GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 15-10-2013, 18:20
Δήμος Ο/Η Δήμος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Αθήνα - Εκάλη
Μoto: Τέως R1150GS
Μηνύματα: 720
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Αγαπητοί φίλοι,


το GSforum γεννήθηκε το 2008 και μέχρι σήμερα, αν δεν κάνω λάθος, αριθμεί 7000 + μέλη. Είναι κατά κοινή ομολογία το μεγαλύτερο και πιο επιτυχημένο μοτοσυκλετιστικό forum στην χώρα μας. Θυμάστε φαντάζομαι ότι ακόμα και ο Τύπος ασχολήθηκε με τούτο εδώ το forum. Παραθέτω ενδεικτικά: ημερομ. 23-2-2013 από newsbeast.gr με τίτλο Πανελλήνια συγκέντρωση των κατόχων μοτοσυκλετών BMW «Το δικό τους ραντεβού δίνουν και φέτος οι κάτοχοι μοτοσυκλετών BMW, με ένα πλούσιο σε μοτοσυκλετιστικά events τριήμερο, από την 1η μέχρι και τις 3 Μαρτίου. Το τριήμερο διοργανώνει το GS Forum, η μεγαλύτερη διαδικτυακή κοινότητα κατόχων μοτοσυκλετών BMW…».



Και ρωτώ (ρητορικά αν και το απεχθάνομαι): Είναι δυνατόν αυτή η επιτυχία να είναι τυχαία; Βεβαίως και ΟΧΙ. Απαιτεί δουλειά, προσωπικές και επαγγελματικές θυσίες κυρίως των admin και των moderators, προσήλωση στους στόχους που το ίδιο το forum θέτει, αλλά κυρίως απαιτεί τη συμμετοχή όλων μας!!! Διότι το forum δεν ανήκει σ’ ένα ή δυο πρόσωπα αλλά στα ίδια τα μέλη του (συμπεριλαμβανομένων σε αυτά και των admins). Τα μέλη είναι που κάνουν το forum και η ενεργή συμμετοχή τους στα δρώμενά του είτε σε επίπεδο συμβουλευτικό (π.χ. ανέβασμα ενός ταξιδιού και προτάσεις για το τι θα πρέπει να αποφύγουν σε παρόμοιο ταξίδι οι συμφορουμίτες μας) είτε σε επίπεδο φυσικής παρουσίας (π.χ. συμμετοχή στις συγκεντρώσεις, καφέδες κλπ).



Αρκούν, όμως, τα παραπάνω προκειμένου να αναδείξουν το GSforum ως την «…μεγαλύτερη διαδικτυακή κοινότητα κατόχων μοτοσυκλετών BMW…»; Έχω την εντύπωση πως όχι. Για να ολοκληρωθεί η επιτυχημένη συνταγή θα πρέπει η έκφραση των μελών του forum (διότι όλοι είμαστε ετερόκλητα κατά βάση στοιχεία) να γίνεται απρόσκοπτα, απροβλημάτιστα και κυρίως χωρίς ίχνος λογοκρισίας. Ένα ελεύθερο βήμα για όλους μας. Ε λοιπόν, εδώ είναι που «έρχεται και δένει» η συνταγή. Κανένας από τους διοικούντες του GSforum δεν μας υπέδειξε συμπεριφορές ή προτάσεις. Σε κανέναν δεν απαγορεύτηκε η κατάθεση της πρότασής του. Κανένας δεν διαγράφηκε ετσιθελιστικά από τους admin, με ελάχιστες εξαιρέσεις που μετρούνται στα χέρια της μιας παλάμης και αφορούν πρώην μέλη που δεν στερήθηκαν το δικαίωμα της κατάθεσης της γνώμης τους. Διότι το GSforum πιστεύει στην πολυφωνία και σέβεται τη διαφορετικότητα του καθενός μας.


Στο ερώτημα τώρα τι θέλω από το GSforum. Καταρχήν να μην αλλάξει. Διότι η οποιαδήποτε αλλαγή μπορεί να επιφέρει αλλοίωση στην επί μακρά ετών επιτυχημένη συνταγή. Επίσης, θα ήθελα εμείς, τα μέλη του GSforum, να παράσχουμε στους διοικούντες αυτού κάθε πιθανή βοήθεια προκειμένου το GSforum να πραγματώνει τους σκοπούς του. Για παράδειγμα μια συμμετοχή έστω και κάπου-κάπου στους επίσημους και προγραμματισμένους καφέδες καλό θα ήταν να γίνεται απ’ όσους μπορούμε (και το λέει κάποιος που έχασε αδικαιολόγητα αρκετούς).


