GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 12-05-2010, 18:00
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Αντε να δούμε....................
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 12-05-2010, 18:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Σταυρο, καταπιανομαι με το δικο σου ποστ και νομιζω οτι απαντω σε΄όλους τους ''Τοτους'' που αναφερονται σε παραπανω ποστς!!
Ακομα, ειναι τελικα πραγματικοτητα αδιαψευστη οτι τα αποφθευγματα του τυπου ''ελα μωρε στην Ελλαδα ζουμε'' εχουν γινει τροπος ζωης και δεν φευγουν απο μεσα μας με τιποτε!!!!! Ακομα και στις εμφανεις προσπαθειες αλλαγης καποιων παλιων συνιστωσων απο Πολιτικους εμεις προεξοφλουμε την αποτυχια των μεσω της δυσπιστιας μας διότι κρινουμε απο....το παρελθόν!! Μάλιστα ειμαστε τοσο σιγουροι οτι αυτη η χωρα δεν αλλαζει που αναγάγουμε την ολη προσπαθεια σε ανεκδοτο με τον Τοτό!!!!! Μα καλα κανεις σας δεν εχει την παραμικρη ελπιδα οτι ΤΩΡΑ ισως κατι να αλλαζει? Κανεις?????
Καποιος με ειπε ''κομματο...κατι'' δεν θυμαμαι σε άλλο ¨η σε αυτο το νημα παλι δεν θυμαμαι!! Γιατι? διότι λεγοντας τις σκεψεις μου οι οποιες φανερωναν ελπιδα για αλλαγη και οι οποιες συνεπιπταν πολιτικα με την παρουσα Κυβερνηση....στιγματιστικα!!!!!
Κι ερωτω, ''μα καλα αυτο δεν ζητουσαμε τοσα χρόνια? και τωρα που ισως παει να γινει κατι δυσπιστουμε αντι να το υποστηριξουμε με φουλ γκαζια''?
Αυτοι ειμαστε λοιπόν? κοματόσκυλα που κοιταμε την τσέπη μας? μηπως ειμαστε δυσπιστοι σε οτιδηποτε κανει ενας Πολιτικος επειδη μονον και μονον ειανι Πολιτικος? Μηπως ειμαστε ανθέλληνες μη καταδεχομενοι να βοηθησουμε την χωρα μας, εστω κι αν δεν την φεραμε εμεις κατα αποκλειστικοτητα σε αυτο το σημειο αλλα με απλη συνυπευθυνοτητα? Αν γινοταν δηλαδη Πολεμος με την γειτονα τι θα καναμε? θα μετακομιζαμε με ολα μας τα υπαρχοντα στην......Ιταλια επειδη......δεν τον προκαλεσαμε εμεις????? ημαρτον!!!
Ενταξει λοιπόν φιλε Σταυρο και λοιποι συναδελφοι, οταν μετα απο 20 χρόνια ερθει ο γυιος σας / κορη σας και σας πει ''μπαμπα χρωσταω χ ποσο και δεν εχω να τα δωσω''' εσεις να τον/την διωξετε μακρια λεγοντας τους ''οπως εστρωσες να κοιμηθεις τσογλάνι''!!!! Θα μου πεις το ιδιο ειναι γυιος /κορη με πατερα και Κρατος με υπηκόους? ακριβως το ιδιο λεω εγω!! Να μην αρχισω τα τετριμενα του τυπου ''παιδια της ελλαδος παιδια'' ολοι καταλαβαινετε τι θελω να πω!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο μου αφενός οι δικοί μας δε είναι Ισλανδοί, τα έχουν "στήσει" καλύτερα τα πράγματα έχουν και πείρα βλέπεις, από εκεί και πέρα έχουμε το προηγούμενο του ειδικού δικαστηρίου όπου ο ένας από τους κατηγορουμένους μετά ξαναβγήκε πρωθυπουργός, ακόμα και σήμερα τελικά δεν μάθαμε τι ακριβώς έιχε γίνει με τον Κοσκωτά, ή μήπως πιστεύεις ότι δεν ειχε γίνει τίποτα.
Μην κρινεις απο το παρελθον κατι καινουριο!!!! Ξερεις ποσες προσπαθειες για την καταπολεμηση της Πολυομελιτιδας, της ελονοσιας, της κατακτησης του διαστηματος κ.λ.π. ειχαν στεφθει απο αποτυχια? Ενας ομως βρεθηκε κι εδωσε την λυση!! Γιατι να μην εχω την ελπιδα οτι κι εδω κατι καλο θα συμβει? γιατι να μηδενιζω τα παντα εξαιτιας του παρελθόντος????
Ακομα και η τουρκια αλλαζει το συνταγμα της, πραγμα αδιανοητο πριν 1-2 χρόνια και θεμα που εστελνε στην φυλακη τους Πολιτικους που προτιναν την αλλαγη του!!! Ομως βρεθηκε ο ΕΝΑΣ που τα καταφερνει σιγα σιγα!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Η "κρεμάλα" μπορεί να στηθεί για 2-3 της προηγούμενης κυβέρνησης και να λειτουργήσει σαν κολυμβήθρα του Σιλωάμ..
20 χρόνια πισω θα παει αυτη η απλη ερευνα Σταυρο!!! Απλα πραγματα, ''τι ειχες Κε Παντελη πριν μπεις στην Πολιτικη? αυτα!!! Πως εχεις τωρα τα αυτα Χ 15?........????????? τι δεν μπορεις να τα δικαιολογησεις? περνα απο τον Προκρουστη!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ επιμένω ότι το σύστημα είναι σάπιο και δεν μπορεί να αλλάξει από μόνο του ΔΥΣΤΥΧΩΣ...
Φιλε μου ξερεις οτι ανθρωποι βαρια αρρωστοι εζησαν περισσότερο απο το αναμενομενο λογω της αιασιοδοξιας τους για ζωη!! Αλλοι ξεπερασαν τελειως το προβλημα τους!!!
Γιατι πρέπει να εχω τετοια δυσπιστια στα παντα??

