GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 30-06-2013, 12:59
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Σας εύχομαι το αίμα μου να γίνει ποτάμι που θα σας πνίξει...

Σας εύχομαι το αίμα μου να γίνει ποτάμι που θα σας πνίξει | Freepen.gr

Ένας καλός φίλος και αναγνώστης μου μίλησε σήμερα για το φίλο του Νίκο Τζιάνη. Ο Νίκος ζούσε στη Θεσσαλία και εργαζόταν σε τοπικό εργοστάσιο. Από καιρό όμως το εργοστάσιο λόγω της κρίσης δεν πήγαινε καλά. Μάλιστα στο youtube υπάρχουν ανεβασμένα ρεπορτάζ ήδη από τον Ιούλιο του 2011 με τους εργαζόμενους να βρίσκονται στον 8ο μήνα που η δουλειά τους ήταν κλειστή.

του Στρατή Μαζίδη

Αγώνες, ξενύχτια, μάχες και δικαστήρια για να πάρουν έστω τα δεδουλευμένα τους. Προφανώς είτε δεν τα κατάφεραν είτε ο Νίκος δεν μπόρεσε να αντέξει άλλο. Τα έξοδα δεν περιμένουν πότε ο καθένας μας θα λύσει τα οικονομικά του.

Στα 41 του χρόνια, αρκετά μικρός για να φύγει αλλά πολύ μεγάλος για να ξαναβρεί δουλειά σε αυτή τη χώρα βρέθηκε σε αδιέξοδο. Το γράφει στο αποχαιρετιστήριο γράμμα του που δημοσιεύει το larissanet.

Δεν αντέχω άλλο τη ντροπή, γράφει. Δε θέλω να το κάνω, μας φωνάζει μέσα από το γράμμα. Δείχνει να ψάχνει ένα λόγο, κάτι για να κρατηθεί.

Αρκετά σκληρός ο Νίκος γράφει κάτι που κανείς δε θα μπορέσει να διαφωνήσει μαζί του:

“Σας εύχομαι ότι κάνατε σε αυτό το λαό και τη χώρα να το βρείτε στα σπίτια σας”.

Γέματο πίκρα, πόνο, δάκρυα και οργή είναι το γράμμα του Νίκου που ήθελε να κάνει πράγματα αλλά δεν του δόθηκε η ευκαιρία.

Στο πρόσωπο του Νίκου νομίζω ότι βλέπω το φίλο μας, το γείτονά μας, τον ίδιο μας τον εαυτό.

Ο Νίκος τελικά πήρε φόρα και πήδηξε από τον τρίτο. Έτσι απλά. Πίσω του άφησε μια σύζυγο που τον αγαπούσε και αλλιώς φανταζόταν τη ζώη όταν περνούσε τα σκαλιά της εκκλησίας. Επίσης άφησε τους γονείς του που με θυσίες τον μεγάλωσαν καθώς και τα αδέρφια του με τα οποία μεγάλωσε.

Όμως το αίμα του στάζει στα χέρια σας, όπως στάζει και των υπολοίπων 4000 που οδηγήσατε στο θάνατο.

Attached Images
File Type: jpg Gramma.jpg (12.0 KB, 39 views)
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 30-06-2013, 13:17
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Σας εύχομαι το αίμα μου να γίνει ποτάμι που θα σας πνίξει...

ειναι δυσκολο να πεις κατι.,.,.,.,


αλλα εντελως προσωπικη μου αποψη ,.,ειναι οτι το δικαιωμα της ζωης ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οποιαδηποτε (ντροπη)




και οσο γι αυτους που φερνουν τον κοσμο σε απογνωση .,.,.
να εισται σιγουροι οτι δεν τους επηρεαζει τιποτα .,.,.

γελανε μαζι μας που καθομασται και τους κοιταμε!!!!!!!!!!