Πάντα θα υπάρχουν αντίθετες απόψεις, γόνιμες ή μη. Θα παρεισφρήσουν ακόμα μεταξύ μας και μέλη με ιδιοτελή συμφέροντα. Είναι όμως αυτά ικανά να βλάψουν το GSforum; Νομίζω πως όχι. Αν θέλετε την άποψή μου και αυτά χρειάζονται. Διότι με την συμπεριφορά τους συντελούν στην θωράκιση του GSforum. Απόδειξη αυτού αποτελεί η επί 5 ετών συνεχή παρουσία του GSforum στα μοτοσυκλετιστικά δρώμενα.

Όπως αναφέρω ανωτέρω το GSforum χαρακτηρίστηκε από τον Τύπο ως «…η μεγαλύτερη διαδικτυακή κοινότητα κατόχων μοτοσυκλετών BMW…». Λάθος. Είναι η μεγαλύτερη διαδικτυακή κοινότητα κατόχων μοτοσυκλετών όλων των εταιρειών και μοντέλων. Όλους τους αγκαλιάζει, όλους τους δέχεται. Απλά οι πιο ωραίες είναι οι BMW
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 15-10-2013, 20:28
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου,
διάβασα με μεγάλη προσοχή, όλες τις απόψεις …
Με χαρά βλέπω ότι, υπάρχει ποικιλία απόψεων …
Και αυτό είμαι σίγουρος, πως συμβαίνει από την πραγματική αγάπη όλων προς την παρέα μας …
Με ενθουσιασμό θα έλεγα, οι περισσότεροι απ’ όσους ποστάρισαν, συμφωνούν σε γενικές γραμμές,
με την έως σήμερα ομολογουμένως επιτυχημένη πορεία του φόρουμ μας …

Μια πορεία, που εκ του αποτελέσματος*, έχει την σωστή κατεύθυνση …

Σίγουρα, όπως και στην ναυσιπλοΐα … υπάρχουν κλυδωνισμοί …
Όπως επίσης, το πλοίο έχει μια κατεύθυνση, αλλά η ρότα του δεν είναι σταθερή, θέλει συνεχείς μικροδιορθώσεις …
Αυτές τις κάνει ο καπετάνιος, συμβουλευόμενος κ χρησιμοποιώντας τα ανάλογα όργανα …
Πυξίδα, εξάντα, χάρτες, διπαράλληλο χάρακα, κουμπάσο …
(Σήμερα πια, υπάρχει το GPS θα μου πείτε, αλλά στον δικό μας παραλληλισμό,
δεν υπάρχει φόρουμ που να δουλεύει στον «αυτόματο πιλότο» και να έχει τόσες επιτυχίες όπως το GS Forum …
Όποιοι «τρέχουν» το φόρουμ τους με το GPS … απλά … υφίστανται/υπάρχουν).

Έτσι λοιπόν κ στο GS Forum, κάποιοι που έχουν επιφορτιστεί την ευθύνη του καπετάνιου,
ακούνε, αφουγκράζονται, διαισθάνονται τις «τάσεις» που επικρατούν κ κάνουν τις απαραίτητες μικροδιορθώσεις …
Και λέω μικρο-διορθώσεις, γιατί οι ισορροπίες είναι ευαίσθητες κ οι διορθώσεις πρέπει να γίνονται με μικρά μικρά βήματα και σταδιακά …
Όταν έχεις να κάνεις με ανθρώπους, μεγάλα βήματα κ «άλματα», μπορεί ν’ αποβούν μοιραία κ μη αναστρέψιμα …
Όπως κ στα σκάφη … στο τρεχαντηράκι και μια μεγάλη διόρθωση στο τιμόνι να κάνεις … και μια άτσαλη κίνηση,
δεν αλλάζει κ πολλά πράγματα … εύκολα διορθώνεται …
Στο τάνκερ όμως των 300 χιλ. τόνων ???
Μια μικρή διόρθωση, θέλει πολύυυυυ κόπο για να επανέλθεις στα ίσα σου … και ανννν …
Και σκεφτείτε … το τρεχαντηράκι αρμενίζει κόστα – κόστα …
Το τάνκερ πλέει στους ωκεανούς … με κύματα που πολλές φορές να το καπελώνουν !!!
Αλλά, παρόλα αυτά … ναι φίλοι μου … γίνονται μικροδιορθώσεις … αλλά χαμηλόφωνα … χωρίς ανακοινώσεις (αφού έτσι επιβάλλεται άλλωστε).
Ταπεινά και σιωπηρά !
 
