GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #251  
Παλιό 18-10-2013, 11:11
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα μιλάμε




Δεν ασχολήθηκα με κανέναν και με καμιά ανακοίνωση - ποστάρισμα εδώ, σ αυτό το νήμα γιατί το θεωρώ μάταιο. Όπως και στο σύνολο σχεδόν των πολιτικών θεμάτων...
Μου έκανε εντύπωση αρνητική, η δική σου στάση με την επιμονή σου στην υβρεολογία κατά τριών - τεσσάρων ανθρώπων. Μάλιστα είναι κι άλλο ένα νήμα παρεμφερούς περιεχομένου, που και εκεί έχεις ανάλογη συμπεριφορά. Τα είδα το ένα μετά το άλλο και μου έκανε εντύπωση.


Αυτή είναι η διαφορά!!!
Οι στρατιωτικοί, βλέπετε τη μάχη μπροστά κι ορμάτε. Οι πολιτικοί ψάχνουν να δουν τι την προκάλεσε, γιατί και ποιο το όφελος, έτοιμος κι ο στόχος.


Δε με πειράζει η άποψη του οποιουδήποτε, αρκεί να διατυπώνεται κόσμια.


Πολύ σωστά!!!!!
Επειδή το φόρουμ είναι ζωντανό κύτταρο της κοινωνίας, η διατύπωση θα πρέπει να είναι κόσμια εντός αλλά και εκτός του φόρουμ. Σε άλλη περίπτωση είναι δόλια.



Ο μόνος λόγος που έγραψα σ' εσένα, ήταν αυτός.
Νοουμένου βεβαίως του άλλου θέματος "πως θέλουμε το φόρουμ" και των εκεί ανεπτυγμένων απόψεών μου, μπορείς να αντιληφθείς τη στάση μου απέναντι στα ποστ με τις ύβρεις
.


Δεν έχω/είχα τίποτα άλλο απέναντί σου.

Το ξέρω, γι αυτό και δεν έκλεισα από την αρχή όλους τους δρόμους!!!



Όσο για την πολιτική μου άποψη - θέση, όσοι με ξέρουν τη γνωρίζουν. Δεν έψαχνα ευκαιρία (αν κάτι τέτοιο εννοείς), ούτε με απασχολεί να την κοινοποιώ. Ούτε και την αρνούμαι. Έπρεπε όμως να δώσω ένα παράδειγμα.

Όσο για το θέμα της ΧΑ- για να μπούμε και λίγο εντός θέματος αν και άσκοπο...- οι άνθρωποι απεδείχθη (ή αποδεικνύεται...) ότι ανήκουν σε εγκληματική οργάνωση, είναι ναζιστές, κι ως εκ τούτου τι να συζητάμε?
Ας αφήσουμε τη δικαιοσύνη να ολοκληρώσει το έργο της και θα "θαφτούν" μόνοι τους.


Η δικαιοσύνη δεν είχε μιλήσει όταν ξεκίνησε το θέμα.
Αλλά και όταν άνοιξε το στόμα της, αυτοί έτρεξαν να μας συμπαρασύρουν σε επικίνδυνες ατραπούς.
Χαίρομαι για την ξεκάθαρη δήλωσή σου.


Το άλλο με τους κομμ@υνιστές (από τα "αριστερά" άκρα του ΠΑΣΟΚ, μέχρι ΚΚΕ και βάλε...), μπορεί να μη σφάζουν τώρα. Όμως οι θέσεις τους στα εθνικά θέματα και στο μεταναστευτικό, μου προκαλούν από αηδία έως απέχθεια. Αυτό το έχω πει-γράψει κι αλλού.

Αν εσένα οι συνταγματικές θέσεις και πράξεις τους σου προκαλούν απέχθεια, φαντάσου τι νοιώθω εγώ για τα... να βλέπεις τι κάνεις... με παρασύρεις και μένα. Είμαι και στην Αφρική και κάθε τόσο πέφτω και σε ένα από αυτά!!!!

Είδες τι με κάνεις?
Πολιτικολογώ στο μοτο -φόρουμ που γουστάρω να βλέπω μόνο για ταξίδια, μηχανάκια κι εξατμίσεις


ΥΓ:Με την ευκαιρία της πολιτισμένης κουβέντας, ζητώ κι από σενα συγνώμη για τις όποιες υβριστικές εκφράσεις απέναντί σου.

Δεν χρειάζονται οι συγνώμες!!!!!
Αύριο μπορεί να σφαχτούμε για το πόσο ψυχρή πρέπει να είναι η λάμπα xenon στο φανάρι μας!!!
Reply With Quote
  #252  
Παλιό 18-10-2013, 11:21
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα άλλα τα αντιπαρέρχομαι, άλλωστε εξηγήθηκαν εκατέρωθεν

Είμαι στο χώρο αρκετό καιρό.
Θα βρεθούμε κάποια στιγμή , ο κόσμος είναι μικρός


Κατάλαβα που κινείσαι, όταν ανέφερες τον Ινδικό!!



Το άλλο με τη δουλειά και την αξιοσύνη...άστο. Από τα 14 δουλεύω.Από χωράφια , οικοδομή, μέχρι και σε κουρείο ξεσκόνισα σβέρκους.
Δε μασάω ούτε μάσησα ποτέ στη δουλειά

Στον πόλεμο όλα επιτρέπονται!!!!!!!

Άντε να δούμε που θα πάει αυτό... με τόσους που τσακώνομαι και μετά κανονίζουμε για κρασάκι... αλκοολικός θα καταντήσω!!!!
Reply With Quote
  #253  
Παλιό 18-10-2013, 11:35
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Το καταντήσατε σκέτη αηδία. Δηλαδή αν κάποιος δεν απαντήσει πάει να πει ότι δεν την έχει τόσο μεγάλη όσο και ο άλλος; Δεν υπάρχει κάποιος που να δώσει τόπο στην οργή; Ουτε μικρά παιδιά να είσασταν. Κρίμα



Έτσι είναι Παναγιώτη. Άμα βράζει το αίμα σου...





Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων


... Δεν σβήνει με τίποτε!!!!!!



Και εννοείται πως για τους "άλλους" η γωνιά είναι πάντα στρωμένη.

Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:44.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!