GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 07-03-2010, 17:33
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Το ψάρεψα στο δίκτυο, λογικά μου φαίνονται όσα γράφει, μήπως είμαι λάθος 30 χρόνια τώρα ;; για φέρτε με στη τάξη...

Γιατί δεν μου αρέσει το ζειν επικινδύνως προκειμένου να κερδίσω λίγα λεπτα, για να περνάω ξυστά από τα αυτοκινήτα και να εξαρτώμαι αν θα με δει ο οδηγός του αυτοκινήτου, αν θα βγάλει φλας για να στρίψει ή αν θα του φύγει εστω λίγο το τιμόνι επειδή μιλάει στο κινητό.


Γιατί δεν θέλω το κράνος να τσαλακώνει μονίμως τα μαλλιά μου


Γιατι δεν θελω οπου πηγαίνω να κουβαλάω το κράνος μαζί μου. Από τον κινηματογράφο μέχρι το 5χ5.


Γιατι δεν θελω να γίνομαι μούσκεμα από τη βροχή, να τρώω το χιόνι και να παγώνω από το κρύο απροστάτευτος.


Γιατί μου αρέσει να ακούω τα CD μου ή ραδιόφωνικές εκπομπές και καπνίζω χαλαρός.


Γιατι μου αρέσει από το παραθυρο του αυτοκινήτου να χαζεύω το τοπίο και όχι να εχω καρφωμένο το βλέμμα στην άσφαλτο.


Γιατί όταν κάνει ζέστη, στο αυτοκίνητο βάζω το a/cενώ στη μηχανή φοράω μπλουζάκι, κράνος και σκάω!


Γιατί δεν αισθάνομαι ιχνος ασφάλειας να στηρίζομαι σε δυο ρόδες που σε ολισθηρό οδόστρωμα ( και τέτοια στη χώρα μας εχουμε πολλά ) είναι σκέτη ακροβασία


Γιατί 1 ωρα οδήγησης στη μηχανή αντιστοιχεί σε 3 ωρες στο αυτοκίνητο. Πρέπει να είσαι μονίμως συγκεντρωμένος και να μη χαλαρώσεις ουτε δευτερόλεπτο, ενώ στο αυτοκίνητο μπορείς και να «αράξεις»


Γιατί σε περίπτωση ατυχήματος, φιλάς το χώμα ενώ στο αυτοκίνητο τους πρώτους κραδασμούς τους απορροφούν οι λαμαρίνες. Και ο αερόσακος.


Γιατί δεν θυσιάζω τη συντομία και το παρκάρισμα για την ασφάλεια και την άνεση.


Γιατί μπορώ να εχω παρέα ενώ στη μηχανή ο δεύτερος επιβάτης με δυσκολεύει και εχω πολύ μεγαλύτερη ευθύνη από ότι στο αυτοκίνητο


Γιατί το αυτοκίνητο προσφέρεται για μεταφορά, αποθήκη, σεξουαλικές περιπτύξεις, ενίοτε και ύπνο. Η μηχανή μόνο πηγαίνει.


Για όλα αυτά λοιπόν δεν πρόκειται ποτέ να αγοράσω μηχανή. Ακομα και να την κερδίσω σε κλήρωση, θα την πουλήσω με το καλησπέρα. "
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 07-03-2010, 17:38
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

...είναι μια άποψη ....

Αν σκεφτείς ότι υπάρχουν κάποιοι που πηδάνε απ' τα βουνά ...... (βλέπε skippybi),

