GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 18-12-2013, 17:08
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Τέλος για την HOL

Η είδηση σε ένα πρόχειρο ψαξιμο που έκανα δεν βλέπω να υπάρχει.
Εγω τα έμαθα απο υψηλόβαθμο στελεχος της επιχείρησης...

Αργά χτες το βράδυ η διοίκηση της HOL φαίνεται να έκλεισε το τηλεφωνικό κέντρο της εταιρείας! Πωλήσεις εξυπηρέτηση και τεχνικό.

Στις 2 το βράδυ μάζεψαν τα πάντα από υπολογιστές μέχρι και γραφεία και σήμερα το πρωί ανακοίνωσαν ότι ΟΛΟΙ οι εργαζόμενοι απολύονται, δημιουργείται καινούρια εταιρεία όπου για τρεις μήνες τους εγγυώνται ότι θα έχουν δουλειά (!), με μειωμένες βέβαια συμβάσεις.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 18-12-2013, 19:23
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Τέλος για την HOL

δλδ οσοι εχουμε συμβολαιο με Hol>
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 18-12-2013, 19:28
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Τέλος για την HOL

Την είδηση την επιβεβαιώνει το capital.gr ,απολύθηκαν οι τηλεφωνητες και οι τεχνικοί με την πρόταση να ξανά προσληφθούν απο άλλη εταιρεια συμφερόντων τις ίδιας εταιρειΑς .
Άντε άρχισε η ανάπτυξη
Κριμας τους εργαζόμενους
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 18-12-2013, 20:08
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: Τέλος για την HOL

εγω εχω θεμα με την συνδεση εδω και κατι μερες...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 18-12-2013, 20:12
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Τέλος για την HOL

ουφφφ πριν 5 μέρες έφυγα από HOL και μου έμεινε και ένα μοντεμ-ρουτερ καινούργιο που δεν πρόλαβα να στείλω πίσω...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 18-12-2013, 21:24
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τέλος για την HOL

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Την είδηση την επιβεβαιώνει το capital.gr ,απολύθηκαν οι τηλεφωνητες και οι τεχνικοί με την πρόταση να ξανά προσληφθούν απο άλλη εταιρεια συμφερόντων τις ίδιας εταιρειΑς .
Άντε άρχισε η ανάπτυξη
Κριμας τους εργαζόμενους
Αγαπητε Ακη,

οι φημες λενε οτι η εταιρεια ειχε κανει προταση στους εργαζομενους της να συναψουν εταιρικη συμβαση με αποδοχες τα 2/3 του μισθου τους επι 14......ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ!
Η εταιρεια εκανε αυτο που θα εκανε, κι ειχε επισης δικαιωμα να κανει τοτε, το 2000, 2003, 2009.
Το προσωπικο που θα επαναπροσληφθει θα υπογραψει συμβαση η οποια θα αναγνωριζει την προγενεστερη υπηρεσια τους στην εταιρεια, οσοι δεν υπογραψουν θα απολυθουν με αποχημιωση κανονικα.

Εκλεισε την παλια κι ανοιγει καινουρια, νομιμα απο παντα.......κι εγω το ιδιο θα εκανα για να ανατυξω την εταιρεια μου μεσω ΚΑΙ της μειωσης των μισθων.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 18-12-2013, 21:26
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Τέλος για την HOL

Γιώργο πιστευω οτι τα έτη που ονομαζεις δε μπορούσε να απολύσει πάνω απο το 10 % των υπαλλήλων της μια εταιρεια και μου κάνει εντύπωση που δε το ήξερες ?
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 18-12-2013, 21:36
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τέλος για την HOL

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο πιστευω οτι τα έτη που ονομαζεις δε μπορούσε να απολύσει πάνω απο το 10 % των υπαλλήλων της μια εταιρεια και μου κάνει εντύπωση που δε το ήξερες ?
ναι οταν ηταν εν λειτουργια δεν μπορουσε. Οταν ομως εκλεινε το ΑΦΜ της και μετεφερε τις δραστηριοτητες της ειτε σε θυγατρικη της ειτε σε εξωτερικο συνεργατη (εστω ελεγχομενο απο την ιδια) μπορουσε να τους απολυσει ολους με αποζημειωση φυσικα.
Η HOL εκλεισε το ΑΦΜ της και μετεφερε τις υπηρεσιες της στην ''360 connect'' η οποια ελεγχεται απο την HOL (η ιδια το αρνειται) και ειναι εταιρεια consulting.

Nα συμπληρωσω οτι Συνδικάτο Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών – Πληροφορικής (ΣΕΤΗΠ) εξεδωσε την ακολουθη ανακοινωση.......εγω απλα λεω οτι αν το παρατραβηξουν τα σωματεια και οι 300 της hol θα μεινουν ολοι στον δρομο.


''Καλούμε τους εργαζόμενους και τα σωματεία του κλάδου να εκφράσουν την συμπαράσταση και την αλληλεγγύη τους.Καλούμε τους συναδέλφους στην HOL να μη δεχτούν καμία μείωση του μισθού και των δικαιωμάτων τους, να μην υπογράψουν καμία απόλυση, να αγωνιστούν μαζί με την σωματειακή επιτροπή του ΣΕΤΗΠ έχοντας στο πλευρό τους τους συναδέλφους του κλάδου»
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!