Και πάμε στην δομή της παρέας …
Κάποιοι είπαν πως το GS Forum είναι τα μέλη … κάποιοι υποστήριξαν πως είναι οι Admins …
Όχι κύριοι … δεν είναι ΟΥΤΕ ΜΟΝΟ οι μεν, ΟΥΤΕ ΜΟΝΟ οι δε …
Είναι ΚΑΙ οι δύο …
Είναι μια αμφίδρομη σχέση, που αλληλοσυμπληρώνεται.
Γιατί όπως σωστά τίθεται απ’ ορισμένους, τι να τον κάνεις τον καφενέ, όταν δεν υπάρχει πελατεία ???
Έτσι είναι !!!
Σωστότατο, χιλιοειπωμένο και καρατσεκαρισμένο το παράδειγμα !!!!
Έχει επαληθευτεί σε πάαααρα πολλά φόρουμς … με διαφορετικά αντικείμενα ενδιαφέροντος …
Αλλά … εδώ υπάρχει το «αλλά» κ η ειδοποιός διαφορά …
Και αν το παραλληλίζαμε σαν χώρο εστιάσεως … με τι θα το παραλληλίζαμε το GS Forum ???
Με καφενέ, με συνοικιακό fast food ή με restaurant πολυτελείας ???
Και ποιο restaurant ???
Με κόκκινα χαλιά στα σκαλοπάτια του, για να υποδέχεται τους φίλους του
και με σερβιτόρους/προσωπικό, αποκλειστικά για τον καθένα – που πριν χτυπήσει παλαμάκια, ο "σερβιτόρος" είναι δίπλα του,
για να τον βοηθήσει κ να τον συνδράμει – με όλο του το «πάθος» - όπου κ όταν τον χρειαστεί !!!
Εδώ έγκειται κ η διαφορά που το GS Forum σε λιγότερο από 5 χρόνια, έφτασε τα 7700 μέλη …
Τώρα, αν μέσα σε τόσο κόσμο που φιλοξενεί το restaurant, βρίσκονται κ κάποιοι οξύθυμοι κ ανέβασαν λίγο του τόνους,
εεεεε … εντάξει … φίλοι μας είναι κι αυτοί ... κάντε πως δεν τους ακούτε …
Και στην επόμενη συνάντηση, πιάστε τους κ πείτε τους το παράπονό σας ...
Άλλωστε, κάποια στιγμή όλοι φωνάξαμε … είτε είμαστε μέσα στο φόρουμ, είτε είμαστε με την παρέα,
είτε στα πλαίσια της οικογένειάς του ο καθένας μας.
Είναι και ιδίωμα της φυλής μας βρε αδερφέ … να προσπαθούμε να «περάσουμε» την άποψή μας … τι να κάνουμε ???
Μπορεί λοιπόν ο κάθε "σερβιτόρος" να τρέχει από τραπέζι σε τραπέζι κ να συστήνει ???
Σσσσσσσττττ … σας παρακαλώ μην φωνασκείτε … ομιλείτε χαμηλοφώνως ???
Κι όμως …
Κι ΑΥΤΟ το κάνουν οι "σερβιτόροι" … αλλά χαμηλόφωνα, σιωπηλά, ταπεινά … όχι δημόσια σαν να είσαι χωροφύλακας κ τον προσβάλεις …
Και το κυριότερο διακριτικά … με κάποιο τηλεφώνημα … σε παρακαλώ λίγο πιο «ήρεμα» … μην προσβάλεις τον συνδαιτήμονά σου …
Φίλοι μου, το τηλέφωνο μην το υποτιμάτε ... έρχεσαι σε επαφή με τον άλλον, του μεταφέρεις με τη χροιά της φωνής σου, το ύφος σου
και το σημαντικότερο ... δεν τον "επιπλήττεις" δημόσια, αναγκάζοντάς τον να αντιδράσει έντονα ...
Μου έλεγε φίλος απ' τη βόρεια παρέα ... ξέρεις πόοοοσες τηλεκάρτες έχω ξοδέψει για να κρατήσω σύμπνοια στην παρέα ???
 


