GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εξορμήσεις χωρίς μοτό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 16-07-2013, 14:54
Corvo Ο/Η Corvo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: Τρικαλα
Μoto: africa 650
Μηνύματα: 131
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

GeorgeP

πολυ ενημερωτικο post μπραβο
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 16-07-2013, 16:02
kostas8383 Ο/Η kostas8383 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: f800gs
Μηνύματα: 59
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Φοβερος GeorgeP!πολυ ωραιο!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 16-07-2013, 16:06
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

πληροφοριακα η αρκουδα πλεον στην ελλαδα λογω οτι οι χειμωνες μαλακωσαν κ μικρυναν δεν πεφτουν σε χειμερια ναρκη,κ φλεβαρη-μαρτη που ψωμολυσανε ειναι πολυ πεινασμενες κ επιθετικες.
στα ορεινα κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ χωρια της δυτικης μακεδονιας θα ακουσετε χωρικους να μονολογανε για αρκουδες που μπαινουν ακομα κ σε αυλες σπιτιων.
οι μελισοκομοι αφηνουν τρανζιστορακια /ραδιοφωνα να παιζουν συνεχομενα αρα τις αποτρεπει στο να πλησιασουν
.ο πλυθησμος τους στην βορεια ελλαδα αυξηθηκε κ πολλοι συναντουν στις εξορμησεις τους στην β.πινδο γραμμο,βερμιο,βιτσι κ γενικα σχεδον ολα τα δυτικομακεδονικα βορειο θεσσαλικα κ ηπειρωτικα βουνα κ ,αλλα κ απομονωθηκε-αποκοπηκε λογω της εγνατιας οδου που ηταν περασμα της.
τσομπαναραιοι συμβουλευουν τις κροτιδες ,για λυκους κ αρκουδες ,οταν το οπλο δεν ειναι διαθεσιμο(για κροτο εκφοβισμου ε)
τα τσακαλια(εντελως ακινδυνα κ μικροσκοπικα) ειναι πολυ πιθανο οταν νομισουν οτι κοιμηθηκατε να πλησιασουν μολις εξω απο τις σκηνες με το χαρακτηριστικο ΄΄γελιο΄΄ τους να κανει την νυχτα τις αγρια φυσης ζωντανη.


το παραπανω ποστ του george p ειναι κατατοπιστικοτατο
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 16-07-2013, 16:22
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Mathosalas, Corvo, Kostaw8333, Intruder και οσοι αισθανονται ¨η θα αισθανθουν καποιου ειδους ενημερωση απο το ποστ μου και δηλωσουν ''like'' σας ευχαριστω πολυ.

Δεν υπαρχει ωραιοτερο συναισθημα απο το αγγιγμα της φυσης και των κατοικων της μεσα απο μερικες μερες και νυκτες παραμονης στα Ελληνικα βουνα.
Ομως προσοχη, σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να υποβαθμιστουν οι ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ κινδυνοι.
Εχουν περασει 25 χρονια απο το συμβαν με την αρκουδα κι ακομα δεν μπορω να το φερω στην μνημη μου......με πιανει τρομος. Ποτε δεν μπορουσα να διανοηθω πως ενας χοντρός 500+ κιλων μπορει να τρεξει τοσο γρηγορα και για τοση ωρα και μετρα.

Εχοντας στο μυαλο αυτα θα προετοιμαστειτε καλυτερα και θα περασετε καλυτερα.........

Καλη διαμονη και να ξερετε οτι ζηλευω απεριοριστα οσους το τολμανε.......
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 16-07-2013, 16:40
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο κατ αρχην στον ξεκινησαντα αυτο το νημα, η συζητηση αυτη θα εμπλουτισει τις γνωσεις περι ελευθερης κατασκηνωσης στα βουνα νομιζω αρκετα.

.....



Reply With Quote
  #26  
Παλιό 16-07-2013, 18:22
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Ρε παιδιά διαβάζω ένα σωρό ανακρίβειες και δεν μπορώ να μην μιλήσω....

