GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 08-11-2013, 10:23
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ


Απ´ολα εχει ο τόπος αυτός και ταστιερα με κανονακι.Αλλα κόλπα

σούπερ ντουπερ γουαου να Ουμ.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 08-11-2013, 10:35
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων

Εδώ που τα λέμε, κάπου πήρε το μάτι μου ένα καφενείο που μαζεύοντε κάτι "παλιές" χήρες και κλαίνε!!!
Eιναι αξιον αποριας πως με τοσα χρονια μεσα στο νερο
σου διαφευγει η Αρχη των συγκοινωνουντων δοχειων!


Κατι σαν τα ξενοδοχεια στα χωρια των Αλπεων..
Στροφαρεις ολη μερα και το απογευμα μπαινεις στο χωριο.
Σε ποιο ξενοδοχειο θα πας?
Σε αυτο που εχει απ'εξω μηχανακια!!!

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 08-11-2013, 14:20
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vag Εμφάνιση μηνυμάτων
Η κυβέρνηση βγήκε λέγοντας τα ανάποδα από αυτά που πράττει. Ψηφίζει "με την διαδικασία του κατεπείγοντος" τα χειρότερα χωρίς να είναι κανένας στην ψηφοφορία. Απλά για να μην κατεβάζει τανκς -για τα οποία δεν έχει ούτε βενζίνη- χάρισε χτες τις ψηφιακές συχνότητες στους μεγαλομηντιάρχες. Και το παραμύθι έφτασε και μέχρι το GS Forum, από τα παπαγαλάκια της.

Κατ' αυτά όποιος φωνάζει είναι κρυφοκομ#####στής, συνδικάλας με μεγαλοσυμφέροντα και "εναντίον του νόμου", γκέι, εξωγήινος, φασίστας, λόμπι της δραχμής, αντίβαρο στη θεωρία των δύο άκρων, πράκτορας του Σόρος κλπ κλπ Οπότε όπως μας απειλεί και ο George P (apadopoulos?) "όστις δεν συμμορφωθεί εις τας διαταγάς θα παταχθεί άμεσα και παραδειγματικά... διατί η χώρα βρίσκεται προ ενός κομ#####στικού κρημνού" κλπ κλπ δηλαδή ή θα κάτσουμε να μας γ@μήσουνε ή θα μας γ@μήσουνε στο ξύλο.

Γιατί πήρανε τις τελευταίες εκλογές αυτά. Ε και ο Παπαδόπουλος μια εκλογές την έκανε για νομιμοποίηση αλλά γέλαγε και το παρδαλό κατσίκι, μέσα και έξω από την χώρα.

Αλλά δεν σας κόβει ότι ο κόσμος ανάμεσα στα δύο γ@μίσια θα προτιμήσει αυτό με το ξύλο που είναι και πιο αξιοπρεπές;

Δεν είδατε και τότε το "ξύλο" που οδήγησε τα πράγματα; Πάλι εκεί το πάτε;
Συνέχισε, το πας όλο και καλύτερα........

Μου αρέσουν οι γνωσεις σου αλλα και οι παραλληλισμοι σου........
Οι γνωσεις σου διοτι γνωρίζεις πολυ καλα οτι οι εκλογες του Παπαδοπουλου ηταν για το ''παρδαλο κατσικι'' και οι παραλληλισμοι σου αφου τις εξωμειωνεις με τις ελευθερες κι αδιαβλητες εκλογες απο το 1974 μεχρι σημερα.......

συνέχισε σου λεω........
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 08-11-2013, 15:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγόρι δεν πιάνω το νόημα τον γραπτών σου. Σε διαβεβαιώ όμως πως τα πολιτικά και οι φανατικοί οπαδοί τους δεν θα λείψουν από αυτό το φόρουμ σίγουρα.
Πως εισαι τοσο σίγουρος?

Συγνώμη που ρωτώ αλλά οι εμφανίσεις των πολιτικων νηματων και ο αριθμος των απαντησεων σε αυτά υποδυλώνουν άλλα......


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αν δεν πιάνεις το νόημα "Ναι θέλουμε να διαβάζουμε την είδηση και κάποια ευγενή σχόλια, δεν μας αρέσει όμως η υποκειμενική και επιβαλλόμενη άποψη του καθένα που από τον παιδαριώδη ενθουσιασμό βλέπει μόνο το δεντρο και χάνει το δασος". Υμαρτον λοιπόν μαζέψτε τους εαυτούς σας ο καθένας μπας και πάρει ρεπό ο σχολικός φύλακας.
Τα δέντρα ομως φτιαχνουν το δασος σιγα-σιγα για να το χαιρομαστε μετα απο χρονια ΟΛΟΙ ΜΑΣ και τα παιδια μας μετα απο εμας.......
Οταν το δασος καει τοτε αναγενιεται ξανα αλλα περνει χρόνο.......αναγεννιεται με επιβολη του ιδιου στο περιβαλλον........

