εδω να διαβαζετε τις πα..ριες μας οπως λες κ να απαντατε κιολας!!Μηπως πρεπει να το κοιταξεις λιγο αυτο?
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 10-11-2013, 23:14
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ Σταύρο πιστεύεις οτι όποιοι απομακρύνονται από το φόρουμ το κάνουν για ... πολιτικούς λόγους;;;
Κοίτα για να "φύγεις" από το φόρουμ πρέπει είτε να σε απωθούν τα θέματα (σικ), είτε να έρθεις σε κόντρα με τους admin. Στην δεύτερη περίπτωση δεν γίνεται να φύγουν οι admin.

Δεν μπορώ να γράψω ονόματα από την στιγμή που οι ίδιοι δεν έχουν γράψει τίποτα αλλά είμαι σε θέση να γνωρίζω πως έχουν γυρίσει την πλάτη λόγω του "πολιτικού" αρώματος που εκπέμπει το φόρουμ.
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 10-11-2013, 23:32
yannis O/H yannis είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την "καραμέλα" μίλησα Γιάννη, κάποιοι πέρνουν τα κουβαδάκια τους και πάνε να βρουν αλλού παραλία, το να τους απαξιώνουμε είναι εύκολος τρόπος για να βγαίνουμε από πάνω.


Σταύρο, κάποια στιγμή κι εγώ παλιότερα είχα στραβώσει με κάτι. Δεν συμμετείχα και τίποτα άλλο. Δεν πήρα σβάρνα τα καπηλειά να κλαίω τον πόνο μου.




Δεν πρέπει όμως να παραβλέπουμε ότι σε ένα μεγάλο βαθμό οι περισσότεροι από αυτούς "βοήθησαν" ο καθένας από την σκοπιά του με χιλιάδες μηνύματα να αποκτήσει το φόρουμ την αναγνωρισιμότητα που έχει.



Η αξία έχει νόημα όταν δεν είναι "ανταλλάξιμη". Μήπως υπάρχει και αριθμός όπως στα κουπόνια του ΟΜΟ;; Στα 30 παίρνετε δώρο το αλάθητο και το απυρόβλητο;;




Και να ξέρεις επίσης ότι οι περισσότεροι ούτε το γράφουν, ούτε γκρίνιαξαν, απλά γύρισαν την πλάτη.

Αναγνωρίζω ότι δεν γίνεται να υπάρχει αστυνόμευση στο τι θα γράφει ο καθένας, αυτό θα κάνει τα πράγματα ακόμα χειρότερα. Προσωπικά και ανέβαζα και συμμετείχα σε πολιτικά treads. Όταν ένιωσα ότι αυτά ενοχλούν τα σταμάτησα μόνος μου όχι γιατί στράβωσε ο 1 και ο 2. αλλά γιατί ένιωσα ότι αυτό είναι το σωστό.


Πάρα πολύ σωστά. Το ίδιο μπορεί να έκανε κάποιος άλλος στην διένεξη με τα HONDA, στα λάδια, στα φίλτρα αέρα.




Όταν μπαίνεις σε μία βιβλιοθήκη, κάνεις ησυχία, ένα μοτοχώρος από την φύση του δεν ταιριάζει με τα πολιτικά θέματα ειδικά με την ένταση και το ύφος που υπάρχει εδώ μέσα.



Στους μοτοχώρους, με τόσες εξατμίσεις, δεν συνηθίζεται η άκρα του τάφου σιωπή.
Μπερδεύεις την ένταση με την διάσταση. Σε βλέπω για παράδειγμα να αρπάζεσαι με τον Γιώργο και γελάω. Ξέρω πόσο σε εκτιμάει και ξέρω πως κι εσύ δεν είσαι της άποψης να "φιμωθεί". Όχι μόνο ο Γιώργος, αλλά κανείς.
Ξέρεις καλά πως έχει εμμονές με κάποια θέματα. Και λοιπόν;; Τι σε νοιάζει;; Αφού το ξέρεις, υπάρχει κάποιος λόγος να του αλλάξεις μυαλά;;; Τόσα χρόνια, δεν έχει αποδείξει την ευαισθησία του στους υπόλοιπους;;;
Αν κάποιοι που δεν τον ξέρουν, αρπάζονται μαζί του και τον λένε παπαγάλο, τι σε πειράζει;; Εκείνος όπως βλέπεις επιμένει στο σεντόνιασμα με τα "στοιχεία" του και δεν κολλάει με τους χαρακτηρισμούς.





Τέλος λίγοι έχοντας αφιερώσει χρόνο εδώ μέσα και φτιάχνοντας φιλίες, πίστεψαν, λάθος για μένα, ότι μπορούν να έχουν άποψη το πως θα λειτουργεί το φόρουμ κάτι που είναι αποκλειστική ευθύνη των Admin, αυτοί χαράζουν τις γραμμές, και εδώ είσαι και εσύ λάθος. Αν αποφασίσουν ότι το θέμα πρέπει να κατεβεί θα κατεβεί όσο και να διαμαρτύρεσαι.