Μας διαβάζουν μοτοσυκλετιστές που όσοι δεν έχουν κατασκηνώσει σε κάποιο βουνό σίγουρα σκοπεύουν κάποια στιγμή να το κάνουν.

Ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα...

Στο 99,9999999% των Ελληνικών βουνών δεν πρόκειται να συναντήσετε ΠΟΤΕ αρκούδα.
Πιθανόν να συναντήσετε αρκούδα σε συγκεκριμένη περιοχή στην Οροσειρα της Πίνδου και Ροδόπης.Με λίγα λόγια αρκούδες μπορείς να συναντήσεις μόνο και μόνο αν πας με το ζόρι να τις βρείς.

Επίσης είναι γνωστό ότι η αρκούδα δεν επιτίθεται ποτέ στον άνθρωπο παρα μόνο σε εξαιρετικότατες περιπτώσεις που θεωρήσει ότι κινδυνεύουν τα μικρά της......δηλαδή πρέπει να κάνεις απίστευτες ανοησίες κοντά στα μικρά της για να αισθανθεί κίνδυνο.

Πλήθυναν οι αρκούδες?????????????????/

Μα πως τα λέτε αυτά ρε παιδιά????Οι αρκούδες δυστυχώς τα τελευταία χρόνια μειώθηκαν πάρα πολύ .Πολλοί λένε ότι απέμειναν 150 άτομα, άλλοι λένε για 250 άτομα (αυτός ο αριθμός είναι μάλλον ο πιο σωστός) και ο αρκτούρος μιλάει επίσημα για 400 αρκούδες.

Είπε ο Γιώργος ότι στην πελλοπόννησο μπορεί να μην συναντήσεις αρκούδα αλλά ¨σίγουρα¨ θα συναντήσεις αγριογούρουνο.
Στην χώρα μας υπάρχουν πολλά αγριογούρουνα αλλά οι πιθανότητες να συναντηθείς τυχαία ( ποσο μάλλον να έρθει στην σκηνή σου ) είναι απειροελάχιστες.Για να μπορέσεις να συναντηθείς και να εξαγριώσεις ένα αγριογούρουνο και κατ επέκταση να το κάνεις επικίνδυνο για να σου επιτεθεί πρέπει να μπεις σε παρέα έμπειρων γουρουνάδων (14 τον αριθμό) με εκπαιδευμένα σκυλιά με ακριβό εξοπλισμό και άμα είσαι τυχερός μετά απο καταδίωξη πολλών ωρών ίσως να το συναντήσεις να περνάει αστραπιαία απο κάποιο μονοπάτι προκειμένου να σωθεί.

Εύλογα θα ρωτήσει κανείς...και που τα ξέρεις αυτά ρε μεγάλε???
Τα ξέρω διότι τα τελευταία 32 χρόνια βγάζω ανελλιπώς κυνηγετική άδεια ( το δεύτερο πάθος μου μετά τις μοτοσυκλετες) και έχω κατασκηνώσει στα πιο απίθανα μέρη της χώρας μας .Εχω μείνει σε σκηνή για μέρες σε δύσβατες και ¨δύσκολες¨ περιοχές και ποτέ μου δεν συνάντησα άγριο ζώο ικανό να με βλάψει

Με λίγα λόγια απο προσωπική εμπειρία και απο κουβέντες που έχω κάνει με ανθρώπους που η διαμονή στην ύπαιθρο είναι τρόπος ζωής, για να συναντήσεις τυχαία άγριο ζώο και μάλιστα να σου επιτεθεί απλά ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.


Εκτός κάποιων μεμονομένων περιστατικών (δυο η τρία αν δεν κάνω λάθος) στα οποία δεν έφταιγε το ζώο αλλά ο άνθρωπος που το ανάγκασε να ¨αμυνθεί¨ δεν υπάρχει κάποιο άλλο.Επειδή όμως όσο ζει μαθαίνει κανείς πολύ θα ήθελα να παραθέσετε κάποια είδηση που αφορά επίθεση αγριογούρουνου σε ανυποψίαστους κατασκηνωτές η επίθεση λύκου κλπ κλπ.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 16-07-2013, 18:30
pkaran Ο/Η pkaran βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW G650GS-2011
Μηνύματα: 306
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Πολύ ενδιαφέρον post μπράβο Κωστή μπράβο ο Γιώργο!!!

