GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 27-10-2010, 17:13
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

αυτο....τι σημαινει;;;;;
θελουν να ακουν μονο τα καλα;;;;
εδω μεσα εχουν γραψει πολλοι για τον βασιλη(fast&furious) και για το ποσο καλος μαστορας ειναι,ποσο προσεχει την δουλεια του,κλπ....
επρεπε να γραφτουν αυτα τα καλα λογια,οσο επρεπε να γραφτουν και τα ασχημα...
[/QUOTE]


μπαρε πρεπει να πουμε οτι ο Βασιλης δεν περνει εντολες απο τον Βαγιανελη για να προσεξει παραπανω τα παιδια του φορουμ απλα ο Βασιλης ειναι #### τα παιδια κανει σωστα την δουλεια του χωρις προσοπικο οφελος και στην τραβη βοηθαει οποιον παει να τον βρει!!!

τα καλα που γραφωνται ειναι μονο για τον Βασιλη και οχι για την εταιρια που εργαζετε!!!

Last edited by wet & dirty; 27-10-2010 at 17:16.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 27-10-2010, 17:16
Πάνος Ο/Η Πάνος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: BMW 1150 GS Adv. Triumph Scrambler 900 Kawasaki KLR 250
Μηνύματα: 643
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

αυτο....τι σημαινει;;;;;
θελουν να ακουν μονο τα καλα;;;;
εδω μεσα εχουν γραψει πολλοι για τον βασιλη(fast&furious) και για το ποσο καλος μαστορας ειναι,ποσο προσεχει την δουλεια του,κλπ....
επρεπε να γραφτουν αυτα τα καλα λογια,οσο επρεπε να γραφτουν και τα ασχημα...
[/QUOTE]

Συμφωνώ και εγώ. Οπως πρέπει να επιβραβεύεται ένα συνεργείο από το οποίο έχουμε μείνει ευχαριστημένοι, έτσι πρέπει να ακούγονται και τα παράπονα. Στο κάτω κάτω είναι και ο καλύτερος τρόπος να ξεχωρίσουν οι σωστοί επαγγελματίες από τους μισοδούληδες. Πιστεύω επίσης πως τέτοια παράπονα πρέπει να φτάνουν και στις εταιρείες. Είναι ο μόνος αποτελεσματικός τρόπος για να κερδηθεί καλύτερη εξυπηρέτηση του πελάτη.

Last edited by Πάνος; 27-10-2010 at 17:18.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 27-10-2010, 17:54
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

[quote=wet
μπαρε πρεπει να πουμε οτι ο Βασιλης δεν περνει εντολες απο τον Βαγιανελη για να προσεξει παραπανω τα παιδια του φορουμ απλα ο Βασιλης ειναι #### τα παιδια κανει σωστα την δουλεια του χωρις προσοπικο οφελος και στην τραβη βοηθαει οποιον παει να τον βρει!!!

τα καλα που γραφωνται ειναι μονο για τον Βασιλη και οχι για την εταιρια που εργαζετε!!![/QUOTE]
κοντα στον βασιλικο....ποτιζεται και ο βαγιανελης
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 27-10-2010, 20:04
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
κοντα στον βασιλικο....ποτιζεται και ο βαγιανελης

ετσι ετσι ακριβως!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 27-10-2010, 23:26
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

κι αν το κάνεις στον κλειδαρά της γειτονιάς σου €10. τόσα μου πήρε ο δικός μου για 5 λεπτά δουλειά.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 27-10-2010, 23:33
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spacemail66 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο....τι σημαινει;;;;;

θελουν να ακουν μονο τα καλα;;;;
εδω μεσα εχουν γραψει πολλοι για τον βασιλη(fast&furious) και για το ποσο καλος μαστορας ειναι,ποσο προσεχει την δουλεια του,κλπ....

επρεπε να γραφτουν αυτα τα καλα λογια,οσο επρεπε να γραφτουν και τα ασχημα...
Συμφωνώ και εγώ. Οπως πρέπει να επιβραβεύεται ένα συνεργείο από το οποίο έχουμε μείνει ευχαριστημένοι, έτσι πρέπει να ακούγονται και τα παράπονα. Στο κάτω κάτω είναι και ο καλύτερος τρόπος να ξεχωρίσουν οι σωστοί επαγγελματίες από τους μισοδούληδες. Πιστεύω επίσης πως τέτοια παράπονα πρέπει να φτάνουν και στις εταιρείες. Είναι ο μόνος αποτελεσματικός τρόπος για να κερδηθεί καλύτερη εξυπηρέτηση του πελάτη. [/QUOTE]

στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι η εταιρεία που δίνει αυτές τις γραμμές. σε θέματα ΤΙΜΩΝ, εξυπηρέτησης αλλά και αδιαφορίας προς τον πελάτη. διότι 'πού θα πάνε?'. έλα όμως... που υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές... Υπεράνω Γερμανοί σε χώρα... Κάφρων? ήδη βλέπουν τα αποτελέσματα στους τζίρους τους.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 28-10-2010, 00:10
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spartiatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,ευχαριστώ όλους σας για την υποστήριξη και τα καλά σας λόγια.Σήμερα ´´τυχαία´´με πήραν από το συνεργείο για να περάσω να βάλω τη δωρεάν μπροστινή ανάρτηση,όταν τους είπα ότι δε θέλω να τη βάλω γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος που μου συμπεριφέρθηκαν στην προηγούμενη επίσκεψη μου,μου απάντησαν....έχει κάποιο κόστος η ανάρτηση!;!Τους είπα ευχαριστώ αλλά δεν θα περάσω να την τοποθετήσω και θα πάω σε άλλο συνεργείο.Δεν πέρασαν 10 λεπτά και με πήρε ο κ.Βαγιανέλης μου είπε ότι για μια παρεξήγηση είναι κρίμα να μην πάω να βάλω την ανάρτηση κι όταν του υπενθύμησα τι είχε συμβεί μου είπε, μήπως είσαι υπερβολικός!!!!!Του είπα επίσης ότι κοινοποίησα και τα παράπονα μου στο διαδίκτυο και μου είπε ότι δεν έπρεπε να το κάνω...
Αυτά τα νεώτερα....

