GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #701  
Παλιό 06-11-2010, 14:54
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

.... καταπληκτικο φωτορεπορταζ!!!!...τρελο γελιο!....μπραβο σε ολους σας παίδες!

..........
Reply With Quote
  #702  
Παλιό 06-11-2010, 15:03
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
.... καταπληκτικο φωτορεπορταζ!!!!...τρελο γελιο!....μπραβο σε ολους σας παίδες!...
Vielen Dank Herr

Χαιρετισμούς στους GreekBikers, που έχουν έδρα στην Στουτγάρδη. . . Αν τους ξέρεις.
Reply With Quote
  #703  
Παλιό 06-11-2010, 15:09
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
...Περιμενω εναγωνιως τις φωτο της επιστροφης!
Περιμένε και θα δουν όλοι σε τι χωραφόδρομους μας έβαλες

Θα σου στείλω και την σελίδα που τις έχω αποθηκεύση, για να τις αντιγράψεις.
Reply With Quote
  #704  
Παλιό 06-11-2010, 15:15
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikos-x Εμφάνιση μηνυμάτων
Περιμένε και θα δουν όλοι σε τι χωραφόδρομους μας έβαλες

Θα σου στείλω και την σελίδα που τις έχω αποθηκεύση, για να τις αντιγράψεις.
Reply With Quote
  #705  
Παλιό 06-11-2010, 22:11
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Η επιστροφή.

Yavas, Yavas ήρθε η ώρα της επιστροφής.

Αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε διαφορετική διαδρομή από αυτήν της καθόδου.

Pamukkale - Silihli - Akhisar - Balikesir - Bursa - Gardak, (στο οποίο βγήκαμε τυχαία Είχαμε προορισμό το Lapeski για να πάρουμε το φέρι-μποτ για Gelibolu, αλλά αποδείχθηκε πιο σύντομο και πιο οικονομικό, 5 λίρες άτομο και μηχανή)

Το πρωί χαιρετήσαμε σε συγκινησιακό κλίμα τους "καραβίσιους" κι αφού προστέθηκε ένα ακόμα μέλος στην παρέα μας που έμελε να μας συνοδεύσει μέχρι το Akhisar κι από εκεί θα χωρίζαμε.

Η παρέα της επιστροφής:

GEMAT
Jefe και Κωνσταντίνος
Sakis
nikos-x

2 BMW - 2 Varadero.


Ο Γιώργος θα πήγαινε να πάρει το καραβάκι για Μυτιλήνη κι εμείς τον δρόμο για Bursa.



Λόγο του ότι ο GEMATούλης, είχε δύο Pretederides , συγνώμη, είχε δύο GPS, δεχτήκαμε να μπει μπροστά και να μας οδηγήσει . . .

.

.

.

.

.

.

.

. . . Σε κάτι χωραφοχωματόδρομους, άνευ προηγουμένου.

Φραπές έγινε ο εγκέφαλός μας.

Φορτωμένοι τριβάλιτσοι με τίγκα στον αέρα τα λάστιχα και να κουτρουβαλιόμαστε ανάμεσα σε κότες και πρόβατα

Το προ 26ετίας κέρατό μου μέσα. . . . (έχω ένα από μία Κρητηκιά).

Δυστυχώς στα δύσκολα κομμάτια έπρεπε να έχω και τα δύο χέρια στο τιμόνι, κι έτσι έβγαλα τα πιο soft.

Εδώ στην φάση που προγραμματίζει το Βατερλό μας



Που πας ρεεε!



Δίπλα σε αδρευτικά κανάλια.



Σε δρόμους με κοφτερές κοτρόνες.



Και μέσα σ' όλα αυτά "πέσαμε" πάνω στον εργολάβο κάποιου έργου εκεί κοντά και μας έκοψε τον δρόμο με την νταλίκα του, για να μανουβράρει.



Φτάνοντας στο Akhisar, αποχαιρετίσαμε τον καλό μας φίλο GEMAT και συνεχίσαμε για τον επόμενο προορισμό μας, την Bursa.



Κοντά στο Susurluk και μετά από μία καλή στάση . . . στάση για ξεκούραση εννοούσα και όχι τύπου 69 , μελετήσαμε τον χάρτη και ενώ είχαμε μόλις 96 χιλιόμετρα για να φτάσουμε στον προορισμό μας, διαπιστώσαμε πως δεν "βγαίναμε" χρονικά και δεν θα μπορούσαμε να δούμε τίποτε από τις ομορφιές της Προύσας μέσα σε 1 - 2 ώρες, οπότε απόφασίσαμε να πάρουμε τον δρόμο για το φέρι, με την υπόσχεση όμως να ολοκληρώσουμε την διαδρομή, κάπου στον Απρίλιο.



