GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 24-04-2012, 20:33
scorpiobmw Ο/Η scorpiobmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΑ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 328
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Επειδή όλο αυτο ξεκίνησε απο εμένα και επειδή γνωρίζω ότι δεν επιτρέπει το forum να προπυλακιζουμε ονόματα και εταιρίες , γιαυτο λοιπον δεν ανέβασα το όνομα και το μαγαζι άσχετα αν ζητήθηκε τουλάχιστον μέχρι να επιβεβαιωθεί.Η σύμπτωση ήταν διαβολικη και ευτυχώς διαψευστηκε.Οπως είχα πει και στο ποσταριζμα μου τα παιδιά στο service είναι απίστευτα!!!..οποτε κακές προθέσεις δεν είχα σε καμία περίπτωση.Τωρα σχετικά με την Αγγελία μπορεί εύκολα κάποιος να μπερδευτεί καθώς και τα δυο μοτο φαίνονται να είναι στο ίδιο μαγαζι και αυτο φάνηκε μόνο μπαίνοντας στο λίνκ της εταιριας.τέλος καλα ολα καλα.
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 24-04-2012, 22:30
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από scorpiobmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Με μεγαλη μου λυπη, καθως και ειχα μια αρκετη καλη εικονα σχετικα με εναν επισημο εμπορο BMW οσο αφορα το service , εκανα και μια επισκεψη σημερα στην εκθεση.....το αποτελεσμα??.......Ειδα λοιπον ενα gs 1200 r του 2009 απο μακρια και πηγα να ρωτησω ποσο εχει και τα λοιπα.Ο κυριος εκει λοιπον πολυ ωραια μου λεει 12000 ευρωπουλα ,με πολυ λιγα χλμ...5000...
καθως λοιπον μου τα ελεγε ολα αυτα ,εμενα κατι δεν μου αρεσε.Η μοτοσυκλετα φαινοταν δουλεμενη ,θα μου πει καποιος πως το καταλαβες?Ειδα λοιπον χερουλια,αντιβαρα(ειχε φυγει το χρωμα),ζελατινα θαμπη...κλπ..και τελοσπαντων δεν ειμαι μα.......ας να μην καταλαβαινω αν ενα μοτο εχει λιγα χλμ καθως εχουν περασει μερικα απο τα χερια μου....Τελικα φευγω απο το μαγαζι με ενα ερωτηματικο...ΡΕ ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΧΛΜ?? Και απανταω στον εαυτο μου......ΟΧΙ ΡΕ ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΒΜW ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ............Ερχομαι λοιπον σπιτι και μπαινω στο internet και χαζευω.....και τσουππ.....βλεπω το μοτο που ειδα στο μαγαζι .....στα 9500 ευρωπουλα και με ..65000 χλμ και τα στοιχεια του επισημου BMW..........ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ....ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΜΑ.......ΚΕΣ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ????συγνωμη για τον τονο μου αλλα πιστευω να με καταλαβαινει ο καθενας σας..
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από scorpiobmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή όλο αυτο ξεκίνησε απο εμένα και επειδή γνωρίζω ότι δεν επιτρέπει το forum να προπυλακιζουμε ονόματα και εταιρίες , γιαυτο λοιπον δεν ανέβασα το όνομα και το μαγαζι άσχετα αν ζητήθηκε τουλάχιστον μέχρι να επιβεβαιωθεί.Η σύμπτωση ήταν διαβολικη και ευτυχώς διαψευστηκε.Οπως είχα πει και στο ποσταριζμα μου τα παιδιά στο service είναι απίστευτα!!!..οποτε κακές προθέσεις δεν είχα σε καμία περίπτωση.Τωρα σχετικά με την Αγγελία μπορεί εύκολα κάποιος να μπερδευτεί καθώς και τα δυο μοτο φαίνονται να είναι στο ίδιο μαγαζι και αυτο φάνηκε μόνο μπαίνοντας στο λίνκ της εταιριας.τέλος καλα ολα καλα.

το πρώτο μήνυμα είχε 50 μπινελίκια και άλλα 50 μαμοσταυρίδια σε φατσούλες. Και τελικά δεν ισχύει τίποτα. Και τελειώνουμε με ένα μήνυμα χωρίς τη λέξη συγνώμη ή έστω σε φατσούλα...
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 24-04-2012, 23:07
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Δηλαδή όλη η φασαρία για το τπτ.... λίγο περισσότερη προσοχή παιδιά...
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 24-04-2012, 23:12
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή όλη η φασαρία για το τπτ.... λίγο περισσότερη προσοχή παιδιά...
Λιγο;;;;;;;;;;;;
Χάρη μιλάμε για επαγγελματίες και θα πρέπει να είμαστε ΠΟΛΥ προσεκτικοί.....
Τεσπα.....αυτές οι περιπτώσεις είναι μαθήματα , για το μέλλον....
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 25-04-2012, 00:22
scorpiobmw Ο/Η scorpiobmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΑ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 328
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nanoshophellas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ θεμα....Αλλα μονο εσυ μπορεις να μας πεις αν ειναι αυτη κανοντας μια βολτα αυριο απο το καταστημα για να δεις εαν τα χλμ ειναι 62000 η αν ειναι 5000
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
το πρώτο μήνυμα είχε 50 μπινελίκια και άλλα 50 μαμοσταυρίδια σε φατσούλες. Και τελικά δεν ισχύει τίποτα. Και τελειώνουμε με ένα μήνυμα χωρίς τη λέξη συγνώμη ή έστω σε φατσούλα...
Έχεις απόλυτο δίκιο αλλα θα ήθελα να το δεις λίγο και απο την μεριά μου.Βλεπω ένα μοτο με κάποια σημάδια ταλαιπωριας(θαμπη ζελατινα, κτλ )το οποίο μου λένε ότι έχει 5000 χλμ προφορικά.μετα μπαίνω στο internet και βλέπω τυχαία ένα gs στο ίδιο Μαγαζι όπως λέει ( κακώς εφόσον δεν είναι στο ίδιο Μαγαζι ) με 62000 χλμ και φυσικό είναι να νευριασω . Τονίζω και πάλι ότι δεν ανάφερα ονόματα και πάλι για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.αν είχα αναφέρει ονόματα τότε θα είχα το φταίξιμο 100%.και πάλι όμως νιώθω άσχημα για την εξέλιξη της υπόθεσης .
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 25-04-2012, 00:46
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Τελικά θα πει κανείς "συγνώμη, λάθος" ή να το πω εγώ;;;
Πως κατάλαβα ότι μιλάτε για την M&S;;;

