GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 23-02-2009, 16:14
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

Οκ, θα μιλαω πιο σεμνα αλλα αυτο σε κατι τετοια πραγματα δε μ εκφραζει.
Οποτε προτιμω να μην μιλαω καθολου. Δηλαδη μονο τα καλα θα τονιζουμε και οταν κατι δεν μας αρεσει θα το βουλωνουμε; Αυτο θυμιζει αλλα φορουμς. Πιστευα οτι εδω μεσα υπαρχει αλλη λογικη.
Και ουτε εβρισα και κανεναν.
Το οτι ειναι καραγκιοζιλικι να βαλεις ηχεια στην μηχανη δεν σημαινει οτι κι αυτος που τα βαζει ειναι καραγκιοζης. Μηπως εγραψα πουθενα τετοιο πραγμα και δεν το καταλαβα;

Τελικα τα φορουμς μαλλον δεν μου ταιριαζουν γιατι δεν αντεχουν την αυστηρη κριτικη.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 23-02-2009, 16:25
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ, θα μιλαω πιο σεμνα αλλα αυτο σε κατι τετοια πραγματα δε μ εκφραζει.
Οποτε προτιμω να μην μιλαω καθολου. Δηλαδη μονο τα καλα θα τονιζουμε και οταν κατι δεν μας αρεσει θα το βουλωνουμε; Αυτο θυμιζει αλλα φορουμς. Πιστευα οτι εδω μεσα υπαρχει αλλη λογικη.
Και ουτε εβρισα και κανεναν.
Το οτι ειναι καραγκιοζιλικι να βαλεις ηχεια στην μηχανη δεν σημαινει οτι κι αυτος που τα βαζει ειναι καραγκιοζης. Μηπως εγραψα πουθενα τετοιο πραγμα και δεν το καταλαβα;

Τελικα τα φορουμς μαλλον δεν μου ταιριαζουν γιατι δεν αντεχουν την αυστηρη κριτικη.
φίλε μου και εγώ την ίδια περίπου γνώμη με σένα έχω για κάτι τέτοια(ηχεία, φώτα περίεργα, εξατμίσεις, κλπ). Δεν σου είπε κανένας να μην μιλάς, ούτε σε υποχρεώνει κανένας να συμφωνείς με όλους...

απλά επειδή είμαστε μια παρέα, καλό θα ήταν πριν δημιουργηθούν παρεξηγήσεις να παίρνουμε τα μέτρα μας και να κρατάμε τους τόνους λίγο πιο χαμηλά, όπως προανέφερε ο Στράτος με πολύ καλή και φιλική διάθεση!!!

Φαντάσου δηλαδή να καθόμαστε εγώ, εσύ ο Στράτος και άλλοι 2-3 φίλοι ΄στο ίδιο τραπέζι για καφέ και επειδή δε σου αρέσει το μηχανάκι μου (R 850R), να αρχίσεις να λές πως είναι ''μικρό'' παλιό κλπ...
Μπορεί να είναι αλήθεια, απλά δεν ακούγετε καλά... Και μπορει εγώ να στραβώσω και να πω καμιά βλακεία και....


Κατάλαβες;;; Δεν φταίει το τί λέμε αλλά πως το λέμε και τι μπορεί να δημιουργήσει αυτό που λέμε... αυτό πάμε να προλάβουμε...

φιλικά και εγώ και με όλο το θάρος που μου επιτρέπεις!!! Βασίλης
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 23-02-2009, 17:02
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

νομιζω οτι ο emix δεν ειχε σκοπο να θιξει καποιον,απλα θελοντας να ειναι ειλικρινης εξεφρασε ωμα την αποψη του,καπως ακομψα ειναι αληθεια.
ειμαστε ομως μια παρεα και δεν πρεπει να παρεξηγουνται τετοιες εκφρασεις που στη καθομιλουμενη χρησιμοποιουνται συχνα.απλα στον γραπτο λογο οντος ξενιζουν λιγο.
παντως,κι εγω καθ οτι λιγο ...αξεσουαρακιας πολλες φορες μ εχουν λογικεψει φιλοι χρησιμοποιωντας ιδιες και πιο σκληρες εκφρασεις και μ εχουν αποτρεψει απο περιττες αγορες.
η αντιθετη αποψη χρειαζεται εστω και αν εκφραζεται εντονα
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 23-02-2009, 17:20
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

AlexisK τελικά έβγαλες άκρη ??