Έτσι λοιπόν, μ’ αυτά τα δεδομένα κ μ’ αυτά τα πεπραγμένα (όχι ευχολόγια και θα … θα … θα …)
ο ένας με τον άλλον, ο γνωστός τον γνωστό, ο φίλος τον φίλο,
διέδωσαν το κλίμα … τον αέρα κ την θετική αύρα, που αποπνέει η παρέας μας, με αποτέλεσμα να γίνεται κάθε μέρα κ γνωστότερη …


Και ίσως αναρωτηθούν κάποιοι … εκτός απ’ τα κόκκινα χαλιά,
τι παραπάνω θα μπορούσε να προσφέρει ένα restaurant από ένα άλλο ???
Και πάνω σ’ αυτό, τα παραδείγματα άπειρα … τα έχετε δει όλοι …
Σε μια γειτονιά, έχει 10 φαγάδικα …
Τα 5 υπολειτουργούν, τα 4 ψιλοδουλεύουν και το ΕΝΑ σκοτώνεται στη δουλειά …
Γιατί άραγε ???
Γιατί στο ΕΝΑ, κάτι παραπάνω «κάνει» ο ιδιοκτήτης …
Το τι κάνει ???
Αυτό θα το ανακαλύψει ο καθένας απ’ την σκοπιά του …
… ο καθένας, με τα δικά του ενδιαφέροντα, με το δικό του μάτι, με τα δικά του κριτήρια, με τον δικό του ψυχισμό …
Τώρα, στο ότι το παραπάνω παράδειγμα μοιάζει με την παρέα μας … θα συμπληρώσω …
Σε ένα ρεστοράν, χωράνε ας υποθέσουμε 200 άτομα …
Θα καθίσουν ΟΛΟΙ μαζί ???
Αδύνατον …
Πρώτα πρώτα είναι πρακτικά ανέφικτο
Δεύτερο κ σημαντικότερο, δεν έχουν ΟΛΟΙ τα ίδια γούστα …
Άλλοι θα προτιμήσουν ψαρικά κ άλλοι κρεατικά … άλλο παρεάκι θα πιει τσίπουρα κ άλλο κρασί …
Άλλοι θα είναι με τις γυναίκες τους, άλλοι αντράτο …
Επειδή λοιπόν κάθονται σε διαφορετικά τραπέζια – διαφορετικές νοοτροπίες – διαφορετικά παρεάκια,
σημαίνει πως είναι τσακωμένοι ???
Σημαίνει πως έχουν κάτι να χωρίσουν ???
Ή σημαίνει πως αν κάποιος έχει την ανάγκη του διπλανού του, δεν θα του δώσει απλόχερα αυτό που του λείπει ?
Όλοι όμως μαζί, θα συνυπάρχουν στο ίδιο ρεστοράν κ όλοι μαζί - τα ξεχωριστά παρεάκια,
κάποια στιγμή θα σηκώσουν τα ποτήρια και θα φωνάξουν …


Στην υγειά μας … καλά χιλιόμετρα σύντροχοιοιοιοιοιοιοι ….




* Εδώ θα ήθελα λίγο να σταθούμε στο «αποτέλεσμα» που άφησα ασχολίαστο παραπάνω …
Λυπάμαι που είμαι υποχρεωμένος να κάνω εγώ την ανασκόπηση … θα ήταν προτιμότερο να την έκανε κάποιο μέλος …
Αλλά θα το τολμήσω, μιας κι εγώ είμαι το πρώτο κ το παλαιότερο μέλος κ έχω μια πιο σφαιρική κ μια πιο ολοκληρωμένη άποψη …
Δεν θα πω πως εγώ (εμείς με τον Arkas) αγαπάμε περισσότερο το φόρουμ … θα ήταν εγωιστικό.
Είμαι πεπεισμένος, ότι υπάρχουν κ ΠΑΡΑ πολλά μέλη που αισθάνονται την ίδια αγάπη για αυτή την παρέα …
Ο καθένας για τον ΔΙΚΟ του – που είναι ΑΠΟΛΥΤΑ σεβαστός – λόγο …
Άλλος γιατί γουστάρει να διαβάζει τεχνικά θέματα – που υπάρχουν πληθώρα στο φόρουμ,
άλλος γιατί γουστάρει να γράφει τεχνικά θέματα,
άλλος γιατί μαζεύεται με φίλους του κ γράφουν χιλιόμετρα,
άλλος γιατί γουστάρει να διαβάζει ταξίδια,
άλλος γιατί με τις «κοπάνες» βρίσκει παρέα για τσιπουρομεζέδες κ κοψιδομαχίες …
Όλοι μα ΟΛΟΙ οι λόγοι, είναι ΑΠΟΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΟΙ !!!
Κάποιοι αγόρασαν μοτοσυκλέτα σήμερα, κάποιοι πριν δυο χρόνια κ κάποιοι «γεννήθηκαν» πάνω σ’ αυτήν …
Είναι ΟΛΟΙ μέλη/φίλοι/σύντροχοι και ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ άξιοι να βρίσκονται κ να συνυπάρχουν ανάμεσά μας …
Άλλοι πάλι, είναι παλιοί στο φόρουμ κ άλλοι νέοι … και εδώ δεν παίζει ρόλο η παλαιότητα έναντι της ισότητας …
ΟΛΟΙ είμαστε ΜΙΑ περέα, που απαρτίζεται από μικρά παρεάκια …
Μήπως κ στις εκτός φόρουμ παρέες μας, το ίδιο δεν συμβαίνει ?
 