Δίνετε δίκιο τελικά όλοι οι Ρομπένηδες των Δασών στο "φόρουμ" που απαγορεύει τις ανώνυμες καταγγελίες; Γιατί δεν το γράφετε εδώ, αφού ξέρετε ότι έτσι είναι και σιγοντάρετε ανώνυμες καταγγελίες παίρνοντας το μέρος του "νευριασμένου";;;
Θυμάστε πόσο όμορφα κατήγγειλε προηγούμενος συμφορουμίτης παρόμοιο αλλά πραγματικό περιστατικό με το όνομά του, το επίθετό του και το τηλέφωνό του;;;

Χτυπιέστε όταν δεν μιλάει το "φόρουμ" σε καταφανείς παραβιάσεις του κανονισμού του και χτυπιέστε πάλι όταν διαγράφει καταφανείς παραβιάσεις;
Στο κάτω κάτω, άμα δεν σας αρέσει, γιατί μπαίνετε και χαλιέστε;
Και νευριάζετε από πάνω...


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από scorpiobmw Εμφάνιση μηνυμάτων
.... ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΒΜW ΕΙΝΑΙ
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από scorpiobmw Εμφάνιση μηνυμάτων
το ειδα......και απλα επιβεβαιωνεται οτι εχω δικιο....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PACO Εμφάνιση μηνυμάτων
MOTION N STYLE αγιος στεφανος?????
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από scorpiobmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από scorpiobmw Εμφάνιση μηνυμάτων
... γιαυτο λοιπον δεν ανέβασα το όνομα και το μαγαζι ...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από scorpiobmw Εμφάνιση μηνυμάτων
αν είχα αναφέρει ονόματα τότε θα είχα το φταίξιμο 100%.και πάλι όμως νιώθω άσχημα για την εξέλιξη της υπόθεσης .
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 25-04-2012, 01:01
pyrosbestis Ο/Η pyrosbestis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: Κατερινη
Μoto: NSU-MAX250,(ZUNDAPP KS500)TRANSALP 600 και ......1200 GSA
Μηνύματα: 314
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Eίμαι άσχετος και θέλω τα φώτα σας!!!Tα χιλιόμετρα κατεβαίνουν,δεν φαίνονται στον εγκέφαλο,δεν φαίνονται σε σέρβις σε άλλο συνεργείο???
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 25-04-2012, 01:09
scorpiobmw Ο/Η scorpiobmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΑ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 328
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pyrosbestis Εμφάνιση μηνυμάτων
Eίμαι άσχετος και θέλω τα φώτα σας!!!Tα χιλιόμετρα κατεβαίνουν,δεν φαίνονται στον εγκέφαλο,δεν φαίνονται σε σέρβις σε άλλο συνεργείο???
Φιλαρακι δεν το γνωρίζω αυτο.....καλη ερώτηση πάντως!
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 25-04-2012, 01:15
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

η δυναμη του φορουμ ειναι η αξιοπιστια του στo γενικοτερο γιγνεσθαι της μοτοσυκλετας και δη της bmw με εναν απο τους πολλους σκοπους της υπαρξης του την πιεση στους ντηλερ για καλυτερο και φθηνοτερο σερβις
αυτο ομως για να επιτευχθει περναει μεσα απο τα αντανακλαστικα μας στα καθημερινα γεγονοτα που καταγραφουμε στο φορουμ αρα ετσι οπως πρεπει να οδηγαμε σωστα για να προσεχουμε τον εαυτο μας και τους αλλους αλλα και να χαιρομαστε τα μποξερ μας κατα αυτο τον τροπο πρεπει και να γραφουμε
με εκτιμηση
καντουρος στεργιος
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 25-04-2012, 01:15
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ........ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..

"Eίμαι άσχετος και θέλω τα φώτα σας!!!Tα χιλιόμετρα κατεβαίνουν,δεν φαίνονται στον εγκέφαλο,δεν φαίνονται σε σέρβις σε άλλο συνεργείο??? "

ο εγκέφαλος δεν "αποθηκεύει" τα χλμ που κάνεις. Το εξουσιοδοτημένο τα καταχωρεί στον εγκέφαλο αλλά και στο pc του συνεργείου όταν πηγαίνεις για service. Για να σβύσεις στοιχεία από τον εγκέφαλο μηχανής θέλει authorization από Γερμανία.
Αρα, εάν τα έχουν περάσει μέσα, το εξουσιοδοτημένο τα "βλέπει".
Εάν δεν περνάει η μοτό από εξουσιοδοτημένο και η μοναδική σου επιλογή είναι να διαβάζεις τα χλμ του κοντέρ, τότε ναι, είναι πιθανό να έχει γίνει κάποια επέμβαση στo ηλ όργανο...

Last edited by vpentza; 25-04-2012 at 01:17.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!