GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εξωτερικού

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 02-02-2012, 23:43
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή καρπαθια(count dracula)

καρπαθια προς κοσμογυρισμενους...ψαχνω πληροφοριες για τα καρπαθια (δρακουλαιοι-πυργοι-καστρα-της ιστοριας κ must see) καθως κ διαδρομες ρουμανια.εχω διαβασει παμπολες φορες εδω μεσα ταξιδιωτικα αλλα, αλλος ελεγε δρομοι αθλιοι αλλος δρομοι αξιοζηλευτοι(για το οδοστρωμα) προσοχη στα μπλοκα-δεν συναντησαμε τπτ.θα μου πεις οπως το βλεπει κ του τυχει τον καθενα αλλα γενικα τι ισχυει?κατα μαη ειναι καλα η θα μας φαν οι αρκουδες?που να μεινω?ποσο να υπολογιζω τα εξοδα(βενζινες-διαμονη)?κ ολα αυτα για κανα 4ημερο.σε μια μερα παντως εαν ξεκινησω πρωι ειμαι επανω αρα μενουν αλλες 2 για να κατσω κ αλλη μια η επιστροφη

Δε νομιζω οτι ζηταω κ πολλα.....



Reply With Quote
  #2  
Παλιό 03-02-2012, 03:29
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή

Γνώμες πολλές τα έχουμε ξαναπεί!

Τα must παρα πολλα!!!καστρο του δρακουλα, δρόμοι transfagarasan και transalpina!καλο φαγητο εμένα με άρεσε!διαμονη 50€ το δικλινο στο Sibiu σε πολυ καλο ξενοδοχείο με parking και απο booking ακόμα ποιο φτηνά!στο θέμα του οδοστρώματος αν εξαιρέσεις ένα μεγαλο κομμάτι του transfagarasan είναι ότι χειρότερο έχω συναντήσει!στην Ρουμανία εχει τα Lei και η ισοτιμία είναι ένα €/4 Lei!Α και απο Κοζανη σε μια μέρα νομίζω λίγο ζορικα!


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Last edited by N4pSt3R; 03-02-2012 at 03:30.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 03-02-2012, 16:55
man gs Ο/Η man gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: kavala
Μoto: bmw f800gs
Μηνύματα: 1,363
Προεπιλογή Απάντηση: καρπαθια(count dracula)

1ον. Κανονισε 1-2 ακομα για να εισαι ανετος, 2ον καλυτερα απο ιουνιο γιατι καποια περασματα μπορει να ειναι κλειστα, 3ον για τοσες λιγες μερες θα προτεινα να επικεντρωθεις σε sibiu-brasov και τις διαδρομες transalpina-trasfagarasan 4oν βενζινη-φαι-διαμονη φτηνη και καλη και τελος οι δρομοι λιγο προσοχη για την μηχανη σου. Και καποια ταξιδιωτικα http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...F%CF%82-21234/ http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...9%CE%B1-23054/ http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...garasan-22457/
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 04-02-2012, 01:45
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Ο/Η ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW K1200S BMW F800ST
Μηνύματα: 1,183
Προεπιλογή Απάντηση: καρπαθια(count dracula)

Πήγα αλλα όχι με μηχανή. Το Βουκουρέστι είναι χάλια κατέ με. Οι δε οδηγοί ακόμα χειρότεροι. Το δίκτυο για brasov δεν το ξέρω μιας και πήγα με τρένο αλλα αυτο που έβλεπα μου άρεσε πολυ. Το κάστρο του Δρακουλιαρη δεν είναι στο Brasov αλλα λίγο εξω. Απλά το Brasov castle είναι πιο περιποιημένο και κοντά σε κέντρο.
Όσο για το νόμισμα σε αρκετά μέρη δεχοντε και ευρώ.