 
Κλείνοντας με τα παρεάκια, ξαναπάω στο παράδειγμα του τάνκερ …
Κάποιοι απ’ το πλήρωμα πλησιάζουν τον καπετάνιο κ του λένε …
Καπετάνιε, άκουσα απ’ τον Α μούτσο, ότι ο Β λαδάς, που του είπε ο Γ λοστρόμος, πως κάποιοι εκ του πληρώματος,
κρίνουν ότι δεν πάμε καλά στην πορεία μας … και ίσως λοξοδρομούμε …
Ο καπετάνιος, εκτός απ’ την προσωπική του αίσθηση,
τα λαμβάνει υπόψιν του τα σχόλια κ τι εργαλείο έχει να τσεκάρει την πορεία του ???
Τις φήμες του πληρώματος ή τα όργανα κ την μέχρι σήμερα σωστή πορεία του τάνκερ ???
Γιατί ΚΑΙ τα όργανα του δείχνουν πως καλά πάει, αλλά και τα σωστά λιμάνια έχει πιάσει μέχρι σήμερα …
Σε κάποια μπορεί να δυσκολεύτηκε στο πλεύρισμα του ντόκου, αλλά τελικά πήγαν όλα καλά κ πήρε απόπλου για το επόμενο λιμάνι.
 
Και τώρα στα δικά μας … ποιο είναι το «εργαλείο» για μας ???
Τα στατιστικά !!!!
Στατιστικά χρησιμοποιούν οι επιχειρήσεις, στατιστικά χρησιμοποιούν κ τα σχολεία για τις επιτυχίες των μαθητών τους στα ΑΕΙ,
στατιστικά χρησιμοποιούμε όλοι σπίτι μας, για να υπολογίσουμε τα οικονομικά μας …
Έτσι κι εμείς εδώ στο φόρουμ, αυτά μπορούμε να δούμε κ με αυτά πορευόμαστε …
Τα στατιστικά, δεν είναι πανάκεια … ναι … είναι όμως μια σοβαρότατη ένδειξη, για το αν κατευθυνόμαστε βόρεια ή νότια …
Σίγουρα, χρειάζονται μικροδιορθώσεις … τις κάνουμε … καμιά φορά μας ξεφεύγουν κ κάποιες … τι να κάνουμε ???
Δεν είμαστε κ επαγγελματίες του είδους … γι’ αυτό υπάρχουν τόσοι γύρω μας, που με την αγάπη τους βάζουν το λιθαράκι τους …
Και τι λένε τα στατιστικά ???
Τα στατιστικά μας δίνουν μια θριαμβώδη επιτυχία …
-Μέσα σε μια πενταετία, όλοι εμείς, έχουμε φτιάξει μια φοβερή παρέα …
-Μια παρέα που ξεπέρασε οποιοδήποτε στόχο και χτυπάει ρεκόρ επιτυχιών …
-Μια παρέα που σε όλη την Ελλάδα, μιλάνε με θαυμασμό …
-Μια παρέα που κατάφερε να στήνει 5,10 ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟΥΣ εβδομαδιαίους καφέδες,
την ίδια μέρα κ ώρα … και με όχι 5 ή 10 μέλη … με κόσμο !!!
-Μια παρέα που κατάφερε να κάνει την κοινωνική ευαισθησία σημαία της και η αλληλοβοήθεια,
να είναι κάτι σύνηθες στην ανασκόπηση των θεμάτων και απλά καθημερινό φαινόμενο .
-Μια παρέα που κατάφερε με ένα κάλεσμα και για όσες φορές χρειάστηκε,
να μαζέψει με τα «τσουβάλια» ποσότητες αγαθών κ να συνδράμει το ίδρυμα με τα παιδάκια,
αλλά ΚΑΙ την φυσική παρουσία των μελών, να κατακλύζει την περιοχή, σε κάθε επίσκεψή μας στο ίδρυμα …
Ακόμη ακόμη, και με προσωπική προσφορά εργασίας κάποιων ή και με την προσφορά ολόκληρων ποσοτήτων χρωμάτων κ υλικών από άλλους …
- Μια παρέα που κατάφερε να στήσει εκ του μηδενός σχολεία για χωμάτινα μαθήματα και να εκπαιδεύσει αμέτρητα μέλη …
Με μαθήματα, όχι μόνο στην Αθήνα, αλλά από βορά μέχρι νότο …
Κι αυτά, σε τιμές όχι απλά προσιτές, αλλά ασυναγώνιστες … κ αυτές οι τιμές τελικά, να καθιερώνονται σε όλη την μοτοαγορά.
-Μια παρέα που κατάφερε να κάνει κατ’ επανάληψη βόλτες στα χώματα των βουνών και ΟΧΙ με 2,3 μηχανάκια … κονβόι ολόκληρα …
-Μια παρέα που κατάφερε να κάνει ασφάλτινα σχολεία ασφαλούς οδηγήσεως σε τιμές που "δεν υπάρχουν"
και να βγάλει τον κόσμο στους δρόμους με άλλα «φόντα» κ άλλες γνώσεις …
-Μια παρέα που κατάφερε να στήνει 3 και 4 πίττες σε όλη την Ελλάδα ΚΑΘΕ χρόνο
και να μαζεύει κόσμο που άλλες μοτοπαρέες, ούτε στις πανελλήνιες κατά διάνοια δεν μπορούν να μαζέψουν …
-Μια παρέα που κατάφερε να στήσει ομαδικές αγορές – όχι σε ένα ή δύο είδη - αλλά σε πλήθος παροχών προς τα μέλη της
κάνοντας τον μοτοσυκλετισμό πιο προσιτό οικονομικά κ να μας ελαφρύνει – έστω κ λίγο – από τα έξοδα,
στις δύσκολες μέρες που διανύουμε …
Μια παρέα που κατάφερε, να οργανώσει εκδρομές στο εξωτερικό … και όχι με 2,3 μηχανάκια … και όχι μόνο για μια φορά ...

