GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 30-08-2011, 16:01
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Καλά δεν φορά πινακίδα για να μην τον εντοπίζουν τα ανάρχια και φορά στολή ??? Τι απόκρυψη !!! ………. Τι ευφυΐα !!!

Αλλά τι φωνάζετε για μοτοσυκλετστική παιδεία κι άλλα? Αφού Βαρκαδέρο και Ντου Του Μου καβαλάνε, τι να γνωρίζουν από μοτό? Εξάλλου …αυτοτιμωρούνται διαρκώς …!!!






Υ.Γ. 1) Οι κάμερες <στους δρόμους > δεν μπορούν να < δουν > πινακίδες . Ακόμα και να μπορούσαν , απαγορεύεται να τις δουν ! Μόνο τα φωτογραφικά radar βλέπουν πινακίδες ….τώρα ποσά φωτογραφικά έχεις δει μέσα στην Αθήνα δεν ξέρω, εγώ δεν έχω δει ποτέ ! (είμαι κι ολίγον μύωψ)

2) Συσχέτιση τροχαίου και πινακίδας πρώτη φορά ακούω !!! Μάλλον δεν είμαι <<πηδηχταράς>>…

Δηλαδή, πάει ένας οδηγός με μοτό σε κεντρικό δρόμο προτεραιότητας . Πετάγεται από ένα στενό φορτηγάκι, παραβιάζοντας το STOP και τον τσακίζει σπάζοντας αριστερό χέρι-πόδι.
Όλο το συμβάν γίνεται αντιληπτό από έτερο οδηγό, ο οποίος όμως βλέπει ότι το μηχανάκι δεν έχει πινακίδα ….αμέσως σταματά και ???
α) πλακώνει στο ξύλο τον μοτοσικλετιστή σπάζοντας και το δεξί χέρι –πόδι ….
β) τον ξεγυμνώνει και ασελγεί επάνω του <<όπως 1000 αναρχικοί>>…..
Πσσσσσσςςςςς … τι άνδρας… ... μιλάμε για ????* πήδημα…..
….και πολύ ευφυΐα (επίσης)




* Ερώτηση : οι αναρχικοί, πηδάνε πολύ, λίγο ή καθόλου ???

Reply With Quote
  #22  
Παλιό 30-08-2011, 16:03
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ φοβάμαι,
ότι εξαιτίας του παρόντος νήματος,
γίνονται υπερβολικές κατηγοριοποιήσεις
και άδικες γενικεύσεις !

Σωστό είναι να κατακρίνουμε παράτυπες ή μη νόμιμες διαδικασίες,
αλλά με τα αν και τα ίσως και τα νομίζω,
μάλλον σε λάθος δρόμο βρισκόμαστε...

.
Δημήτρη αν τα προαναφερθέντα γεγονότα δεν αντιμετωπίζονται έγκαιρα και αποτελεσματικά και δεν καταδικάζονται από το σύνολο της Αστυνομίας ως μεμονωμένα και περιστασιακά, ναι τότε μιλάμε για γενίκευση. Ο κόσμος τό' χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι, ότι το σύνολο των μοτοσυκλετών που κινούνται χωρίς πινακίδες, ανήκει σε ένστολους αστυνόμους. Δεν πληρώνουν δε, ασφάλειες και τέλη, οπότε το κράτος στερείται σημαντικό ποσό από φορολόγηση. "Τυχαία" εγώ νομίζεις του έκανα πλάκα αν ήταν ο παραπάνω αστυνόμος, ή νομίζεις ότι είχα καμιά αμφιβολία;;;

Αν ο Διοικητής της Αστυνομίας κυκλοφορεί χωρίς πινακίδες, ναι μιλάμε για γενίκευση.

Όταν και όποτε δεις αστυνόμο να συλλαμβάνεται γιατί κυκλοφορεί χωρίς πινακίδες και κράνος, τότε ναι, είμαστε σε σωστό δρόμο. Αλλιώς όχι εμείς, αλλά το σύνολο της Αστυνομίας βρίσκεται σε λάθος δρόμο.

Τα στοιχεία μου στην διάθεση όποιου ένστολου τυχόν διαβάζει και ενδιαφέρεται να του παραδώσω τις φωτογραφίες ακάλυπτες, την ώρα και τον τόπο των γεγονότων με ενυπόγραφη μαρτυρία μου και είναι θέμα μιας ώρας να τους εντοπίσει από μαρτυρίες ένστολων συναδέλφων τους που έπιναν καφέ μαζί τους. Μετά την επιβολή των προβλεπομένων κυρώσεων στους ανωτέρω, θα βγω και θα ανακαλέσω ότι γράφω εδώ.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 30-08-2011, 16:06
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

[quote=gemara;453631]Σου επιτρέπω, αλίμονο, κανένα πρόβλημα!
Απόσπασμα:
Άλλα και γω όλα τα χρόνια που πληρωνόμουν από το κράτος για να κάνω τη δουλειά μου, αυτό σκεφτόμουν καθημερινά και προσπαθούσα και πρόσεχα να κάνω καλά αυτό που έπρεπε να κάνω. Δεν έχω φοροδιαφύγει ούτε ένα ευρώ μέχρι στιγμής, άρα ναι, μέρος των κρατήσεων που μου γίνεται, πάει και για τους μισθούς της Αστυνομίας.
Δεν λέω ότι δεν έκανες καλά την δουλειά σου. Ούτε ότι φοροφιαφεύγεις. Αλλά αν θα σου έλεγε κάποιος, ``εγώ σε πληρώνω`` τι θα ένιωθες? Ξέρω ότι ήσουν αξιωματικός. Αν σου έλεγε ένας στρατιώτης ``σε πληρώνω`` σίγουρα δεν θα είχε δίκιο.