Κοιτάξτε το πουλάκι.



Πηγαίνοντας για Καλλίπολη



Αγναντεύοντας το πέλαγος.



Στην κάμερα κοιτάξτεεε. . .

.

.

.

.

.

.

.

.



Στην Καλλίπολη ήταν και η τελευταία διανυκτέρευση της παρέας. φυσικά μετά από ένα Λουκούλιο γεύμα.



Στην γέφυρα του ποταμού Εβρου κι αφού έχουμε ολοκληρώσει τους τελωνιακούς ελέγχους στην γείτονα χώρα.





Κομοτηνή σταματήσαμε για το αποχαιρετιστήριο φαγοπότι, μας έγινε συνήθεια πια.

Από εκεί ο φίλος μας Θανάσης, με τον ακούραστο Κωνσταντίνο, ξεκίνησαν με τελικό προορισμό το Ρίο, άλλα 770 χιλιόμετρα.

Μπράβο για το κουράγιο τους και τους ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας, για την υπέροχη και άψογη παρέα τους.

Να επαναλάβω πως είναι πολύ δύσκολο να μην υπάρχουν εντάσεις σε κάποιο ομαδικό ταξίδι, εμείς είμαστε από αυτούς που το κατάφεραν.
Και να σκεφτήτε πως πρώτη φορά ταξιδεύαμε μαζί, όπως και πρώτη φορά συναντηθήκαμε, πλην του Σάκη, που ήμασταν μαζί σε δύο ρετσινοκαταστάσεις.

Ανυπομονούμε για την επόμενη.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας.





Reply With Quote
  #706  
Παλιό 07-11-2010, 12:18
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Δεν το πιστευω οτι παραπονιεσαι για αυτη την υπεροχη βολτα στη Τουρκικη υπεθρο! Ουτε 20 χιλιομετρακια δεν ηταν...

Επιπλεον, δεν φταιω εγω που το παλιοGPS προτεινε τη συγκεκριμενη διαδρομη, ουτε για το οτι δεν ειχε ιδεα οτι προκειται για χωματοδρομο. Μηπως ειχα ξαναπαει??

Τελος παντων, εγω την ευχαριστηθηκα, και τη διαδρομη, και τη παρεα! Ξαναπαω οποτε να 'ναι!
Reply With Quote
  #707  
Παλιό 07-11-2010, 13:01
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
...εγω την ευχαριστηθηκα, και τη διαδρομη, και τη παρεα! Ξαναπαω οποτε να 'ναι!
moi aussi mon ami.

Μας αρέσουν τα διαφορετικά και οι ποικιλίες.

Γι' αυτό και θα ξαναπάμε.
Reply With Quote
  #708  
Παλιό 07-11-2010, 14:00
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το πιστευω οτι παραπονιεσαι για αυτη την υπεροχη βολτα στη Τουρκικη υπεθρο! Ουτε 20 χιλιομετρακια δεν ηταν...

Επιπλεον, δεν φταιω εγω που το παλιοGPS προτεινε τη συγκεκριμενη διαδρομη, ουτε για το οτι δεν ειχε ιδεα οτι προκειται για χωματοδρομο. Μηπως ειχα ξαναπαει??

Τελος παντων, εγω την ευχαριστηθηκα, και τη διαδρομη, και τη παρεα! Ξαναπαω οποτε να 'ναι!
Μια χαρά ήταν Γιώργο η διαδρομή και λίγο περιπετειούλα δεν βλάφτει

μόνο που είχα πάρει απόφασει να πάρω GPS και άρχισα να το ξανασκέφτομαι
Reply With Quote
  #709  
Παλιό 09-11-2010, 09:59
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikos-x Εμφάνιση μηνυμάτων
Η επιστροφή.



Κομοτηνή σταματήσαμε για το αποχαιρετιστήριο φαγοπότι, μας έγινε συνήθεια πια.

Από εκεί ο φίλος μας Θανάσης, με τον ακούραστο Κωνσταντίνο, ξεκίνησαν με τελικό προορισμό το Ρίο, άλλα 770 χιλιόμετρα.