συνεχίζεται ...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
-Μια παρέα, που κατάφερε να οργανώνει βόλτες, εκδρομές, μονοήμερες πολυήμερες, σε βουνά κ σε λαγκάδια ανά την Ελλάδα …
Φίλοι μου, δεν είναι τυχαίο ότι φέτος το καλοκαίρι – εν μέσω κρίσεως – ποσταρίστηκαν τόοοοοσες εκδρομές/ταξίδια,
μέσα κι έξω απ’ την χώρα,
με άπειρα χιλιόμετρα και με αμέτρητες απολαυστικές φωτογραφίες που τις συνόδευαν ενθουσιώδη σχόλια …
(Ίσως θα μπορούσε να ήταν περισσότερες … οκ … εδώ είμαστε να το προσπαθήσουμε)
-Μια παρέα, που κατάφερε να ενώσει ΟΛΗ την Ελλάδα – κ όχι μόνο μιας κ η «χάρη της» έφτασε απ’ τη Γερμανία, Σουηδία, Νορβηγία …
(μέχρι τον Καναδά υπάρχει μέλος μας που περιμένει να φιλοξενήσει όποιον συμφορουμίτη πάει εκεί)
και να κάνει τα μέλη της «αδέρφια» …
Έτσι που όταν πηγαίνουμε στην Β. Ελλάδα, να μας αγκαλιάζουν με αγάπη
και όταν πηγαίνουμε στην Κρήτη, να τσακώνονται ποιος θα μας πρωτοφιλοξενήσει στο σπίτι του …
-Μια παρέα, που κατάφερε να νοιώθει τον «άγνωστο» φίλο στην άλλη άκρη της Ελλάδας «έμπιστο»
και να του στέλνει/δανείζει το εργαλείο/εξοπλισμό/GPS του, έτσι … για να κάνει τη δουλειά του …
-Μια παρέα τέλος, που κατάφερε να μην υπολογίζει τα οικονομικά κ να χαρίζει στον άγνωστο συμφορουμίτη το «πράγμα» του …
Και μάλιστα … ΧΩΡΙΣ να περιμένει ανταπόδοση …


Αυτή είναι κύριοι η παρέα του GS Forum και γι’ αυτή την παρέα είμαστε περήφανοι !!!


Και καταλήγω …
Ποια είναι τα στατιστικά ???
Ένα print screen από την πρωϊνή συμμετοχή θα σας δείξω … 24ωρη επισκεψιμότητα στο φόρουμ μας:
687 ΜΕΛΗ και 1678 επισκέπτες …




Έχω κ από άλλους ιστοτόπους φωτογραφίες – με πολλαπλάσια έτη λειτουργίας - την ίδια ώρα,
αλλά λόγω ταπεινότητος, δεν θα τις παραθέσω …
Όποιος επιθυμεί είναι πανεύκολο να ανατρέξει κ να κάνει τις συγκρίσεις – θα εντυπωσιαστεί !!!
 
