GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 20-10-2009, 11:44
boxerakias57 Ο/Η boxerakias57 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: πατησια
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 717
Προεπιλογή ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

εμφανιστηκαν ξανα τα μπλοκακια και οι γερανοι .Εχουν καταγραψει ολα τα μηχανακια που ειναι στο πεζοδρομιο . ενα 1150gs εχει 4 κλησεις .Ελεος
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 20-10-2009, 11:50
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από boxerakias57 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμφανιστηκαν ξανα τα μπλοκακια και οι γερανοι .Εχουν καταγραψει ολα τα μηχανακια που ειναι στο πεζοδρομιο . ενα 1150gs εχει 4 κλησεις .Ελεος



Thanks Φαίδων,

θα προσέχουμε ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 20-10-2009, 11:51
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Άλλωστε,

εμείς ΠΟΤΕ δεν παρκάραμε παράνομα ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 20-10-2009, 12:11
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωστό και αναμενόμενο το πράγμα! Τώρα που τέλειωσαν οι εκλογές αποφάσισαν πως πρέπει να γεμίσουν τα ταμεία και άρχισαν με τον εύκολο τρόπο: άρμεγμα του ΙΧ και της μοτοσυκλετας
Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!

Σημ. Μην παρεξηγησεις το προς εσενα ποστ μου, αφορμη ηταν το ποστ σου και απευθυνομαι σε ολους μας!!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 20-10-2009, 13:46
boxerakias57 Ο/Η boxerakias57 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: πατησια
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 717
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

εχεις απολυτο δικοιο η Αθηνα πρεπει να γινη ανθρωπινη
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 20-10-2009, 14:01
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από portman Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ? ΠΟΣΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΠΟΘ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΛΛΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.. ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.. ΕΙΜΑΙ 34 Κ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΣΕ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ !!! ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο "ΜΑΓΚΑΣ" ΠΑΤΕΡΑΣ (ΠΟΘ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ, 'Η ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΔΗΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΕΞΩ ΣΑΝ ΚΡΕΜΑΣΤΡΑ) ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΝΑ "ΑΝΤΕ ΓΑΜ.." ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΜΕ.. ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ..
ΟΧΙ, ΠΛΑΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ!!!!!!! Αν θελουν να περπατησουν στον δρόμο μεγεια τους και χαρά τους!!(πρωτα κοιταξε όμως αν ΜΠΟΡΟΥΝ να περπατησουν στο πεζοδρόμιο). ΕΓΩ όμως που, ΘΕΛΩ, και ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ, που ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ, που ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ, ΑΠΑΙΤΩ τα λιγα πεζοδρομια, οι λιγοι πεζοδρομοι και πλατειες να ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδεια απο καθε ειδους τροχοφόρο, και σε αυτα περιλαμβανονται ΚΑΙ οι μοτοσυκλέτες!!!! Δεν με νοιαζει που θα την παρκαρετε/ω, 50 στενα και 18 τετραγωνα μακρυτερα.......δεν με νοιαζει!!!!
''Ειμαι αναπηρος σε αναπηρικο καροτσάκι και ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ μπορω να κυκλοφορησω ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΑΝΕΒΩ διότι υπάρχετε ΕΣΕΙΣ (ο εαυτος μου δεν εξαιρειται) που ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΕ!!!!!!!''
Μεχρι λοιπόν να φτιαξουμε ως ανθρωποι θα επικροτω καθε προσπαθεια αποτροπης της οποιαδηποτε αρχης ειτε αυτο λεγεται κληση, ειτε αφαιρεση πινακιδων!!! Κι ας ειμαι κι εγω ενας απο εσας!!!!! Δυστυχως ο Ελλην μονον ετσι μαθαινει!!!!

