GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #171  
Παλιό 08-12-2009, 14:04
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
εφτασα λιγο αργοτερα.......αλλα ρε γμτο........πως τα καταφερε,,,,,
καποιοι ειπαν οτι βγηλκε απο το αυτοκινητο και μιλουσε ακομα στο κινητο.....
Αυτό δε σου λέω; Ήταν καταπληκτική η απάθειά της...
Reply With Quote
  #172  
Παλιό 08-12-2009, 14:32
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό δε σου λέω; Ήταν καταπληκτική η απάθειά της...
αστα να πανε.....................
Reply With Quote
  #173  
Παλιό 22-12-2009, 19:52
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Για να μη σπαμάρω τα χρήσιμα και πληροφοριακά ποστς που ανεβάζετε για τα κράνη και τη σωστή χρήση τους, σας παραθέτω εδώ μέσα ποια είναι τελικά η σωστή χρήση του και πως πρέπει να το φοράτε πάντα. Πολύ πιθανόν να το έχετε δει μερικοί στους δρόμους. Εγώ όποτε το βλέπω, κατ' αρχήν ξεραίνομαι στα γέλια!

UPS MEGALE!

Reply With Quote
  #174  
Παλιό 23-12-2009, 10:08
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μη σπαμάρω τα χρήσιμα και πληροφοριακά ποστς που ανεβάζετε για τα κράνη και τη σωστή χρήση τους, σας παραθέτω εδώ μέσα ποια είναι τελικά η σωστή χρήση του και πως πρέπει να το φοράτε πάντα. Πολύ πιθανόν να το έχετε δει μερικοί στους δρόμους. Εγώ όποτε το βλέπω, κατ' αρχήν ξεραίνομαι στα γέλια!

UPS MEGALE!


Οχι ρε γ@μοτο......λαθος το φοραω τοσο καιρο??
Reply With Quote
  #175  
Παλιό 23-12-2009, 12:35
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι ρε γ@μοτο......λαθος το φοραω τοσο καιρο??




Reply With Quote
  #176  
Παλιό 26-12-2009, 16:24
gthes Ο/Η gthes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: THESALONIKH
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μη σπαμάρω τα χρήσιμα και πληροφοριακά ποστς που ανεβάζετε για τα κράνη και τη σωστή χρήση τους, σας παραθέτω εδώ μέσα ποια είναι τελικά η σωστή χρήση του και πως πρέπει να το φοράτε πάντα. Πολύ πιθανόν να το έχετε δει μερικοί στους δρόμους. Εγώ όποτε το βλέπω, κατ' αρχήν ξεραίνομαι στα γέλια!

UPS MEGALE!




Απόγονος του Κολοκοτρώνη
Reply With Quote
  #177  
Παλιό 26-12-2009, 17:09
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

"και μην ξεχναμε οτι σε πολλες χωρες του κοσμου ο πολιτης εχει δικαιωμα να υποδειξει παραβασεις συμπολιτων του στις αρχες ! "

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι είναι αυτή η βόμβα τώρα, έχεις σκεφτεί που θα οδηγηθούμε; Ορισμένοι είναι στην γωνία και περιμένουν να αδράξουν την ευκαιρία. Ημαρτον
Σίγουρα, δεν έχουμε την παιδεία να κάνουμε τους αστυνόμους, μήπως οι ίδιοι την έχουν ; αλλά δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα να καλέσω την τροχαία, όταν γκαζοφονιάς πηγαίνει ανάμεσά μας με 200+ στην εθνική οδό όταν όλοι κινούμασταν με 120 στις στροφές τις Υλίκης και με φουλ κίνηση. ή όταν νταλίκα με μάρμαρο πολλών τόνων πάνω της πήγαινε με χίλια στη κατηφορά στις στροφές του Μαρτίνου.
Δηλαδή τι διαφορά έχουν αυτοί από έναν που κλέβει π.χ ένα περίπτερο, εκτός και αν δεν πρέπει να ανακατευόμαστε ούτε εκεί.

Εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπάρχει συγκεριμένος αριθμός για καταγγελίες (πάντα επώνυμες) τουλάχιστον σε ότι αφορά την κίνηση σε εθνικές οδούς.

Προσωπικά έχω πάρει τηλέφωνο, σε ιδιωτικό σχολείο δίνοντας αριθμό κυκλοφορίας σχολικού οχήματος που ο οδηγός του πήγαινε του σκοτωμού σε δρόμο καρμανιόλα και δεν ντρέπομαι καθόλου γι αυτό.

Last edited by frits; 26-12-2009 at 17:11.
Reply With Quote
  #178  
Παλιό 27-12-2009, 00:45
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

+1150 δηλαδη αν δουμε εναν φονια με αυτοκινητο γιατι να μην τον δωσουμε ποιον προστατευουμε αυτον ή την οικογενεια που ερχεται απο απεναντι και δεν ξερει τι την περιμενει???
Αλλιως σκεφτομουν αλλα μετα την αφιξη του παιδιου μου εγινα πιο ευαισθητος,
σημερα 26/12 ημερα γιορτης ημερες χαρας 500μ απο το σπιτι μου ενας βγηκε να κανει προσπεραση στο αντιθετο σε τυφλη στροφη τον καταλαβα γιατι οταν περνουσα ηταν καθιστος στην ακρη του δρομου και με τα χερια στο κεφαλι του σε στυλ << τι εκανα>> για τον αλλον που ερχοταν δεν μπορω να πω γιατι ηταν σκεπασμενος με σεντονι γ***σε τα,τι να την κανεις την περισκεψη ΜΕΤΑ