Κλείνοντας κ θέλοντας να σχολιάσω την "αστυνόμευση" των γραφομένων, θα σας μεταφέρω μια κουβέντα του διοικητή μου,
σε μονάδα της Κοζάνης που υπηρετούσα το 1976 σαν έφεδρος Ανθυπολοχαγός …
Με συνεβούλευε λοιπόν για την μελλοντική μου συμπεριφορά στην οικογένειά μου
κ παραλλήλιζε την μονάδα με την οικογένεια … λέγοντάς μου …
Ο Διοικητής, είναι υπεύθυνος για ΟΤΙ γίνεται και για ΟΤΙ ΔΕΝ γίνεται στην μονάδα …
Έτσι κι εσύ, θα είσαι αύριο υπεύθυνος για ότι γίνεται κ για ότι δεν γίνεται στην οικογένειά σου …
Προσπαθώντας να "προσαρμόσω" την συμβουλή του στο φόρουμ,
βλέπω πως δεν ταιριάζει καθόλου, γιατί τα μέλη ούτε φαντάροι είναι, αλλά ούτε κ τους διατάζουμε …
Ούτε και τον χωροφύλακα έχω το δικαίωμα – ούτε κ έχω κ την διάθεση - να κάνω …
Και με ποιά ιδιότητα άλλωστε, είμαι εγώ ικανός, να κρίνω κ να διορθώσω γραπτά ενός απ’ τα 7700 μέλη …


Και επειδή ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο,
προσπαθώντας για την ομαλότερη λειτουργία του φόρουμ μας,
κάνουμε προσπάθειες να φτιάξουμε μια ξεχωριστή ενότητα με την «πολιτική επικαιρότητα»,
όπου θα προσπαθήσουμε να μην εμφανίζεται στις νέες δημοσιεύσεις …
Απλά το αναφέρω σαν προσπάθεια, χωρίς να το υπόσχομαι, λόγω τεχνικής δυσκολίας που έχει.
Επίσης, τις μελλοντικές ευχές, να τις δίνουμε κατά ημέρα κ όχι κατά όνομα …


Θα πρέπει να ξέρετε,
πως ολόκληρη η ομάδα διαχείρισης, προσφέρει ότι κ όσο μπορεί,
κλέβοντας πολύτιμο χρόνο ο καθένας, από τις επαγγελματικές κ προσωπικές του στιγμές !!!
Κρίνετε με επιείκεια την ομάδα γνωρίζοντας ότι,
δεν είμαστε επαγγελματίες – προσφέρουμε το καλύτερο δυνατόν,
έχοντας σαν γνώμονα, την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ μας …


Υ.Γ. Κάποιοι σενέκριναν το GS Forum με το ADVrider !!!
Ένα φόρουμ χιλιάδων μελών κ εκατομμυρίων επισκεπτών … ίσως το μεγαλύτερο παγκοσμίως …
Τους ευχαριστούμε τα μάλα για την σύγκριση … αλλά εμείς με τους λίγες χιλιάδες Έλληνες μοτοσυκλετιστές,
είμαστε μπροστά τους, σαν περίπτερο μπροστά στο Grande Bretagne Ηοtel …


Υ.Γ 2. Προτρέποντας όλους μας, να βλέπουμε τα θετικά των συμφορουμιτών μας, των φίλων μας, των συνανθρώπων μας, των γύρω μας,
θυμήθηκα ένα ωραίο παράδειγμα …
Κάποτε, σ’ ένα αγρό γεμάτο λουλούδια, πέρασε ένα ζωάκι κ έκανε την ανάγκη του …
Σε λίγη ώρα, εμφανίστηκε μια μύγα ή οποία αφού γύριζε γύριζε πάνω απ’ τον αγρό με τα λουλούδια,
πήγε κι έκατσε πάνω στα περιττώματα κ απόλαυσε το γεύμα της …
Σε μια άλλη περίπτωση, σ’ ένα βόθρο φύτρωσε ένα λουλουδάκι …
Περνώντας μια μέλισσα πάνω απ’ τον βόθρο, εντόπισε το λουλουδάκι ..
Πήγε έκατσε πάνω του κ άρχισε να του ρουφάει το νέκταρ …

Με το παραπάνω παράδειγμα θέλω να πω

πως έτσι πρέπει να λειτουργούμε στη ζωή μας …


Ακόμη και μέσα στα αρνητικά αν ψάξεις, κάτι σωστό θα βρεις …

Εεεε ... αυτό κράτα το !!!