Last edited by GeorgeP; 20-10-2009 at 14:03.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 20-10-2009, 14:19
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από portman Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΝΑ ΣΚΕΨΟΥ.. ΟΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΜΗΧΑΝΕΣ.. ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ.. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ.. (ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΕΣΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ΄'Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΑΜΑΞΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΩΝΙΑ) ΦΙΛΙΚΑ..
Δεν εξηρα τον εαυτον μου οσον αφορα την μοτοσυκλετα!!! Το αντιθετο μάλιστα!!!!Διαβασε τα ποστς μου προσεκτικά!!!
Το αυτοκινητο δεν το χρησιμοποιω τακτικα, οταν το κανω δεν παρκαρω ΠΟΤΕ σε γωνιες και διαβασεις πεζων ¨η ράμπες αναπηρων, ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!! Για τους φίλους μου δεν ξερω!!!

Last edited by GeorgeP; 20-10-2009 at 14:22.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 20-10-2009, 14:25
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΧΙ, ΠΛΑΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ!!!!!!! Αν θελουν να περπατησουν στον δρόμο μεγεια τους και χαρά τους!!(πρωτα κοιταξε όμως αν ΜΠΟΡΟΥΝ να περπατησουν στο πεζοδρόμιο). ΕΓΩ όμως που, ΘΕΛΩ, και ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ, που ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ, που ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ, ΑΠΑΙΤΩ τα λιγα πεζοδρομια, οι λιγοι πεζοδρομοι και πλατειες να ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδεια απο καθε ειδους τροχοφόρο, και σε αυτα περιλαμβανονται ΚΑΙ οι μοτοσυκλέτες!!!! Δεν με νοιαζει που θα την παρκαρετε/ω, 50 στενα και 18 τετραγωνα μακρυτερα.......δεν με νοιαζει!!!!
''Ειμαι αναπηρος σε αναπηρικο καροτσάκι και ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ μπορω να κυκλοφορησω ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΑΝΕΒΩ διότι υπάρχετε ΕΣΕΙΣ (ο εαυτος μου δεν εξαιρειται) που ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΕ!!!!!!!''
Μεχρι λοιπόν να φτιαξουμε ως ανθρωποι θα επικροτω καθε προσπαθεια αποτροπης της οποιαδηποτε αρχης ειτε αυτο λεγεται κληση, ειτε αφαιρεση πινακιδων!!! Κι ας ειμαι κι εγω ενας απο εσας!!!!! Δυστυχως ο Ελλην μονον ετσι μαθαινει!!!!
Συμφωνώ απολύτως!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 20-10-2009, 14:28
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ απολύτως!!
και εγω θα ηθελα να διαφωνησω..............αλλα δεν γινεται,δυστυχως δεν εχουμε παιδεια γενικα
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 20-10-2009, 14:34
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Πάντως και χθες δεν είχαμε παιδεία και οπωσδήποτε δεν θα την αποκτήσουμε σήμερα μετά από μία ή πολλές κλήσεις της δημοτικής ή της τροχαίας.
Κατεβαίνω καθημερινά στο κέντρο και παρκάρω το scooter πάντα στο δρόμο και ποτέ στον πεζόδρομο που είναι η δουλειά μου.
Ξέρετε όμως πώς έχουν καταντήσει οι πεζόδρομοι; Πάρκιν για αυτοκίνητα και μοτό. Και εάν τους πεις και μια κουβέντα, η γνωστή απάντηση: "φεύγω σε 5 λεπτά"!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ TA GS ADVENTURE ΜΑΣ, ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΗ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ adv1200 Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 18 10-05-2010 00:18
ΑΝΤΡΕΣ... ΠΡΟΣΟΧΗ!! Alext Χιούμορ 0 29-09-2009 01:22
ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW γιαγια αρκουδα Τεχνικά θέματα διάφορα 116 12-07-2009 19:37
Στο κέντρο της ΑΘΗΝΑΣ zitsos Τι μας έτυχε 7 14-05-2009 08:08
ΠΡΟΣΟΧΗ Χ 2 !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 22-01-2009 22:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!