GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 30-12-2012, 17:24
nikigs Ο/Η nikigs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ath kentro
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστοτελείου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις δικιο προς το λαιφ σταιλ .,.,.
αλλα αφου συμφωνουμε ειναι μια ωραια αρχη
Ας τους επιστρεψουμε οτι μας εδωσαν οι δανειστες.,., πλαστικο χρημα .,.,.ειναι η ευκαιρια μας
αν με καταλαβαινεις!!!


Και για να μην πιστέψεις οτι τα έχω βάλει μαζί σου, απευθύνομαι λοιπόν σε όλους που παραφούσκωσαν την κάρτα τους η που πήραν δανεικά για τα παρακάτω.
1.Να επιστρέψουν την μηχανάρα τους όσοι απο σκούτερ πήραν την γκραν τουριστική μηχανή με δανεικά. Vara, gs κλπ.
2. Να επιστρέψουν το διαμέρισμα που πήραν με δάνειο όλοι οι εξυπνάκιδες που σκέφτηκαν. Γιατί να δίνω 500 ευρώ ενοίκιο στο Περιστέρι σε ένα 3αρι και να μην δίνω 900 η 1000 σε δάνειο 25 χρόνια για ένα 4αρι η 5αρι στου Παπάγου, και να μου μείνει το σπίτι σε 25 χρόνια δικό μου. Και τώρα τους φταίει η π@υτ@να η τράπεζα που δεν τους κάνει διακανονισμό για άλλα 200 χρόνια.
3. Να επιστρέψουν τα δανεικά όλοι όσοι πήγαν εικοσαήμερα στα πάσα στις Άλπεις με τα διακοποδάνεια. Γιατί από το χωριό του ο κάθε ευρωέλληνας, έγινε ευρωπαίος ταξιδευτής και γέμιζε το FB φωτογραφίες από τα πάσα με τη φάτσα του καβάλα στην adventure( πραγματική η μαιμού.Ξέρετε αυτές με τα αλλαγμένα τεπόζιτα.)
4. Να επιστρέψουν τις tv 3D και τα πανακρίβου home sinema όσοι δεν μπορούσαν να βλέπουν το τούρκικο σε τηλεόρση crt και κάτω από 47 ίντσες.Γιατί η 14 που είχαν στο σαλονάκι που λέγαμε παραπάνω στο 3αρι στο Περιστέρι, τώρα φαίνεται φτωχιά στο ρετιρέ στου Παπάγου
5.Να επιστρέψουν τα δανεικά όσοι πήραν στολές BMW ραλί 2, ραλί 3 των 1200Ε. Γιατί ρε βλάχο θέλεις και ραλί 3;;;;; Η Revit δεν σου κάνει;;;Αλλά πως θα κάνεις πουλμούρ στα πάσα στις Άλπεις;;;; Αλλά ξέχασα. Θέλεις μεγαλύτερη ασφάλεια. Για αυτό την πήρες
6. Να επιστρέψουν τα δανιεκά που πήραν σαν εορτοδάνεια για να κάνουν σκι στην Αράχωβα και για να πάρουν το πανακρίβου δώρο στην γκόμενα, και να μην το καταλάβει η γυναίκα τους οτι λείπει από τον μισθό.
7.Να επιστρέψουν όλοι τους παχιούς μισθούς που έπαιρναν και τις τεράστιες αμοιβές που έπαιρναν οι υδραυλικοί και ηλεκτρολόγοι της παρέας.
Και μετά από όλα τα παραπάνω, να ζητήσουμε από τον γερμανό φορολογούμενο να δουλέψει παραπάνω, για να αποζημειώσει τον αγρότη με την cayen που θα πετάξει τα πορτοκάλια του στη χωματερή.
υγ. Σε όλα τα παραπάνω βάζω και τον εαυτό μου μέσα πρώτο στη λίστα.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 30-12-2012, 17:54
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

αυτοι ολοι λοιπον να τα επιστρεψουν.,,.οκ μαζι σου!!!!!!