υπάρχουν ..... απόψεις κ απόψεις ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 07-03-2010, 18:14
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Σταύρο μου επιλογή του φίλου να πηγαίνει με το αυτοκίνητό του αρκεί:
1. να μην επιδίδεται σε ερωτικές περιπτύξεις ενώ οδηγεί..
2. να μην έχει ένα χέρι στο τσιγάρο και το άλλο στο κινητό..
3. να μην "αράζει" τόσο που να μην βλέπει τι συμβαίνει στην άσφαλτο γύρω του..
4. να μην χτενίζεται όταν οδηγεί και να μην κοιμάται...
5. να καταλάβει ο πανηλίθιος οτι η ασφάλεια η δική του και η δική μας πάνε χέρι χέρι. Αλλιώς εμείς στο χώμα αλλά κι αυτός στη φυλακή να "αράξει" όσα χρόνια θέλει..
6. Αν ο πανηλίθιος ήξερε θα καταλάβαινε οτι κινδυνεύει κι αυτός στους γλιστερούς δρόμους από την άναρχη οδήγηση μπουζουκοκέφαλων σαν κι εκείνον που καπνίζουν, μιλούν στο κινητό, "αράζουν", και θαρρούν πως το αυτοκίνητο είναι κρεβατοκάμαρα.
7. Να τον πάω μια βόλτα στη ΜΕΘ να δεί μερικούς από τους παραπάνω πως κατάντησαν επειδή πίστευαν πως το αυτοκίνητο είναι ...φρούριο!
8. Ευτυχώς που δεν αγοράζει μηχανή και ναναι σίγουρος πως τόσο στραβή τύχη δεν υπάρχει που να κληρώσει μηχανή σε επικίνδυνο να οδηγεί έστω και σε playstation!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 07-03-2010, 18:24
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο μου επιλογή του φίλου να πηγαίνει με το αυτοκίνητό του αρκεί:
1. να μην επιδίδεται σε ερωτικές περιπτύξεις ενώ οδηγεί..
2. να μην έχει ένα χέρι στο τσιγάρο και το άλλο στο κινητό..
3. να μην "αράζει" τόσο που να μην βλέπει τι συμβαίνει στην άσφαλτο γύρω του..
4. να μην χτενίζεται όταν οδηγεί και να μην κοιμάται...
5. να καταλάβει ο πανηλίθιος οτι η ασφάλεια η δική του και η δική μας πάνε χέρι χέρι. Αλλιώς εμείς στο χώμα αλλά κι αυτός στη φυλακή να "αράξει" όσα χρόνια θέλει..
6. Αν ο πανηλίθιος ήξερε θα καταλάβαινε οτι κινδυνεύει κι αυτός στους γλιστερούς δρόμους από την άναρχη οδήγηση μπουζουκοκέφαλων σαν κι εκείνον που καπνίζουν, μιλούν στο κινητό, "αράζουν", και θαρρούν πως το αυτοκίνητο είναι κρεβατοκάμαρα.
7. Να τον πάω μια βόλτα στη ΜΕΘ να δεί μερικούς από τους παραπάνω πως κατάντησαν επειδή πίστευαν πως το αυτοκίνητο είναι ...φρούριο!
8. Ευτυχώς που δεν αγοράζει μηχανή και ναναι σίγουρος πως τόσο στραβή τύχη δεν υπάρχει που να κληρώσει μηχανή σε επικίνδυνο να οδηγεί έστω και σε playstation!
Φορτωμένο σε βλέπω γιατρέ μου, δεν μπορείς να συνηθίσεις την βλακεία έτσι ;
Τι έγινε η τριμελής επιτροπή; δεν συστάθηκε λόγω καιρού ;
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 07-03-2010, 18:35
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Αδερφέ μου σε μερικά θέματα τρελλαίνομαι!
Για κάθε κόπανο που θεωρεί οτι το αυτοκίνητο είναι ασφαλές και ο χώρος που θα κάνει οτι μαμακία του κατέβει στην κεφάλα του νοσηλεύουμε κάποια παιδιά, γυναίκες, φιλενάδες, φίλους κλπ που δεν του έφταιγαν σε τίποτε!
Ασε τους άμοιρους συγγενείς που ξεροσταλιάζουν στα νοσοκομεία μαζί τους! Σε κάθε ατύχημα σχεδόν η κύρια αιτία είναι ο ανθρώπινος παράγοντας και άτομα που θεωρούν οτι στο αυτοκίνητο μπορούν να έχουν το χέρι στο τσιγάρο, στη γκόμενα, στη μύτη ή στο πουλί τους αντί για το τιμόνι είναι το καλύτερο υλικό για τροχαίο ατύχημα!
Παντού οι μελέτες δείχνουν οτι οι οδηγοί μοτο όταν οδηγούν αυτοκίνητο είναι πιό προσεκτικοί από τέτοια ζώα που μπορεί να σε σκοτώσουν γιατί ένοιωθαν υπερβολική σιγουριά !
ΥΓ. Η τριμελής δεν παρακολουθεί δελτίο καιρού, αλλά εμπιστεύεται τα ..αθριτικά της! μόλις βγεί ευνοικό δελτίο αρθρώσεων θα ξανασκάζει μύτη σαν τα σαλιγκάρια!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 07-03-2010, 18:46
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αδερφέ μου σε μερικά θέματα τρελλαίνομαι!
Για κάθε κόπανο που θεωρεί οτι το αυτοκίνητο είναι ασφαλές και ο χώρος που θα κάνει οτι μαμακία του κατέβει στην κεφάλα του νοσηλεύουμε κάποια παιδιά, γυναίκες, φιλενάδες, φίλους κλπ που δεν του έφταιγαν σε τίποτε!
Ασε τους άμοιρους συγγενείς που ξεροσταλιάζουν στα νοσοκομεία μαζί τους! Σε κάθε ατύχημα σχεδόν η κύρια αιτία είναι ο ανθρώπινος παράγοντας και άτομα που θεωρούν οτι στο αυτοκίνητο μπορούν να έχουν το χέρι στο τσιγάρο, στη γκόμενα, στη μύτη ή στο πουλί τους αντί για το τιμόνι είναι το καλύτερο υλικό για τροχαίο ατύχημα!
Παντού οι μελέτες δείχνουν οτι οι οδηγοί μοτο όταν οδηγούν αυτοκίνητο είναι πιό προσεκτικοί από τέτοια ζώα που μπορεί να σε σκοτώσουν γιατί ένοιωθαν υπερβολική σιγουριά !
ΥΓ. Η τριμελής δεν παρακολουθεί δελτίο καιρού, αλλά εμπιστεύεται τα ..αθριτικά της! μόλις βγεί ευνοικό δελτίο αρθρώσεων θα ξανασκάζει μύτη σαν τα σαλιγκάρια!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 07-03-2010, 19:06
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Σταύρο, πολύ ξενέρα ο τύπος.
Μάλλον δεν τα φτάνει και τα κάνει κρεμαστάρια...
Κάτι σαν λαλάκης που λένε!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 07-03-2010, 19:10
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Οι χειροτεροι "εχθροι" των μηχανων, ειναι αυτοι που... δεν ξερουν να τις οδηγουν!!!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 07-03-2010, 19:16
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Έχει να κάνει πώς έχει συνηθίσει να ζει ο καθένας.