περιστατικο στην Αυστρια σε παρκινγκ ξενοδοχειου που ειχα αραξει με το τρανσαλπ: μιας και η ρεσεψιον ηταν μακρια απο κει που παρκαρα κανα 200μ λεω σιγα μη φορεσω το κρανος νταλα καλοκαιρι ποιος να με γραψει εδω μεσα και ξαφνικα με το που βαζω πρωτη πεταγεται απο τους θαμνους ενας τυπος και αρχισε να ωρυεται και με νοηματα μου εδειχνε το κρανος και το κεφαλι χεστηκα πανω μου και οταν συνηλθα συνηδειτοποιησα οτι ηταν ο κηπουρος του ξενοδοχειου που του ειχε φανει αδιανοητο αυτο που εβλεπε φωναζε κατι σαν
χελμετ... κατι σαν σειφτυ... και το κυριωτερο:ΠΛΗΖ!!!!!!!!!!
ενοειται οτι δεν ξαναχαριζω σε κανεναν οχι να χω μετα εγω το βαρος και τη σκεψη οτι αν ειχα ειδοποιησει καποιον θα μπορουσα να σωσω τον οποιονδηποτε συνανθρωπο μου και δεν το εκανα

Last edited by PITS; 27-12-2009 at 00:55.
Reply With Quote
  #179  
Παλιό 27-12-2009, 03:37
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Παιδιά,
επιτρέψτε μου να σας συγχαρώ για την ευαισθησία και διακριτικότητα που αγγίζετε το θέμα, αλλά κυρίως για την μοτοσυκλετιστική- οδηγική σας παιδεία και ευαισθησία!!! :sm4:
Reply With Quote
  #180  
Παλιό 27-12-2009, 18:27
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
"και μην ξεχναμε οτι σε πολλες χωρες του κοσμου ο πολιτης εχει δικαιωμα να υποδειξει παραβασεις συμπολιτων του στις αρχες ! "



Σίγουρα, δεν έχουμε την παιδεία να κάνουμε τους αστυνόμους, μήπως οι ίδιοι την έχουν ; αλλά δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα να καλέσω την τροχαία, όταν γκαζοφονιάς πηγαίνει ανάμεσά μας με 200+ στην εθνική οδό όταν όλοι κινούμασταν με 120 στις στροφές τις Υλίκης και με φουλ κίνηση. ή όταν νταλίκα με μάρμαρο πολλών τόνων πάνω της πήγαινε με χίλια στη κατηφορά στις στροφές του Μαρτίνου.
Δηλαδή τι διαφορά έχουν αυτοί από έναν που κλέβει π.χ ένα περίπτερο, εκτός και αν δεν πρέπει να ανακατευόμαστε ούτε εκεί.

Εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπάρχει συγκεριμένος αριθμός για καταγγελίες (πάντα επώνυμες) τουλάχιστον σε ότι αφορά την κίνηση σε εθνικές οδούς.

Προσωπικά έχω πάρει τηλέφωνο, σε ιδιωτικό σχολείο δίνοντας αριθμό κυκλοφορίας σχολικού οχήματος που ο οδηγός του πήγαινε του σκοτωμού σε δρόμο καρμανιόλα και δεν ντρέπομαι καθόλου γι αυτό.
Την τελευταία φορά που το έκανα, ήταν όταν ακολούθηαα και μέτρησα ένα φορτηγατζή να πηγαίνει με 130 (πως είναι δυνατόν diesel φορτηγά να πηγαίνουν τόσο, είναι άλλη ιστορία) σε επαρχιακό δρόμο στο Κορωπί. Άλλες φορές έπαιρνα τ/φ την Αστυνομία και έδινα το νούμερό του, τώρα είχα την "τύχη" να συναντήσω Αστυνόμο στο δρόμο και του είπα προφορικά το περιστατικό. Μου εξέφρασε τη λύπη του γιατί "δεν μπορούσε να κάνει τίποτε"...

Στις πολιτισμένες χώρες του εξωτερικού, τα περισσότερα επαγγελματικά οχήματα έχουν ένα τηλέφωνο γραμμένο πάνω τους, μερικά γράφουν δε (στην Αμερική το έχω δει αυτό): "How am I driving?" και σε περίπτωση που ο υπάλληλος το οδηγεί παράνομα, οι πολίτες τηλεφωνούν στο αφεντικό.
Τι λέμε τώρα ε;;;

Στη χώρα μας τα λυπάμαι ιδιαίτερα τα επαγγελματικά οχήματα όταν τα οδηγούν κάποιοι που είναι προφανές ότι δεν είναι οι ιδιοκτήτες τους έτσι που τα πάνε...
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι είναι GPS Black_Shadow Πλοήγηση - Hardware και Software 10 15-06-2009 23:05
Τι πιστευεις; riko46 Γενικά - Αναβάτης 3 06-05-2009 23:41
Τι να λέμε ..... soter3gm Γενικά - Μοτοσυκλέτα 22 01-05-2009 13:13
Τι λένε 2 Λαρισαίοι; vtheo Ανέκδοτα 15 09-04-2009 16:59
Τι λετε.....? danaos Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 101 14-02-2009 18:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!