οι υπολοιποι που δεν τα πηραν ολλα αυτα και πεθαιναν στο κρυο και το αγιαζει στην δουλεια και τωρα ειναι συνταξιουχοι των 450 ευρω και δεν μπορουν να επιβιωσουν ????

αυτοι τι να δωσουν πισω???

αυτες οι γυναικουλες που ηταν βιοτεχνια- παιδια- σπιτι και κανανε το σκατο τους παξιμαδι για να σπουδασουν τα παιδια τους και τωρα δεν εχουν πετρελαιο .,.,
τι να δωσουν????
και πολλοι αλλλοι που αν συνεχισω να γραφω θα νυχτωσουμε.,.,.,.
και αυτοι να το ξερεις ειναι παρα μα παρα πολλλλλλοι

και ηταν και νοικοκυραιοι και πληρωναν και συνεχιζουν να πληρωνουν
και δεν εχουν παρει απο το κρατος τιποτα παρα μονο εχουν δωσει.,.,.,.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 30-12-2012, 20:28
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Κι οι γονείς μου το διαμέρισμα που μεγάλωσα με δάνειο το αγόρασαν το 1969 ή 1970. Το ξεπλήρωσαν σε 10 χρόνια. Διότι τότε το διαμέρισμα είχε μιά "φυσιολογική" τιμή κι όχι παραφουσκωμένη λόγω του εύκολου χρήματος που οι τράπεζες για μερικά χρόνια μετά πιέσεων δάνειζαν. Συμφωνώ απόλυτα για τα δάνεια που πάρθηκαν για την ικανοποίηση του lifestyle που τα κανάλια, που σημειωτέον οι συχνότητες που εκπέμπουν είναι δική μας περιουσία, αλλά ουδέποτε πλήρωσαν, γιατί άραγε, πλάσαραν.
Που ήταν όλα αυτά τα χρόνια το κράτος; Τι να πρωτοθυμηθούμε; Τον Σημίτη της "απογειωμένης" οικονομίας και του "ας πρόσεχαν"; Τη σχεδόν χαμένη πενταετία του "κουρασμένου"; Το Καστελλόριζο;
Ποιός μοίρασε τα φύκια για μεταξωτές κορδέλλες;
Ποιός διέφθειρε τον αγρότη;

Να κατηγορηθούμε για ηλιθιότητα ότι πιστέψαμε την επίπλαστη ευημερία, ΝΑΙ!
Αλλά το ενοχικό σύνδρομο που προσπαθούν να μας επιβάλλουν....ΟΧΙ! Οχι κύριοι, δεν τα φάγαμε μαζί!

Και προσωπικά δε δέχομαι ότι έχουμε τους "άρχοντες" που μας αξίζουν! Ο εσμός που ανέκαθεν λυμαίνεται τη χώρα δεν άφησε κανένα περιθώριο επιλογών.

Και σαν γιατρός κι ΕΕ έχω βαρεθεί να με λένε κλέφτη! Να πανε να γ...ηθούν και να βρουν αυτούς που κλέβουν! Οπως έδειξαν οι τελευταίες εξελίξεις με το στικάκι, που στον #### τους να το βάλουν, μέσα σε ώρες μπορούν να κάνουν τις διασταυρώσεις, ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ!

Αρκετά με το αυτομαστίγωμα!

Με λένε Γιάννη κι είμαι ορθοδοντικός και μέχρι τώρα ήμουν συνεπής απέναντι απέναντι στο #########! Από δω και πέρα άμυνα! Δεν τα δουλεύουμε μαζί με τα καθάρματα!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 30-12-2012, 22:23
nikigs Ο/Η nikigs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ath kentro
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
..ειναι συνταξιουχοι των 450 ευρω και δεν μπορουν να επιβιωσουν ????
.,.,.,.


