GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 30-08-2011, 12:39
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Σε φανάρια επί της Βουλιαγμένης σήμερα και ενώ περίμενα στο κόκκινο για περάσω κάθετα με περνάνε δίπλα μου, και μένα και το κόκκινο, σβουμ σβουμ δυο μηχανές. Ξεκράνωτοι και χωρίς πινακίδες.



Τους προλαβαίνω με το που ανάβει πράσινο, πάω δίπλα στον έναν, "αστυνόμοι;" του λέω;;;

Με διάπλατο το χαμόγελο και ελαφράν αμηχανία αγελάδας, μου λεει:"Χεχε, τι να κάνουμε;;;"

Αράζουν αμέσως μετά σε γνωστή καφετέρια που βλέπω συχνά να είναι αστυνομικές μοτοσυκλέτες. Σήμερα ήταν άλλες δυο εκεί.

Φεύγω. Η πίεση χτυπάει κόκκινο. ^%^$&*^&* σκέφτομαι μέσα μου, σας πληρώνουμε για να εφαρμόζετε το νόμο και να προστατεύετε τους πολίτες και εσείς αμαυρώνεται τη φήμη του μοτοσυκλετιστή με την παιδεία που έχετε και με το μυαλό που κουβαλάτε...

Δεν κάνω 200μ πιο πέρα και βλέπω άλλες 2 αστυνομικές μοτοσυκλέτες να έχουν σταματήσει παπάκι ξεκράνωτο... Τι βιάστηκα να μιλήσω; Αφού υπάρχουν και ενσυνείδητοι συνάδερφοι τους μοτοσυκλετιστές που εφαρμόζουν το νόμο....



Με τις υγείες μας και ζήτω που καήκαμε.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 30-08-2011, 13:37
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Τους βλέπω κάθε μέρα στην Μεσογείων,που αλλάζουν τις μηχΑνες τους ,με τα υπηρεσιακά τους......το μεγαλύτερο ποσοστό ξεκρανωτοι και χωρίς πινακίδες
Μικρά παιδιά που οι περισσότεροι τώρα μπήκαν στην αστυνομία,πόσο λανθασμένη νοοτροπία έχουν στο κεφάλι τους
Μαμημενη εξουσία....αν δώσεις στον ελληνα
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 30-08-2011, 13:45
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Τους βλέπω κάθε μέρα στην Μεσογείων,που αλλάζουν τις μηχΑνες τους ,με τα υπηρεσιακά τους......το μεγαλύτερο ποσοστό ξεκρανωτοι και χωρίς πινακίδες
Μικρά παιδιά που οι περισσότεροι τώρα μπήκαν στην αστυνομία,πόσο λανθασμένη νοοτροπία έχουν στο κεφάλι τους
Μαμημενη εξουσία....αν δώσεις στον ελληνα
Η Αστυνομία όφειλε όμως να τους μορφώσει Κώστα και όχι να τους αφήσει ξύλα απελέκητα για να έρχονται να ελέγξουν εσένα μετά...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 30-08-2011, 14:23
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

διευθυντής τμήματος ασφαλείας μου είπε ότι κυκλοφορεί χωρίς πινακίδα διότι σε γνωστό αναρχικό blog καταγράφουν και αναρτουν πινακίδες από ιδιοκτησίες αστυνομικών για τα ...περαιτέρω.....

δεν ξέρω αλλά έχει ένα νόημα.....

βέβαια η αναρχία στα ιδιωτικά τους οχήματα παρουσιάζεται σαφώς πολλά πολλά χρόνια πριν....
μια από τις προηγούμενες μηχανές μου, την είχε αστυνομικός και εγώ ήμουν αυτός που βίδωσα πρώτη φορά τις πινακίδες πάνω στη μοτό αν και ήταν ήδη κάποια χρόνια στη κυκλοφορία.....
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 30-08-2011, 14:25
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Αστυνομία όφειλε όμως να τους μορφώσει Κώστα και όχι να τους αφήσει ξύλα απελέκητα για να έρχονται να ελέγξουν εσένα μετά...
ποια??????
τους εμαθε να ριχνουν δακρυγονα και να βαρανε οποιον βρισκουν μπροστα τους..
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 30-08-2011, 14:27
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
διευθυντής τμήματος ασφαλείας μου είπε ότι κυκλοφορεί χωρίς πινακίδα διότι σε γνωστό αναρχικό blog καταγράφουν και αναρτουν πινακίδες από ιδιοκτησίες αστυνομικών για τα ...περαιτέρω.....

