GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εξορμήσεις χωρίς μοτό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 17-07-2013, 14:52
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mck Εμφάνιση μηνυμάτων
@diomiles Πλάκα σού έκανα (), χαίρομαι που δεν το πήρες στραβά ...

Καλή η απάντηση αν και το ελεύθερο camping δυστυχώς απαγορεύεται επίσης και μάλιστα όλον τον χρόνο και μπορεί να επιφέρει και τσουχτερά πρόστιμα, δυστυχώς !...


Δυο φορές με έχουν βουτήξει... Μια στην Σητεία και μια στην Βλαχιά στην Ευβοια.Μου πήραν τα στοιχεία αλλά ευτυχώς δεν έγινε τίποτα

Διάβασα και εγω για τα νεα πρόστιμα.........Τι να πει κανείς

Εγω βέβαια θα συνεχίσω να κάνω την δουλειά μου

Επειδή το καλοκαίρι γίνομαι κατάμαυρος ( το ίδιο και τα παιδιά μου ) αν με ξαναπιάσουν μπορεί να τους πω ότι το πρωι πουλαω καρπούζια και το βράδυ κάπου πρέπει να στήσω το ¨σπιτικό μου¨. οπότε πιθανόν να την γλυτώσω.

SORRY για τα of topic παιδιά απλά λίγη πλάκα να το ελαφρύνουμε λίγο

Αυτά είχα να πω για αυτό το ωραίο θέμα ...καλή συνέχεια
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 17-07-2013, 15:23
man gs Ο/Η man gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: kavala
Μoto: bmw f800gs
Μηνύματα: 1,363
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

χρησιμος επισης ειναι ενας πυρσος, απο αυτους που αναβουμε στα γηπεδα
καντε πρωτα μια προπονηση οσοι δεν το κατεχουν, μην καουμε κιολας

οι παρακατω φωτο, με την πατημασια και τα περιτωματα ειναι απο την περσινη πολυ κοντινη ακουστικη συναντηση που ειχαμε





προσωπικα παντα, την δ/ν στο βουνο δεν την αλλαζω μιας και πιο αγριο ζωο απο τον ανθρωπο δεν εχει
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 17-07-2013, 15:29
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από man gs Εμφάνιση μηνυμάτων
χρησιμος επισης ειναι ενας πυρσος, απο αυτους που αναβουμε στα γηπεδα
καντε πρωτα μια προπονηση οσοι δεν το κατεχουν, μην καουμε κιολας

οι παρακατω φωτο, με την πατημασια και τα περιτωματα ειναι απο την περσινη πολυ κοντινη ακουστικη συναντηση που ειχαμε

προσωπικα παντα, την δ/ν στο βουνο δεν την αλλαζω μιας και πιο αγριο ζωο απο τον ανθρωπο δεν εχει
σας άκουσε δηλαδή και χeστηκe πάνω της εεεεε ???
έχεις δίκιο τελικά για το ποιό είναι το πιό "άγριο" ζώο στον πλανήτη...
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 17-07-2013, 15:29
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
off topic και συγγνώμη από τον συγγραφέα του thread...

επειδή εσύ το προσωποποιείς και μόνον...
άκουσε Γιώργο για να μην έχουμε εκκρεμότητες, ίσως να έχεις παρατηρήσει ότι απέχω από κάθε thread που έχει μέσα πολιτικά & GeorgeP. όχι ότι θα έπρεπε να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω μαζί σου, μπορώ να υποστηρίξω τη γνώμη μου, απλά θεωρώ ότι το παραχezeis μόνιμα διεκδικώντας το αλάθητο.....
δικαιωμα σου.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν προσβάλω κανέναν χρησιμοποιώντας τη στατιστική χωρίς να αποκλείω το οτιδήποτε.......πώς να το κάνουμε τώρα, αν εσύ λες ότι είδες αρκούδα να σε απειλεί, άλλος θα μιλήσει για κροκόδειλους στον Έβρο....ας μας πουν 2-3 ακόμη ότι απειλήθηκαν από αρκούδα στο βουνό να το συμπεριλάβω στο στατιστικό δείγμα λοιπόν.....
προσβαλεις ΟΛΟΥΣ οσους εγραψαν πανω απο το κειμενο σου που αναφερεται το ''...ας μην παρασυρόμαστε από εντυπωσιακά κείμενα που ίσως έχουν γραφτει/αντιγραφεί από ανθρώπους χωρις ιδιαίτερη προυπηρεσία στη διαμονή στην ύπαιθρο''