Last edited by pkaran; 16-07-2013 at 18:32.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 16-07-2013, 18:33
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;


Απόσπασμα:
Ρε παιδιά διαβάζω ένα σωρό ανακρίβειες και δεν μπορώ να μην μιλήσω....

Μας διαβάζουν μοτοσυκλετιστές που όσοι δεν έχουν κατασκηνώσει σε κάποιο βουνό σίγουρα σκοπεύουν κάποια στιγμή να το κάνουν.

Ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα...

Στο 99,9999999% των Ελληνικών βουνών δεν πρόκειται να συναντήσετε ΠΟΤΕ αρκούδα.
Πιθανόν να συναντήσετε αρκούδα σε συγκεκριμένη περιοχή στην Οροσειρα της Πίνδου και Ροδόπης.Με λίγα λόγια αρκούδες μπορείς να συναντήσεις μόνο και μόνο αν πας με το ζόρι να τις βρείς.

Επίσης είναι γνωστό ότι η αρκούδα δεν επιτίθεται ποτέ στον άνθρωπο παρα μόνο σε εξαιρετικότατες περιπτώσεις που θεωρήσει ότι κινδυνεύουν τα μικρά της......δηλαδή πρέπει να κάνεις απίστευτες ανοησίες κοντά στα μικρά της για να αισθανθεί κίνδυνο.

Πλήθυναν οι αρκούδες?????????????????/

Μα πως τα λέτε αυτά ρε παιδιά????Οι αρκούδες δυστυχώς τα τελευταία χρόνια μειώθηκαν πάρα πολύ .Πολλοί λένε ότι απέμειναν 150 άτομα, άλλοι λένε για 250 άτομα (αυτός ο αριθμός είναι μάλλον ο πιο σωστός) και ο αρκτούρος μιλάει επίσημα για 400 αρκούδες.

Είπε ο Γιώργος ότι στην πελλοπόννησο μπορεί να μην συναντήσεις αρκούδα αλλά ¨σίγουρα¨ θα συναντήσεις αγριογούρουνο.
Στην χώρα μας υπάρχουν πολλά αγριογούρουνα αλλά οι πιθανότητες να συναντηθείς τυχαία ( ποσο μάλλον να έρθει στην σκηνή σου ) είναι απειροελάχιστες.Για να μπορέσεις να συναντηθείς και να εξαγριώσεις ένα αγριογούρουνο και κατ επέκταση να το κάνεις επικίνδυνο για να σου επιτεθεί πρέπει να μπεις σε παρέα έμπειρων γουρουνάδων (14 τον αριθμό) με εκπαιδευμένα σκυλιά με ακριβό εξοπλισμό και άμα είσαι τυχερός μετά απο καταδίωξη πολλών ωρών ίσως να το συναντήσεις να περνάει αστραπιαία απο κάποιο μονοπάτι προκειμένου να σωθεί.

Εύλογα θα ρωτήσει κανείς...και που τα ξέρεις αυτά ρε μεγάλε???
Τα ξέρω διότι τα τελευταία 32 χρόνια βγάζω ανελλιπώς κυνηγετική άδεια ( το δεύτερο πάθος μου μετά τις μοτοσυκλετες) και έχω κατασκηνώσει στα πιο απίθανα μέρη της χώρας μας .Εχω μείνει σε σκηνή για μέρες σε δύσβατες και ¨δύσκολες¨ περιοχές και ποτέ μου δεν συνάντησα άγριο ζώο ικανό να με βλάψει

Με λίγα λόγια απο προσωπική εμπειρία και απο κουβέντες που έχω κάνει με ανθρώπους που η διαμονή στην ύπαιθρο είναι τρόπος ζωής, για να συναντήσεις τυχαία άγριο ζώο και μάλιστα να σου επιτεθεί απλά ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.