Reply With Quote
  #3  
Παλιό 30-06-2013, 13:40
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
γελανε μαζι μας που καθομασται και τους κοιταμε!!!!!!!!!!
Ετσι είναι , δύσκολο να καταλάβει κάνεις αυτό που δεν ζει και πιστεύει ότι ποτέ δεν πρόκειται να ζήσει ....

Οπως δεν το πίστευε ο Σανταμ Χουσειν , ο Καντάφι. Οπως δεν το πιστεύουν οι δικοί μας οι 300, η Μερκελ , ο Σοιπλε , ο Ομπάμα , η Λαγκαρτ , και τόσοι άλλοι.
Σαν να ρίχνουν βόμβες σε μια άλλη χώρα για συνετισμό εκ του ασφαλούς. !!!!

Οταν κάτι δεν πάει καλά σε μια χώρα η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση σε μια άλλη πιο αδύναμη. Και όποιον πάρει ο χάρος.



Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 30-06-2013, 19:18
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Σας εύχομαι το αίμα μου να γίνει ποτάμι που θα σας πνίξει...

Συγκλονιστικό οι αριθμοί να γινόνται ονόματα και τα ονόματα γράμμα .συλληπητηρια στους δικούς του αλλα δυστυχώς αυτές οι πράξεις δε αλλάζουν απολύτως τίποτα απλα βαρενουν τον πόνο των συγγενών τους.......μακάρι να τιμωρηθούν κάποτε όλοι οι ένοχοι αυτής της χώρας
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 01-07-2013, 02:10
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Σας εύχομαι το αίμα μου να γίνει ποτάμι που θα σας πνίξει...

Δεν θα πω τιποτα για τον νεκρο γιατι το θεωρω ασεβεια!Πηρε μια αποφαση,κακως κατ'εμε,αλλά προσωπικο ζητημα και δεν θελω να σχολιασω κανεναν που φθανει σε αυτο το τραγικο σημειο να δωσει στη ζωη του ενα τελος για οποιους λογους...
Η πραξη ομως που εκανε(και οχι τον ανθρωπο που εφυγε...)θελω να την σχολιασω!Δεν μου αρεσει να βλεπω ανθρωπους να χανουν τη ζωη τους με αυτοκτονια διοτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΖΟΥΝ επειδη φταινε ισως αλλοι!!!!!!!Πετυχαινεις κατι με το να αυτοκτονησεις;Ποσο μαλλον πετυχαινεις να ιδρωνεις το αυτι του καθε κ α ρ ι @ λ η που πιστευεις οτι σε εφτασε εδω;Πφ σιγα...αυτοι εχουν τοσο μεγαλα κάκαλα,αναισθησια και ανοχες-αντοχες που ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ παντελως για τον καθενα εαν αυτοκτονησει...μη σου πω οτι σιγοσκεφτονται και μεσα τους "ενας μακακας λιγοτερος γυρω μας"............
Προσωπικη μου αποψη,αν θες να αντιδρασεις αν θες να ακουσθεις αν θες να ΖΗΣΕΙΣ δεν χαριζεις,δεν κανεις πισω...Α-Ν-Τ-Ι-Δ-Ρ-Α-Σ!!!!Δειχνεις οτι εισαι υπολογισιμος και οχι δεν παραδιδεσαι αμαχητι και οπως θα ηθελε πιθανον καποιος αλλος,καποιος που σε εχει φερει στη θεση που εισαι!Σκεψη ηρεμια και βουληση θελει.Αν δεν τα'χεις κατσε στ'αυγα σου αλλά μην τα σπας κιολας...ΖΗΣΕ!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 01-07-2013, 10:53
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Σας εύχομαι το αίμα μου να γίνει ποτάμι που θα σας πνίξει...

Στην Ελλάδα υπάρχουν πολλοί μαυραγορίτες που κρατούν στην εξουσία αυτούς τους πολιτικούς. Όσο το μαύρο χρήμα κυκλοφορεί ανεμπόδιστα μην περιμένουμε να βελτιωθεί τίποτα σε αυτή τη Χώρα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!