Που είδες ότι είμαι λάθος;; Είδες οι αντμιν να διαγράφουν αβίαστα;;;; Σε ρωτάω γιατί ξέρεις τι πιέσεις δέχονται και οι αντμίν και οι μοντ στο θέμα αυτό... Είδες οι αντμιν να μην θέλουν τα θέματα επικαιρότητας;;;
Τόσα χρόνια, μου έχουν σβήσει πολλά μηνύματα και δεν διαμαρτυρήθηκα, γιατί ήξερα πως το έκαναν κατόπιν πιέσεων. Ούτε θεωρώ πως γράφω κάτι εξαιρετικό και πρέπει να μείνει στους αιώνες των αιώνων.
Τώρα όμως είναι μια ακόμη δύσκολη στιγμή στο φόρουμ. Όταν διαμαρτύρομαι, είναι γνωστό πως στην ουσία "πιέζω" με τον τρόπο μου για να μην περάσει το καπέλωμα κάποιων υστερόβουλων.




Δύσκολος ο ρόλος τους και ούτε ψύλλος στον κόρφο τους...

Όσο για τις γραμμές του φόρουμ...
Εσύ που είσαι παλιός, θα έπρεπε να ξέρεις. Το διακριτό από το προηγούμενο που είμασταν είναι ακριβώς αυτή η έλλειψη δικτατορίας.
Βλέπω μερικούς που έχουν "άλλες" προθέσεις. Εκεί διαφωνώ και με τους φίλους του φόρουμ. Τζάμπα προσπαθείτε να τους κρατήσετε. Η νοοτροπία τους είναι τέτοια που μόνο προβλήματα θα δημιουργήσει.

Last edited by yannis; 10-11-2013 at 23:51.
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 10-11-2013, 23:33
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο δεν είναι όπως τα περιγράφεις......

ίσως να μην γνωρίζεις όμως ότι δε γύρισαν απλά την πλάτη....

τι εννοείς όταν λες ότι ένιωσες ότι τα πολιτικά threads ενοχλούν;

θα διαφωνήσω ότι ένα μοτοφόρουμ από τη φύση του δεν ταιριάζει με τα πολιτικά θέματα. Δεν υπάρχει ταιριαστό κι αταίριαστο κατά τη γνώμη μου, υπάρχουν δωμάτια που αν θες ανοίγεις την πόρτα, κοιτάζεις, αν δε σου αρέσει αυτό που βλέπεις, την κλείνεις πάλι και προχωράς στην επόμενη. Υπάρχουν πολλές πόρτες, υπάρχει σίγουρα κάποια που κρύβει αυτό που αρέσει στον καθένα που επισκέπτεται το φόρουμ.


Πολλούς τους ξέρω προσωπικά, οπότε ξέρω τι γράφω.

Αυτό ακριβώς που γράφω, όταν πήγα την τελευταία χρονιά σε 2-3 εκδρομές με διαφορετικούς συμμετέχοντες, εισέπραξα αυτή την αντίδραση. Μην πάμε στην άλλη άκρη δεν μου ζήτησε κανένας να μην γράφω. Θα μπορούσα να πω το ίδιο και για τους επαγγελματίες των αγγελιών που επίσης ενοχλούν πολύ κόσμο, αλλά εκεί είναι λιγότερο καφτό το θέμα.
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 10-11-2013, 23:40
yannis O/H yannis είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα για να "φύγεις" από το φόρουμ πρέπει είτε να σε απωθούν τα θέματα (σικ), είτε να έρθεις σε κόντρα με τους admin. Στην δεύτερη περίπτωση δεν γίνεται να φύγουν οι admin.

Δεν μπορώ να γράψω ονόματα από την στιγμή που οι ίδιοι δεν έχουν γράψει τίποτα αλλά είμαι σε θέση να γνωρίζω πως έχουν γυρίσει την πλάτη λόγω του "πολιτικού" αρώματος που εκπέμπει το φόρουμ.



Μα αν υπήρχε περίπτωση να τα πάρει κάποιος με το πολιτικό άρωμα που εκπέμπει το φόρουμ, θα ήμουν από τους πρώτους!!!!!!!
Δηλαδή τι άρωμα εκπέμπει;;;
Δεξιό, αριστερό, κεντρώο, ακροδεξιό, ακροαριστερό, φασιστικό, τρομοκρατικό;;;;;
Έλα ρε φίλε, λες και δεν ξέρεις ποιοί και γιατί κάθε φορά "ενοχλούντε"!?!?!?!?
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 10-11-2013, 23:44
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν μπαίνεις σε μία βιβλιοθήκη, κάνεις ησυχία, ένα μοτοχώρος από την φύση του δεν ταιριάζει με τα πολιτικά θέματα ειδικά με την ένταση και το ύφος που υπάρχει εδώ μέσα.
Το πιο σωστό πράγμα που έχω διαβάσει (και) σε αυτό το καημένο το thread...

Πρόταση προς τους Admin: Κάτι είχε γραφτεί (στο άλλο θέμα) πως θα ψάχνατε μήπως γινόταν (από τεχνικής άποψης) να αποκλειστούν ορισμένες ενότητες από τα αποτελέσματα των "Νέων δημοσιεύσεων". Ίσως αυτό να μην ήταν σωστό για όσους τέτοια θέματα τους ενδιαφέρουν και την βρίσκουν να μαλώνουν πίσω από πληκτρολόγια. Ίσως όμως να υπάρχει η δυνατότητα μέσα στον Πίνακα Ελέγχου Χρήστη να μπορεί να αποκλείσει ο ίδιος τις ενότητες που απεχθ... εμμμ... που δεν τον ενδιαφέρουν... Για δείτε αυτό (είναι για το 4.x ενώ το δικό μας vbulletin είναι το 3.8 αλλά μπορεί και να δουλεύει ή να υπάρχει κάτι παρόμοιο).
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:22.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!