GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 18-09-2013, 15:30
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δωσε μας κατι χειροπιαστο, κατι με ονομα ¨η μια τακτικη.........
Με το να λεμε στον αερα λογια του αερα οπως π.χ. ''υπαρχουν λυσεις'' χωρις να λεμε ΜΙΑ δεν παμε πουθενα και θα μεινουμε εδω που ειμαστε.........
Πες μας εσυ ΤΙ θα εκανες/εφαρμοζες αν ησουν Πρωθυπουργος για παραδειγμα......¨η πες μας εσυ ΤΙ κανεις σημερα/τωρα σαν πολιτης......¨η τι θα ηθελες να γινει στα πλαισια της ζουσης πραγματικοτητας βεβαια κι οχι της εικονικης.......

Περιμενω απαντηση.....
Σε επόμενη συνάντηση που τυχόν θα βρισκόμαστε και οι δύο μας, αν θες αναπτύσσουμε αυτή τη συζήτηση.
Ναι, εγώ προσωπικά μιας και ρωτάς αδελφέ, έχω και λύσεις και προτάσεις.
Λύσεις που το "σύστημα" προσπάθησε να χτυπήσει, αλλά όταν έβγαζα ένα ένα τα μέλη του συστήματος (υπουργούς, βουλευτές, κλπ) στις εκπομπές μου, ουδείς βρέθηκε να τις καταρρίψει ή έστω να αρθρώσει τη παραμικρή ένσταση.
Κάποιες εξ αυτών ίσως είναι και λίαν ριζοσπαστικές.
Όμως όλα αυτά είναι αδύνατο να συζητηθούν σε ένα thread ενός μοτοσικλετιστικού forum.
Επομένως, αν θες φύλαξε το ενδιαφέρον σου για επόμενη συνάντηση.

Μέχρι τότε σου παραθέτω αυτό:
Υπάρχει πρόβλημα; Έχουμε την λύση! Μάιος 2011
και ίσως και αυτό:
Μια χούντα ... μας σώζει άραγε; 30/9/10

Ρίξε μια ματιά και φύλαξε το σχολιασμό για όταν τυχόν βρεθούμε από κοντά.

Υ.Γ. Τα άρθρα μου αυτά όπως βλέπεις είναι 2 & 3 ετών πίσω αλλά με τα καμώματα του τρέχοντος πολιτικού σκηνικού, επικαιροποιούνται καθημερινά.

Last edited by VILLY; 18-09-2013 at 15:32.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 18-09-2013, 15:30
f1shf1nder33 Ο/Η f1shf1nder33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 794
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ, εξ ίσου αντιδημοκρατικό είναι μερικοί πολίτες να αυτοδικήσουν, αγνοώντας τα μέτρα που παίρνει η πολιτεία.
Η αστυνομία προφανώς δεν "τρέχει" να εμπλακεί, για κάμποσους πιθανούς λόγους. Από σύμπτωση ιδεολογίας έως αποφυγή ρίσκου κλπ κλπ.
Όμως αν έτρεχε πριν το ξεκάθαρο έγκλημα, θα έδινε λαβή στους κατσαριδαύγουλους πως τους κυνηγάει και στηρίζει τα μνημόνια!!!! Να μετά κι άλλοι ήρωες που ξύπνησαν από τους καναπέδες...
Αν η κοινωνία παράγει τέτοιες απόψεις και συμπεριφορές, η λύση είναι να απαλείψεις τις αιτίες εφαρμόζοντας ταυτόχρονα τα εκάστοτε προβλεπόμενα και μόνο.

Εγώ μαζί σου,αλλά γιατί η αναπαραγωγή της ανακοίνωσης του ΑΝΤΑΡΣΥΑ είναι για την κατάψυξη ενώ η ανακοίνωση του εν λόγω που φαντάζομαι γνωρίζεις για ποιόν ομιλώ όπως είμαι σίγουρος γνωρίζεις και πολλά άλλα θα ήταν δημοκρατικό και ζεστό?ποιός βάζει τα όρια της Δημοκρατίας και της προόδου ο Γιώργος?


Και να κάνω και ένα edit?'Ήθελα μόλις είδα το θέμα να πώ ότι εδώ ίσως μπορέσει να γίνει μία συζήτηση πραγματικά πολιτική χωρίς παρωπίδες,ψύξεις και καταψύξεις,αλλά ήθελα να δώ τις διαθέσεις του οριστή της Δημοκρατίας για να το πω,τελικά δεν μπορεί να γίνει!!!

