GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 26-05-2013, 00:21
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
φυσικα και με ενδιαφερει η γνωμη του καθε ζωντανου ανθρωπου και γιαυτο παντα την διαβαζω και την ακουω.......

Αν εσενα σε ενδιαφερει ποθυ ο διπλανος σου εβαλε τελος στην ζωη του για τον Χ λογω εμενα με αφηνει παγερα αδιαφορο...........
Φιλε Γιωργο,καθε ανθρωπος που καταληγει νεκρος απο αυτοκτονια,πριν το κανει ηταν ζωντανος και ισως να ελεγε την γνωμη του και τους προβληματισμους του σε καποιον ''παγερα αδιαφορο'' σαν εσενα που δεν του εδωσε την αναλογη σημασια.....ξανασκεψου το λιγο...

Ενα φαινομενο,που παντα υπηρχε,αλλα που τα τελευταια πιο δυσκολα χρονια τεινει να γινει μαστιγγα, δεν νομιζω οτι πρεπει να μας αφηνει αδιαφορους η να περιμενουμε να μας χτυπησει την πορτα.....
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 26-05-2013, 01:13
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

συμφωνω στο μαγαζι που δουλευω τελευταια 2 νεαρα παιδια (ο ενας πιο σοβαρα ) μου εκμυστηρευτηκαν οτι το σκεφτονται παιδια μες στη ζωη με τα ολα τους που τα εχουν δει ολα ομως , οχι δεν πρεπει να κλεινουμε αυτια και πορτες σε τετοιες περιπτωσεις.....
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 26-05-2013, 01:21
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Με 3 αυτοκτωνίες στην οικογένεια μου τον πατέρα μου και δυο πρώτα ξαδέλφια μου απο τις οικογένειες της γυναίκας μου και της μητέρασ μου μίστερ Γιώργο ....
Κατάλαβα περί τίνος ανθρώπου πρόκειται και λοιπάμαι που καβαλάς και μηχανάκι
Γιατι υποτίθεται πως οι μοτοσικλετιστές έχουν και καρδιά και ανοιχτά μυαλά
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 26-05-2013, 01:30
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

χαιρομαι που καταλαβαν 4εις ¨η 5 μεχρι τωρα........

Εξηγηση ομως τι καταλαβαν δεν εδωσαν...........ουτε αυτοι που βιωσαν απο μεσα αποπειρες αυτοκτονιας.

Η ανθρωπια αγαπητοι συναδελφοι, που λυπαστε κι ολας, φαινεται-δειχνεται κι εφαρμοζεται πρωτου διαπραχθει το ''εγκλημα''.
Εσεις τι κανατε λοιπον για να σωθουν αυτοι οι ανθρωποι τους οποιους σημερα τους λυπαστε νεκρους? το ''δεν τους ηξερα'' και ''δεν ακουσα'' δεν ειναι δικαιολογια. Οι ανθρωποι αυτοκτονουν ¨η αποπειρονται να αυτοκτονησουν εξαιτιας της 'αδικης'' κοινωνιας της οποιας ειστε μελη. /στο ''αδικη'' κολλανε τα παντα που αφορουν την κοινωνια, απο μια βρισια μεχρι την σημερινη κριση που θεωρειτε οτι φταιει για τις αυτοκτονιες.
Εσεις αγαπητοι συναδελφοι που βιωσατε αποπειρες ¨η τελεσμενες αυτοκτονιες ΜΕΣΑ στην οικογενεια σας τι κανατε για να μην φτασουν στην αποπειρα οι δικοι σας ανθρωποι? Οπωσδηποτε οχι πολλα.......ναι ξερω κανατε τα παντα, αλλα το ''παντα'' το δικος σας δεν ηταν αρκετο για τον αυτοχειρα, αρα δεν κανατε τα ''παντα'' που χρειαζοταν εκεινος.


Ποσταρετε στοιχεια και δεν ξερετε ουτε σε ποιους αναφερονται ουτε και σε τι αναφερονται......ποσοι ηταν ανεργοι παραδειγματος χαριν που θα ηταν μια σοβαρη ενδειξη οτι φταιει η κριση, αντ' αυτου οι ''καλουντες'' ανεργοι ερμηνευτηκαν ως ποσοστο τελεσμενων αυτοκτονιων που κατεληξαν σε θανατο.


Τι καταλαβατε λοιπον?

ο ''siraxanz'' ζηταει την τιμωρια μου απο την διοικηση για τις αποψεις μου, που εκφραζω ελευθερα δημοσια και χωρις να φοβαμαι τις συγκρουσεις, και οταν του ζητω να μου το εξηγησει οχι μονον δεν το κανει αλλα βλεποντας οτι βοηθεια δεν ερχεται (και γιατι να ερθει ελευθερα εκφραζομαι χωρις να βριζω) βαζει στο παιχνιδι της ''βοηθειας'' τους συμφουρμιτες εκ των οποιων 5 δηλωνουν οτι καταλαβαν........