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
σαφώς και κολλητούς δεν έχω εδώ μέσα, είναι γνωστό στους παλαιότερους το γιατί, ..........
ο ενας Καπαδοκης εισαι εσυ ο εταιρος που γραφεις ειναι ο αλλος ¨η οι αλλοι που συχνα αναφερεσαι=κολλητοι=μια γραμμη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
και δεν σου επιτρέπεται να χρησιμοποιείς τον όρο αφού σε παλαιότερες εποχές επεδίωκες εσύ να στήσεις "κολλητούς" όπως τους λες τώρα,..........
Ονειρα τεκμηριωσης αλλοπροσαλλων εντυπωσεων............
Λαθος σε χουν πληροφορησει, ξαναδες το.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Το "Καππαδόκη" δεν θα ήθελα να το χρησιμοποιείς όταν μιλάς μαζί μου, αφορά μόνο σε φίλους ΜΟΥ και μπερδεύομαι..........
Οι κολλητοι που λεγαμε.......αλλα δεν εχουμε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
ίσως κάποτε θα καταλάβεις ότι δεν αναφερόμουν σε εσένα ειδικά, αλλά προφανώς, όντας καμμένος στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι Γιώργο..............
τοτε να ζητησεις απο ολους, οσους εγραψαν πριν απο το δικο σου απαξιωτικο του ποσταρισμα, ΣΥΓΝΩΜΗ!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεχίζεις να πολεμάς ανεμόμυλους λοιπόν, μόνος σου Γιώργο....μη πεις ότι δεν σε έχω προειδοποιήσει φιλικά, λίγο καιρό πριν....
Τις προειδοποιησεις να τις κρατας για εκει που σε παιρνει......εδω εισαι πολυ μικρος κι ανυπαρκτος για να τις υποβαλεις.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
και κάτι τελευταίο, δεν περίμενα ποτέ να ισχυριστείς ότι την "είχες πάντα μεγάλη" Γιώργο......αυτό δείχνει μια επικίνδυνη εγωπάθεια (ύβρις κατά τους αρχαίους που τιμωρείται με θεική παρέμβαση) και για να είμαι ειλικρινής το περίμενα να το ακούσω από αλλού, σίγουρα όχι από εσένα...
Απαντησα σε δικο σου χαρακτηρισμο και ειρωνια και προσβολη........η οποια μαλιστα ηταν επαναληψη των Καπαδοκων φιλων σου απο το παρελθον, εκεινοι τον πρωτοχρησιμοποιησαν κι εσυ επανελαβες...οι κολλητοι που δενε χεις βεβαια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Εύχομαι πραγματικά, ειλικρινά και ολόψυχα να είσαι εκεί που είσαι λόγω "της μεγάλης σου τσουτσου" και όχι από τύχη Γιώργο.....
μέχρι να ξεπεράσεις το θέμα σου με τα φαντάσματα που σε κυνηγούν, μάλλον θα γράφεις μόνος....εις το επανειδείν

off topic και συγγνώμη από τον συγγραφέα του thread...
εισαι τοσο νοητικα μικρος που αρνεισαι να δεις οτι ενας ανθρωπος 50 ετων με 30 χρονια προυπηρεσια στον κλαδο του ο οποιος παρεμεινε 3 χρονια στην ανεργια δεν ειναι δυνατον να ξαναβρηκε δουλεια στον κλαδο του απο τυχη αλλα μονον απο τις γνωσεις που κατεχει σε αυτο που κανει...η ''τσουτσου'' που λες κι εσυ.
Χαιρομαι που θα γραφω χωρις την δικη σου παρουσια.......

οφφ τοπικ και τελος

Υ.Γ. Νομιζω οτι οι αντμιν καλο θα ηταν να καθαρισουν το νημα αυτο απο τους ρυπους εμου και του vpentza γιατι δεν του αξιζει....του νηματος εννοω φυσικα.

Last edited by GeorgeP; 17-07-2013 at 15:32.
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 17-07-2013, 15:45
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

ευχαριστώ για τις παραθέσεις, είναι ευκαιρία να διαβάσει ο κόσμος το κείμενό μου πάλι, αυτή τη φορά με ..παραγράφους, γιατί αμέλησα να το κάνω πριν...
όσον αφορά στις απαντήσεις που πρέπει να πάρεις, τις πήρες πολιτισμένα και ξεκάθαρα μέσω ΠΜ ενωρίτερα, αλλά εσύ θέλεις να συνεχίζετε η δημόσια αντιπαράθεση μήπως και εισπράξεις τις δημόσιες ευχαριστίες που μας κάνεις να αρπαζόμαστε για το τίποτε....