Σε ψυχοπλακώσαμε
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 23-02-2009, 17:31
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 Εμφάνιση μηνυμάτων
AlexisK τελικά έβγαλες άκρη ??

Σε ψυχοπλακώσαμε
ασε!!!αποφασισε οτι δε του αρεσει η μουσικη!!!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 23-02-2009, 18:27
Kolokas Ο/Η Kolokas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Argyroupoli
Μoto: Africa Twin 750
Μηνύματα: 390
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

Ρε παιδια εγω λεω να βαλω ενα sub!!!!!!!!!!!!!. εμενα με ενδιαφερει η ιδεα του φιλου και θα περιμενω να ακουσω νεα.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 23-02-2009, 19:09
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω οτι ο emix δεν ειχε σκοπο να θιξει καποιον,απλα θελοντας να ειναι ειλικρινης εξεφρασε ωμα την αποψη του,καπως ακομψα ειναι αληθεια.
ειμαστε ομως μια παρεα και δεν πρεπει να παρεξηγουνται τετοιες εκφρασεις που στη καθομιλουμενη χρησιμοποιουνται συχνα.απλα στον γραπτο λογο οντος ξενιζουν λιγο.
παντως,κι εγω καθ οτι λιγο ...αξεσουαρακιας πολλες φορες μ εχουν λογικεψει φιλοι χρησιμοποιωντας ιδιες και πιο σκληρες εκφρασεις και μ εχουν αποτρεψει απο περιττες αγορες.
η αντιθετη αποψη χρειαζεται εστω και αν εκφραζεται εντονα
Σ' ευχαριστω για την διευκρινηση. Δεν ηθελα να θιξω κανεναν. Ο καθενας βαζει οτι νοιωθει στην μηχανη του και οτι τον κανει να νοιωθει ωραια.
Εγω ομως το θεωρω αστειο να βαλεις ηχεια. Ισως ο λογος μου να ηταν λιγο εντονος αλλα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ προσβλητικος.
Αλλωστε το ανεφερα ξεκαθαρα: Θεωρω καραγκιοζιλικι να βαλει καποιος ηχεια, αλλα δεν σημαινει οτι ο συγκεκριμενος ειναι καραγκιοζης. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Καλα να ειμαστε πανω απ ολα, και να χαιρομαστε τα αγαθα που αποκτουμε οπως εμεις θελουμε. Στους υπολοιπους λογος δεν πεφτει...!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-02-2009, 19:15
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-02-2009, 21:04
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

φιλε emix εχουμε την ιδια αποψη για τα ηχεια και νομιζω για τις μηχανες γενικως (απο οτι σε παρακολουθω στα φορουμ) ομως ολοι δεν εχουν τις ιδιες αποψεις για τις μηχανες και τον μοτοσυκλετισμο (χωρις αυτο να ειναι κακο οταν δεν ενοχλουν καποιον) εχω γινει ban απο φορουμ γιατι δεν θελανε την αποψη μου (δεκτο κι αυτο αλλα χωρις αντιλογο θα υπαρχει μονολογος λεω εγω) οποτε εμαθα να μη με παραξενευει τιποτα (σχεδον !!!) παντως ελικα στο παρμπριζ ή ηχεια στις μπαγκαζιερες ΔΕΝ προκειται να βαλω στη καλη μου, αυτες ειναι οι προσωπκες μου αποψεις βεβαια και μπορει να ειναι και λαθος

Last edited by PITS; 23-02-2009 at 21:10.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 23-02-2009, 21:11
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για ηχεία ( Μη με κράξετε όμως )

βεβαια
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός για την μεταφορά πραγμάτων ή αποσκευών με μοτοσυκλέτα Bmwnek Γενικά - Αναβάτης 30 15-07-2010 08:37
Carver One.Για δυνατές συγκινήσεις-Έχει τιμόνι αυτοκινήτου,στρίβει όμως σαν μηχανή !! Black_Shadow Αυτοκίνητο 9 09-01-2009 15:36
να ‘μαι και εγώ. για να δω ποιος θα με αναγνωρίσει. Κύρος Γρανάζης Καλώς ήλθατε 13 30-12-2008 21:32


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!