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα πρώτη είδηση ήταν το γκρέμισμα της ερειπωμένης "ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ" και μάλιστα με την παρουσία υπουργού και πρωθυπουργού για κάτι που είναι αυτονόητο και μας το "πασάρουν" σαν πρώτη είδηση.

Επιμένω ότι τους ενδιαφέρει πρώτα η εικόνα και μετά το έργο, έτσι έχουν μάθει, το ομολογούν οι ίδιοι όταν λένε ότι ανησυχούν ότι δεν θα ξαναβγούν....
Ναι, ενα αυτονοητο που χρονιζει 20 χρόνια!!!! Και τωρα εγινε!!!!!! τι σου λεει αυτο? απολυτως τιποτα??? Μα τιποτα????? Γιατι να το εκλαβω σαν ''πολιτικη προβολη'' του ταδε Πολιτικου? και γιατι τοσο καιρο δεν γινοτανε κατι αναλογο εστω και για τις καμερες, αλλα να ριχνανε την Φαντασια!! Την Φαντασια το εδαφος της οποιας ανηκει στο Υπουργείο Οικονομικων και το νεμονται χιλιοι δυό μπλοκαροντας τις διαδυκασιες κατεδαφισεις της!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σου πω ένα παράδειγμα που αφορά τα τεκμήρια, γιατί π.χ βάζει όλα τα Ι.Χ. των 1.600 κυβικών στον ίδιο κουβά, είναι τόσο δύσκολο να τα ξεχωρίσει με βάση την εργοστασιακή τους αξία, το ίδιο κόστος συντήρησης έχεις εσύ για το ΗUNDAI, και το ίδιο ένας π.χ με ένα Audi. Γιατί να φορολογηθείς το ίδιο ;
Φιλε μου, τα τελη κυκλοφοριας δεν ειναι αναλογα της συντηρησης ¨η της αγορας του οχηματος σε καμια χωρα του κοσμου!! Τα τελη κυκλοφοριας ειναι αναλογα του εδαφους που παταει ενα οχημα, του χωρου που καταλαμβανει και κυριως των ρυπων που εκπεμπει!!!! Ετσι ενα Χιουνται 1600 και ενα Αουντι 1600 εχουν ιδιο χωρο καταληψης, διαφορετικο κοστος συντηρησης (το οποιο ομως δεν ειναι μετρο συγκρισης) και διαφορετικους ¨η και ιδιους ρυπους!!!!!! Γιατι να πληρωσει λοιπόν περισσότερα τελη κυκλοφοριας ενα Αουντι 1600 απο ενα Χιουνται????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα γίνονται στο πόδι ακόμα και σήμερα.
Με το CAPOTAZ τι έγινε τελικά, πέρασε κανένας νόμος ; ή έμεινε εξαγγελία; (δεν ξέρω ρωτάω)
Σταυρο, απο την εξαγγελια μεχρι την ψηφιση του νομου μεσολαβει ενα αρκετα μεγάλο διαστημα!! Παντως το νομοσχεδιο θα ειναι προς ψηφιση μεχρι τα τελη Μαιου αρχες Ιουνιου!!!

