GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 25-11-2009, 20:23
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλά λόγια χωρίς λόγο …

Σε μια μονοήμερη κάποιοι θα πάνε απ’ την προηγουμένη ….

Και λοιπόν ;;;

Ποια εκδρομή χάλασε και πώς ;;;;;

Με το να πάνε κάποιοι από Σάββατο, αποκλείει στους άλλους να πάνε την Κυριακή ;;;;

Το «μη αξιωματούχοι» το αντιπαρέρχομαι …

Η εκδρομή στα Καλάβρυτα έγινε από μέλος (Dionisis)

και στην Ο. Ναυπακτία πάλι από μέλος, από τον (Georgekostas) …

Και οι δύο με μεγάλη επιτυχία ….

Όσον αφορά τις μέρες …

Στα Καλάβρυτα ξεκίνησε ημερήσια και κατέληξε διήμερη …

Και τι έγινε ;;;; Χάλασε η εκδρομή ;;;;

Ή πρέπει να παρεξηγηθούμε με τον vpentza, που πήγε πριν από τους άλλους στα Καλάβρυτα ;;;

Ή πρέπει να παρεξηγηθούμε με τον Kas, που πήγε απ’ την Παρασκευή ενώ οι υπόλοιποι Σάββατο ;;;

Σημειωτέον, ότι o Kas, έφυγε απ’ τα Καλάβρυτα Δευτέρα …

Και για να μην μακρηγορώ,

το ίδιο συνέβη και στην Ο. Ναυπακτία …

Άλλοι πήγαν από Παρασκευή,

άλλοι Σάββατο/Κυριακή,

άλλοι Σ/Κ/Δ

και άλλοι μόνο Σάββατο ή μόνο Κυριακή ….

Κ ολοκληρώνω,

ποιο είναι το μεμπτό ;;

Ότι ορισμένοι φίλοι μας θα πάνε απ’ την προηγουμένη στον Κοσμά

και θα συναντηθούν όλοι μαζί την Κυριακή το πρωί ;;;;

Και αυτό έπρεπε να ποσταριστεί αλλού ;;;;

Γιατί, «ματιασμένοι» είμαστε ;;;

Ή για να πάνε 2-3-5 άτομα απ’ την προηγουμένη,

έπρεπε να πάρουν την άδεια του Σωτήρη,

ή του Διονύση στα Καλάβρυτα,

ή του Georgekostas στην Ο. Ναυπακτία ;;;

Λοιπόν μην μεγαλοποιούμε το πράγματα

ή καλύτερα, μην «δημιουργούμε» απ’ τα ανύπαρκτα …

Μέχρι στιγμής, ΟΛΕΣ οι εκδρομές,

έχουν κυλήσει ο#### ….

Ας συνεχίσουμε έτσι κ στο μέλλον ….
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναχώρηση Σάββατο πρωί - επιστροφή αυθημερόν

Αναχώρηση Κυριακή πρωί - επιστροφή αυθημερόν

Αναχώρηση Σάββατο πρωί - επιστροφή Κυριακή (μία διανυκτέρευση)


.
ετσι απλα...!

αν εμενα μ αρεσει και αποφασισω να μεινω ως δευτερα,να σας το πω η θα παρεξηγηθειτε?
παντως αν ειναι να με... μαλωσετε θα κανω ...εικονικη αναχωρηση την κυριακη και θα γυρισω να μεινω αλλη μια μερα στα κρυφα!

Last edited by ntinopoulos; 25-11-2009 at 20:29.
  #82  
Παλιό 25-11-2009, 20:31
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι απλα...!

αν εμενα μ αρεσει και αποφασισω να μεινω ως δευτερα,να σας το πω η θα παρεξηγηθειτε?
παντως αν ειναι να με... μαλωσετε θα κανω ...εικονικη αναχωρηση την κυριακη και θα γυρισω να μεινω αλλη μια μερα στα κρυφα!
εισαι μεγαλο νουμεροοοοοοο........
  #83  
Παλιό 25-11-2009, 20:33
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Αναχώρηση Σάββατο πρωί - επιστροφή Κυριακή (μία διανυκτέρευση)

Mέσα!!!
  #84  
Παλιό 25-11-2009, 20:39
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από S.T Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναχώρηση Σάββατο πρωί - επιστροφή Κυριακή (μία διανυκτέρευση)

