GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 05-12-2012, 03:42
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Unhappy webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε?

...παιδες! ...εχετε το νου σας! ... το θεμα εχει ως εξης!

...εχoυν περασει πολλα χρονια απο τοτε που αρχισα να ασχολουμε με τα μοτο/φορουμ και ηταν καπου στο 2006 οταν αρχισα να ψαχνω καποιον server να φορτώνω τις φωτογραφιες και να ποσταρω με εξωτερικο link τις φωτογραφιες μου στα θεματα μου! Ψαχνοντας λοιπον ,βρηκα και εγω προτεινόμενο απο ενα μελος του advrider την αμερικανικη σελιδα webshots.com , οπου μπορουσες να φορτωσεις και να ανακατευθύνεις τις φωτογραφιες σου πολυ ευκολα και χωρις κανενα περιορισμο. Απο τοτε ... πολλες μοτο/βολτες, πολλα θεματα, καλη παρεα ...πολλες φωτογραφιες !. Μεχρι πριν ενα μηνα ειχα ηδη πανω απο 10χιλιαδες φωτογραφιες , ομορφα ταξινομημενες σε ξεχωριστα αλμπουμ ...με χρονολογικη σειρα ...απ τις οποιες τουλαχιστον τις μισες τις εχω ποσταρει σαν εξωτερικα link σε 5-6 ιντερνετικους μοτοχωρους που ειμαι τα τελευταια 6-7 χρονια ενεργο μελος !


Ολα καλα μεχρι εδω ....

...πριν 2 μερες ομως λαμβανω ενα email και διαβαζω στα Ελληνικα με λιγα λογια .."συγνωμη Κ. Παναγιωτιδη...αλλα βρισκομαστε στη δυσαρεστη θεση να σας ενημερωσουμε οτι η εταιρια μας αγοραστηκε απο μια αλλη , μαζι με ολες σας τις καταχωρησεις . Το καλο για εσας ειναι οτι ολες σας οι φωτο μεταφερονται στην νεα σελιδα ...το κακο ομως ειναι οτι πρώτον... ειναι χυμα χωρις ετικετες και χωρισμενες σε αλπουμ και δευτερον φυσικα εχουν αλλο ονομαστικο λινκ ...πραγμα που σημαινει οτι οποιαδηποτε φωτογραφια εχω ποσταρει τοσα χρονια σαν εξωτερικο συνδεσμο σε διάφορα φόρα, πλεον δεν υπαρχει και στη θεση της βγαινει το μήνυμα Temporarily Unavailable.

....εχω παρει απιστευτες αναποδες! ... κάνω μια βολτα μεσα στο GSforum και τσεκαρω στα περισσοτερα παλιοτερα θεματα μου και τα βλεπω στοιχειωμενα χωρις φωτογραφιες. Δεν μπορω να φανταστω οτι εχω το κουραγιο να ξαναφορτωσω τοσες φωτογραφες σε αλλον server και να κατσω να ενημερωσω τοσα θεματα !



...τι να πω!..πικρα! ... ζητω συγνωμη απο οποιον ανοιγει καποιο παλιοτερο ποστ μου και βλεπει αδειες σελιδες...ελπιζω να βρω το κουραγιο να κανω μια προσπαθεια στο μελλον να ενημερωσω τουλαχιστον μερικα τεχνικα και κανα 2 ταξιδιωτικα μου!


πικρα ρε φιλε !...δεν ειναι να βασιζεσε σε τιποτα!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 05-12-2012, 06:44
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε?

Γιαννη περαστικα μας..
Εχω παθει το ιδιο με τον imageshack..
Ειναι ορατες στο αλμπουμ οι φωτο αλλα οταν τις κανω
edit για να τις αντιγραψω εδω εμφανιζει
το βατραχο να μου λεει no photo
Και ολες οι φωτο που εχω βαλει σε φορουμ με αυτον
τον τροπο δεν φαινονται πλεον
Xωρις να εχω ξεπερασει το οριο του free user...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 05-12-2012, 07:38
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε?

πίκρα μεγάλη ,.,.,
Ποιο να είναι άραγε το ποιο αξιόπιστο,;;; (πέρα απο τα χόντα)
Μετα απο αυτό που έπαθε ο Πασχάλης με το ίματζσάκ,.,
Δοκιμάζω με το φώτομπάγκετ τελευταία ,.,.
για πείτε χακεράδες γνώμες,.,.,

Last edited by tattoopanther; 05-12-2012 at 07:41.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 05-12-2012, 07:42
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε?

Μάλλον για google θα έλεγα... τουλάχιστον για τώρα...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 05-12-2012, 09:20
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε?