Kαι όλοι αυτοί οι ανήμποροι πλήρωσαν ακριβά το μάρμαρο. Γιατί με την "πλαστική" οικονομική ευμάρεια, όταν αυξήθηκαν τα νοίκια, τους αύξησαν και τα δικά τους (κάτι δυαράκια σε φτωχογειτονιές σαν τη Νίκαια και τη Δραπετσώνα η το Χαϊδάρι) και του έφτασαν να πληρώνουν σαν να νοίκιαζαν μεζονέτα. Δυστυχώς, οι άκρες είναι πάντα η εξαίρεση. Οι πολύ πλούσιοι δεν πληρώνουν και οι πολύ φτωχοί την πληρώνουν. Παράπλευρες απώλειες
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 30-12-2012, 22:26
nikigs Ο/Η nikigs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ath kentro
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι οι γονείς μου το διαμέρισμα που μεγάλωσα με δάνειο το αγόρασαν το 1969 ή 1970. !
Καλά βρε φίλε μου, συγκρίνεις τους νοικοκυραίους γονείς μας του '60 '70 με τα σημερινά παλικάρια της χλίδας και της καφετέριας;;;;;
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 30-12-2012, 22:29
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι οι γονείς μου το διαμέρισμα που μεγάλωσα με δάνειο το αγόρασαν το 1969 ή 1970. Το ξεπλήρωσαν σε 10 χρόνια. Διότι τότε το διαμέρισμα είχε μιά "φυσιολογική" τιμή κι όχι παραφουσκωμένη λόγω του εύκολου χρήματος που οι τράπεζες για μερικά χρόνια μετά πιέσεων δάνειζαν. Συμφωνώ απόλυτα για τα δάνεια που πάρθηκαν για την ικανοποίηση του lifestyle που τα κανάλια, που σημειωτέον οι συχνότητες που εκπέμπουν είναι δική μας περιουσία, αλλά ουδέποτε πλήρωσαν, γιατί άραγε, πλάσαραν.
Που ήταν όλα αυτά τα χρόνια το κράτος; Τι να πρωτοθυμηθούμε; Τον Σημίτη της "απογειωμένης" οικονομίας και του "ας πρόσεχαν"; Τη σχεδόν χαμένη πενταετία του "κουρασμένου"; Το Καστελλόριζο;
Ποιός μοίρασε τα φύκια για μεταξωτές κορδέλλες;
Ποιός διέφθειρε τον αγρότη;

Να κατηγορηθούμε για ηλιθιότητα ότι πιστέψαμε την επίπλαστη ευημερία, ΝΑΙ!
Αλλά το ενοχικό σύνδρομο που προσπαθούν να μας επιβάλλουν....ΟΧΙ! Οχι κύριοι, δεν τα φάγαμε μαζί!

Και προσωπικά δε δέχομαι ότι έχουμε τους "άρχοντες" που μας αξίζουν! Ο εσμός που ανέκαθεν λυμαίνεται τη χώρα δεν άφησε κανένα περιθώριο επιλογών.

Και σαν γιατρός κι ΕΕ έχω βαρεθεί να με λένε κλέφτη! Να πανε να γ...ηθούν και να βρουν αυτούς που κλέβουν! Οπως έδειξαν οι τελευταίες εξελίξεις με το στικάκι, που στον #### τους να το βάλουν, μέσα σε ώρες μπορούν να κάνουν τις διασταυρώσεις, ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ!

Αρκετά με το αυτομαστίγωμα!

Με λένε Γιάννη κι είμαι ορθοδοντικός και μέχρι τώρα ήμουν συνεπής απέναντι απέναντι στο #########! Από δω και πέρα άμυνα! Δεν τα δουλεύουμε μαζί με τα καθάρματα!

"Αν θελουν" οπως λες...
Εκει ειναι το ζουμί!
Αλλα "ΔΕΝ θελουν"...
Γι αυτο και οι αοριστικολογιες περι συλλογικής ευθύνης στο ...φαγωμα!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 30-12-2012, 22:33
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikigs Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά βρε φίλε μου, συγκρίνεις τους νοικοκυραίους γονείς μας του '60 '70 με τα σημερινά παλικάρια της χλίδας και της καφετέριας;;;;;
Οχι αγαπητέ, τους συγκρίνω με μένα που είμαι κι εγώ νοικοκύρης, αλλά παίρνω τ'@ρχίδια μου!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 30-12-2012, 23:53
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikigs Εμφάνιση μηνυμάτων


