GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 24-11-2013, 18:28
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μένα με ενοχλούν προσωπικά τα απαξιωτικά σχόλια.... "Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο"

Μην μπερδεύεις την ιδιότητα του Mod προσπαθώντας να δώσεις έμφαση στα γραφόμενά σου, την προσωπική μου άποψη έκφρασα έχοντας κάθε δικαίωμα νομίζω.


Δεν επιμένω ούτε είμαι πολέμιος τον πολιτικών συζητήσεων, ενοχλήθηκα αφόρητα με τον χαρακτηρισμό του Γιώργου και το τσουβάλιασμα της φράσης του...
Δεν συνηθίζω να μπερδεύω τίποτα φίλε μου και δεν χρησιμοποιώ τίτλους οποιουδήποτε είδους. Καλώς ή κακώς αυτά που γράφουν (ή που δεν γράφουν μερικές φορές) οι mods έχουν άλλη βαρύτητα από αυτά που γράφουμε οι υπόλοιποι.
Η ουσία του δικού μου ποσταρίσματος όμως και του Πλοηγού ήταν άλλη. Αν σε (σας) ενόχλησε αφόρητα το τσουβάλιασμα της φράσης του Γιώργου μην κάνεις το ίδιο τότε σε όλους όσους γράφουν στη στήλη με τα πολιτικά!

Last edited by Carduelis; 24-11-2013 at 18:31.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 24-11-2013, 18:32
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

το ερώτημα Σάκη είναι γιατί θίχτηκες εσύ; όπως κι ο Χάρης βέβαια;!


Και τελικά πάλι χάνουμε το δάσος!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 24-11-2013, 18:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μένα με ενοχλούν προσωπικά τα απαξιωτικά σχόλια.... "Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο"

Μην μπερδεύεις την ιδιότητα του Mod προσπαθώντας να δώσεις έμφαση στα γραφόμενά σου, την προσωπική μου άποψη έκφρασα έχοντας κάθε δικαίωμα νομίζω.


Δεν επιμένω ούτε είμαι πολέμιος τον πολιτικών συζητήσεων, ενοχλήθηκα αφόρητα με τον χαρακτηρισμό του Γιώργου και το τσουβάλιασμα της φράσης του...
Nα μην εισαι επιλεκτικος στις προταεις μου/παραγραφους μου αλαλ να βαζεις και την πιο πανω αλλα και την παρακατω.......διοτι η μεσαια που εβαλες ειναι ευθεως συνδεδεμενη με τις αλλες δυο........κι ευθεως σου λεω οτι δεν τσουβαλιασα ολα τα κιλα της παραγωγης, μονον μερικα......αυτα που φωτογραφιζω στην πανω και κατω παραγραφο της μεσαιας που επιλεκτικα εβαλες. Με κοκκινο οι συντακτικες εξηγησεις αναφορας.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Κωστας δεν μου απαντησε προσβλητικα αλλα ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ............
Νομιζω οτι ξεχνας τι εγραφε ο συγκεκριμενος για τον ΓΑΠ τον οποιο τοτε εγω υποστηριζα ετσι? μηπως θελεις να κανω τις σχετικες παραθεσεις? του απαντησα στο ιδιο τεραιν με το ιδιο υφος δεν τον εβρισα. Ουτε τοτε πηρες θεση οπως περνεις τωρα σε εμενα........τι διαολο βαλτος εισαι?
Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο (των πιο πανω εννοω) φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο και οπου η ''προσβλητικη ευχη'' ειναι το μονο οπλο-προσον τους? (εννοωντας τον παρακατω Κον GSManiac και κατα κοσμον Κωστα)

Οτι εκανα εγω στον Κωστα γινεται καθε μερα στην Βουλη αλλα κανεις δεν βριζει πλην των ΧΑτων. Εχουμε διαφορα επιπεδου...τεραστια, και με τον μεν και με τους δε.......γιαυτο και η πορτα κλειστη και για τους δυο!!............................................

Last edited by GeorgeP; 24-11-2013 at 18:39.
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 24-11-2013, 18:41
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Μονος σου φτιαχνεις τις ερωτησεις μονος σου απαντας...

Με εχεις βαφτισει ροζ χωρις να ξερεις τπτ για μενα.

Εκανες το λαθος να μας τσουβαλιασεις κ να μας κρινεις ανοητους κ ηλιθιους

Ποιο το νοημα της μοτοσυκλετιστικης σου ιστοριας?

Ποιος σε ρωτησε?

Ποιον νοιαζει ποσα χλμ εκανες?

Με εθιξες σαν μοτοσυκλετιστη....

Και εφτασες να πεις οτι σου την λεω λογω της Αριστερας? Ελεος....

Ολα αυτα που σεντονιασες ξερεις πως τα λενε? :Αλλα λογια να αγαπιομαστε..

Κατι εχεις στην ψυχη σου...

