GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Περιβάλλον

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 03-10-2013, 11:31
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jtnakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι μΕ αρεσετε ........

..............................................................
Δεν υπήρχε περιπτωση να ηταν διαφορετικα...πιστεψε με.

Αυριο θα ξανα-αρπαχτουμε και μεθαυριο θα πινουμε καφε....
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 03-10-2013, 13:40
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Δεν ξέρω αν μάς ψεκάζουν ή αν ρίχνουν κάτι στο νερό (αν και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, ακούω και διαβάζω θα αρχίσω να το πιστεύω σε λίγο), αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι άσπρες γραμμές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ!
Και σάς το λέω υπευθύνως ως χειριστής αεροσκαφών. Είναι τα καυσαέρια που υγροποιούνται αυτομάτως αφού βγαίνουν απότομα από 3000-τόσο βαθμούς Κελσίου μέσα στην τουρμπίνα σε και -50 βαθμούς Κελσίου έξω.

Να σταματήσουμε, λοιπόν, να πιστεύουμε και να αναπαράγουμε κοτσάνες χωρίς στοιχεία επειδή κάποιος άσχετος έγραψε στο διαδίκτυο κάποτε μια μπαρούφα!
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 03-10-2013, 14:03
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν μάς ψεκάζουν ή αν ρίχνουν κάτι στο νερό (αν και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, ακούω και διαβάζω θα αρχίσω να το πιστεύω σε λίγο), αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι άσπρες γραμμές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ!
Και σάς το λέω υπευθύνως ως χειριστής αεροσκαφών. Είναι τα καυσαέρια που υγροποιούνται αυτομάτως αφού βγαίνουν απότομα από 3000-τόσο βαθμούς Κελσίου μέσα στην τουρμπίνα σε και -50 βαθμούς Κελσίου έξω.

Να σταματήσουμε, λοιπόν, να πιστεύουμε και να αναπαράγουμε κοτσάνες χωρίς στοιχεία επειδή κάποιος άσχετος έγραψε στο διαδίκτυο κάποτε μια μπαρούφα!
Έχει εξηγηθεί πάμπολλες φορές από ανθρώπους που έχουν γνώση επί του θέματος, η τεκμηρίωση επί του θέματος είναι ατελείωτη, αλλά μερικοί ακόμα επιμένουν να αναπαράγουν το θέμα και μάλιστα πολλές φορές όχι από άγνοια αλλά ορμώμενοι από άλλα κίνητρα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν μία άκομψη απόπειρα για αύξηση τηλεθέασης σε επερχόμενη εκπομπή.!
Μάλιστα ο συγκεκριμένος προσκεκλημένος (tv persona πλέον) έχει στο παρελθόν δημοσιεύσει σχετικά άρθρα, τα οποία όμως είναι τόσο χοντροκομμένα και ατεκμηρίωτα που η αξιοπιστία των λόγων του έχει πέσει πλέον στο ναδίρ, κατά την προσωπική μου άποψη πάντα.
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 03-10-2013, 17:47
Sotos_ Ο/Η Sotos_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αττική
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 319
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

πω πω...
τρελό flash back μου χαρίσατε σήμερα που τα διάβασα μαζεμένα τα παραπανω!

Last edited by Sotos_; 03-10-2013 at 17:49.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 03-10-2013, 22:33
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν μάς ψεκάζουν ή αν ρίχνουν κάτι στο νερό (αν και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, ακούω και διαβάζω θα αρχίσω να το πιστεύω σε λίγο), αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι άσπρες γραμμές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ!
Και σάς το λέω υπευθύνως ως χειριστής αεροσκαφών. Είναι τα καυσαέρια που υγροποιούνται αυτομάτως αφού βγαίνουν απότομα από 3000-τόσο βαθμούς Κελσίου μέσα στην τουρμπίνα σε και -50 βαθμούς Κελσίου έξω.