Εκτός κάποιων μεμονομένων περιστατικών (δυο η τρία αν δεν κάνω λάθος) στα οποία δεν έφταιγε το ζώο αλλά ο άνθρωπος που το ανάγκασε να ¨αμυνθεί¨ δεν υπάρχει κάποιο άλλο.Επειδή όμως όσο ζει μαθαίνει κανείς πολύ θα ήθελα να παραθέσετε κάποια είδηση που αφορά επίθεση αγριογούρουνου σε ανυποψίαστους κατασκηνωτές η επίθεση λύκου κλπ κλπ.






Δεν λέει κανείς ανακρίβειες και σε ευχαριστούμε για τις γνώσεις που μοιράζεσαι μαζί μας!!!Δεν μπορώ να πω ότι έχω μεγάλη πείρα από σκηνάκια σε βουνό αλλά....Έχει τύχη να περάσει αγριογούρουνο σε ορεινό σημείο στον Έβρο από μπροστά μου σε ασφαλτόδρομο,,.,.,.,.,.5 μέτρα ποιό μπροστά και θα με εμβόλιζε!!!Δεν είναι το θέμα τι θα δεις ακριβώς αλλά να ξέρεις σε κάθε περιοχή τι κινδύνους θα τύχει να συναντήσεις!!Κανείς δεν είναι άτρωτος και κανείς δεν πρέπει να το περνά στο ντούκου!!!

Για το θέμα με τα κιτ κτλ κτλ δεν λέω ότι δεν είναι καλά αλλά το παν είναι η ψυχραιμία που έρχεται με την εμπειρία!!!Μπορεί να κάνεις 1002 σεμινάρια για το τι πρέπει να κάνεις αν σε ή κάποιον άλλον τσιμπήσει φίδι,..,,.Έχει το σθένος και την ψυχική ηρεμία να κάνεις κάτι???Παίζουν πολύ παράγοντες ρόλο...θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό γιατί τις περισσότερες φορές που έκανα κάτι στο βουνό ήμουν με κάποιον έμπειρο και αν δεν είχα κάποιον έμπειρο είχα τουλάχιστον κάποιον που ήξερα ότι δεν τα χάνει!!!


Πάντα σε φιλικό επίπεδο και πάλι σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές σου!!!

ΥΓ:Του χέστη η μάνα δεν έκλαψε ποτέ!!

Last edited by N4pSt3R; 16-07-2013 at 18:35.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 16-07-2013, 18:39
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά διαβάζω ένα σωρό ανακρίβειες και δεν μπορώ να μην μιλήσω....
Μας διαβάζουν μοτοσυκλετιστές που όσοι δεν έχουν κατασκηνώσει σε κάποιο βουνό σίγουρα σκοπεύουν κάποια στιγμή να το κάνουν.
Ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα...
Στο 99,9999999% των Ελληνικών βουνών δεν πρόκειται να συναντήσετε ΠΟΤΕ αρκούδα.
Πιθανόν να συναντήσετε αρκούδα σε συγκεκριμένη περιοχή στην Οροσειρα της Πίνδου και Ροδόπης.Με λίγα λόγια αρκούδες μπορείς να συναντήσεις μόνο και μόνο αν πας με το ζόρι να τις βρείς.
Επίσης είναι γνωστό ότι η αρκούδα δεν επιτίθεται ποτέ στον άνθρωπο παρα μόνο σε εξαιρετικότατες περιπτώσεις που θεωρήσει ότι κινδυνεύουν τα μικρά της......δηλαδή πρέπει να κάνεις απίστευτες ανοησίες κοντά στα μικρά της για να αισθανθεί κίνδυνο.