Απόσπασμα:
Εκτός εμού βέβαια, υπάρχουν και αρκετοί άλλοι συμπολίτες που δεν πληρώνονται από το κράτος, έχουν την ιδιωτική τους εργασία, και όσο αίμα δε φτύνουν τους το πίνει το κράτος με την αλόγιστη φορολόγηση γιατί όπως αυτό αφήνει ατιμώρητους τους παραβάτες αστυνομικούς, αφήνει και τους φοροφυγάδες.
Αυτοί δε οι συμπολίτες μας, δεν θα έπρεπε να προσαρμόζονται σε καμία μορφής έλεγχο. 6 χρόνια στο ελεύθερο επάγγελμα, αν έλεγα σε κάποιον υπάλληλο, ``σε πληρώνω``, θα με έσκιζε. Αν ήταν δε πελάτης μου θα τον έχανα .

Απόσπασμα:
Και δεν θα ζούσαμε με δανεικά απ' την Ευρώπη, αν όλα τα άλλα ####παιδα που έλαβαν εντολή για την διαχείριση των χρημάτων και του κόπου μας, δεν τα έβαζαν στην τσέπη τους.
Μαζί σου

Υστ. Εστίασα στο πληρώνω, σε τπτ άλλο. Ούτε θέλω να γίνει ``πόλεμος`` εδώ. Εγώ δεν ``πολεμάω``. ``Πολεμάω`` μόνο με την συμμετοχή.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 30-08-2011, 16:09
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Μια χαρα τα λεει ο gemara, κ οτι αλλο ελέχθει οτι εχουν και καλα λογο να μην φορανε πινακιδες κτλ για να μην τους καψουν τις μηχανες ειναι δικαιολογιες για το επιπεδο τους....υπαρχουν και καλυψεις για βανδαλιστικες ενεργειες στις ασφαλιστικες....ας τους εδινε αυτο το παλιοκρατος και ενα πραγματικο επιδομα που δικαιουντε!
Πριν 2 βδομαδες στην καβαλας, αδεια η καβαλας, πιτσιρικας καγκουρας με Ζ750 που χει σχολασει μολις προφανος, με στολη, αλεξισφαιρο αντι για μπουφαν, ακρανοτος, με το οπλο να κρεμεται στην κυριολεξια, που ο οποιοσδηποτε με μηχανη μπορουσε να κανει μια ετσι και να του το παρει απ την θηκη.....ολο σχεδιο και ιστορια και σαματα, ατζαμης δε, να του σβηνει το μηχανακι σε εκινηση στα φαναρια και να εγω
..... μεχρι που ερχεται τρεχοντας μηχανακι Διας οπου με περναει και ο συνοδηγος τον δειχνει στον οδηγο οτι παμε πανω του χωρις να χουν δει οτι ειναι "συναδελφος", και μολις σκανε διπλα και αντιλαμβανονται ποιος ειναι ο καγκουρας....σηκωνει τους αντιχειρες και λεει "ολα οκ?" και φευγουν!
Στιγμιαια απ τα νευρα μου...πηγα να κυνηγισω το v-strom της Διας να τους πλαγιασω να τους ρωτησω γιατι δεν τον σταματησαν....
αλλα μετα απο μια δευτερη σκεψη.....
απλα προσπαθησα να καταπιω τα νευρα μου!


ΕΛΑΣ & ΕΛΛΑΣ το μεγαλειο σου!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 30-08-2011, 16:11
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

εγώ αν κατάλαβα καλά, ο Δημήτρης έγραψε πως με αφορμή ΚΑΙ αυτό το νήμα, πάλι ξανά και για άλλη μια φορά επίσης... γενικεύουμε και κατηγορούμε αδιάκριτα!!!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 30-08-2011, 16:11
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ο Διοικητής της Αστυνομίας κυκλοφορεί χωρίς πινακίδες, ναι μιλάμε για γενίκευση.