Ψαχτο...
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 24-11-2013, 18:43
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
το ερώτημα Σάκη είναι γιατί θίχτηκες εσύ; όπως κι ο Χάρης βέβαια;!


Και τελικά πάλι χάνουμε το δάσος!
Δεν ειμαι σαφης στο γιατι θιχτηκα?

Τι δεν καταλαβαινεις?

Εσυ εισαι οκ με αυτο που γραφει ο Γιωργης περι αυτων που γουσταρουν ταξιδια?
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 24-11-2013, 18:48
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειμαι σαφης στο γιατι θιχτηκα?

Τι δεν καταλαβαινεις?

Εσυ εισαι οκ με αυτο που γραφει ο Γιωργης περι αυτων που γουσταρουν ταξιδια?
Χάρη ο Γιώργος δεν έπρεπε να γράψει ούτε αυτό που έγραψε όπως το έγραψε, αλλά δε γενίκευσε!

κι εμένα μου αρέσουν τα ταξίδια, άλλο αν δε μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή. Δεν αισθάνθηκα όμως θιγμένος, ξέρω ακριβώς που απευθύνεται, όπως κι όλοι όσοι παρακολουθούμε τα θέματα.

Last edited by ortho; 24-11-2013 at 18:50.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 24-11-2013, 19:04
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειμαι σαφης στο γιατι θιχτηκα?

Τι δεν καταλαβαινεις?

Εσυ εισαι οκ με αυτο που γραφει ο Γιωργης περι αυτων που γουσταρουν ταξιδια?
Χάρη μου καλέ!!!Είσαι δίκαιος άνθρωπος και κόσμημα για το φόρουμ

κατά την προσωπική μου άποψη,όλοι αγαπάμε τις μηχανές μας,τα ταξίδια και ότι

έχει να κάνει με τους 2 τροχούς,υπάρχει μία προσωπική διένεξη από το νήμα της

δολοφονίας Φύσσα,εγώ ήμουν ένας από τους πρώτους που

"υπερασπίστηκα"τον Κώστα,δεν είχα θεωρήσει τα λεγόμενα του Γιώργου τότε

σωστά και ότι προκάλεσαν τον πρώτο να απαντήσει με τον τρόπο που απάντησε,

όπως και στην συνέχεια για δεύτερη φορά στο ίδιο νήμα λέγοντας ότι όλοι μπορούν υπό συνθήκες να ξεφύγουν,

όμως γιατί να μπαίνουμε στην μπρίζα διαρκώς με νέες φιτιλιές και

ερωτοαπαντήσεις,νομίζω δεν υπάρχει νόημα και όφελος για κανέναν,εννοείτει

ότι δεν έχεις σχέση με τις φιτιλιές!!!

Last edited by f1shf1nder33; 24-11-2013 at 19:46.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 24-11-2013, 19:15
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Γιώργο με το Χάρη έχω φιλικές σχέσεις. Η ερώτηση του δεν ήταν επιθετική και δεν την εξέλαβα ως τέτοια.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 24-11-2013, 19:31
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Μονος σου φτιαχνεις τις ερωτησεις μονος σου απαντας...

Με εχεις βαφτισει ροζ χωρις να ξερεις τπτ για μενα.

Εκανες το λαθος να μας τσουβαλιασεις κ να μας κρινεις ανοητους κ ηλιθιους

Ποιο το νοημα της μοτοσυκλετιστικης σου ιστοριας?

Ποιος σε ρωτησε?

Ποιον νοιαζει ποσα χλμ εκανες?

Με εθιξες σαν μοτοσυκλετιστη....

Και εφτασες να πεις οτι σου την λεω λογω της Αριστερας? Ελεος....

Ολα αυτα που σεντονιασες ξερεις πως τα λενε? :Αλλα λογια να αγαπιομαστε..

Κατι εχεις στην ψυχη σου...

Ψαχτο...


Η αντιπαθεια σου προς το προσωπο μου Χαρη σε οδηγει σε λαθος συμπερασματα........

