GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #141  
Παλιό 22-07-2010, 21:49
Mammoth Ο/Η Mammoth βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1200 GSA 08
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

και τα τακακια να μην ειναι προβληματικα, μονο η συμπεριφορα του συγκεκριμενου μαστορα τον καθιστα αντιεπαγγελματικο.
μακαρι να παν ολα καλα.
Reply With Quote
  #142  
Παλιό 22-07-2010, 23:57
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

gs maniac στο πρωτο post ηταν με υφος ειρωνικο το σχολιο μου και ισως να μην το διατυπωσα σωστα...οποτε το ξαναγραφω...######ς ειναι??περιεργοσ??αποτομος??star x : μου...τα τακακια μου ειναι αψογα με το χαμηλοτερο δυνατο κοστος!!!σε μενα δεν συμβαινει κατι απ'ολα αυτα που διατυπωθηκαν απο αλλους βμwακηδες εδω μεσα που πηγαν στο μαγαζι του και εισεπραξαν αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα..παω καθομαι διαβαζοντας μοτο περιοδικα και την παιρνω με φρενα μια χαρα...και δεν εχω παει μονο με bmw..
Reply With Quote
  #143  
Παλιό 29-07-2010, 15:48
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Τι έχασα ρε πστ μου
Reply With Quote
  #144  
Παλιό 29-07-2010, 15:54
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν, για να εκτονώσουμε λίγο την ένταση:πιστεύω ότι τα φρένα είναι για τους δειλούς
(ατάκα παλιού μηχανόβιου στη "Βούτα" τη δεκαετία του '80, όταν τον σταμάτησαν για έλεγχο και διαπίστωσαν ότι είχε βγάλει απο μπροστά δισκόπλακες, δαγκάνες κλπ για "να κερδίσει λίγο βάρος")

Δε σε γνωρίζω αλλά σου χρωστώ μεγάλη χάρη μιας και τόσο γέλιο έχω να ρίξω από το γυμνάσιο

Τι ατάκα είναι αυτή ρε πστ μου όταν λέμε έλιωσα μιλάμε κάθε φορά που επαναλαμβάνω τη φράση γελάω

Ακου και αυτό <μ@λ@κ@ χθες έβαλα κάτι τακάκια στο μοτόρι γ@μ@τ@ πατάς φρένο και φεύγει το χρώμα από τη μηχανή>
Reply With Quote
  #145  
Παλιό 29-07-2010, 15:59
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Tέλος ναπω ότι κανείς δεν ασχολείτε ούτε και σχολιάζει κάποιον αν δεν αξίζει το κόπο.

Ναι είναι λίγο απότομος


Ναι είναι λίγο βαρύς(πάνω απο 100 κιλά)


Αλλά δεν είναι κακός άνθρωποςα(Α! ξέρει και τη δουλειά)


Αγάπα το πλησίον σου με τα ελλατώματα του είπε ο κύριος


Θα μου πεις δεν είχε γνωρίσει το ******
Reply With Quote
  #146  
Παλιό 05-09-2010, 17:04
babis 21 Ο/Η babis 21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: νεα φιλαδελφεια
Μoto: gs 1150 adventure
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