Τι καταλαβαν δλδ?

Ναι, ειμαι σκληρος πραγματιστης και δεν ζω στα συννεφα αλλα στην σκληρη ποραγματικοτητα. Οπως δεν λυπαμαι τον μεθυσμενο που σκοτωνεται με το αυτοκινβητο του αλλα θα λυπηθω βαθυτατα για τον αθωο που σκοτωσε στον δρομο ετσι ακριβως δεν λυπαμαι και τους αυτοχειρες, και ο μεθυσμενο οδηγος και ο αυτοχειρας πηραν τις αποφασεις τους και τις εκαναν πραγματικοτητα και εμενα δεν μου πεφτει λογος.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 26-05-2013, 01:35
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 3 αυτοκτωνίες στην οικογένεια μου τον πατέρα μου και δυο πρώτα ξαδέλφια μου απο τις οικογένειες της γυναίκας μου και της μητέρασ μου μίστερ Γιώργο ....
Κατάλαβα περί τίνος ανθρώπου πρόκειται και λοιπάμαι που καβαλάς και μηχανάκι
Γιατι υποτίθεται πως οι μοτοσικλετιστές έχουν και καρδιά και ανοιχτά μυαλά
....ακριβως αυτο διαθετω, ανοικτο μυαλο και δεν ζω με συναισθηματισμους.

Και δεν καταλαβαινω σε τι εγκειται η δηλωση σου περι των αυτοκτονιων των δικων σου ανθρωπων.......
Ειναι δικο σου προβλημα το πως αισθανεσαι κι οχι δικο μου ¨η κανενος αλλου. Αν το δημοσιοποιουσες νομιζεις οτι θα σου εστελνε κανεις συληπητηρια?

Τους αυτοχειρες δεν τους διαβαζει ουτε η εκκλησια....για να μην ξεχνιομαστε δλδ.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 26-05-2013, 03:12
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 3 αυτοκτωνίες στην οικογένεια μου τον πατέρα μου και δυο πρώτα ξαδέλφια μου απο τις οικογένειες της γυναίκας μου και της μητέρασ μου μίστερ Γιώργο ....
Κατάλαβα περί τίνος ανθρώπου πρόκειται και λοιπάμαι που καβαλάς και μηχανάκι
Γιατι υποτίθεται πως οι μοτοσικλετιστές έχουν και καρδιά και ανοιχτά μυαλά
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 26-05-2013, 03:34
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Κάποτε ο θάνατος ενός ναρκομανή ήταν είδηση στα δελτία … τώρα ουδείς ασχολείται. Ακόμα κι εάν πηγαίνοντας για ένα χαρτί στο δημαρχείο τους δει μπροστά του να <<τρυπιούνται>>…. Συνεχίζει αδιάφορος ...
Το ίδιο με τις αυτοκτονίες, ουδείς ασχολείται πραγματικά και αποτελεσματικά * …
Σε αμφότερες τις περιπτώσεις μια δήλωση <<συναισθηματικής συμπαράστασης>> στο .net και καθησυχάζεται η συνείδηση ώστε να συνεχιστεί ο ύπνος του δικαίου …


*Μια ΜΚΟ εδώ, ένας παπάς εκεί και ένα <<κούκος>> παραπέρα δεν αρκούν…

<< Ο Καθηγητής Εγκληματολογίας στο Πανεπιστήμιο Αθηνών Γιάννης Πανούσης διευκρίνισε ότι η αυτοκτονία είναι μια προσωπική πράξη και ότι κάθε περίπτωση πρέπει να μελετηθεί ξεχωριστά για να διαγνωστούν οι αιτίες.
"Δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι η αύξηση των αυτοκτονιών οφείλεται μόνο στην η οικονομική κρίση ". Ωστόσο, σύμφωνα με τον ίδιο "προσωπικά και υπαρξιακά προβλήματα μπορούν να έρθουν στην επιφάνεια εξαιτίας της κρίσης. Για μερικούς ανθρώπους η κρίση αποκαλύπτει προβλήματα που έχουν ρίζες σε άλλες αιτίες" φέρεται να λέει ο καθηγητής κι εξηγεί ότι η αύξηση των αυτοκτονιών από την πρώτη χρονιά της κρίσης μπορεί να εξηγηθεί από μια θεωρία σύμφωνα με την οποία η ξαφνική αλλαγή στις ζωές των ατόμων δημιουργεί ένα τεράστιο κενό στο οποίο κάποιοι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν">>
Η κρίση ευθύνεται για τις αυτοκτονίες στην Ελλάδα; | ξενος τυπος | news.e-go.gr