Αν δεν μπορεις να παρακολουθησεις αυτη την αναγεννηση, ή οποία παρατιθεται στα νήματα δεντρο-δεντρο μνημονευοντας φυσικα το καθε καινουριο δεντρο ξεχωριστά, δεν υπάρχει λογος να παρακολουθείς τα σχετικά νηματα......

Επιβολή του τι θα γραφτεί δεν χωράει....ειναι σαν να βαζεις φωτιά και να καις ξανα το καθε νεο δεντρο που φυτρωνει στις σταχτες.......
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 08-11-2013, 15:24
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Eιναι αξιον αποριας πως με τοσα χρονια μεσα στο νερο
σου διαφευγει η Αρχη των συγκοινωνουντων δοχειων!


Κατι σαν τα ξενοδοχεια στα χωρια των Αλπεων..
Στροφαρεις ολη μερα και το απογευμα μπαινεις στο χωριο.
Σε ποιο ξενοδοχειο θα πας?
Σε αυτο που εχει απ'εξω μηχανακια!!!


εσύ ναι, ΟΧΙ οι αλλοι........ολα τα δαχτυλα δεν ειναι τα ιδια!!!!

Εγω θα πήγαινα σε αλλο ξενοδοχείο οπου εχει απέξω αυτοκινητα, ακριβα αυτοκινητα, διοτι θα το θεωρουσα καλυτερο για την διαμονή μου αλλα και κυριως διότι 35 χρόνια συζητησεις για μηχανακια και γκομενες ειναι πολλα......τωρα θελω να συζητω και για αλλα πραγματα.....

...και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειμαι ο μονος....
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 08-11-2013, 15:28
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

ο ξερόλας - Νίκος Κυπουργός - YouTube

έλα μουσικό διάλειμμα.,.,.,.,


κάθε παραλληλισμός με οποιονδήποτε είναι κακόβουλες σκέψεις


Reply With Quote
  #27  
Παλιό 08-11-2013, 15:41
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως εισαι τοσο σίγουρος?

Συγνώμη που ρωτώ αλλά οι εμφανίσεις των πολιτικων νηματων και ο αριθμος των απαντησεων σε αυτά υποδυλώνουν άλλα......


Γιώργο όσο και θες να το πιστέψεις αυτό που λες εμένα δεν με πείθεις. Τα στατιστικά του φόρουμ λένε αλλά πράγματα καθώς και η δυσαρέσκεια της πλειοψηφίας.

Τα δέντρα ομως φτιαχνουν το δασος σιγα-σιγα για να το χαιρομαστε μετα απο χρονια ΟΛΟΙ ΜΑΣ και τα παιδια μας μετα απο εμας.......
Οταν το δασος καει τοτε αναγενιεται ξανα αλλα περνει χρόνο.......αναγεννιεται με επιβολη του ιδιου στο περιβαλλον........

Αν δεν μπορεις να παρακολουθησεις αυτη την αναγεννηση, ή οποία παρατιθεται στα νήματα δεντρο-δεντρο μνημονευοντας φυσικα το καθε καινουριο δεντρο ξεχωριστά, δεν υπάρχει λογος να παρακολουθείς τα σχετικά νηματα......

Επιβολή του τι θα γραφτεί δεν χωράει....ειναι σαν να βαζεις φωτιά και να καις ξανα το καθε νεο δεντρο που φυτρωνει στις σταχτες.......
Γιώργο οι νόμοι της φύσης είναι τελείως διαφορετικοί από αυτά που αναφέρεις και Μην ξεχνάς πως σε πολλές περιπτώσεις υπάρχει και η μαζική ΑΝΑΔΑΣΩΣΗ από μερίδα ανθρώπων με πολλαπλά ενδιαφέροντα χωρίς να δίνουν βάση ούτε στους εμπρηστές αλλά ούτε να περιμένουν πότε θα ξαναγίνει δάσος ένα ένα δέντρο..... Ξαναφυτευουν ποτίζουν και απολαμβάνουν.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 08-11-2013, 15:43
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι δεν υπάρχει εναλλακτική πρόταση, και φυσικά το αξιολογώ αρνητικά. Η πρόταση μομφής από το ΣΥΡΙΖΑ απλά διευκολύνει την κυβέρνηση να συσπειρώσει τους "επαναστάτες" βουλευτές των κομμάτων που τη σχηματίζουν κι επίσης αφαιρούν από την αξιωματική αντιπολίτευση τη δυνατότητα κατάθεσης πρότασης μομφής για πολύ σοβαρότερους λόγους που θα εμφανιστούν στο εγγύς μέλλον.
Εμένα μου κάνει για εθελοντικός αφοπλισμός. Στό Τέξας φαίνεται έχουν τον τρόπο τους, αν δεχτεί κάποιος δηλαδή ότι υπήρχε εναλλακτική πρόταση....