Μπράβο για το κουράγιο τους και τους ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας, για την υπέροχη και άψογη παρέα τους.

Να επαναλάβω πως είναι πολύ δύσκολο να μην υπάρχουν εντάσεις σε κάποιο ομαδικό ταξίδι, εμείς είμαστε από αυτούς που το κατάφεραν.
Και να σκεφτήτε πως πρώτη φορά ταξιδεύαμε μαζί, όπως και πρώτη φορά συναντηθήκαμε, πλην του Σάκη, που ήμασταν μαζί σε δύο ρετσινοκαταστάσεις.

Ανυπομονούμε για την επόμενη.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας.





Φίλε Νίκο,






κι εγώ θα ήθελα με την σειρά μου, να σε ευχαριστήσω, κατ'αρχήν που με δεχτήκατε στην παρέα σας (με τον Σάκη), αλλάξατε λίγο το πρόγραμμά σας γιά να μας περιμένετε κατά την αναχώρηση στην Θεσ/νίκη, που πήγες μέχρι την.....Καβάλα να παραλάβεις την πράσινη κάρτα μου, για το υπέροχο ταξίδι που είχαμε μαζί αυτές τις έξι μέρες, κ για το απίστευτο χιούμορ σου...
Σου χρωστάμε μία Προύσσα βέβαια, κι επειδή όπως λέει κι ένας φίλος μου, "Οι άντρες ξεχωρίζουν από δύο πράγματα", ετοιμάσου...


Jefe

Last edited by Jefe; 09-11-2010 at 11:08.
Reply With Quote
  #710  
Παλιό 09-11-2010, 10:10
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Το GS Forum στις Αλησμόνητες Πατρίδες της Μ. Ασίας, 28 - 31/10/10!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου,
τους φίλους που κόπιασαν για να στηθεί αλλά και να πραγματοποιηθεί
με απόλυτη επιτυχία αυτή η καταπληκτική εκδρομή.

Επίσης χάρηκα που γνώρισα πολλούς φίλους και φίλες του Forum και από κοντά.

Ιδιαιτέρως όμως θα αναφερθώ στους συνταξιδιώτες μου
Νίκο, Θανάση και τον μικρό Κωνσταντίνο που αν και δεν γνωριζόμασταν σχεδόν καθόλου,
καταφέραμε παρά τις αντίξοες συνθήκες που συναντήσαμε στη διαδρομή
να περάσουμε υπέροχα, τόσο ώστε να έχουμε "σχεδιάσει" την επόμενη
Φίλε Σάκη,



θα ήθελα κι εγώ να σου πώ, ότι άν δεν έγραφες εκείνο το post γιά την συνάντησή σου με τον Νίκο, δεν θα είχα κάνει αυτό το ταξίδι, κ δεν θα είχα κάνει δύο καλούς φίλους! Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω εσένα κ τον Νίκο, που βάλατε τον Κωνσταντίνο μέσα στην παρέα μας κι έννοιωσε πάρα πολύ όμορφα κι ευχαριστήθηκε το πρώτο του μεγάλο ταξίδι! Κάτω από δύσκολες συνθήκες κάναμε ένα όμορφο ταξίδι, με πολλά χιλιόμετρα σε δύσκολους δρόμους ( κ χωραφόδρομους...) κ γυρίσαμε με ασφάλεια σπίτια μας. Όπως είπα κ στον Νίκο, του χρωστάμε μία Προύσσα, γι' αυτό ετοιμάσου...
Θα μου μείνει το χαμόγελό σου, που βρισκόταν συνέχεια στα χείλη σου! Να 'σαι πάντα καλά φίλε!


Jefe

Last edited by Jefe; 09-11-2010 at 11:14.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τουρίστας στην «ιστορία» μας, Αρχαίες Ελληνικές πόλεις ,Παράλια Μικράς Ασίας morfeas Ταξίδια στο εξωτερικό 20 28-07-2010 15:21
Το GS Forum πίνει καφέ στο Κόμο της Ιταλίας 30-6-2010 Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 24 01-07-2010 09:05
Το GS Forum αναβαθμίζεται! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ανακοινώσεις 10 23-03-2010 20:21
Το GS Forum και το newsit.gr στον καφέ της Τετάρτης 10-3-2010! Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 59 13-03-2010 19:41
Το GS Forum στην TV !!! Black_Shadow Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 46 25-02-2010 11:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:11.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!