Mέσα!!!
  #85  
Παλιό 26-11-2009, 03:04
Kwstas_kef Ο/Η Kwstas_kef βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθηνα και Κεφαλονια...
Μoto: BMW F 800 GS!!!!!!
Μηνύματα: 1,103
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από essel Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως να μαθαίναμε και εμείς τι θέμα υπάρχει για το Λουτράκι μιάς και συμμετείχα και εγώ?
Στελιο εχω καιρο να σε δω...
Τι θες να εγινε στο Λουτρακι ρε Στελιο δεν καταλαβες?νυστικοι μειναμε και δεν πηγαμε απο την παλια εθνικη που κοιταγαμε απο ψηλα και την ληγουρευομασταν...

Ολα ηταν παραπανω απο τελεια γιατι οπως ειπε και ο Βασιλης οταν εχεις σκουπα τον Στελιο και αρχηγο τον Σοτερ δεν εχεις να φοβασαι τιποτα..
  #86  
Παλιό 26-11-2009, 10:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι απλα...!

αν εμενα μ αρεσει και αποφασισω να μεινω ως δευτερα,να σας το πω η θα παρεξηγηθειτε?
παντως αν ειναι να με... μαλωσετε θα κανω ...εικονικη αναχωρηση την κυριακη και θα γυρισω να μεινω αλλη μια μερα στα κρυφα!

Καλα σε λεει νουμερο ο ''gsmaniac''!! Που τα κατεβάζεις βρε παιδί μου, δεν μας λες και μας τον τρόπο!!!
  #87  
Παλιό 26-11-2009, 12:15
essel Ο/Η essel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: athens
Μoto: K1200GT
Μηνύματα: 1,446
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Καλημέρα σας.