Σπαμ ον

Κι ένα σχόλιο αγαπητέ Μάριε....

Κι εγώ τσατίζομαι με κάποιους που τα 8 στα 10 νήματα ή ποστ τους είναι αγγελίες πωλήσεων αλλά δεν το κάνω θέμα. Κι αν δεν κάνω λάθος διαπληκτισμοί και προσωπικές διαμάχες έχουν υπάρξει κι εκεί. Για να μην πούμε για τα ξεκατινιάσματα σε εκδρομικά, πολύ πρόσφατα μάλιστα.
Μη σπαμάρετε λοιπόν κάθε πολιτικό θέμα,
αρκετά λοιπόν με την εναντίωση στα πολιτικά θέματα. Οποιος θέλει να κάνει σχόλιο επί των θεμάτων κι όχι επί της ύπαρξής τους.


σπαμ οφφ
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 08-11-2013, 15:56
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mario Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο όσο και θες να το πιστέψεις αυτό που λες εμένα δεν με πείθεις.
Τα στατιστικά του φόρουμ λένε αλλά πράγματα καθώς και η δυσαρέσκεια της πλειοψηφίας.
Γιώργο οι νόμοι της φύσης είναι τελείως διαφορετικοί από αυτά που αναφέρεις και Μην ξεχνάς πως σε πολλές περιπτώσεις υπάρχει και η μαζική ΑΝΑΔΑΣΩΣΗ από μερίδα ανθρώπων με πολλαπλά ενδιαφέροντα χωρίς να δίνουν βάση ούτε στους εμπρηστές αλλά ούτε να περιμένουν πότε θα ξαναγίνει δάσος ένα ένα δέντρο..... Ξαναφυτευουν ποτίζουν και απολαμβάνουν.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
τα στατιστικα του φορουμ ΕΙΝΑΙ η πλειοψηφια......κι οχι η παρεα του Σ/Κυριακου......

Οπως και να ειναι ομως ο σκοπος μου δεν ειναι να πεισω αλλα να ενημερωσω και να συζητησω.......πειθεσαι ¨η οχι, εσυ και αλλοι, μου/μας ειναι παντελως αδιαφορο.......οπως αδιαφορο μου/μας ειναι αν καποιοι δεν θελουν την πολιτικη στο φορουμ αυτο. Οσο υπαρχουν τα νηματα ''επικαιροτητα'' κι ''ελλαδα'' νομιμοποιουμαι(-στε) να γραφω(-ουμε) για την πολιτικη της χωρας μου(μας) και τα τεκταινομενα σε αυτην την χωρα.......
....οσο και να αντιτιθεσθε.......
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 08-11-2013, 16:07
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Επέμβαση των ΜΑΤ στην ΕΡΤ – εκκενώθηκε το ραδιομέγ

Παρακαλώ να σεβαστείτε και εμας που παρακολουθούμε τα πολιτικά θέματα ....

Γιατί πρέπει με το ζόρι να τα ανοίγετε και να τα διαβάζετε?????

Θυμήθηκα ένα περιστατικό ...

Μια ώριμη κυρία παίρνει έξαλλη την αστυνομία και καταγγέλλει ότι απέναντι απο το διαμέρισμα της σουλατσάρει ένα γυμνός άνδρας.
Οταν έφτασε η αστυνομία για επιτόπιο έλεγχο δεν μπόρεσαν να δουν κάτι το επιλήψιμο.
Λεει το όργανο στην κυρία ότι δεν πλέπουν τίποτα.
Και τους απαντά η κυρία ¨¨¨αμα ανεβείτε πάνω στην καρέκλα θα τον δείτ娨

Τόσα θέματα έχει το φόρουμ .Προσπεράστε αυτά που δεν σας κάνουν ...τόσο απλά
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:07.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!