εγω θα συμφωνησω με τον φιλο που ειπε οτι ειναι πολυ καλος στην δουλεια του.εχω αλλαξει και στης δυο μηχανες μου τακακια εκει και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.απλα ο τυπος ειναι λιγο περιεργος αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου.εγω φιλοι μου θελω να κανω την δουλεια μου και τιποτα αλλο.
Reply With Quote
  #147  
Παλιό 06-09-2010, 18:36
Limnad Ο/Η Limnad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Παγκρατι
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Και εγω τον ειχα παρεξηγηση αρχικα...
Ειχα παει μετα απο σερβις σε εξουσιοδοτημενο αλλα δεν εβαλα τακακια (παρολο που μου ειπαν οτι δεν εχουν καθολου περιθωριο και θα μου "καταστρεψουν" τους δισκους) γιατι μου ειχε πει φιλος για το μαγαζι στην ******* και σκεφτηκα πως δεν εχω τιποτα να χασω.
Το παλληκαρι μου ειπε πως τα τακακια μου εχουν υλικο και δεν χρειαζεται να τα αλλαξω!!!!!
Σκεφτηκα πως βαριεται η πως εχει πολυ δουλεια (ειχε τρεις που περιμεναν) και εφυγα με την ανησυχια πως οι δισκοι μου θα παθουν ζημια...πηγα λοιπον σε γνωστο μου λαστιχα και του ζητησα να μου βγαλει τις δαγκανες για να δουμε...
Και οντως ειχαν πανω απο το μισο υλικο!!!!!!!
Ξαναπηγα αλλες δυο φορες στο ***** και το παλληκαρι μου ελεγε περιπου ποσα χλμ ακομα εχω...και τελικως εκανα αλλα 8.900χλμ!!!!!!!!! απο τοτε που επρεπε να αλλαχθουν με τα λεγομενα του εξουσιοδοτημενου (για ευνοιτους λογους δεν θελω να αναφερω ποιο)
Η αληθεια ειναι πως δεν μπορουσα να δεχτω τετοιο αλτρουισμο και τιμιοτητα στις μερες που ζουμε και εμενα τουλαχιστον και τους φιλους μου μας κερδισε!!!
Τωρα αν ειναι επικοινωνιακος η οχι εμενα μια χαρα νορμαλ μου φανηκε και τελικα αυτο που μετραη για μενα σε ενα εμπορο/μαστορα ειναι τι λεφτα δινω αν το προιον δουλευει καλα/απροβληματιστα και ποσο σωστα με αντιμετωπιζει σαν πελατη μια δεν προκειται ουτε γαμπρο ουτε συμπεθερο να τον κανω...
Reply With Quote
  #148  
Παλιό 06-10-2010, 00:51
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Αν και έχει παρασυζητηθεί το όλο θέμα θεωρώ πως πρέπει να πω κι εγώ τη γνώμη μου μιας και επισκέφτηκα το εν λόγω κατάστημα.

Η μικρή σε λίγο ήθελε πίσω τακάκια, κατέβαινα Κρήτη λίγες ημέρες αργότερα και το θέμα αυτό μου κίνησε την περιέργεια έτσι είπα να πάρω ένα τηλέφωνο να δω πόσο και αν τα έχει, ποιά έχει και αν ήταν συμφέρουσα η αγορά να πέρναγα να τα έπαιρνα. Να σημειώσω πως η μαμά τα δίνει 48 τα πίσω (...).

Στο τηλέφωνο ευγενικότατος, του εξηγώ πως θα έρθω από Γιάννενα και αφού εν τάχει μου παραθέτει τις διάφορες μάρκες και την τιμή αυτών που με ενδιέφεραν μου λέει πως τα υπόλοιπα θα τα πούμε από κοντά.

Την επομένη (την περασμένη Πέμπτη) από κοντά πλέον μου εξήγησε τις διαφορές ανάμεσα στις πιθανές επιλογές μου και ήρθε έξω να διαπιστώσει κι ο ίδιος αν ήθελαν αλλαγή. Τελικά πλήρωσα 25€, πήρα κι ένα ζευγάρι grips Ariete για θερμαινόμενα γιατί τα δικά μου έχουν λιώσει και πήγα να φύγω αλλά θυμήθηκα πως την μηχανή θα την άφηνα στο καράβι και θα επέστρεφα στα Γιάννενα με το ΚΤΕΛ, γιαυτό τον ρώτησα αν θα μπορούσα να βγάλω κάπου τις cordureς και να ντυθώ άνθρωπος .. Μου είπε πως δεν έχει κάποιο κλειστό μέρος αλλά αν ήθελα μπορούσα να αλλάξω εκεί που αλλάζει τα φρένα. Μάλιστα έβαλε και τον βοηθό του φρουρό στην πόρτα για να "μην μπει καμιά και τρομάξει" ...

Αυτά με την δική μου εμπειρία. Προσωπικά έμεινα ευχαριστημένος και θα ξαναψωνίσω μιας και μπορεί να μου τα στείλει και στο νησί.
Reply With Quote
  #149  
Παλιό 06-10-2010, 00:56
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

:sm5:

Αν δεν είχε γίνει θέμα δεν θα τον ήξερες!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Προταση για Αντιπροσωπεια στην Αθηνα. sansiro.sugata Φροντίδα 34 03-04-2011 01:52
Αλλαγή τακακιών εμπρός (video) ALX Τεχνικά θέματα διάφορα 34 27-11-2010 14:33
"Χρυσές δουλειές" για το RTL, χάρη στην επιστροφή Σουμάχερ στην F1 MARK Αγώνες 1 16-03-2010 18:39
Πιέσεις για διόδια στην Εγνατία οδο και αυξησεις στην Αθηνων-Πατρων! georgekostas Ελλάδα 5 14-12-2009 20:45
Πληροφοριες για ταξιδι στην Ευρωπη georgekostas Info ταξιδιών εξωτερικού 9 03-09-2009 12:50


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!