Αποφάσισα και εγώ να γράψω για το θέμα που προέκυψε με την εκδρομή «Κοσμά», και με τον φίλο μου τον Σωτήρη. Δεν το έκανα εν θερμό για δύο λόγους:
α) γιατί πιστεύω ότι εν θερμώ τα πράγματα ξεφεύγουν και
β) γιατί ήθελα να δω και τις τοποθετήσεις (λέω την αμαρτία μου) άλλων.
Πουθενά δεν υπάρχει μεμπτό στην επιθυμία κάποιων για 2ήμερο στον Κοσμά. Μάλιστα ήμουν ο πρώτος που θα μπορούσα να βοηθήσω καθότι η κουμπάρα μου έχει ενοικιαζόμενα καταλύματα στον Κοσμά.
Η ένσταση του Σωτήρη δεν ήταν γι’ αυτό, αλλά γιατί 3 μέρες πριν. Και γατί δεν επικοινώνησαν μαζί του να το ποστάρει ο ίδιος. Εδώ να σημειώσουμε ότι ο Syanτον είχε πάρει τηλέφωνο και του είχε ζητήσει να αλλάξει την ημερομηνία της εκδρομής και όπως μου είπε ο Σωτήρης αρνήθηκε.
Ερωτώ λοιπόν εγώ, θα ήταν πρόβλημα να επικοινωνήσει μια ακόμα φορά και να του πει : Σωτήρη βάλε και διαμονή 4 μελών και να δούμε μήπως θέλουν και άλλοι. Και μη μου πείτε ότι δεν συμβαίνει αυτό και ότι δεν έχει συμβεί σε άλλες εκδρομές. Άλλωστε ας μου πουν οι υπεύθυνοι των προηγουμένων εκδρομών πόσοι βοήθησαν αλλά ποιοι ποστάρισαν το θέμα. Εδώ να τονίσω και κάτι : δεν είναι κακό να βοηθάς, είναι κακό να μην έχεις ανιδιοτέλεια.
Από την αρχή του ποσταρίσματος αυτής της εκδρομής υπήρξαν δύο συμφορουμίτες μας που έπεσαν επάνω του με διαφορές χιλιομέτρων. Μάλιστα ο ένας είχε και τις δύο φορές που ποστάρισε ο ίδιος διαφορετικά χιλιόμετρα lololol. Κανείς τους δεν έκανε τον κόπο να διαβάσει το post του φίλου μας (όπως λένε πολλοί) Σωτήρη, και να δουν κατ’ αρχήν ποιό το δρομολόγιο του και από πού ξεκινάει . Πρόταση να βγαίνουν τα χιλιόμετρα από δω και μπρος εξατομικευμένα για κάθε έναν που θα συμμετέχει στην κάθε εκδρομή.
Έρχομαι όμως και σε ένα άλλο θέμα που προέκυψε γι’ αυτήν την εκδρομή. Την οργάνωση . Κατ’ αρχήν έχω την εντύπωση ότι μιλάμε για μοτοσυκλετιστικό χώρο και όχι για γυμνασιόπαιδες ή το Λύκειο Ελληνίδων και εξηγούμε. Βεβαίως σε πολυήμερες εκδρομές να υπάρχει πρόβλεψη για ξενοδοχεία και μέρη για φαγητό αλλά μέχρι εκεί.
Στη συγκεκριμένη μονοήμερη εκδρομή μιλάγαμε για μίνιμουμ διαδρομή 4 ωρών και άλλα τόσα για το γυρισμό. Σύνολο 8 ωρών. Άντε λοιπόν να μέναμε εκεί και ένα 2-3ωρο.Τώρα που εξαντλείτε η οργάνωση; Σε ποια ταβέρνα θα φάμε; Και εάν εγώ θέλω σουβλάκια σε σουβλατζίδικο; Εάν ο άλλος θέλει στην άλλη ταβέρνα; Ο οργανωτής θα τους υποχρεώσει όλους να πάνε στην συγκεκριμένη; Και αν μας δώσει και τίποτα ληγμένα τι θα πούμε για τον διοργανωτή; Και αν δεν πάνε όσοι έχει δηλώσει; Ποιος θα εκτεθεί; Τέλος πάντων η οργάνωση για το φαγητό σταματάει εκεί που υπάρχουν επιλογές και στον Κοσμά, όσοι ξέρουν , επιλογές υπάρχουν πολλές. Ας αφήναμε την παρέα να αποφασίσει. Τώρα εάν υπήρχαν συμμετοχές μάλλον αυτοί που το γράφουν δεν έχουν διαβάσει από την αρχή όλα τα post.
Τελευταίο θέμα άφησα τον τρόπο που ποστάρει κάποιος κάτι. Προσωπικά θεωρώ ότι πάντα γνωρίζοντας με ποιόν «ομιλώ» ποστάρω εξιδανικευμένα, εάν δεν γνωρίζω ακολουθώ τους γενικούς κανόνες ευγένειας. Έχω λοιπόν την εντύπωση εκείνο το «Σωτηράκο» ήταν το λιγότερο ειρωνικό. Πράγμα βέβαια που έρχεται αντιμέτωπο και με του κανόνες του Forum (νομίζω τουλάχιστον). Εδώ θα ήθελα να πω ότι ο φίλος μου και φίλος σας Σωτήρης μπορεί να είναι «μπουρτζόβλαχος Αρτινός » όμως έχω την εντύπωση αλλά και την απαίτηση άνθρωποι εδώ μέσα πιο «μορφωμένοι» και μάλιστα υποτίθεται «κοινωνικά μορφωμένοι» να συμπεριφέροντε αψεγάδιαστα. Γιατί αλλιώς, πέφτουν πιο χαμηλά κι απ’ αυτόν που θέλουν να «πικάρουν». Το «Στρατούλης» βέβαια, μετά, είναι μάλλον απάντηση στην πρόκληση. Βέβαια η ειρωνεία συνεχίστηκε και από άλλο σπουδασμένο μέλος του Forumσε άλλη ενότητα.
Για το θέμα εάν και πού απάντησε απότομα έψαξα να το βρω αλλά ειλικρινά δεν το βρήκα. Διαβάστε όλο το θέμα και όλα τα post παρακαλώ. Επίσης όπως είπα και παραπάνω μιλάμε εξατομικευμένα όταν γνωρίζουμε με ποιόν μιλάμε.
Κλείνοντας θα ήθελα να σας πω ότι δεν θα ήθελα να εμπλακώ σε οποιαδήποτε ανταλλαγή post. Όποιος θέλει, στο profile μου, είναι το τηλέφωνό μου, να τα πούμε μεταξύ καφέ και αναψυκτικού και πιστέψτε με πρώτος εγώ θα μπω και θα δηλώσω λάθος στα γραφόμενα μου.
Αυτά τα ολίγα …και όπως λέει και ο φίλος μας o Syan «no hard feelings my friends».
  #88  
Παλιό 26-11-2009, 13:39
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε συνάδερφοι, δεν τα αφηνουμε τωρα ολα αυτα και τις αναλυσεις και να αρχισουμε να οργανωνόμαστε να παμε να περασουμε καλα, να γραψουμε ωραια κμ κ.λ.π., κ.λ.π., κ.λ.π.!!!