Μπραβο ρε μαγκα εισαι ωραιος
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 28-10-2010, 09:02
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Υπάρχουν πολλά σεμινάρια για την εξυπηρέτηση πελατών. Όσο και περίεργο να ακούγετε οι σοβαρές εταιρίες πληρώνουν για να επενδύσουν στην σωστή συμπεριφορά των υπαλλήλων τους . Έχω την τύχη να είμαι σε μία από αυτές τις εταιρίες και πραγματικά μαθαίνεις απίστευτες τεχνικές αντιμετώπισης τέτοιον περιστατικών. Φυσικά παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας του καθένα μας, αλλά εκεί είναι η ευθύνη του διευθυντή, να αξιολογήσει και να κρίνει αν κάνεις για την δουλειά και αν δεν κάνεις η ανεργία είναι μεγάλη και η ζήτηση εργασίας το ίδιο.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση αν ο κύριος είναι ο καλύτερος μηχανικός και τον έχουν ανάγκη, ας τον ‘’κλείσουν’’ στο συνεργείο και να βάλουν κάποιον άλλον να επικοινωνεί με τους πελάτες, μια και είναι άδικο για τον κάθε κύριο Βαγιανέλη να του χαλάς την εικόνα του, ιδικά σήμερα που στο ινερνετ μαθαίνονται τα πάντα.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 28-10-2010, 10:25
vaskoukou Ο/Η vaskoukou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Ζωγραφου-Λουτρακι-Κορινθος
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχουν πολλά σεμινάρια για την εξυπηρέτηση πελατών. Όσο και περίεργο να ακούγετε οι σοβαρές εταιρίες πληρώνουν για να επενδύσουν στην σωστή συμπεριφορά των υπαλλήλων τους . Έχω την τύχη να είμαι σε μία από αυτές τις εταιρίες και πραγματικά μαθαίνεις απίστευτες τεχνικές αντιμετώπισης τέτοιον περιστατικών. Φυσικά παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας του καθένα μας, αλλά εκεί είναι η ευθύνη του διευθυντή, να αξιολογήσει και να κρίνει αν κάνεις για την δουλειά και αν δεν κάνεις η ανεργία είναι μεγάλη και η ζήτηση εργασίας το ίδιο.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση αν ο κύριος είναι ο καλύτερος μηχανικός και τον έχουν ανάγκη, ας τον ‘’κλείσουν’’ στο συνεργείο και να βάλουν κάποιον άλλον να επικοινωνεί με τους πελάτες, μια και είναι άδικο για τον κάθε κύριο Βαγιανέλη να του χαλάς την εικόνα του, ιδικά σήμερα που στο ινερνετ μαθαίνονται τα πάντα.
Σωστος ο Αντρεας...
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 28-10-2010, 10:47
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην συγκεκριμένη περίπτωση αν ο κύριος είναι ο καλύτερος μηχανικός και τον έχουν ανάγκη, ας τον ‘’κλείσουν’’ στο συνεργείο και να βάλουν κάποιον άλλον να επικοινωνεί με τους πελάτες, μια και είναι άδικο για τον κάθε κύριο Βαγιανέλη να του χαλάς την εικόνα του, ιδικά σήμερα που στο ινερνετ μαθαίνονται τα πάντα.

Στο συγκεκριμένα κατάστημα - στη Βουλιαγμένης - έχουν το "κοκαλάκι της νυχτερίδας"!! Ελπίζω η θεά Τύχη να μη τους παρατήσει πριν τους πελάτες τους και να βρουν τη λύση στα προβλήματα τους...... - όχι για κάτι άλλο, απλά είναι κρίμα για κάποια αξιολόγα άτομα εκεί μέσα να πληρώσουν αλλονών καφρίλες!!
Προσωπικά έχω άσχημη εμπειρία και σε επίπεδο τεχνικής βοήθειας αλλά και σε αντιμετώπισης πελάτη/φίλου μου που είχαν πολυετή συνεργασία! Και τα 2 προβλήματα προήλθαν από ένα συγκεκριμένο άτομο - ο οποίος εκτελεί χρέη προϊσταμένου/αρχιμηχανικού/τα λύνω όλα εκεί μέσα! Και επειδή πάω κάμποσες φορές εκεί για ψιλοανταλλακτικά - ο Ελλάδιος είναι γάτα σε αυτά... - έχω γίνει μάρτυρας και άλλων κωμικοτραγικών σκηνών!

Οι αντιπροσωπείες διώχνουν μόνες τους τους πελάτες... κάτι με λάθος άτομα σε λάθος θέσεις, κάτι λάθος πολιτική, κάτι οι υψηλές τιμές, θα κλάψουν μανούλες...........
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!