Last edited by GeorgeP; 12-05-2010 at 18:25.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 12-05-2010, 19:08
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι υπάρχουν δείγματα σήμερα για μια άλλη αρχή και προσπαθούν οι σημερινοί κυβερνώντες για αυτό.Είναι μεγάλη ευκαιρία για αλλαγή σε αυτη τη χώρα αφού δεν πάει άλλο και όλο πιστευω είναι διαθέσιμοι να ταλαιπωρηθούν για αυτό.Δεν με πειράζει που θα χάσω 500 ευρώ το μήνα από το μισθό μου αλλά με πειράζει όταν δεν βλέπω να συμμετέχουν όλοι σε αυτό το δύσκολο έργο της ανασυγκρότησης της χώρας.Είναι δύσκολο σε τόσο λίγο χρόνο να πετύχεις αλλαγή της νοοτροπίας.Είμαι μαζί με τον κάθε πολιτικό ανεξαρτήτως κόμματος που θα πει κάτι ,που θα εξαγγείλει κάτι και θα το κάνει.Και το παράδειγμα πρέπι να το δίνουν οι ίδιοι ώστε να ακολουθεί και ο λαός.Γιατί μην θεωρήσουμε τις χιλιάδες κόσμου στο συλλαλητήριο ότι είναι του ΠΑΜΕ ή της ΝΔ.Οπως και να μην είμαστε της άποψης ότι το ΠΑΣΟΚ δεν θα ξαναβγεί αν παίρνει τέτοια μέτρα.Θέλουμε όμως να βλέπουμε έργα και όχι λόγια.Εργα μέχρι τώρα λίγα βλέπω .Λόγια όμως πολλά
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 12-05-2010, 20:10
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι υπάρχουν δείγματα σήμερα για μια άλλη αρχή και προσπαθούν οι σημερινοί κυβερνώντες για αυτό.Είναι μεγάλη ευκαιρία για αλλαγή σε αυτη τη χώρα αφού δεν πάει άλλο και όλο πιστευω είναι διαθέσιμοι να ταλαιπωρηθούν για αυτό.Δεν με πειράζει που θα χάσω 500 ευρώ το μήνα από το μισθό μου αλλά με πειράζει όταν δεν βλέπω να συμμετέχουν όλοι σε αυτό το δύσκολο έργο της ανασυγκρότησης της χώρας.Είναι δύσκολο σε τόσο λίγο χρόνο να πετύχεις αλλαγή της νοοτροπίας.Είμαι μαζί με τον κάθε πολιτικό ανεξαρτήτως κόμματος που θα πει κάτι ,που θα εξαγγείλει κάτι και θα το κάνει.Και το παράδειγμα πρέπι να το δίνουν οι ίδιοι ώστε να ακολουθεί και ο λαός.Γιατί μην θεωρήσουμε τις χιλιάδες κόσμου στο συλλαλητήριο ότι είναι του ΠΑΜΕ ή της ΝΔ.Οπως και να μην είμαστε της άποψης ότι το ΠΑΣΟΚ δεν θα ξαναβγεί αν παίρνει τέτοια μέτρα.Θέλουμε όμως να βλέπουμε έργα και όχι λόγια.Εργα μέχρι τώρα λίγα βλέπω .Λόγια όμως πολλά
Επιτέλους!!!!!!!! ενας που καταλαβαινει ελληνικα!!!! ενας που αντιληφθηκε τις σκεψεις μου!!!!!
Σε ευχαριστω φιλε geolag ας ελπισουμε οτι δεν ειμαστε οι μονοι με ελπιδα!!!!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 13-05-2010, 00:47
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Γιώργο θα προσπαθήσω να απλοποιήσω λίγο τα πράγματα για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου.

