GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 27-10-2010, 11:37
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spartiatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα λάθη είναι ανθρώπινα,αν και πολλές φορές τα καταλαβαίνουμε κάπως αργά, κάποια άλλα μας βοηθούν κάποιοι άλλοι να τα καταλάβουμε.
Κλείνω ραντεβού για σερβις στο ΒΑΓΙΑΝΕΛΗ για το GS μου ,των 40000χλμ.
Κλείνω το ραντεβού ,πηγαίνω ,αφήνω τη μηχανή.Με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι έχει σχιστεί το λαστιχάκι μπροστά ( έχει μια ονομασία,μου διαφεύγει τώρα) τους ρωτώ πόσο στοιχίζει και μου απαντούν γύρω στα 150 ευρώ,ανταπαντώ ,επείγει να το αλλάξω; μου λένε όχι μπορούμε να το αλλάξουμε στα 50000χλμ.
Μετά από μια βδομάδα με ξανακαλούν και μου λένε ότι λόγω ανάκλησης στην ανάρτηση δε θα χρειαστεί να το πληρώσω!Κλείνουμε ραντεβού ,πηγαίνω τη μηχανή ,πάω το μεσημέρι να την πάρω και μου λένε 160 ευρώ!!!!!!!!!!Έκπληκτος ρωτώ γιατί αυτό και μου λένε ότι αυτό δεν είναι στην ανάκληση ,είναι η μόνο η μπροστινή ανάρτηση!! η οποία όμως δεν είχε έρθει!Τότε γιατί με πήρατε τηλέφωνο και μου είπατε να έρθω;! όταν τους λέω ότι δε θα πληρώσω γιατί είναι δικό τους λάθος ,μου λένε ότι έγινε παρεξήγηση!!με ρωτούσαν ποιος σας πήρε τηλέφωνο!!!!!!λες και είμαι στην ιντερπολ!να γνωρίζω,να ρωτάω ποιος μου τηλεφωνεί από το τάδε συνεργειο!!Τελικά σε πολύ έντονο ύφος και φανερά εκνευρισμένος ο αρχιμηχανικός φωνάζει μπροστά σε όλους ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ,ΠΑΡΤΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΣΑ ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΙ ΑΝ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πέρνω τη μηχανή και πάω στο κατάστημα,όπου βρίσκω τους ιδιοκτήτες,τους εξιστορώ τι συνέβη και τι μου λένε κάθε μέρα συναναστρέφονται με καμμια δεκαριά πυροβολημένους!!! ΝΑΙ ετσι βλέπουν εμάς τους πελάτες τους,δεν εννοώ εσένα βέβαια μου λέει.ότι θα λέει στους άλλους....μια παρεξήγηση έγινε,θα κανονίσουμε αν έχεις πιστωτική να το αλλάξουμε και να το βάλουμε σε δόσεις!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΑΣ.
Ο ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ,ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΙ ΟΧΙ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ!
Τα στοιχεία μου είναι στη διάθεση του site.

Καταγγελίες γίνονται δεκτές,

μόνο όταν είναι επώνυμες κ με επαληθεύσιμο τηλέφωνο.

Αν δεν συμπληρωθούν τα παραπάνω,

η καταγγελία θα διαγραφεί !!!
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 27-10-2010, 11:39
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

spartiatis έχεις pm ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 27-10-2010, 12:21
spartiatis Ο/Η spartiatis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: athens
Μoto: GS1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 116
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spartiatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα λάθη είναι ανθρώπινα,αν και πολλές φορές τα καταλαβαίνουμε κάπως αργά, κάποια άλλα μας βοηθούν κάποιοι άλλοι να τα καταλάβουμε.
Κλείνω ραντεβού για σερβις στο ΒΑΓΙΑΝΕΛΗ για το GS μου ,των 40000χλμ.
Κλείνω το ραντεβού ,πηγαίνω ,αφήνω τη μηχανή.Με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι έχει σχιστεί το λαστιχάκι μπροστά ( έχει μια ονομασία,μου διαφεύγει τώρα) τους ρωτώ πόσο στοιχίζει και μου απαντούν γύρω στα 150 ευρώ,ανταπαντώ ,επείγει να το αλλάξω; μου λένε όχι μπορούμε να το αλλάξουμε στα 50000χλμ.
Μετά από μια βδομάδα με ξανακαλούν και μου λένε ότι λόγω ανάκλησης στην ανάρτηση δε θα χρειαστεί να το πληρώσω!Κλείνουμε ραντεβού ,πηγαίνω τη μηχανή ,πάω το μεσημέρι να την πάρω και μου λένε 160 ευρώ!!!!!!!!!!Έκπληκτος ρωτώ γιατί αυτό και μου λένε ότι αυτό δεν είναι στην ανάκληση ,είναι η μόνο η μπροστινή ανάρτηση!! η οποία όμως δεν είχε έρθει!Τότε γιατί με πήρατε τηλέφωνο και μου είπατε να έρθω;! όταν τους λέω ότι δε θα πληρώσω γιατί είναι δικό τους λάθος ,μου λένε ότι έγινε παρεξήγηση!!με ρωτούσαν ποιος σας πήρε τηλέφωνο!!!!!!λες και είμαι στην ιντερπολ!να γνωρίζω,να ρωτάω ποιος μου τηλεφωνεί από το τάδε συνεργειο!!Τελικά σε πολύ έντονο ύφος και φανερά εκνευρισμένος ο αρχιμηχανικός φωνάζει μπροστά σε όλους ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ,ΠΑΡΤΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΣΑ ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΙ ΑΝ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πέρνω τη μηχανή και πάω στο κατάστημα,όπου βρίσκω τους ιδιοκτήτες,τους εξιστορώ τι συνέβη και τι μου λένε κάθε μέρα συναναστρέφονται με καμμια δεκαριά πυροβολημένους!!! ΝΑΙ ετσι βλέπουν εμάς τους πελάτες τους,δεν εννοώ εσένα βέβαια μου λέει.ότι θα λέει στους άλλους....μια παρεξήγηση έγινε,θα κανονίσουμε αν έχεις πιστωτική να το αλλάξουμε και να το βάλουμε σε δόσεις!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΑΣ.
Ο ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ,ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΙ ΟΧΙ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ!
Τα στοιχεία μου είναι στη διάθεση του site.

