GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 12-08-2013, 13:33
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλη η Ελλάδα είναι σε οικτρή οικονομική κατάσταση. Και υπάρχουν και χειρότερα, άνθρωποι που δεν έχουν να φάνε.
Δεν λέω, κι ο γιατρός απ' την πλευρά του θα κάνει ό,τι μπορεί αν δεν έχεις λεφτά.

Αλλά, ρε φίλε, άλλο το ένα κι άλλο το άλλο. Μην μού λες μεσ' στα μούτρα ότι δεν σε πληρώνω γιατί θέλω να πάω διακοπές. Να μην πας διακοπές φέτος ρε φίλε αν δεν έχεις λεφτά. Ή να μην φτιάξεις τα δόντια σου. Διάλεξε ένα απ' τα δυο, όποιο είναι πιο σημαντικό.
Τα νεύρα μου με κάτι τέτοιους τύπους.
Ακριβώς! Ας μη μου δώσει, είναι τέτοια η φύση της δουλειάς μου που δεν περιμένω να παίρνω κάθε φορά τα συμφωνηθέντα, αλλά μη με προκαλείς κιόλας, πες δεν έχω, μην πεις τίποτε.. .
Το θέμα το άνοιξα για να δείξω την κάκιστη νοοτροπία μερικών....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 12-08-2013, 13:54
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Σορρυ αλλα δε ειναι θέμα οικονομικής κατάστασης.αλλο να έλεγε δε θα πάμε διακοπές απλα έπρεπε να φτιάξω τα δόντια της κόρης μου και αλλο να στο λέει στα μούτρα .
Αυτο ειναι θράσος και είμαι σίγουρος οτι ειναι πελάτης σου χρονια.ειναι οι γνωστοί πιστολερο που απλα πατάνε στη κρίση για να φεσοσουν επαγγελματίες ,και εμένα μου εχει τύχει και απο περίπτερο εώς μεγάλες επιχειρήσεις συμβαίνει απλα η Μονή δυστυχώς λύση ειναι να το απορροφήσουν το κοστος άλλοι πελάτες σου κριμας μακάρι να χρειαστεί επειγόντως κάτι η κόρη της απο εσενα
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 12-08-2013, 14:57
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Εμεις φταιμε.....τοσο απλα.

Ζητας τα χρηματα σου και μαλιστα τα μισα προκαταβολικα.

Οποιος θελει.Οποιος δεν θελει ας παει αλλου.

Εγω ειμαι σε διακοπες επειδη καποιοι πελατες με λυπηθηκαν και μου εστειλαν χρηματα.

Τελευταια φορα ομως.Αν δεν αλλαξουμε πρωτα εμεις τοτε τιποτα δεν προκειται να αλλαξει .Δεν ειναι δυνατον να εχω το ρευμα απληρωτο , τις υποχρεωσεις μου απληρωτες , να μην μπορω να παω παω καπου για λιγες μερες σαν ανθρωπος και οι πελατες μου να μου χρωστανε και να ειναι σε διακοπες.

Ξαναλεω ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ.

υγ.Να ειστε ολοι καλα απο την ομορφη Κεφαλονια
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 12-08-2013, 15:07
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλη η Ελλάδα είναι σε οικτρή οικονομική κατάσταση. Και υπάρχουν και χειρότερα, άνθρωποι που δεν έχουν να φάνε.
Δεν λέω, κι ο γιατρός απ' την πλευρά του θα κάνει ό,τι μπορεί αν δεν έχεις λεφτά. Δεν υπάρχει γιατρός -γιατρός όχι κοράκι- που να μην σε θεραπεύσει αν τού πεις "δεν έχω λεφτά ρε γιατρέ".

Αλλά, ρε φίλε, άλλο το ένα κι άλλο το άλλο. Μην μού λες μεσ' στα μούτρα ότι δεν σε πληρώνω γιατί θέλω να πάω διακοπές. Να μην πας διακοπές φέτος ρε φίλε αν δεν έχεις λεφτά. Ή να μην φτιάξεις τα δόντια σου. Διάλεξε ένα απ' τα δυο, όποιο είναι πιο σημαντικό.
Τα νεύρα μου με κάτι τέτοιους τύπους.
Συμφωνω απολυτα! Δε γινεται να σου λεω δε σε πληρωνω για να παω διακοπες.Θα μπορουσε να επικαλεστει καποια αλλη δικαιολογια εστω.
Εχω ενα δοντι σπασμενο ενα χρονο τωρα κ παρ ολο που ο οδοντιατρος μου στην Πατρα ειναι υπεροχος ανθρωπος κ εχουμε οικειοτητα, δεν εχω παει γι αυτον ακριβως το λογο! Δεν εχω! Ουτε για διακοπες, ουτε για δοντι.Κ ουτε προκειται να παω τσαμπα....