Πλήθυναν οι αρκούδες?????????????????/

Μα πως τα λέτε αυτά ρε παιδιά????Οι αρκούδες δυστυχώς τα τελευταία χρόνια μειώθηκαν πάρα πολύ .Πολλοί λένε ότι απέμειναν 150 άτομα, άλλοι λένε για 250 άτομα (αυτός ο αριθμός είναι μάλλον ο πιο σωστός) και ο αρκτούρος μιλάει επίσημα για 400 αρκούδες.
Είπε ο Γιώργος ότι στην πελλοπόννησο μπορεί να μην συναντήσεις αρκούδα αλλά ¨σίγουρα¨ θα συναντήσεις αγριογούρουνο.
Στην χώρα μας υπάρχουν πολλά αγριογούρουνα αλλά οι πιθανότητες να συναντηθείς τυχαία ( ποσο μάλλον να έρθει στην σκηνή σου ) είναι απειροελάχιστες.Για να μπορέσεις να συναντηθείς και να εξαγριώσεις ένα αγριογούρουνο και κατ επέκταση να το κάνεις επικίνδυνο για να σου επιτεθεί πρέπει να μπεις σε παρέα έμπειρων γουρουνάδων (14 τον αριθμό) με εκπαιδευμένα σκυλιά με ακριβό εξοπλισμό και άμα είσαι τυχερός μετά απο καταδίωξη πολλών ωρών ίσως να το συναντήσεις να περνάει αστραπιαία απο κάποιο μονοπάτι προκειμένου να σωθεί.
Εύλογα θα ρωτήσει κανείς...και που τα ξέρεις αυτά ρε μεγάλε???
Τα ξέρω διότι τα τελευταία 32 χρόνια βγάζω ανελλιπώς κυνηγετική άδεια ( το δεύτερο πάθος μου μετά τις μοτοσυκλετες) και έχω κατασκηνώσει στα πιο απίθανα μέρη της χώρας μας .Εχω μείνει σε σκηνή για μέρες σε δύσβατες και ¨δύσκολες¨ περιοχές και ποτέ μου δεν συνάντησα άγριο ζώο ικανό να με βλάψει
Με λίγα λόγια απο προσωπική εμπειρία και απο κουβέντες που έχω κάνει με ανθρώπους που η διαμονή στην ύπαιθρο είναι τρόπος ζωής, για να συναντήσεις τυχαία άγριο ζώο και μάλιστα να σου επιτεθεί απλά ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
Εκτός κάποιων μεμονομένων περιστατικών (δυο η τρία αν δεν κάνω λάθος) στα οποία δεν έφταιγε το ζώο αλλά ο άνθρωπος που το ανάγκασε να ¨αμυνθεί¨ δεν υπάρχει κάποιο άλλο.Επειδή όμως όσο ζει μαθαίνει κανείς πολύ θα ήθελα να παραθέσετε κάποια είδηση που αφορά επίθεση αγριογούρουνου σε ανυποψίαστους κατασκηνωτές η επίθεση λύκου κλπ κλπ.
αυτή είναι και η σωστή άποψη. Ο Διονύσης έχει το σωστό στατιστικό δείγμα για το θέμα αυτο. Εγώ μπορώ να το επιβεβαιώσω μόνο από μαρτυρίες άλλων κοντινών μου ανθρώπων που διαβιούν στην ανοικτή ύπαιθρο όπου τα άγρια τα ζώα τα βλέπουν με το...κυάλι. Τα τετράποδα δεν συμπαθούν τα δίποδα και αυτό αποδεικνύεται όταν τα πρώτα επιλέγουν να μένουν μακριά από κάθε ανθρώπινη μυρωδιά/παρουσία....
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 16-07-2013, 18:44
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Εννοείται ότι μιλάμε σε φιλικό επίπεδο.Εγω τουλάχιστον πάντα...

Οταν όμως διαβάζω ότι οι αρκούδες πλήθυναν και μάλιστα έγιναν επιθετικές και ότι είναι σχεδόν βέβαιο ότι στην Πελλοπόννησο θα συναντήσεις ΣΙΓΟΥΡΑ αγριογούρουνο που πιθανόν να είναι επιθετικό κλπ κλπ .....τότε μιλάμε για ανακρίβειες.

Εν πάση περιπτώσει ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει ...Εγω θα συνεχίσω να γυρνάω άφοβα τα Ελληνικά βουνα και το ίδιο θα συμβούλευα και τους φίλους που μας διαβάζουν...

Last edited by diomiles; 16-07-2013 at 18:48.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:21.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!