δεν ξέρω αλλά έχει ένα νόημα.....

βέβαια η αναρχία στα ιδιωτικά τους οχήματα παρουσιάζεται σαφώς πολλά πολλά χρόνια πριν....
μια από τις προηγούμενες μηχανές μου, την είχε αστυνομικός και εγώ ήμουν αυτός που βίδωσα πρώτη φορά τις πινακίδες πάνω στη μοτό αν και ήταν ήδη κάποια χρόνια στη κυκλοφορία.....

ας το δεχτουμε αυτο με τις πινακιδες....το κρανος και τα κοκκινα??????
ασε που αν μπλεξει σε κανενα ατυχημα και δεν εχει πινακιδα ...εγω προσωπικα θα τον πηδ....σα,οπως χιλιοι αναρχικοι
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 30-08-2011, 14:36
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
διευθυντής τμήματος ασφαλείας μου είπε ότι κυκλοφορεί χωρίς πινακίδα διότι σε γνωστό αναρχικό blog καταγράφουν και αναρτουν πινακίδες από ιδιοκτησίες αστυνομικών για τα ...περαιτέρω.....
Σε άλλες χώρες γιατί δε συμβαίνει αυτό Βασίλη; Γιατί δεν κυνηγούν εκεί τους αστυνομικούς οι αναρχικοί; Μήπως εκεί κάνουν καλά τη δουλειά τους και ο κόσμος αισθάνεται ασφάλεια και τους έχει με το μέρος του;

Πες μου εσύ ότι είσαι "αναρχικός" και βλέπεις σταδιακά τις δύο φάσεις που φωτογράφισα. Σου ανάβουν ή δε σου ανάβουν τα λαμπάκια με τα ####παιδα;;;
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 30-08-2011, 14:49
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Εχει μιά βάση η μη χρήση πινακίδων. Σε ξάδερφο φίλου μου, ασφαλίτη, του έκαψαν τη μηχανή κάτω από το σπίτι του. Αλλά όλες οι άλλες παραβάσεις δε δικαιολογούνται με τίποτε.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 30-08-2011, 14:52
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε άλλες χώρες γιατί δε συμβαίνει αυτό Βασίλη; Γιατί δεν κυνηγούν εκεί τους αστυνομικούς οι αναρχικοί; Μήπως εκεί κάνουν καλά τη δουλειά τους και ο κόσμος αισθάνεται ασφάλεια και τους έχει με το μέρος του;

Πες μου εσύ ότι είσαι "αναρχικός" και βλέπεις σταδιακά τις δύο φάσεις που φωτογράφισα. Σου ανάβουν ή δε σου ανάβουν τα λαμπάκια με τα ####παιδα;;;
ξέρεις ποιό είναι το αστείο αλλά και τραγικό ταυτόχρονα ?
όπου βλέπω μηχανή χωρίς πινακίδα και προκλητική συμπεριφορά θεωρώ αμέσως ότι είναι αστυνομικός...δεν θα χρειαζόμουν το blog για να τον κουτουπώσω......από τί κρύβονται ?
στις 20 μηχανές στο φανάρι δεν μπορείς να διαβάζεις πινακίδες και να θυμηθείς ποιά ήταν αναρτημένη στο blog...Αν όμως η μία από τις 20 δεν είχε πινακίδα, θεωρώ ότι κατά 80% θα ανήκε σε αστυνομικό...εύκολο δεν είναι ???

Να σου πώ γιατί νομίζω ότι τις βγάζουν ???