Ειπαμε ω γέγονε γέγονε!!!!

Ειμαι σιγουρος και ο Σωτηρης αυτο θέλει, να περασουμε ΟΛΟΙ καλα και να γυρισουμε ΟΛΟΙ με ασφαλεια!!!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί Γιώργο (πρέπει να πάω να κοιταχτώ μου συμβαίνει ταχτικά) και ξεκινάω με αυτό γιατί δεν θέλω να αφήσω καμμία υπόνοια ούτε μαζί σου ούτε με κανένα άλλο φίλο, ομόσταυλο και συνγράφοντα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Πέτρο, θες να μας εξηγήσεις τί ακριβώς εννοείς με το: "γιατί έγιναν αυτά σε ένα post ενός φίλου;" Ποιά είναι τα "αυτά"; Μήπως εννοείς το ποστάρισμα του Στράτου ο οποίος ήθελε να επεκτείνει την διάρκεια μιας όμορφης εκδρομής και σε περισσότερα μέλη;

Για το θέμα της διαχείρισης, μιας και είσαι από τα πρώτα -σχεδόν ιδρυτικά μέλη- της παρέας μας, σε ποιό σημείο μέχρι σήμερα αντιλήφθηκες ότι "η διαχείριση επιθυμεί μια διαφορετική συμμετοχή από τα μέλη που δεν είναι Αξιωματούχοι". Μήπως συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο; Επειδή ίσως δεν αντιλήφθηκα ακριβώς τα γραφόμενά σου και ίσως να παραννοώ κάποια πράγματα, θα ήθελα να με διαφωτίσεις...
Δημήτρη το θέμα είναι απλό και βατό για όλους που μιλάμε μεταξύ μας και έχουμε και ένα κοινό κώδικα επικοινωνίας με την τριβή και την γνωριμία μας. Το μέλος με τα λίγα post όμως, που μπαίνει μέσα και διαβάζει το συγκεκριμένο νήμα, βλέπει ένα τύπο που έχει στο μυαλό κάτι συγκεκριμένο και στρογγυλό και ενώ προσπαθεί να μεταβάσει όσο πιο απλά και πιο τουριστικά κάποιους ανθρώπους από το σημείο Α στο σημείο Β αυθημερόν να δέχεται παρεμβάσεις από την ονομασία, την διαμονή αλλά και διαδικαστικά όπως τα χλμ και σκέφτεται ότι είτε αυτοί εδω μέσα τα έχουν χαμένα είτε τους έχουν κόψει τα τηλέφωνα είτε κάποιοι δεν μπορούν να κάνουν μια εκδρομή επειδή δεν έχουν τα officia από την διαχείριση και γιαυτό τον λόγο πρέπει να γραφτούν 20 σελίδες για να βγεί μια βόλτα ενός ντεπόζιτου (λέμε τώρα)! Ίσως το αξιωματούχοι να ήταν άκομψο και ξέρω ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι αλλά ξέρω επίσης ότι δεν αλλοτριώνουμαι (η σωστή λέξη είναι άλλη) το post ενός φίλου που ξέρουμε το τηλέφωνό του και έχουμε μιλήσει πολλές φορές μαζί του!

Καλή ώρα :

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από portman Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη εχω χασει πολλα ποστ λογω φορτου εργασιας αν μπορει καποιος ας μου δωσει πληροφοριες για την εκδρομη στον κοσμα.. Μερες κτλ! Ευχαριστω
Πού να ξέρει ο άνθρωπος ότι μέσα στα 3.000 ποσταρίσματα το πρόγραμμα της εκδρομής είναι πλήρως αναρτημένο στο 1890 μέσα σε παράθεση.
Τέλος δεν θέλω ούτε είχα σκοπό, από την αρχή, να δώσω συνέχεια σε αυτό το θέμα γιατί ξέρω ότι οι εκδρομές και οι μέρες διαμονής είναι κατά το δοκούν αλλά η διαδρομή και η παρέα που πάει και διασκεδάζει είναι το ζητούμενο σταματάω εδώ, ζητώντας συγνώμη σε όσους κούρασα.
  #89  
Παλιό 26-11-2009, 13:54
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...μετά από κάποιες συζητήσεις γίνεται μια σκέψη για την εν λόγω εκδρομή σε διήμερη μορφή δηλαδή ΣΚ..Αν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι ας το δηλώσουν διότι και τα καταλύμματα είναι περιορισμένα. Οπότε αναμένουμε....!
Μια ιδέα για τους διήμερους που συζητήθηκε και με παρακάλεσε ο Δημήτρης (Arkas) να την ποστάρω...και πολύ σωστά κάναμε για να βλέπαμε ενδιαφέρον για διήμερους!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από danaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας ειμαστε λιγο ποιο ευγενικοι με τους αλλους!!!!!!
Αυτό δεν σας λέει κάτι???