Εκείνος έχει συνηθίσει το αυτοκίνητο ως μέσο μεταφοράς μονάχα. Εμείς έχουμε πολλά χρόνια συνηθίσει τις μηχανές μας ως τον τρόπο ζωής μας. Εκείνος πάει με το αμάξι, εμείς αισθανόμαστε με τις μηχανές μας. Εκείνος ποτέ δεν είχε μηχανή, δεν ξέρει πώς είναι. Όλοι μας εμείς, τουλάχιστον οι περισσότεροι, έχουμε αυτοκίνητα. Ξέρουμε πώς είναι.

Μου άρεσε το 5. του Carduellis. Η ασφάλεια των μεν πάει χέρι χέρι με την ασφάλεια των δε.

p.s. Κάνεις sex και με την μηχανή. Βάλε την να κρατάει κόντρα στην σέλα...
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 07-03-2010, 19:52
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι χειροτεροι "εχθροι" των μηχανων, ειναι αυτοι που... δεν ξερουν να τις οδηγουν!!!!!
ετσι ακριβως...........
εχει δικιο ο γιατρος που φορτωσε,γιατι καθημερινα βλεπει(και βλεπω)θυματα των ηλιθιων
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Δείτε το !! Γιατί ταχύτητα δεν είναι μόνο η μοτοσυκλέτα.. frits Διάφορα 21 26-12-2009 22:06
Γιατί οι άνδρες δεν δίνουν συμβουλές στις στήλες των περιοδικών!!! emix Ανέκδοτα 8 04-11-2009 20:53
Γιατί δεν πρέπει να καπνίζω (με 45 φωτογραφίες) !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Υγεία 17 02-07-2009 03:05
Γιατί οι Έλληνες δεν συμμετέχουν στη F1 danaos Χιούμορ 17 12-03-2009 02:57
Γιατί δεν πρέπει να οδηγούν οι γυναίκες! Arkas Αστεία Video 6 27-01-2009 18:19


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!