1. Πρώτα από όλα δεν βλέπω τα πράγματα κομματικά (τελευταία φορά ψήφισα το 1996).

2. Είμαι ένας από τους λίγους μάλλον Έλληνες που άφησα το δημόσιο για να δοκιμάσω την τύχη μου σε αυτό που λέμε ιδιωτικός τομέας - αγορά.

3. Δεν είμαι αρνητικός, είμαι δύσπιστος κρίνοντας από αυτά που βλέπω γύρω μου σήμερα και αυτά που έχουν γίνει στο παρελθόν.

4. Από ότι κατάλαβα η αισιοδοξία σου πηγάζει από το πρόσωπο που είναι σήμερα στην πρωθυπουργία αλλά και το γεγονός ότι πάρθηκαν αυτά τα πολύ σκληρά μέτρα τα οποία μπορεί να αποτελέσουν εφαλτήριο για μία νέα αρχή.
Το θέμα είναι όμως ότι τα μέτρα μας επιβλήθηκαν και ο σημερινός καπετάνιος της χώρας για πολύ καιρό υπήρξε θέμα διακωμώδησης από το ίδιο του το κόμμα, συν το γεγονός ότι για να πετύχουμε είναι απαραίτητο να λειτουργήσει και μάλιστα ΑΜΕΣΑ και ΣΩΣΤΑ ο ίδιος μηχανισμός με τα ίδια πρόσωπα που μας οδήγησε στην σημερινή κατάσταση και μάλιστα με το "άλλοθι¨ πλέον της περικοπής της αμοιβής τους.

5. Επιμένω επίσης ότι ακόμα και σήμερα κάτι ουσιαστικό στην πράξη δεν έχει γίνει.

6. Τέλος για τα Ι.Χ. δεν αναφέρθηκα στα τέλη κυκλοφορίας αλλά στα τεκμήρια και είναι απλά ενα παράδειγμα του πόσο τα πράγματα γίνονται στο πόδι.

7. Θα αρχίσω να πείθομαι με απλά πράγματα, όπως π.χ να μην χρειάζεται να πηγαίνω από τις 3.00 το πρωί στο ΙΚΑ για να κρατάω σειρά μαζί με παπούδες με μάσκες οξυγόνου για μπορέσω να κάνω την δουλειά μου στις 8.00 το πρωί που ανοίγουν οι πόρτες, ή όταν αποφασίσει να μαζέψει αυτούς τους γνωστούς- αγνώστους που καίνε την Αθήνα και δεν τρέχει τίποτα.

Πίστεψέ με ότι θα ήμουν ο πιό ευτυχισμένος άνθρωπος αν τελικά διαψευστώ στα παραπάνω και τα πράγματα πραγματικά αλλάξουν

Last edited by frits; 13-05-2010 at 00:49.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 13-05-2010, 15:19
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Σταυρο,