Last edited by f1shf1nder33; 18-09-2013 at 15:37.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 18-09-2013, 15:32
Papadopaidi Ο/Η Papadopaidi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Patras
Μoto: R 1150 GS '00
Μηνύματα: 813
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Divide et impera.
Διαίρει και βασίλευε.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 18-09-2013, 15:32
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Ο πνευματικός κόσμος είναι απασχολημένος στην καταδίκη των μνημονίων, που παρεμπιπτόντως καταδικάζουν και τα ρεμάλια.
Η θεωρία των 2 άκρων δίνει άλλοθι ύπαρξης στα ρεμάλια και άφεση αμαρτιών σε όσους τους ψήφισαν και στηρίζουν αφ' ενός καιαφ΄ετέρου σε όσους τους δημιουργούν με προτροπές για "επανάσταση" και λοιπά πατριδοκάπηλα και αστεία περί μοναδικότητας και ανωτερότητας του Ελληνισμού!!!!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 18-09-2013, 15:35
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλα ρε Γιώργη, αφού βλέπεις πως αποφεύγουν όλοι να αναφερθούν σε τέτοια θέματα και αφού είναι απίθανο να μην είδαν ή να μην έχουν καταλάβει τι γίνεται, δεν χρειάζεται να ρίχνεις λάδι στη φωτιά. Στο φινάλε κάποιοι λογικότεροι, πιο εύκολα θα απομακρυνθούν αν δεν τους τσιγκλάνε...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ μαζί σου,αλλά γιατί η αναπαραγωγή της ανακοίνωσης του ΑΝΤΑΡΣΥΑ είναι για την κατάψυξη ενώ η ανακοίνωση του εν λόγω που φαντάζομαι γνωρίζεις για ποιόν ομιλώ όπως είμαι σίγουρος γνωρίζεις και πολλά άλλα θα ήταν δημοκρατικό και ζεστό?ποιός βάζει τα όρια της Δημοκρατίας και της προόδου ο Γιώργος?


Νομίζω πως δεν χρειάζεται περαιτέρω εξήγηση.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 18-09-2013, 15:40
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εισαι πολυ μικρος κι ελαχιστος για να γνωριζεις τις αξιες και τα ιδανικα των ανθρωπων.........
Για σενα αξια εχει το χρημα, η GS και τα υλικα αγαθα............αναξια πραγματα δηλαδη.

.
αι σιρ γαμις...........
νουμερο....ε νουμερο
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 18-09-2013, 15:54
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
αι σιρ γαμις...........
νουμερο....ε νουμερο
Πληρης εκτροπη.......ΑΝΤΑΡΣΥΑ ονομα και πραμα!

Δεν πειραζει.......
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 18-09-2013, 16:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε επόμενη συνάντηση που τυχόν θα βρισκόμαστε και οι δύο μας, αν θες αναπτύσσουμε αυτή τη συζήτηση.
Ναι, εγώ προσωπικά μιας και ρωτάς αδελφέ, έχω και λύσεις και προτάσεις.
Λύσεις που το "σύστημα" προσπάθησε να χτυπήσει, αλλά όταν έβγαζα ένα ένα τα μέλη του συστήματος (υπουργούς, βουλευτές, κλπ) στις εκπομπές μου, ουδείς βρέθηκε να τις καταρρίψει ή έστω να αρθρώσει τη παραμικρή ένσταση.
Κάποιες εξ αυτών ίσως είναι και λίαν ριζοσπαστικές.
Όμως όλα αυτά είναι αδύνατο να συζητηθούν σε ένα thread ενός μοτοσικλετιστικού forum.
Επομένως, αν θες φύλαξε το ενδιαφέρον σου για επόμενη συνάντηση.

Μέχρι τότε σου παραθέτω αυτό:
Υπάρχει πρόβλημα; Έχουμε την λύση! Μάιος 2011
και ίσως και αυτό:
Μια χούντα ... μας σώζει άραγε; 30/9/10

Ρίξε μια ματιά και φύλαξε το σχολιασμό για όταν τυχόν βρεθούμε από κοντά.

Υ.Γ. Τα άρθρα μου αυτά όπως βλέπεις είναι 2 & 3 ετών πίσω αλλά με τα καμώματα του τρέχοντος πολιτικού σκηνικού, επικαιροποιούνται καθημερινά.
αγαπητε Βασιλη

δεν μπορω να συζητησω λυσεις οι οποιες βασιζονται στην επαναφορα των μονοπωλιων διοτι αυτο σημαινει εξοδο απο την ΕΕ.........οπερ κσαι μεγαλυτερη καταστροφη απο την σημερινη........
Δευτερον δεν μπορω να συζητησω με βαση την δηλωση σου απο το δευτερο λινκ:
''Δώστε τη ψήφο σας σε υπερκομματικούς συνδυασμούς ή σε αυτοδιοικητικούς πολιτικούς που πραγματικά το αξίζουν, όχι επειδή έλαβαν ένα κομματικό χρίσμα, αλλά επειδή είναι πραγματικά ικανοί να πορευτούν για το λαό και όχι για τη τσέπη τους.''.....δεν υπαρχουν τετοιοι πολιτικοι πουθενα στον κοσμο.........

