GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Τηλεφωνία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 30-09-2012, 08:05
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Samsung Galaxy S3 εναντίον Apple iPhone 5

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού το θέμα είναι να μην ακολουθούμε την μόδα και την ροή των μεγάλων εταιριών ....

Αλήθεια γιατί δεν προτιμάτε την lg που έχει και αυτή το ίδιο κινητό με το siii και είναι λιγότερο γνωστή σαν εταιρία και πιο φθηνή ;
Μήπως γιατί δεν έχει καθόλου καλή μετάπώληση στα κινητά της ; Αφού δεν είναι γνωστή ; Σε αντίθεση με την Samsung ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν εχει σωστη υποστηριξη των προιοντων της, αναβαθμισεις κλπ...

Last edited by jmar; 30-09-2012 at 08:24.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 30-09-2012, 08:43
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gasgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέτρο συμφωνώ με τα γραφόμενα σου αλλά το samsung siii το έχει ο κωτσοβολος 669
Sorry συνεκρινα ανόμοια πράγματα ,

γράψτε λάθος για το συγκεκριμένο επιχείρημα της υπερβολικής διαφοράς τιμής μεταξύ των αντιμαχομένων κινητών !!!!

Samsung s3 vs iPhone 1 - 1.






Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited by peterv; 30-09-2012 at 08:50.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 30-09-2012, 09:00
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι ενας χρηστης που πραγματικα πινει το αιμα των κινητων αφου τα χρησιμοποιω σαν υπολογιστη mp3 αλλα και gps, απο το android 2.2-2.3 και μετα το πεταξα το iphone (ειχα το 3 και το 4) διοτι το μονο που μου προσφερε ηταν design και ενα λειτουργικο που δεν κολαει (να τα λεμε τα καλα)...τιποτα αλλο ομως...

Και δεν τιθεται θεμα κολημματος αφου ειχα το 3 και το 4... [/SIZE][/FONT][/B]
Το έχω πει και σε άλλο νήμα ,

για κάποιον σαν και εσένα και τον taxidioti για παράδειγμα που πίνουν το αίμα του κινητού τους , που την βρίσκουν να κάνουν χάκεριστικα πειράγματα το android είναι ανοικτό λογισμικό και μονόδρομος.

Αν όμως είσαι απλός χρήστης που θες πολλά εύκολα χωρίς προβλήματα σε ένα ολοκληρωμένο πακέτο το ios είναι το πιο ενδεδειγμένο.

Αυτή είναι και η διαφορά σε πολλά αλλά είδη όπως Microsoft office από libre office κλπ κλπ






Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited by peterv; 30-09-2012 at 09:06.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 30-09-2012, 09:15
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Samsung Galaxy S3 εναντίον Apple iPhone 5

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έχω πει και σε άλλο νήμα ,

για κάποιον σαν και εσένα και τον taxidioti για παράδειγμα που πίνουν το αίμα του κινητού τους , που την βρίσκουν να κάνουν χάκεριστικα πειράγματα το android είναι ανοικτό λογισμικό και μονόδρομος.

Αν όμως είσαι απλός χρήστης που θες πολλά εύκολα χωρίς προβλήματα σε ένα ολοκληρωμένο πακέτο το ios είναι το πιο ενδεδειγμένο.

Αυτή είναι και η διαφορά σε πολλά αλλά είδη όπως Microsoft office από libre office κλπ κλπ



Sent from my iPhone using Tapatalk
Μαλλον δεν διαβασες καλα το νημα μου...πως τα κανεις ευκολα με το αιφονι εξηγησε μου , γιατι εχω φιλες που μου λενε να τους φορτωνω τραγουδια και φωτογραφιες γιατι με το itunes δεν τα καταφερνουν!!! Οπως κι εμενα με κουρασε αυτο και τους λεω παρτε android να τα κανετε ολα με μια απλη αντιγραφη - επικολληση... Ασε που δεν εχει ουτε απλο ραδιο!!!
Ισα ισα επειδη δεν θελω σπασιματα χρησιμοποιω πλεον android το οποιο ειναι ανοιχτο απο μονο του...αρα ποιο ειναι πιο ευκολο λοιπον??

Last edited by jmar; 30-09-2012 at 09:17.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 30-09-2012, 09:41
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον δεν διαβασες καλα το νημα μου...πως τα κανεις ευκολα με το αιφονι εξηγησε μου , γιατι εχω φιλες που μου λενε να τους φορτωνω τραγουδια και φωτογραφιες γιατι με το itunes δεν τα καταφερνουν!!! Οπως κι εμενα με κουρασε αυτο και τους λεω παρτε android να τα κανετε ολα με μια απλη αντιγραφη - επικολληση... Ασε που δεν εχει ουτε απλο ραδιο!!!
Ισα ισα επειδη δεν θελω σπασιματα χρησιμοποιω πλεον android το οποιο ειναι ανοιχτο απο μονο του...αρα ποιο ειναι πιο ευκολο λοιπον??
Εδώ διαφωνώ μαζί σου.