οι κάμερες στους δρόμους δεν καρφώνουν μόνο τους άλλους αλλά και τους ίδιους που κάνουν ταρζανιές......σκεφτείτε το.....τα τσογλάνια....
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 30-08-2011, 15:17
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε φανάρια επί της Βουλιαγμένης σήμερα και ενώ περίμενα στο κόκκινο για περάσω κάθετα με περνάνε δίπλα μου, και μένα και το κόκκινο, σβουμ σβουμ δυο μηχανές. Ξεκράνωτοι και χωρίς πινακίδες.



Τους προλαβαίνω με το που ανάβει πράσινο, πάω δίπλα στον έναν, "αστυνόμοι;" του λέω;;;

Με διάπλατο το χαμόγελο και ελαφράν αμηχανία αγελάδας, μου λεει:"Χεχε, τι να κάνουμε;;;"

Αράζουν αμέσως μετά σε γνωστή καφετέρια που βλέπω συχνά να είναι αστυνομικές μοτοσυκλέτες. Σήμερα ήταν άλλες δυο εκεί.

Φεύγω. Η πίεση χτυπάει κόκκινο. ^%^$&*^&* σκέφτομαι μέσα μου, σας πληρώνουμε για να εφαρμόζετε το νόμο και να προστατεύετε τους πολίτες και εσείς αμαυρώνεται τη φήμη του μοτοσυκλετιστή με την παιδεία που έχετε και με το μυαλό που κουβαλάτε...

Δεν κάνω 200μ πιο πέρα και βλέπω άλλες 2 αστυνομικές μοτοσυκλέτες να έχουν σταματήσει παπάκι ξεκράνωτο... Τι βιάστηκα να μιλήσω; Αφού υπάρχουν και ενσυνείδητοι συνάδερφοι τους μοτοσυκλετιστές που εφαρμόζουν το νόμο....



Με τις υγείες μας και ζήτω που καήκαμε.
Γιώργο θα συμφωνήσω και με τα κράνη και με τις πινακίδες (εκτός αν πράγματι υπάρχει πρόβλημα και σταμπαρονται).
Αλλά διαφωνώ βρε συ Γιώργο με το ``σας πληρώνω``.
Είναι άσχημη και άδικη θα έλεγα, στα αυτιά μου βέβαια, η τοποθέτηση αυτή. Εννοείς μάλλον ότι πληρώνεις φόρους και ότι από εκεί το κράτος βγάζει προυπολογισμό, όπου πληρώνει μισθούς.
Σαν αστείο θα πω, τώρα πληρώνει η Ευρώπη με τα δανεικά
Και σαν σοβαρό ότι με το σκεπτικό αυτό, ούτε εφορία π.χ. πρέπει να λειτουργεί, ούτε ο στρατός π.χ. γιατί και αυτοί είναι μέσα στον προυπολογισμό, ούτε καμία υπηρεσία που έχει να κάνει με τον πολίτη γενικότερα, γιατί ο πολίτης, έμμεσα τον πληρώνει. Ακόμα και τον προιστάμενό μου δεν πρέπει να τον ακούω, γιατί και αυτόν τον πληρώνω.
Ξέρω, σε διαβάζω πάντα, ότι είσαι από τους ευγενικότερους ανθρώπους εδώ και πιστεύω ότι στον θυμό σου το έθεσες έτσι.
Αν και όλοι μας στην δουλειά μας, την έχουμε ``πέσει``. Εγώ το έχω κάνει πάντως .
Αυτό Γιώργο θα ήθελα να πω, αν μου επιτρέπεις βέβαια.

Last edited by kostas_366; 30-08-2011 at 15:19.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μεγάλωσα απότομα!!! Akyla Γενικά - Αναβάτης 28 01-11-2011 09:34
--Μεγάλη Προσοχή-- Benjamako Γενικά - Μοτοσυκλέτα 17 13-10-2010 23:52
Μεγάλη μου αγάπη mario Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 10 14-05-2010 22:10
SOS - Μεγάλη προσοχή στα ρέστα !!!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 8 16-01-2009 00:31


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:30.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!