οκ λοιπόν, συμφωνώ και εγώ, admins αποδώστε εάν είναι πρέπων, στον κύριο τα εύσημα και καθαρίστε/σβύστε τα σαφώς μη απαραίτητα.....εάν πάλι σας διασκεδάζει ευχάριστα η δημόσια αντιπαράθεση με τον GeorgeP μπορώ να συνεχίζω επ άπειρον με το μικρό μου νοητικό υπόβαθρο και τη μικρή μου τσουτσού(μυαλό κατά GeorgeP) να του απαντώ χωρίς όμως να τον υβρίζω......
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 17-07-2013, 15:50
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
............... τις πήρες πολιτισμένα και ξεκάθαρα μέσω ΠΜ ενωρίτερα, αλλά εσύ θέλεις να συνεχίζετε η δημόσια αντιπαράθεση μήπως και εισπράξεις τις δημόσιες ευχαριστίες που μας κάνεις να αρπαζόμαστε για το τίποτε....
.......................................................................................
ΠΜ δεν πηρα καρντια μου.......
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 17-07-2013, 16:34
mck Ο/Η mck βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Χολαργός - Παπάγου
Μoto: R1200GS SE (2009)
Μηνύματα: 618
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
στην ύπαιθρο δεν κατασκηνώνεις μόνο για κυνήγι φίλε μου...
και αφού γνωρίζεις την απάντηση στην ερώτηση που θέτεις, κινδυνεύεις να μπεις στο τσουβάλι με τους είρωνες του παραπάνω κατατρεγμένου...
off topic κι εγώ δυστυχώς, αλλά μήπως έτσι κινδυνεύεις κι εσύ να μπείς σε κάποιο "τσουβάλι" με π.χ. κακόπιστους, βιαστικούς ή στην καλύτερη (ή μήπως χειρότερη?) μη έχοντες χιούμορ ?...

Ας μην (βιαζόμαστε τουλάχιστον να) κρίνουμε, για να μην κριθούμε (άδικα), που έλεγε και κάποια ψυχή ... (και συμπληρώνω εγώ )
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 17-07-2013, 16:50
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Η φυγή στην υπαιθρο για 2-4 μερες σχεδόν δυο φορές τον μηνα επι 12 μηνες επι 30 χρόνια αντιπροσωπεύει απόλυτα την ζωή της φίλε intruder δεν νομιζω οτι αυτο αντιπροσωπευει την ζωη της.αλλα το θεμα του topic ειναι οχι για την ζωη της υπαιθρου αλλα για συναντησεις με αγρια ζωα

Οταν πριν αρκετά χρόνια οι αρκούδες στην χώρα μας ήταν χιλιάδες, στις μέρες μας έφτασαν τις 300 και σήμερα ανέβηκαν τις 350 αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι αυξήθηκε ο αριθμός τους.αναφερθηκες οτι η αυξηση του πληθυσμου της αρκουδας ειναι ανακριβιες.σε καμια περιπτωση ομως δεν μειωθηκε.

Επίσης ξέρω παρα πολλούς Αθηναίους που γνωρίζουν περισσότερα παράγματα για την διαβίωση στην Ελληνική ύπαιθρο απο πολλούς κατοίκους της επαρχίας..παντου υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι,αλλο διαβιωση κ αλλο επιβιωση.
σεβαστη η γνωμη σου κ η εμπειρια σου (οπως κ ολονων) σε θεματα υπαιθρου,ας δουμε ομως λιγα απο τα πολλα κ της αλλης πλευρας που υπαρχει κ αυτη


για λυκους-αρκουδες προσοχη στο λαιμο της αγελαδας δρομος ανηλιο-χαλικι












οι αγριοχοιροι καλα οργωνουν τη γη στο χωριο καταφυγι κοζανης

Reply With Quote
  #59  
Παλιό 17-07-2013, 18:11
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mck Εμφάνιση μηνυμάτων
off topic κι εγώ δυστυχώς, αλλά μήπως έτσι κινδυνεύεις κι εσύ να μπείς σε κάποιο "τσουβάλι" με π.χ. κακόπιστους, βιαστικούς ή στην καλύτερη (ή μήπως χειρότερη?) μη έχοντες χιούμορ ?...

Ας μην (βιαζόμαστε τουλάχιστον να) κρίνουμε, για να μην κριθούμε (άδικα), που έλεγε και κάποια ψυχή ... (και συμπληρώνω εγώ )
Με "πονάει" το "μη έχοντες χιούμορ".......sorry για τη παρερμηνεία των γραφόμενών σου...
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 17-07-2013, 18:14
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΜ δεν πηρα καρντια μου.......
Επαναυποβολή ΟΚ με frwd της πρώτης αποστολής
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!