Ναι κάνεις τα τραγούδια αντιγραφή επικόλληση αλλά κάνω και εγώ το ίδιο στην βιβλιοθήκη του iTunes και μετά συγχρονισμό ποια η διάφορα ;
Εχεις δει πολλές εφαρμογές μουσικής βιβλιοθήκης όπως του iTunes που να κάνουν αυτά που κάνει αυτό και μάλιστα δωρεάν ;
Το 80% όσων δουλεύουν με μουσική χρησιμοποιούν το iTunes ακόμα και σε windows.

Για πήγαινε με το δικό σου κινητό να συγχρονίσεις εφαρμογές, παιχνίδια, φωτογραφίες , βίντεο , επαφές, ημερολόγιο και mails μεταξύ κινητού , tablet , pc και τηλεόρασης και βάλτε να παίξουν απροβληματιστα όλα και αν δεν μπλέξεις με πίνακες ελέγχου, ρυθμίσεις, πόρτες δικτύου και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς εμένα να με χ€@εις.

Κάνε το τηλέφωνο σου hotspot για το tablet σου έτσι απλά, εγώ το κάνω ΜΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ κουμπί , μέσω wi Fi , Bluetooth , και USB

Μετέφερε αγορασμένη μουσική για παράδειγμα σε άλλη συσκευή χωρίς να την "σπάσεις". Και πολλά άλλα.

Με την apple είναι αυτονόητο ότι ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ όλα δουλεύουν και συνεργάζονται μεταξύ τους.

Φίλε μου συμφωνώ ότι η apple είναι ένα κλειστό κύκλωμα που έχει μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα, σε σχέση με τις άλλες εταιρίες ανοικτού λογισμικού που και αυτές έχουν τα δικά τους καλά και κακά.

Ομως νομίζω ότι έπεσες σε ατόπημα μιλώντας για περισσότερη απλότητα από άλλες συσκευές σε σχέση με την apple.

Τώρα μάλλον το σκορ πάει Samsung vs iPhone 1 - 2


Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited by peterv; 30-09-2012 at 09:48.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 30-09-2012, 09:45
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

..

Last edited by peterv; 30-09-2012 at 09:47.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 30-09-2012, 09:53
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Samsung Galaxy S3 εναντίον Apple iPhone 5

Θα έλεγα 1-4...
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 30-09-2012, 10:10
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Samsung Galaxy S3 εναντίον Apple iPhone 5

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Ομως νομίζω ότι έπεσες σε ατόπημα μιλώντας για περισσότερη απλότητα από άλλες συσκευές σε σχέση με την apple.
Τώρα μάλλον το σκορ πάει Samsung vs iPhone 1 - 2

Στην εκδρομη που πηγαμε εξωτερικο ηθελε φιλος να του περασω απο το netbook κατι ωραια τραγουδακια να τα ακουει στην διαδρομη αφου τα δικα του τα ακουσε ολα...τοσο ΑΠΛΑ δεν μπορουσα να του τα περασω καθως θα σβηνωντουσαν ολα τα αλλα που ειχε με αυτον τον περιβοητο συγχρονισμο!! Αυτη ειναι η απλοτητα του Iphone!! Α επισης 1 μερα πριν φυγω εγκατεστησα ΤΣΑΜΠΑ χωρις σπασιματα το Navigon μαζι με τους χαρτες ευρωπης αφου διαλεξα τις χωρες, ΑΓΟΡΑΣΕ το εσυ θα ξετρελαθεις ειναι φοβερο navigation
Οσο για τα σκορ δεν τα μετραω, δεν ειμαι κολημμενος οπως εισαι εσυ, οπως προειπα ειχα και τα 2 απλα τωρα προτιμω android
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 30-09-2012, 10:11
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Samsung Galaxy S3 εναντίον Apple iPhone 5

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα έλεγα 1-4...
Εσυ δεν μετρας, ουτε που ξερεις τι μπορει να κανει το μαραφετι που κρατας για τηλεφωνο
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 30-09-2012, 10:15
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Samsung Galaxy S3 εναντίον Apple iPhone 5

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσυ δεν μετρας, ουτε που ξερεις τι μπορει να κανει το μαραφετι που κρατας για τηλεφωνο
Αυτο ειναι το θέμα...
Το iPhone μου τα απλοποιει ολα!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!