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Πρώτα από όλα δεν βλέπω τα πράγματα κομματικά (τελευταία φορά ψήφισα το 1996).
Δεν εννοησα κατι τετοιο!!
παντως κακως εχεις αν ψηφισεις απο το 1996, οταν ψηφιζει κανεις δικαιουται να ομιλει και να κρινει, οταν δεν ψηφιζει σημαινει οτι δεν τον ενδιαφερει το ''γιγνεσθαι'' του τοπου οποταν δεν μπορει ακι να κρινει!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
2. Είμαι ένας από τους λίγους μάλλον Έλληνες που άφησα το δημόσιο για να δοκιμάσω την τύχη μου σε αυτό που λέμε ιδιωτικός τομέας - αγορά.
αααααα, εσυ εισαι πιο τρελος απο οσο νομιζα!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
3. Δεν είμαι αρνητικός, είμαι δύσπιστος κρίνοντας από αυτά που βλέπω γύρω μου σήμερα και αυτά που έχουν γίνει στο παρελθόν..
Λογικο, αλλα μην απολύεις και την ελπιδα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
4. Από ότι κατάλαβα η αισιοδοξία σου πηγάζει από το πρόσωπο που είναι σήμερα στην πρωθυπουργία αλλά και το γεγονός ότι πάρθηκαν αυτά τα πολύ σκληρά μέτρα τα οποία μπορεί να αποτελέσουν εφαλτήριο για μία νέα αρχή. ..
οποιο καινουριο και αφθαρτο προσωπο επαιρνε αυτα τα μετρα και οποιο καινουριο προσωπο ειχε το θαρρος να κανει αυτα που αναφερονται στα παρακατω λινκς θα ειχε την ευνοια μου και θα αυξανε την αισιοδοξια μου!!!!
Zougla online - «Ψαλίδι» στις βουλευτικές αποδοχές εξήγγειλε ο Φ. Πετσάλνικος
in.gr - -

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα είναι όμως ότι τα μέτρα μας επιβλήθηκαν και ο σημερινός καπετάνιος της χώρας για πολύ καιρό υπήρξε θέμα διακωμώδησης από το ίδιο του το κόμμα, συν το γεγονός ότι για να πετύχουμε είναι απαραίτητο να λειτουργήσει και μάλιστα ΑΜΕΣΑ και ΣΩΣΤΑ ο ίδιος μηχανισμός με τα ίδια πρόσωπα που μας οδήγησε στην σημερινή κατάσταση και μάλιστα με το "άλλοθι¨ πλέον της περικοπής της αμοιβής τους...
Τα μετρα Σταυρο θα τα περναμε ουτως ¨η άλλως αμεσως μολις καταλαβε ο Πρωθυπουργος οτι το ασυστολα ψευδες ελλειμα του 6% που αγογγυστα εστειλε ο τεως Πρωθυπουργος στην ΕΕ στης 02/10/09 (δυο ημερες πριν τις εκλογες) στην πραγματικοτητα ηταν 13-14%!! Μην εχεις αμφιβολια γιαυτο!!! το θεμα ηταν να πεισουμε και την υπολοιπη ΕΕ οτι το προβλημα δεν ειναι ελληνικο αλλα ευρωπαικο, ουτως ωστε να ιδρυθεί ενας μηχανισμος στηριξης γαι την Ελλαδα προκειμενου να μην χρεωκοπησει!!!! Και τωρ που μπαινει το νερο στο αυλακι σκανε και οι ειδησεις οπως στα παραπανω λινκς!!! Θα ερθουν κιαλλες......για την αναπτυξη!!!! Ειναι κοντα, εχε υπομονη ........κι ελπιδα!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
5. Επιμένω επίσης ότι ακόμα και σήμερα κάτι ουσιαστικό στην πράξη δεν έχει γίνει. ...
Διαφωνω καθετα!! Τους λγους τους εχω εξηγησει σε άλλα ποστ μου!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
6. Τέλος για τα Ι.Χ. δεν αναφέρθηκα στα τέλη κυκλοφορίας αλλά στα τεκμήρια και είναι απλά ενα παράδειγμα του πόσο τα πράγματα γίνονται στο πόδι....
Τα τεκμηρια φιλε Σταυρο θεσπιστηκαν το 1975 επι Καραμανλη του Πρεσβυτερου καταργηθηκαν σε μεγαλο μερος το 2005 επι Αλογοσκουφη και επανηλθαν τωρα ξανα σαν το πιο ευκολα εφαρμοσιμο μετρο προσδιορισμου του εισοδηματος!! Θα αλλαξει και αυτο....εχε επιτελους υπομονη, μην τα περιμενεις ολα σε 7 μηνες κατα τους οποιους τσουρουφλιζεται ο κολος μας!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
7. Θα αρχίσω να πείθομαι με απλά πράγματα, όπως π.χ να μην χρειάζεται να πηγαίνω από τις 3.00 το πρωί στο ΙΚΑ για να κρατάω σειρά μαζί με παπούδες με μάσκες οξυγόνου για μπορέσω να κάνω την δουλειά μου στις 8.00 το πρωί που ανοίγουν οι πόρτες, ή όταν αποφασίσει να μαζέψει αυτούς τους γνωστούς- αγνώστους που καίνε την Αθήνα και δεν τρέχει τίποτα.
Εχε υπομονη και........... ηλπιζε!! Ξερω τι σου λεω!!! Η επομενη 10ετια θα αλαλξει την ελλαδα!!!!!
Σημ. ελπιδα εκφραζω ετσι!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πίστεψέ με ότι θα ήμουν ο πιό ευτυχισμένος άνθρωπος αν τελικά διαψευστώ στα παραπάνω και τα πράγματα πραγματικά αλλάξουν
Σταυρο ειμαι σιγουρος γιαυτο που λες, χωρις ιχνος ειρωνιας!!!!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 13-05-2010, 16:44
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Καλά δεν αντέχω άλλο, ελπίζω να είμαστε καλά να μπορούμε να πληρώνουμε τις ADSL συνδέσεις και να δούμε στην πράξη τι θα γίνει.