1) που ειδες ΕΓΩ να σε βαπτιζω ροζ.....? αν αισθανεσαι προσβεβλημενος με τον ορο ''ηλιθιος'' που απευθυνω ως θεωρημα του ΣΥΡΙΖΑ προς τους Ελληνες που απευθυνεται λυπαμαι αλλα μονος σου βαπτιζεσαι!!! σορρυ.....
2) α) πως τσουβαλιαζω καποιον ειδικα και μη οταν κι εγω ανηκω στην ιδια συνομωταξια αυτη των μοτοσυκλετιστων?
β)Οταν βριζατε με τον χυδαιοτερο τροπο τον ΓΑΠ που εγω ψηφιζα και πιστευα ηταν καλα τοτε?
3) Η μοτοσυκλετιστικη μου ιστορια πιστοποιει τον ορο ''Μοτοσυκλετιστη'' που δικαιουμαι βαση αυτης. Καταλαβαινω οτι ενοχλει......αλλα μην το κανουμε και θεμα!
4) τα κμ, παλια και νεα, χαρακτηριζουν και νοιαζουν τους ''μοτοσυκλετιστες''.....τους γνησιους!
5) σε εθιξα σαν μοτοσυκλετιστη εσενα προσωπικα? Ποτε???? Ανηκεις στην κατηγορια του μονον οι εκδρομες με ενδιαφεουν και ολα τα αλαλ να πανε απο εκει που ηρθαν? Αν ναι ποιος ο λογος υπαρξης σου σε αυτο το θαμενο και μακρια απο τα υπολοιπα εγκοσμια νηματα? Εδω γραφουμε εμεις οι ανεκδιηγητοι με τα πολιτικα ενασχολουμενοι πολιτες τους οποιους δεν θελατε στην ''μοτοσυκλετιστικη'' παρεα σας. Τι δουλεια εχεις εσυ εδω?

6) ''Και εφτασες να πεις οτι σου την λεω λογω της Αριστερας? Ελεος....''ειδες που εχουμε τεραστιες αγεφυρωτες διαφορες? ΣΟΥ εγραψα πουθενα οτι ΣΤΗΝ λεω λογω αριστερας? Αφορμη πηρα απο το ποστ σου και την ειπα σε ολους οσους αντιτθονται στα πολιτικα θεματα....απευθυνομουνα κι απευθυνομαι σε ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ κια σε κανεναν ειδικα. Εσυ γιατι το πηρες επι προσωπικου? Υπαρχει λογος?
7) το ''αλλα λογια να αγαπιομαστε'' σκεψου το και συνδυασε το με το γιατι διαβαζεις τον georgep, γιατι παρνεις επι προσωπικου τα οσα λεει και γιατι ενω μιλαει γενικα εσυ και αλλοι του τα προσωποποιειτε........

ψαχτο........αληθεαι σου λεω.....
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 24-11-2013, 19:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο με το Χάρη έχω φιλικές σχέσεις. Η ερώτηση του δεν ήταν επιθετική και δεν την εξέλαβα ως τέτοια.
Γιαννη εγω μπορω και καθομαι στο ιδιο τραπεζι και τσουγκραω το ποτηρι μου με μελη που στο παρελθον εχω παιξει ενδοφουρμικες λεκτικες μπουνιες. Διοτι ειμαι μοτοσυκλετιστης που ξερει κι αφηνει στην ακρη τις οποιες διαφορες πολιτικες, μηχανολογικες και αλλες. Το ξερεις εξαλλου απο πρωτο χερι........

Η απορια και το ερωτημα ειναι ποσοι ''μοτοσυκλετιστες'' μπορουν να το κανουν αυτο........ειναι φανερο πως οχι πολλοι. Να θεωρησω οτι ειναι λιγοτερο μοτοσυκλετιστες απο αλλους? και που φαινεται ο μοτοσυκλετιστης? στην πολιτικη κουβεντα ¨η στον δρομο? Ειμαι σιγουρος οτι αν ημουν πεσμενος στον δρομο και το μπλουζακι μου εγραφε georgeP τα μελη που θα περνουσαν απο διπλα θα ανοιγαν το γκαζι στο στοπ του!!!!! Γιατι? διοτι ειμαι πολιτικα αντιθετος αρα......

Γιαννη, ευπειθως αναφερω οτι ουτε εγω εχω καμια ταση επιθετικοτητας προς τον Χαρη, γεγονοτα κι αποψεις παραθετω........

Παντως ενα πραγμα σιγουρευεται μεσα απο αυτην την συζητηση Γιαννη, το ''αι σιρ γαμις'' πολλοι το ευχαριστηθηκαν και επιπλεον το διασκεδασαν δεοντως με τον χαρακτηρισμο ''ευχης'' που του εδωσε ο γραψας το!! Θεωρησαν οτι με ισοπεδωσε.........
Κι αντι να πουν εστω και τωρα οτι ''ναι δεν ηταν σωστο'' ¨η κατι παρομοιο συνεχιζουν να εγκαλουν ΕΜΕΝΑ για τα γραφομενα μου!!!!!!!

Απιστευτο δεν ειναι?

Και πες μου κι εσυ οτι ενοχλω εγω κι οχι οι πολιτικες μου αντιληψεις που δεν μπορουν να τις διαχειριστουν...........
Απλως τα βρισκουν σκουρα και δενε χουν αντιλογο, κι ετσι τους ενοχλει ο λογος μου τον οποιο προσωποποιουν σαν μονη διεξοδο για να με κτυπησουν..........δεν πειραζει εδω ειμαι κι αντεχω.

Last edited by GeorgeP; 24-11-2013 at 19:45.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!