sent from the deep ocean..
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 12-08-2013, 15:26
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Troublemaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνω απολυτα! Δε γινεται να σου λεω δε σε πληρωνω για να παω διακοπες.Θα μπορουσε να επικαλεστει καποια αλλη δικαιολογια εστω.
Εχω ενα δοντι σπασμενο ενα χρονο τωρα κ παρ ολο που ο οδοντιατρος μου στην Πατρα ειναι υπεροχος ανθρωπος κ εχουμε οικειοτητα, δεν εχω παει γι αυτον ακριβως το λογο! Δεν εχω! Ουτε για διακοπες, ουτε για δοντι.Κ ουτε προκειται να παω τσαμπα....

sent from the deep ocean..
Εγώ έχω κολλητό οδοντίατρο, και όχι έναν αλλά δύο! Παίζουμε σφαλιάρες!Το τι γέλιο έπεφτε όταν πήγαινα να μού φτιάξει κανένα δόντι, δεν λέγεται.
Τις παλιές εποχές που είχαμε λεφτά, κάθε Παρασκευή βράδυ που έκλεινε το οδοντιατρείο γινότανε καφενείο! Όλοι οι κολλητοί να πίνουμε ρακές με μεζεδάκια. Τώρα τα κόψαμε κι αυτά λόγω οικονομικών αλλά και κακής ψυχολογίας. Τέλος πάντων!

Κάτι ντόδια με ψιλοπονάνε αλλά το καθυστερώ αφού δεν έχω λεφτά. Αφού δεν σφαδάζω ακόμη την παλεύω. Και ενώ ξέρω ότι θα μού τα φτιάξει και θα τού δώσω τα λεφτά αργότερα, αλλά δεν το κάνω! Αν με πονέσει τόσο τότε θα δω τι θα κάνω.
Προτιμώ να μαζέψω λεφτά να πάω Ρουμανία το φθινόπωρο που είναι πιο σημαντικό για 'μένα γιατί με το ατύχημα έχω να πάω ταξίδι με μηχανή τρία χρόνια!
Ακούς εκεί! Έξω φρενών έχω γίνει με τον παλιομλκα, ε!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 12-08-2013, 15:36
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Μου έχει τύχει και πατέρας ασθενούς μου που ο ίδιος μου ζήτησε να καθυστέρηση όσο μπορώ να βγάλω τα σιδεράκια από το γιο του διότι δεν είχε να με εξοφλήσει. Υπάρχουν άνθρωποι κι άνθρωποι..... εμένα με ενόχλησε το θράσος....
Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με την οικονομική συγκυρία ούτως η άλλως οι περισσότεροι στο ίδιο καζάνι βράζουμε...αλλά το να έρχομαι εγώ σε δύσκολη θέση οικονομική και να μου τη λένε κι από πάνω...
Δυστυχώς όπως λέει κι ο φίλος πιο πάνω, σε μερικά μπορώ να κάνω επιλογή ξέροντας ότι θα υποστώ τόκους υπερημερίας, οι λογαριασμού όμως δεν περιμένουν.
Είμαι περίεργος να δω από Σεπτέμβρη...




_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 12-08-2013, 17:43
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Κουράγιο Γιάννη!
Εγώ που πληρώνω τις υποχρεώσεις μου να θεωρούμαι μ@λακας?

Send from RAZR Tapatalk
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 12-08-2013, 18:01
tsitsos Ο/Η tsitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: βολος
Μoto: r 1100 gs
Μηνύματα: 3,605
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

το βιβλιο του ελευθερου επεγγελματια
"Εχεις γραμμα"
τουτεστιν,
γραψε και κλαψε
υπομονη Γιαννη, αλλα προσεχε, γιατι τα απληρωτα τα δοντια ποτε δεν εφαρμοζουν...
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 12-08-2013, 19:07
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Παιδιά δεν το συζητάμε, όσοι είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες δεν είμαστε ποτέ σίγουροι για τα χρήματα μας ...άλλο όμως αυτό κι άλλο το θράσος κι η αναίδεια!
Και με δεδομένη την κρίση, κάποιοι βρίσκουν ευκαιρία....τους τελευταίους μήνες όλο και περισσότεροι γονείς στέλνουν τα παιδιά μόνα τους στα ραντεβού χωρίς χρήματα. Και σίγουρα πολλοί σκέφτονται ότι έχουν χρόνο αφού οι θεραπείες είναι σε εξέλιξη. Βέβαια δε μειώνεται το οφειλόμενο ποσό και θα το βρουν μπροστά τους και τότε θα υπάρξει πραγματικό πρόβλημα.



_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 12-08-2013, 19:38
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: μας λένε κι εκβιαστές....

Τι να πω βρε Γιάννη !
Μερικοί σε καταντούν "ζήτουλα" του ιδρώτα σου ...

Από την άλλη,
όλες οι απόψεις που καταγράφησαν μέχρι στιγμής,
δικαιώνουν περίτρανα τον "άσπονδο" φίλο σου !



Sent by Arkas via Tapatalk !
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!