<< Μητέρα ασθενή
«Ο γιος μου είναι 25 χρονών και εργάζεται τα τελευταία πέντε χρόνια. Στα 5 αυτά χρόνια, άλλαξε 5 δουλειές και κάθε φορά έφευγε καταγγέλλοντας την εργοδοσία του στην Επιθεώρηση Εργασίας. Στην αρχή πίστευα ότι είχε δίκιο, ότι ήταν από τις περιπτώσεις εκείνες που τους εκμεταλλεύεται η εργοδοσία. Στην Επιθεώρηση Εργασίας που κατεύφεγε κινούσε όλες τις νόμιμες διαδικασίες προκειμένου να δικαιωθεί με αποτέλεσμα να έχει μπλεχτεί σε ένα κυκαιώνα γραφειοκρατίας και δικαστικών διαμαχών. Όλη αυτή η κατάσταση είχε ως αποτέλεσμα ο γιος μου να ζει μέσα σε έντονο στρες και επιπλέον να ενισχύεται ολοένα και περισσότερο η πεποίθησή του ότι όλοι θέλουν να τον εκμεταλλευτούν. Άρχισε να γίνεται εχθρικός να έχει συχνές εκρήξεις θυμού, να μην εμπιστεύεται κανέναν και άλλα πολλά που τον οδήγησαν στο ψυχιατρείο. Εκεί για πρώτη φορά έμαθα ότι το παιδί μου έπασχε από ψυχωσική συνδρομή παρανοϊκού τύπου. Σήμερα αναρωτιέμαι εάν ο γιος μου είναι θύμα της εργοδοσίας ή της ασθένειάς του που τον κινητοποιούσε να κάνει τις καταγγελίες.
Εάν ισχύει η δεύτερη περίπτωση δεν θα έπρεπε να γίνεται ενημέρωση και επιμόρφωση των κρατικών υπηρεσιών σε τόσο ευαίσθητα ζητήματα που προκύπτουν από εργαζόμενους με προβλήματα ψυχικής υγείας;» >>
Klimaka - &Phi;&omicron;&rho;�&alpha;&sigmaf; &Alpha;&nu;�&pi;&tau;&upsilon;&xi;&eta;&sigmaf; &Kappa;&omicron;&iota;&nu;&omega;&nu;&iota;&kappa;&omicron;� &Kappa;&epsilon;&phi;&alpha;&lambda;&alpha;�&omicron;&upsilon;
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 26-05-2013, 04:55
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Φιλε ολοι καταλαβαμε ... το θεμα ειναι αν το καταλαβες και συ... Η απελπισια ενος συνανθρωπου καθε αλλο δεν επρεπε να σε αφηνει αδιαφορο... απλα να σε προβληματιζει... ποτε δεν ξερεις ....και σου ευχομαι να μην μαθεις ποτε...
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 26-05-2013, 07:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε ολοι καταλαβαμε ... το θεμα ειναι αν το καταλαβες και συ... Η απελπισια ενος συνανθρωπου καθε αλλο δεν επρεπε να σε αφηνει αδιαφορο... απλα να σε προβληματιζει... ποτε δεν ξερεις ....και σου ευχομαι να μην μαθεις ποτε...
Φιλε, μην μιλας εξ ονοματος ολων, το ''ολοι'' δεν κολλαει...υπολειπονται αλλοι 6994................

Φιλε, δεν μου εξηγεις τι καταλαβες.... οπως και κανενας αλλος φυσικα.............


Φιλε, το πιο πανω μηνυμα του ΤΕΟΣΣ το διαβασες ¨η εισαι κατειλημενος απο συναισθηματικο παροξυσμο?

Φιλε, αν με διαβαζεις θα δεις οτι περασα μιαν ''απελπισια'' οικονομικη κι εργασιακη η οποια κρατησε 3 χρονια, αρα μου συνεβηκε κι εμενα.

Τελος φιλε, κανε καμια βολτα απο την Πλατεια Λαυριου, την Στουρναρη κ.α. και κανε κατι γιαυτα τα παιδια που αυτοκτονουν μερα με την μερα κι ωρα με την ωρα.......τοτε θα εχεις το δικαιωμα να λες οτι καταλαβες!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 26-05-2013, 08:29
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Ρεκόρ 50ετίας για τις αυτοκτονίες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
....ακριβως αυτο διαθετω, ανοικτο μυαλο και δεν ζω με συναισθηματισμους.

Και δεν καταλαβαινω σε τι εγκειται η δηλωση σου περι των αυτοκτονιων των δικων σου ανθρωπων.......
Ειναι δικο σου προβλημα το πως αισθανεσαι κι οχι δικο μου ¨η κανενος αλλου. Αν το δημοσιοποιουσες νομιζεις οτι θα σου εστελνε κανεις συληπητηρια?

Τους αυτοχειρες δεν τους διαβαζει ουτε η εκκλησια....για να μην ξεχνιομαστε δλδ.
Μάλλον που έχεις μπερδέψει την βούρτσα με την π...
Χρειάζεται πολύ κουβέντα για να μπορείς να καταλάβης αυτό που όλοι καταλαβένουμε για τις αιτίες που οδηγούν τους συνανθρώπους μας σε αυτή την πράξη
Και εγω προσωπικά δεν έχω τώρα τον χρόνο να σου κάνω ανάλυση
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!