Να σταματήσουμε, λοιπόν, να πιστεύουμε και να αναπαράγουμε κοτσάνες χωρίς στοιχεία επειδή κάποιος άσχετος έγραψε στο διαδίκτυο κάποτε μια μπαρούφα!
ΟΧΙ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!
Μη μας το χαλάς τώρα πάνω που τρομάξαμε να πειστούμε!!!
Εδώ υπάρχουν ακόμα και φόρουμ για αυτή την υπόθεση Chemtrail Central :: Chemtrail Forums
Είπα να γραφτώ για να ξεστραβωθώ επιτέλους γιατί δεν αντέχω να περιμένω 15 μέρες την εκπομπή του Villy, μέχρι που είδα οτι έχουνε κι εκεί το τρισκ@τάρατο τόπικ: Politics!!
http://www.chemtrailcentral.com/forum/forum24.html
και μάλιστα με παρόμοιο θέμα ρε φούστη μου: racism!!
Israel's racism has finally reached the High Court
Αφού βεβαιώθηκα οριστικά οτι είμαστε όλοι ψεκασμένοι, πάτησα εξιτ και έγινα μπουχός... εντάξει όχι αμέσως... πέρασα από το ελληνικό φόρουμ.... (chemtrails - ΑΡΧΙΚΗ) ....αλλά πήγα κατευθείαν στις προσφορές: chemtrails - ΦΥΛΛΑΔΙΑ / ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ
....Μήπως να κάναμε καμμια ομαδική αγορά ;;;
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 04-10-2013, 09:02
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Αν με διαβαζει ο φιλος villy αυτη τη στιγμη θελω να ρωτησω κατι,αυτο τι,ειναι ισχυει?:``Το πραγματικό μας στίγμα μιας και έπεσε στα χέρια μας το blog σας (με την ευκαιρία: συγχαρητήρια και για τη δουλειά που κάνετε εδώ!) είναι ότι η Ελλάδα πρέπει να οδηγηθεί σε ομόσπονδο κράτος και η Κρήτη να είναι ένα από τα επτά ομοσπονδιακά κρατίδια της χώρας υπό ενιαία σημαία, πολίτευμα, νόμισμα, στράτευμα, κλπ.``κ ειναι απο εδω:Ενδελέχεια: Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ (ΕΚΔΟΤΗΣ "ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΙΚΗΣ ΑΓΟΡΑΣ") ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙ "Α�.Δεν μενω στους συγγραφεις-υποστηρικτες του blog,αλλα στην απαντηση σου φιλε ειναι αυτη παραπανω η δικια σου απαντηση?Το ξερω οτι εχω απομονωσει ενα σημειο του κειμενου αλλα για εμενα αυτο ειναι το ζουμι,το υπολοιπο δεν εχει νοημα για εμενα.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 04-10-2013, 09:36
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν με διαβαζει ο φιλος villy αυτη τη στιγμη θελω να ρωτησω κατι,αυτο τι,ειναι ισχυει?:``Το πραγματικό μας στίγμα μιας και έπεσε στα χέρια μας το blog σας (με την ευκαιρία: συγχαρητήρια και για τη δουλειά που κάνετε εδώ!) είναι ότι η Ελλάδα πρέπει να οδηγηθεί σε ομόσπονδο κράτος και η Κρήτη να είναι ένα από τα επτά ομοσπονδιακά κρατίδια της χώρας υπό ενιαία σημαία, πολίτευμα, νόμισμα, στράτευμα, κλπ.``κ ειναι απο εδω:Ενδελέχεια: Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ (ΕΚΔΟΤΗΣ "ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΙΚΗΣ ΑΓΟΡΑΣ") ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙ "Α�.Δεν μενω στους συγγραφεις-υποστηρικτες του blog,αλλα στην απαντηση σου φιλε ειναι αυτη παραπανω η δικια σου απαντηση?Το ξερω οτι εχω απομονωσει ενα σημειο του κειμενου αλλα για εμενα αυτο ειναι το ζουμι,το υπολοιπο δεν εχει νοημα για εμενα.
Πίστεψέ με, καλύτερα να μη το ξανανοίξουμε αυτό το θέμα.
Εχει τεθεί και παλιότερα
http://www.gsforum.gr/f54/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%9F%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1%3B-12097/
και μας το έχει αναλύσει εκτενώς, όπως και όσοι διαφωνούσαν τότε μαζί του.....
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 04-10-2013, 11:22
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Τελικά οδηγούμεθα σε υψηλά επίπεδα σκέψης και διανόησης....

R1200GlamorusSpecial
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 04-10-2013, 13:23
Lepanto ii Ο/Η Lepanto ii βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αλιμος
Μoto: Gs1200adv κιτρινο του 13
Μηνύματα: 886
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν μάς ψεκάζουν ή αν ρίχνουν κάτι στο νερό (αν και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, ακούω και διαβάζω θα αρχίσω να το πιστεύω σε λίγο), αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι άσπρες γραμμές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ!
Και σάς το λέω υπευθύνως ως χειριστής αεροσκαφών. Είναι τα καυσαέρια που υγροποιούνται αυτομάτως αφού βγαίνουν απότομα από 3000-τόσο βαθμούς Κελσίου μέσα στην τουρμπίνα σε και -50 βαθμούς Κελσίου έξω.

Να σταματήσουμε, λοιπόν, να πιστεύουμε και να αναπαράγουμε κοτσάνες χωρίς στοιχεία επειδή κάποιος άσχετος έγραψε στο διαδίκτυο κάποτε μια μπαρούφα!
Όχι ρε φιλε μου μας κατεστρεψες τι θα γράφουν τώρα οι δημοσιογράφοι και άλλοι ειδικοί εδώ μέσα ;
Ετοιμαζομουν να κάνω εισαγωγή μπλουζάκια ,ειδικά σαμπουάν ,καπέλα κ.λ.π παει το ψωμάκι μου και η διασκέδαση μου απ το διάβασμα των post .Ας βγει κάποιος να σε διαψεύσει Θεέ μου!
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 04-10-2013, 14:06
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΧΙ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!
Μη μας το χαλάς τώρα πάνω που τρομάξαμε να πειστούμε!!!
Εδώ υπάρχουν ακόμα και φόρουμ για αυτή την υπόθεση

Περαστικά τούς εύχομαι!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!