Δημήτριος Θωμάς
6948 ****** (το τηλέφωνό μου το έχει ο admin)
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 27-10-2010, 13:06
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spartiatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτριος Θωμάς
6948 ****** (το τηλέφωνό μου το έχει ο admin)
ΩΡΑΙΟΣ!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 27-10-2010, 13:31
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spartiatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτριος Θωμάς
6948 ****** (το τηλέφωνό μου το έχει ο admin)


Μάγκας!!!!!!!!!:sm5::sm5::sm5:


Μπράβο φίλε!!!!!!

Καιρό ειχα να δω Αντρα με ARCHIΔΙΑ......
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 27-10-2010, 13:40
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάγκας!!!!!!!!!:sm5::sm5::sm5:


Μπράβο φίλε!!!!!!

Καιρό ειχα να δω Αντρα με ARCHIΔΙΑ......
αφου εχουμε να ειδωθουμε καιρο!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 27-10-2010, 13:43
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
αφου εχουμε να ειδωθουμε καιρο!


ΣΥΓΓΝΩΜΗ.......ξεχασα να συμπληρωσω....και οχι ARCHIDIA άντρας....
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 27-10-2010, 14:05
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
ΣΥΓΓΝΩΜΗ.......ξεχασα να συμπληρωσω....και οχι ARCHIDIA άντρας....
θα σε πνιξω σε κανα ποταμι και δε θα σε βρισκει ουτε η ...αστυνομια...
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 27-10-2010, 16:20
spartiatis Ο/Η spartiatis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: athens
Μoto: GS1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 116
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Καλησπέρα,ευχαριστώ όλους σας για την υποστήριξη και τα καλά σας λόγια.Σήμερα ´´τυχαία´´με πήραν από το συνεργείο για να περάσω να βάλω τη δωρεάν μπροστινή ανάρτηση,όταν τους είπα ότι δε θέλω να τη βάλω γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος που μου συμπεριφέρθηκαν στην προηγούμενη επίσκεψη μου,μου απάντησαν....έχει κάποιο κόστος η ανάρτηση!;!Τους είπα ευχαριστώ αλλά δεν θα περάσω να την τοποθετήσω και θα πάω σε άλλο συνεργείο.Δεν πέρασαν 10 λεπτά και με πήρε ο κ.Βαγιανέλης μου είπε ότι για μια παρεξήγηση είναι κρίμα να μην πάω να βάλω την ανάρτηση κι όταν του υπενθύμησα τι είχε συμβεί μου είπε, μήπως είσαι υπερβολικός!!!!!Του είπα επίσης ότι κοινοποίησα και τα παράπονα μου στο διαδίκτυο και μου είπε ότι δεν έπρεπε να το κάνω...
Αυτά τα νεώτερα....
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 27-10-2010, 16:36
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

[QUOTE=spartiatis;238441]Καλησπέρα,ευχαριστώ όλους σας για την υποστήριξη και τα καλά σας λόγια.Σήμερα ´´τυχαία´´με πήραν από το συνεργείο για να περάσω να βάλω τη δωρεάν μπροστινή ανάρτηση,όταν τους είπα ότι δε θέλω να τη βάλω γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος που μου συμπεριφέρθηκαν στην προηγούμενη επίσκεψη μου,μου απάντησαν....έχει κάποιο κόστος η ανάρτηση!;!Τους είπα ευχαριστώ αλλά δεν θα περάσω να την τοποθετήσω και θα πάω σε άλλο συνεργείο.Δεν πέρασαν 10 λεπτά και με πήρε ο κ.Βαγιανέλης μου είπε ότι για μια παρεξήγηση είναι κρίμα να μην πάω να βάλω την ανάρτηση κι όταν του υπενθύμησα τι είχε συμβεί μου είπε, μήπως είσαι υπερβολικός!!!!!Του είπα επίσης ότι κοινοποίησα και τα παράπονα μου στο διαδίκτυο και μου είπε ότι δεν έπρεπε να το κάνω...

αυτο....τι σημαινει;;;;;
θελουν να ακουν μονο τα καλα;;;;
εδω μεσα εχουν γραψει πολλοι για τον βασιλη(fast&furious) και για το ποσο καλος μαστορας ειναι,ποσο προσεχει την δουλεια του,κλπ....
επρεπε να γραφτουν αυτα τα καλα λογια,οσο επρεπε να γραφτουν και τα ασχημα...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!