[/quote]
Ποιό να μας λέει κάτι.....

[/QUOTE]

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από essel Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σας.

Φίλτατε Στέλλιο άλλα τα λές καλά και άλλα όχι...μάλλον απο κακή πληροφόρηση...Να τονίσω κι εγώ δυό πράγματα γιατί έχω μάθει να είμαι ρεαλιστής και να κρατώ τις σχέσεις μου με τις αλήθειες..Οχι οτι το θέμα με απασχολεί ιδιαίτερα αλλά μια και μεσολάβησες να κάνω μια παρέμβαση για το καλό της παρέας!

Αποφάσισα και εγώ να γράψω για το θέμα που προέκυψε με την εκδρομή «Κοσμά», και με τον φίλο μου τον Σωτήρη. Δεν το έκανα εν θερμό για δύο λόγους:

Κατ' αρχάς τι εννοείς εν θερμώ...βρέθηκες και σε τέτοια κατάσταση;
α) γιατί πιστεύω ότι εν θερμώ τα πράγματα ξεφεύγουν και
β) γιατί ήθελα να δω και τις τοποθετήσεις (λέω την αμαρτία μου) άλλων.
Πουθενά δεν υπάρχει μεμπτό στην επιθυμία κάποιων για 2ήμερο στον Κοσμά. Μάλιστα ήμουν ο πρώτος που θα μπορούσα να βοηθήσω καθότι η κουμπάρα μου έχει ενοικιαζόμενα καταλύματα στον Κοσμά.
Η ένσταση του Σωτήρη δεν ήταν γι’ αυτό, αλλά γιατί 3 μέρες πριν. Και γατί δεν επικοινώνησαν μαζί του να το ποστάρει ο ίδιος. Εδώ να σημειώσουμε ότι ο Syanτον είχε πάρει τηλέφωνο και του είχε ζητήσει να αλλάξει την ημερομηνία της εκδρομής και όπως μου είπε ο Σωτήρης αρνήθηκε.

Να μη σημειώσετε τίποτα γιατί αυτό είναι ένα μεγάλο ψέμα...δεν έχω μιλήσει ποτέ τηλεφωνικά με τον Σωτήρη όσο γνωριζόμαστε..εκτος απο μια φορά για την αγορά μιας θήκης εργαλείων.Τέλος!

Ερωτώ λοιπόν εγώ, θα ήταν πρόβλημα να επικοινωνήσει μια ακόμα φορά και να του πει : Σωτήρη βάλε και διαμονή 4 μελών και να δούμε μήπως θέλουν και άλλοι.

Λάθος συμπέρασμα απο κακή πληροφόρηση που πάντα εκθέτει!

Έρχομαι όμως και σε ένα άλλο θέμα που προέκυψε γι’ αυτήν την εκδρομή. Την οργάνωση . Και εάν εγώ θέλω σουβλάκια σε σουβλατζίδικο; Εάν ο άλλος θέλει στην άλλη ταβέρνα; Ο οργανωτής θα τους υποχρεώσει όλους να πάνε στην συγκεκριμένη; Και αν μας δώσει και τίποτα ληγμένα τι θα πούμε για τον διοργανωτή; Και αν δεν πάνε όσοι έχει δηλώσει; Ποιος θα εκτεθεί;

Είναι μια άποψη, αλλά δεν την υποστηρίζω. Οι οργανωμένες εκδρομές έχουν πρόγραμμα, τι θα δούμε που θα πάμε και που θα φάμε όλοι μαζί...κι έχω αρκετή εμπειρία στην οργάνωση εσω-εξωτερικών ομαδικών εκδρομών-ταξιδιών που θα μου επιτρέψεις την άποψή μου!