Τα στοιχεία μου στην διάθεση όποιου ένστολου τυχόν διαβάζει και ενδιαφέρεται να του παραδώσω τις φωτογραφίες ακάλυπτες, την ώρα και τον τόπο των γεγονότων με ενυπόγραφη μαρτυρία μου και είναι θέμα μιας ώρας να τους εντοπίσει από μαρτυρίες ένστολων συναδέλφων τους που έπιναν καφέ μαζί τους. Μετά την επιβολή των προβλεπομένων κυρώσεων στους ανωτέρω, θα βγω και θα ανακαλέσω ότι γράφω εδώ.
αν αναφέρεσαι στα γραφόμενά μου αναφέρθηκα σε διοικητή γρ.ασφαλείας αστυνομικού τμήματος που είναι πραγματικό γεγονός πέρα ως πέρα αληθινό.....και αποδεικνύεται σε όποιον ενδιαφέρεται επίσημα ή ανεπίσημα...
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 30-08-2011, 16:12
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου επιτρέπω, αλίμονο, κανένα πρόβλημα!

Άλλα και γω όλα τα χρόνια που πληρωνόμουν από το κράτος για να κάνω τη δουλειά μου, αυτό σκεφτόμουν καθημερινά και προσπαθούσα και πρόσεχα να κάνω καλά αυτό που έπρεπε να κάνω. Δεν έχω φοροδιαφύγει ούτε ένα ευρώ μέχρι στιγμής, άρα ναι, μέρος των κρατήσεων που μου γίνεται, πάει και για τους μισθούς της Αστυνομίας.

Εκτός εμού βέβαια, υπάρχουν και αρκετοί άλλοι συμπολίτες που δεν πληρώνονται από το κράτος, έχουν την ιδιωτική τους εργασία, και όσο αίμα δε φτύνουν τους το πίνει το κράτος με την αλόγιστη φορολόγηση γιατί όπως αυτό αφήνει ατιμώρητους τους παραβάτες αστυνομικούς, αφήνει και τους φοροφυγάδες.

Και δεν θα ζούσαμε με δανεικά απ' την Ευρώπη, αν όλα τα άλλα ####παιδα που έλαβαν εντολή για την διαχείριση των χρημάτων και του κόπου μας, δεν τα έβαζαν στην τσέπη τους.

Το <μέρος των κρατήσεων> όλου του χρόνου δεν φτάνει ούτε για έναν μισθό ΣΟΥ… εεεεε… ΣΥΝΤΑΞΗ σου. Ποιον κοροϊδεύεις ? Ήταν σε υπηρεσία και καθόντουσαν ? ήταν υπηρεσιακές οι μηχανές ???
Άλλη μια μεγάλη ευφυΐα (επίσης)
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 30-08-2011, 16:17
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
.............
Ο κόσμος τό' χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι, ότι το σύνολο των μοτοσυκλετών που κινούνται χωρίς πινακίδες, ανήκει σε ένστολους αστυνόμους. Δεν πληρώνουν δε, ασφάλειες και τέλη, οπότε το κράτος στερείται σημαντικό ποσό από φορολόγηση. "Τυχαία" εγώ νομίζεις του έκανα πλάκα αν ήταν ο παραπάνω αστυνόμος, ή νομίζεις ότι είχα καμιά αμφιβολία;;;

................
Ενώ οι ασφαλίτες …τις βάζουν …
Πως γνωρίζεις ότι δεν πληρώνουν ασφάλεια και …τέλη κυκλοφορίας και μάλιστα ΟΛΟΙ ???

Υπερευφυΐα !!!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 30-08-2011, 16:23
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ αν κατάλαβα καλά, ο Δημήτρης έγραψε πως με αφορμή ΚΑΙ αυτό το νήμα, πάλι ξανά και για άλλη μια φορά επίσης... γενικεύουμε και κατηγορούμε αδιάκριτα!!!
Βασίλη κανέναν δεν κατηγορώ αδιάκριτα. Μιλάω για τους συγκεκριμένους που τους είδα με τα μάτια μου και τους άκουσα με τ´ αυτιά μου. Επίσης μιλάω γι αυτούς και μόνο που αφήνουν ατιμώρητες παραβατικές συμπεριφορές σε παράβαση του καθήκοντός τους και στα μάτια του κόσμου εξισωνόμαστε και μεις με αυτό το χάλι. Συγκεκριμένα και απολύτως διακριτικά.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 30-08-2011, 16:27
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛ.ΑΣ. Το Μεγαλείο σου...

χωρις πινακιδα,ξεκρανωτος, με γιλεκο colori(συνηθως) χωρις μανικια, τσαντακι μεσης και καλα προστατευεται απο αναρχικους?
οι "παλιοι" εχουν αλλα τεχνασματα χωρις να το νομιμοποιω...
απλα νεοι της διας που ενα μεγαλο ποσοστο την εχουν δει rossi.stoner κλπ...δηλωνουν οτι ανηκουν στην μεγαλη οικογενεια της ελ.ας..τονιζω οχιι ολοι..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μεγάλωσα απότομα!!! Akyla Γενικά - Αναβάτης 28 01-11-2011 09:34
--Μεγάλη Προσοχή-- Benjamako Γενικά - Μοτοσυκλέτα 17 13-10-2010 23:52
Μεγάλη μου αγάπη mario Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 10 14-05-2010 22:10
SOS - Μεγάλη προσοχή στα ρέστα !!!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 8 16-01-2009 00:31


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:06.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!