Kαι όλοι αυτοί οι ανήμποροι πλήρωσαν ακριβά το μάρμαρο. Γιατί με την "πλαστική" οικονομική ευμάρεια, όταν αυξήθηκαν τα νοίκια, τους αύξησαν και τα δικά τους (κάτι δυαράκια σε φτωχογειτονιές σαν τη Νίκαια και τη Δραπετσώνα η το Χαϊδάρι) και του έφτασαν να πληρώνουν σαν να νοίκιαζαν μεζονέτα. Δυστυχώς, οι άκρες είναι πάντα η εξαίρεση. Οι πολύ πλούσιοι δεν πληρώνουν και οι πολύ φτωχοί την πληρώνουν. Παράπλευρες απώλειες
δεν ξερω αλλα νομιζω οτι συνεχεια μου λες για την αθηνα και τα περιχωρα της.,.,

υπαρχει και αλλη μιση ελλαδα.,.,..

τελως παντων καλη χρονια με υγεια σε ολους και καντε οτι σας φωτισει ο θεος.,.,.,.,.,
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 31-12-2012, 00:17
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι οι γονείς μου το διαμέρισμα που μεγάλωσα με δάνειο το αγόρασαν το 1969 ή 1970. Το ξεπλήρωσαν σε 10 χρόνια. Διότι τότε το διαμέρισμα είχε μιά "φυσιολογική" τιμή κι όχι παραφουσκωμένη λόγω του εύκολου χρήματος που οι τράπεζες για μερικά χρόνια μετά πιέσεων δάνειζαν. Συμφωνώ απόλυτα για τα δάνεια που πάρθηκαν για την ικανοποίηση του lifestyle που τα κανάλια, που σημειωτέον οι συχνότητες που εκπέμπουν είναι δική μας περιουσία, αλλά ουδέποτε πλήρωσαν, γιατί άραγε, πλάσαραν.
Που ήταν όλα αυτά τα χρόνια το κράτος; Τι να πρωτοθυμηθούμε; Τον Σημίτη της "απογειωμένης" οικονομίας και του "ας πρόσεχαν"; Τη σχεδόν χαμένη πενταετία του "κουρασμένου"; Το Καστελλόριζο;
Ποιός μοίρασε τα φύκια για μεταξωτές κορδέλλες;
Ποιός διέφθειρε τον αγρότη;

Να κατηγορηθούμε για ηλιθιότητα ότι πιστέψαμε την επίπλαστη ευημερία, ΝΑΙ!
Αλλά το ενοχικό σύνδρομο που προσπαθούν να μας επιβάλλουν....ΟΧΙ! Οχι κύριοι, δεν τα φάγαμε μαζί!

Και προσωπικά δε δέχομαι ότι έχουμε τους "άρχοντες" που μας αξίζουν! Ο εσμός που ανέκαθεν λυμαίνεται τη χώρα δεν άφησε κανένα περιθώριο επιλογών.

Και σαν γιατρός κι ΕΕ έχω βαρεθεί να με λένε κλέφτη! Να πανε να γ...ηθούν και να βρουν αυτούς που κλέβουν! Οπως έδειξαν οι τελευταίες εξελίξεις με το στικάκι, που στον #### τους να το βάλουν, μέσα σε ώρες μπορούν να κάνουν τις διασταυρώσεις, ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ!

Αρκετά με το αυτομαστίγωμα!

Με λένε Γιάννη κι είμαι ορθοδοντικός και μέχρι τώρα ήμουν συνεπής απέναντι απέναντι στο #########! Από δω και πέρα άμυνα! Δεν τα δουλεύουμε μαζί με τα καθάρματα!
Αν σε είχα εδώ θα σε φιλαγα
Στο μέτωπο εννοείται, μέχρι κεραίας συμφωνώ
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 31-12-2012, 00:19
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Απάντηση στα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsak8 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν σε είχα εδώ θα σε φιλαγα
Στο μέτωπο εννοείται, μέχρι κεραίας συμφωνώ
Στο μέτωπο;
Ξενερωτε!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:17.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!