Τελευταίο θέμα άφησα τον τρόπο που ποστάρει κάποιος κάτι. Προσωπικά θεωρώ ότι πάντα γνωρίζοντας με ποιόν «ομιλώ» ποστάρω εξιδανικευμένα, εάν δεν γνωρίζω ακολουθώ τους γενικούς κανόνες ευγένειας. Έχω λοιπόν την εντύπωση εκείνο το «Σωτηράκο» ήταν το λιγότερο ειρωνικό. Πράγμα βέβαια που έρχεται αντιμέτωπο και με του κανόνες του Forum (νομίζω τουλάχιστον).


Και όλα αυτά Σωτηράκο με το θάρρος και την φιλικότητα που μας διέπει....
[/QUOTE]
Το Σωτηράκος είναι φιλικότατο όπως βλέπεις Στέλλιο και όχι κοροϊδευτικό...και άν το εξέλαβες κι εσύ ως το λιγότερο ειρωνικού χαρακτήρα να το επαναεκτιμήσεις. Ο Arkas με φωνάζει Στρατούκο εγώ άλλους Βασιλάκο..κτλ Ας αφήσουμε τα παιδιαρίσματα πές στον αγαπητό Σωτήρη...και αυτό δεν το λέω μόνον εγώ!!!
Βέβαια η ειρωνεία συνεχίστηκε και από άλλο σπουδασμένο μέλος του Forumσε άλλη ενότητα.
Να σου πώ και κάτι άλλο; Με παίρνουν φίλοι του φόρουμ και μου λένε: Τι παιδιαρίσματα είναι αυτά του Σωτήρη...και τους απαντώ: Δεν είναι παιδιαρίσματα φίλοι μου, μια κακή ερμηνεία έκανε ο άνθρωπος και δημιουργήθηκε μια μικροπαρεξήγηση..απο το τίποτα...αυτό είναι όλο!
Αυτά τα ολίγα …και όπως λέει και ο φίλος μας o Syan «no hard feelings my friends».

Και βέβαια
«no hard feelings my friends»[/quote]
  #90  
Παλιό 26-11-2009, 14:59
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

στελιο θα σταθω σε δυο σημεια.
καταρχην λες οτι ενοχλησε το οτι το εγραψε ο στρατος 3 μερες πριν.
ε και?και τι εγινε?υπηρχε σαν σκεψη σε συζητησεις μεταξυ 3-4 μελων μεταξυ των οποιων κι εμενα,αλλα λογω των υποχρεωσεων δεν ξεραμε αν θα ειναι εφικτο να ακολουθησουμε.πλησιαζοντας οι μερες ειδαμε οτι θα μπορουσε να γινει και απλα δημοσιοποιησε την ιδεα ο στρατος ποσταροντας το!δηλαδη απο τη στιγμη που καποιος-οι σκεφτηκε-αν να παει-νε για σκ 3 μερες πριν την εκδρομη θα πρεπε να το "πνιξει-ουν" η να παει-νε χωρις να το αναφερει-ουν?
κατα δευτερον σε τι ενοχλησε που δεν πηρε ο στρατος το σωτηρη να το γραψει εκεινος?του παιρνει το...αρχηγηλικι?η θα παρει τα μπραβο ο στρατος?ελεος!
στο κατω κατω εσυ ο ιδιος ειπες οτι ο στρατος πηρε το σωτηρη για το αν γινοταν να αλλαξει η η ημερομηνια της εκδρομης,πραγμα που σημαινει οτι σεβαστηκε την εκδρομη του σωτηρη,γιατι μια ενδεχομενη αλλαγη ημερομηνιας οντως συνιστα παρεμβαση στην εκδρομη!
τωρα σορι αλλα μου φαινεται γελοιο το να προκυψει θεμα για το οτι απλα μερικα ατομα θα πανε μια μερα πριν...,και αναξιο αναφορας!

ειμαστε ενηλικες οικογενειαρχες και ασχολουμαστε με μ@λ@κιες...αυτο βλεπω!

αυτα...,παντα φιλικα!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χρόνια πολλά στους Ανάργυρος, Δαμιανός, Κοσμάς, Μαυρίκιος !!!!!!!!! riko46 Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 4 01-07-2009 11:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!