Must στο Βουκουρέστι μόνο δυο πράγματα. Το κοινοβούλιο απο άποψη όγκου. ( το παλιό σπίτι του Τσαουσακι απλό και minimal)
και δεύτερο απλά μέτρα άμα μπορείς την περίμετρο του σπιτιού του νυν προθυπουργου. Κάτι σαν το Μαξίμου ένα πράγμα αλλα το ταξί έκανε ένα τέταρτο απο την μια μόνο πλευρά........ αυτοί οι Ρουμάνοι είναι πολυ minimal.......
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 12-02-2012, 21:25
lena1200s Ο/Η lena1200s βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: larisa
Μoto: k1200s
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή Απάντηση: καρπαθια(count dracula)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από intruder Εμφάνιση μηνυμάτων
καρπαθια προς κοσμογυρισμενους...ψαχνω πληροφοριες για τα καρπαθια (δρακουλαιοι-πυργοι-καστρα-της ιστοριας κ must see) καθως κ διαδρομες ρουμανια.εχω διαβασει παμπολες φορες εδω μεσα ταξιδιωτικα αλλα, αλλος ελεγε δρομοι αθλιοι αλλος δρομοι αξιοζηλευτοι(για το οδοστρωμα) προσοχη στα μπλοκα-δεν συναντησαμε τπτ.θα μου πεις οπως το βλεπει κ του τυχει τον καθενα αλλα γενικα τι ισχυει?κατα μαη ειναι καλα η θα μας φαν οι αρκουδες?που να μεινω?ποσο να υπολογιζω τα εξοδα(βενζινες-διαμονη)?κ ολα αυτα για κανα 4ημερο.σε μια μερα παντως εαν ξεκινησω πρωι ειμαι επανω αρα μενουν αλλες 2 για να κατσω κ αλλη μια η επιστροφη

Δε νομιζω οτι ζηταω κ πολλα.....



Εχω πολλα στοιχεια αλλα ειναι γραμμενα στο χαρτη μου. Αν φερεις το χαρτη σου ωστε να τα αντιγραψεις, πιστευω οτι θα σε βοηθησουν. Αν βρεθουμε καπου στη μεση με χαρα θα σου τα δωσω
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 14-02-2012, 10:03
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: καρπαθια(count dracula)

Eδω θα βρεις αρκετες πληροφοριες απο συμφορουμιτες που ταξιδεψαν εκει, το πρωτο με την πρωτη ευκαιρια θα το αντιγραψω!!!

http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...-2010-a-14800/


http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...garasan-22457/
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 14-02-2012, 12:20
black_hawk Ο/Η black_hawk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Κερκυρα
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 3,382
Προεπιλογή Απάντηση: καρπαθια(count dracula)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από intruder Εμφάνιση μηνυμάτων
καρπαθια προς κοσμογυρισμενους...ψαχνω πληροφοριες για τα καρπαθια (δρακουλαιοι-πυργοι-καστρα-της ιστοριας κ must see) καθως κ διαδρομες ρουμανια.εχω διαβασει παμπολες φορες εδω μεσα ταξιδιωτικα αλλα, αλλος ελεγε δρομοι αθλιοι αλλος δρομοι αξιοζηλευτοι(για το οδοστρωμα) προσοχη στα μπλοκα-δεν συναντησαμε τπτ.θα μου πεις οπως το βλεπει κ του τυχει τον καθενα αλλα γενικα τι ισχυει?κατα μαη ειναι καλα η θα μας φαν οι αρκουδες?που να μεινω?ποσο να υπολογιζω τα εξοδα(βενζινες-διαμονη)?κ ολα αυτα για κανα 4ημερο.σε μια μερα παντως εαν ξεκινησω πρωι ειμαι επανω αρα μενουν αλλες 2 για να κατσω κ αλλη μια η επιστροφη

Δε νομιζω οτι ζηταω κ πολλα.....
http://www.gsforum.gr/info-%CF%84%CE...1-links-28601/

Πιστευω οτι σε βοηθαει ΠΟΛΥ!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 18-02-2012, 22:09
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Απάντηση: καρπαθια(count dracula)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από black_hawk Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.gsforum.gr/info-%CF%84%CE...1-links-28601/

Πιστευω οτι σε βοηθαει ΠΟΛΥ!

καλο απο οτι βλεπω αλλα δυστυχως απο γνωσεις αγγλικης δεν......
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 18-02-2012, 22:14
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Απάντηση: καρπαθια(count dracula)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lena1200s Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω πολλα στοιχεια αλλα ειναι γραμμενα στο χαρτη μου. Αν φερεις το χαρτη σου ωστε να τα αντιγραψεις, πιστευω οτι θα σε βοηθησουν. Αν βρεθουμε καπου στη μεση με χαρα θα σου τα δωσω

σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.λογω ασχετοσυνης μου για τεχνολογιες κτλ, εννοης καποιο ηλεκτρονικο χαρτη?gps?k πως γινεται αυτο?
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 18-02-2012, 23:21
man gs Ο/Η man gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: kavala
Μoto: bmw f800gs
Μηνύματα: 1,363
Προεπιλογή Απάντηση: καρπαθια(count dracula)

Απο ειδα θα ερθεις στην πιτα στην κερκινη, οποτε απο κοντα θα ειναι πιο ευκολα να σε δωσουμε περισσοτερες πληροφοριες.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!