.
Νικόλα τα είπες όλα Έτσι έχουν τα πράγματα το τανκερ θα συνεχίση την πορεία του πλήρες φορτίου και θα είναι και καλοτάξιδο
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 15-10-2013, 20:34
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικόλα τα είπες όλα Έτσι έχουν τα πράγματα το τανκερ θα συνεχίση την πορεία του πλήρες φορτίου και θα είναι και καλοτάξιδο


Βρε Ευτύχη μια γυναίκα χρειάζεται να πατήσει καμιά τσιρίδα να γκρινιάξει κανά δυο μέρες να ρίξει και καμιά τηγανιά και όλα θα μπούνε σε τάξη
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 15-10-2013, 20:40
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Ευτύχη μια γυναίκα χρειάζεται να πατήσει καμιά τσιρίδα να γκρινιάξει κανά δυο μέρες να ρίξει και καμιά τηγανιά και όλα θα μπούνε σε τάξη
Σοφία δεν πέρνετε το αεροπλανάκι να κατέβετε εδώ το τεραήμερο να μας τσιρίξετε λιγάκι μπας και μπούμε σε τάξη μιας και τα ρακοκάζανα είναι τώρα στο φουλ Αντέστε τα άλλα σε μας
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 15-10-2013, 20:44
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοφία δεν πέρνετε το αεροπλανάκι να κατέβετε εδώ το τεραήμερο να μας τσιρίξετε λιγάκι μπας και μπούμε σε τάξη μιας και τα ρακοκάζανα είναι τώρα στο φουλ Αντέστε τα άλλα σε μας



Ευτύχη έτοιμη είμαι δεν θέλω και πολύ μέρες τώρα λέω για τα μέρη σας και τις ρακιές μια κουβέντα περιμένω να ξαμοληθώ
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 15-10-2013, 20:51
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευτύχη έτοιμη είμαι δεν θέλω και πολύ μέρες τώρα λέω για τα μέρη σας και τις ρακιές μια κουβέντα περιμένω να ξαμοληθώ
airtickets.gr® |Πτήσεις, Φθηνές πτήσεις, Αεροπορικά εισιτήρια

Πάτα μια τηγανιά στο Σάκη και φύγατε

σόρυ για το σπαμ
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 15-10-2013, 20:58
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
airtickets.gr® |Πτήσεις, Φθηνές πτήσεις, Αεροπορικά εισιτήρια

Πάτα μια τηγανιά στο Σάκη και φύγατε

σόρυ για το σπαμ

Όχι καλέ μου δεν σπαμάραμε αντιθέτως κανονίσαμε να βρεθούμε απαντώντας τελικά τι θέλουμε τι μας δίνετε τι δίνουμε και τι παίρνουμε από εδώ μέσα.... τα πάντα είναι επιλογές ε?
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 15-10-2013, 20:55
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Νικολα τα ειπες ολα το φορουμ ειναι μια μικρογραφια της καθημερινης μας ζωης .

Με τα παρεακια τις βολτουλες τους καφεδες και τα ουζακια μας.
Ο καθενας κολαει με αυτους που ταιριαζει δεν ειναι δυνατον ολοι να ταιριαζουν με ολους ουτε να εχουμε τα ιδια γουστα .Προχωραμε μπροστα για να γινουμε ακομα καλυτερο και μεγαλυτερο παρεακι απο οτι ειμαστε .


Να ειστε καλα!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 15-10-2013, 20:56
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Ζητηθεικε -- απαντήθηκε --- συνεχίζουμε όπως είμαστε,είμαστε ωραίοι,δεν χρειάζεται να ψάχνουμε την περιπέτεια ,forum μοτο είμαστε με πολύ ώραιους ανθρώπους,/// η γιαγιά μου θα έλεγε βάλτε σκορδα για το μάτι /// συνεχίζουμε .
Νικόλα τα είπες ολα
Είμαστε εδώ όλοι και συνεχίζουμε
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 15-10-2013, 21:43
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lepanto Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζητηθεικε -- απαντήθηκε --- συνεχίζουμε όπως είμαστε,είμαστε ωραίοι,δεν χρειάζεται να ψάχνουμε την περιπέτεια ,forum μοτο είμαστε με πολύ ώραιους ανθρώπους,/// η γιαγιά μου θα έλεγε βάλτε σκορδα για το μάτι /// συνεχίζουμε .
Νικόλα τα είπες ολα
Είμαστε εδώ όλοι και συνεχίζουμε


Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!