αν θελεις να μιλησουμε για κατι, οτιδηποτε κι αν ειναι αυτο, θα πρεπει να βασιζεται στην πραγματικοτητα κι οχι στην ομορφη ουτοπια.

Ζω με αυτο που εχω κι οχι με αυτο που θα ηθελα να εχω, παραλληλα προσπαθω για το καλλυτερο που θα μπορω να εχω μελλοντικα........αυτο ειναι το motive μου.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 18-09-2013, 16:11
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Πληρης εκτροπη.......ΑΝΤΑΡΣΥΑ ονομα και πραμα!

Δεν πειραζει.......
Κρίμα να χαλάτε τις καρδιές σας την ώρα που ένας άνθρωπος έχασε τη ζωή του....
Η ύπαρξη της Χρυσής Αυγής και κάθε ακραίας ιδεολογίας απλώς δείχνει την ανυπαρξία του κράτους. Πολλές δεκαετίες πριν αφήσαμε τα κόμματα να καταστρέψουν οχι μόνο το κράτος αλλά και τις αξίες του Έλληνα (δικαιοσύνη, αξιοκρατία, παιδεία, νοιάξιμο για τον διπλανό κοκ). Το οικονομικό πρόβλημα και τα μνημόνια θα τα ξεπεράσουμε έστω και δύσκολα, αλλά αν δεν ξαναποκτήσουμε παιδεία και αξίες σαν κοινωνία θα πάθουμε πάλι τα ίδια.
Ας βάλει ο καθένας μας ένα χέρι να γίνει καλύτερος στη δουλειά, στην παρέα, στο σπίτι του και τα εκτρώματα θα ξαναμπούνε στην τρύπα τους αργά ή γρήγορα.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 18-09-2013, 16:19
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Δολοφονία με πολιτικά κίνητρα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κρίμα να χαλάτε τις καρδιές σας την ώρα που ένας άνθρωπος έχασε τη ζωή του....
Η ύπαρξη της Χρυσής Αυγής και κάθε ακραίας ιδεολογίας απλώς δείχνει την ανυπαρξία του κράτους. Πολλές δεκαετίες πριν αφήσαμε τα κόμματα να καταστρέψουν οχι μόνο το κράτος αλλά και τις αξίες του Έλληνα (δικαιοσύνη, αξιοκρατία, παιδεία, νοιάξιμο για τον διπλανό κοκ). Το οικονομικό πρόβλημα και τα μνημόνια θα τα ξεπεράσουμε έστω και δύσκολα, αλλά αν δεν ξαναποκτήσουμε παιδεία και αξίες σαν κοινωνία θα πάθουμε πάλι τα ίδια.
Ας βάλει ο καθένας μας ένα χέρι να γίνει καλύτερος στη δουλειά, στην παρέα, στο σπίτι του και τα εκτρώματα θα ξαναμπούνε στην τρύπα τους αργά ή γρήγορα.



Καλά παππούλη, ξέρουμε πως στον καιρό σου, ο κόσμος ήταν όμορφος και δέναν τα σκυλιά με τα λουκάνικα. Μετά ήρθαν ξαφνικά από τον Άρη τα νεφελίμ, μεταμορφώθηκαν σε πολιτικούς και μας αλλοτρίωσαν με σκοπό να μας απαλλοτριώσουν τα εκτός σχεδίου και να τα δώσουν στο ξανθό γένος που θα μας σώσει!!!!
Σε ποιά δεκαετία πάνω κάτω έγινε αυτό;;; Πότε ο Έλληνας είχε όλα αυτά που λες και πότε τα 'χασε;;;; Οι Εβραίοι συμμετείχαν στην αρπαγή ή τους είχε ήδη κατατροπώσει ο καζαντζίδης με τον πρέκα και τον κατσαριδιάρη?!!?!?!?

Α, ξέχασα... σηκωθείτε από τους καναπέδες!!!!!!
Εγώ πάντως για να κάτσω μισή ώρα το μήνα στον καναπέ μου, βάζω "μέσον"!!!!

Last edited by yannis; 18-09-2013 at 16:23.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!