Όσο για την ψήφο θεωρώ ότι είναι ο μόνος τρόπος αποδοκιμασίας του συστήματος. Η λογική του "μη χείρον βέλτιστον" εμένα δεν με καλύπτει.

Κάπου έγραψες ότι θα έπρεπε κάποια στιγμή να μην έχουν αυτοδυναμία, το είδαμε στην "Οικουμενική" και δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γινόταν σήμερα αν έπρεπε το ΠΑΣΟΚ να συγκυβερνήσει με κάποιο από τα αριστερά κόμματα η πολύ περισσότερο με την Ν.Δ.

Αυτά δυστυχώς γίνονται εκεί που υπάρχει πολιτική ωριμότητα, εδώ είμαστε η αποθέωση του οπορτουνισμού.

Τέλος πάντων ξεφύγαμε, δεν κανονίζουμε καμιά βόλτα όσο αντέχει ακόμα η τσέπη μας, να έχουμε να θυμόμαστε και να τα πούμε από κοντά..
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 13-05-2010, 16:58
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέλος πάντων ξεφύγαμε, δεν κανονίζουμε καμιά βόλτα όσο αντέχει ακόμα η τσέπη μας, να έχουμε να θυμόμαστε και να τα πούμε από κοντά..
Kυριακή 16 Μάη
Λίμνη ..Τσιμπλού
Πάμε να ..φάμε τον καφέ μας!
Εκεί στα ψηλά θάχει και πιο πολύ Ο3... μπορεί να το δούμε αλλιώς το πράγμα!!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 13-05-2010, 17:01
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Άρχισαν τα όργανα στην Ισλανδία! Σε εμάς πότε;

1. Επι του θέματος : Με το καλό και στα δικά μας

2. Με κουζουλάνατε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόσοι απο εμάς πάιζουν video games? teo40 Consoles - Games 33 29-12-2010 19:53
Η έκρηξη του ηφαιστείου στην Ισλανδία και οι πολεμικές ασκήσεις του ΝΑΤΟ cosem Κόσμος 6 04-05-2010 11:17
Φωτογραφίες από το ηφαίστειο στην Ισλανδία. frits Κόσμος 10 23-04-2010 10:52
Σε ένα πυκνό ιδιόκτητο δάσος στην πόλη Χίλσμπορο της Πολιτείας του Ορεγκον των ΗΠ MARK Κόσμος 7 24-02-2010 19:54
Υπάρχουν και χειρότεροι από εμάς .... Έλεος !! frits Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 7 10-02-2010 03:44


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!