Πωωω κρίμα, είναι απίστευτος ο χρόνος και η δουλειά που θέλεις για να τις ξαναβάλεις σε μια σειρά. Μόνο καλό κουράγιο μπορώ να πω.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 05-12-2012, 11:24
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Οχι βρε ####το και ειχες κανει τόση δουλειά βρε Γιάννη..με όμορφα ταξίδια αλλα και σωτήρια τεχνικα θέματα με τον μοναδικό σου τρόπο.Μακάρι καποια στιγμή να καταφέρεις την επαναφορά εστω κάποιων.

Στάλθηκε απο μένα βρε!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 05-12-2012, 13:11
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tattoopanther Εμφάνιση μηνυμάτων
πίκρα μεγάλη ,.,.,
Ποιο να είναι άραγε το ποιο αξιόπιστο,;;; (πέρα απο τα χόντα)
Μετα απο αυτό που έπαθε ο Πασχάλης με το ίματζσάκ,.,
Δοκιμάζω με το φώτομπάγκετ τελευταία ,.,.
για πείτε χακεράδες γνώμες,.,.,
Εγώ προσωπικά το διαο&στείλει το ιματζσακ!
Εχω βρει την υγειά μου (μέχρι στιγμής) με το photobucket..
Mάλιστα έχει αρκετές δυνατότητες διαχείρησης αρχείων, επεξεργασίας κ.α
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 05-12-2012, 14:04
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε

αμαν ρε Γιαννη τι εχεις παθει ρε φιλαρακι......

Κουραγιο....Αν σε βοηθάει αυτο που θα σου γραψω....εχω κανει εναν φακελο στο pc μου με σερβισ για gs ....6 απο τα αυτα ειναι αντιγραμμένα δικα σου(αλλαγη λαδιων-αλλαγη βαλβολινης σασμαν-αλλαγη βαλβολινης διαφορικου-αλλαγη τακακια μπρος και πισω και ρύθμιση βαλβιδων)


αν σε εξυπηρετεί στειλε μου ενα mail να σου τα στειλω μπας και σε γλυτωσω απο λιγο χρονο...

προσπαθησα να σου τα στειλω με pm αλλα ειναι σε μορφη word

Last edited by jtnakos; 05-12-2012 at 14:07.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 05-12-2012, 16:55
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε

Πω πω ρε Γιάννη......τι λες τώρα....
Είναι πολύ μεγάλος ο αριθμός των φωτογραφιών για να το ξεκινήσεις πάλι από την αρχή. 10.000 φωτογραφίες αταξινόμητες?
Τι να πω, εύχομαι να διορθώσουν τη μακακία που κάνανε γιατί σίγουρα το ίδιο πρόβλημα έχουν και άλλοι χρήστες. Τους έστειλες κάποιο mail μήπως έχουν προγραμματίσει να λύσουν αυτό το πρόβλημα?

Για μένα η καλύτερη λύση (αν και ακραία) είναι να δημιουργήσετε έναν λογαριασμό blogspot ή worldpress και να φτιάξετε ένα blog. Δεν χρειάζεται να το δημοσιεύσετε απλά να το κρατάτε σαν πρόχειρο. Ανεβάζετε εκεί τις φωτογραφίες (δεν υπάρχει περιορισμός) και κάνετε αντιγραφή το image ή to link location και paste εκεί που θέλετε. Το ξέρω πως δεν είναι το πιο απλό πράγμα για να γίνει αλλά μιλάμε για μια λύση που δεν θα σας "κρεμάσει" ποτέ.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 05-12-2012, 18:10
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: webshots.com...."Temporarily Unavailable"...τι πικρα ρε φιλε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vagelis Gar Εμφάνιση μηνυμάτων
Πω πω ρε Γιάννη......τι λες τώρα....
Είναι πολύ μεγάλος ο αριθμός των φωτογραφιών για να το ξεκινήσεις πάλι από την αρχή. 10.000 φωτογραφίες αταξινόμητες?
Τι να πω, εύχομαι να διορθώσουν τη μακακία που κάνανε γιατί σίγουρα το ίδιο πρόβλημα έχουν και άλλοι χρήστες. Τους έστειλες κάποιο mail μήπως έχουν προγραμματίσει να λύσουν αυτό το πρόβλημα?

Για μένα η καλύτερη λύση (αν και ακραία) είναι να δημιουργήσετε έναν λογαριασμό blogspot ή worldpress και να φτιάξετε ένα blog. Δεν χρειάζεται να το δημοσιεύσετε απλά να το κρατάτε σαν πρόχειρο. Ανεβάζετε εκεί τις φωτογραφίες (δεν υπάρχει περιορισμός) και κάνετε αντιγραφή το image ή to link location και paste εκεί που θέλετε. Το ξέρω πως δεν είναι το πιο απλό πράγμα για να γίνει αλλά μιλάμε για μια λύση που δεν θα σας "κρεμάσει" ποτέ.
έξυπνο...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:43.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!