GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 24-05-2012, 21:59
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Συγγνώμη... ξέχασα να γράψω οτι στο τέλος το γράμμα λέει:
"...παρακαλούμε να ενεργήσετε όλες τις περαιτέρω νόμιμες ενέργειες."
Που σημαίνει οτι μεταβιβάζει την υπόθεση στο Υπουργείο.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 24-05-2012, 23:50
bogart Ο/Η bogart βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: F800 GS
Μηνύματα: 1,256
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Και το δικό μου καμένο είναι και πολλών άλλων φίλων.
Κλασσικό πρόβλημα.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 29-05-2012, 22:42
Naoum Ο/Η Naoum βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να καθαριστεί το κάτοπτρο???
έχει προσπαθήσει κανείς κάτι τέτοιο και πως?
και το δικό μου μαυρισμένο είναι από κάψιμο λάμπας
και ενώ όλο το μηχανάκι το έχω με το <<πανί>>
το βλέπω αυτό και μου την <<σπάει>>
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 29-05-2012, 23:19
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Δυστυχώς αυτό το μαύρισμα δεν είναι λεκές, αλλά κάψιμο του πλαστικού κατόπτρου. Επίσης δεν έγινε από κάψιμο λάμπας (εκτός αν έσπασε το γυαλί της λάμπας!).
Ενημέρωσες κάποιον από την BMW; Είναι καλό να ακουστούν από πολλούς καταγγελίες μπας και καταλάβουν οτι κάτι δεν πάει καλά με το συγκεκριμένο εξάρτημα.
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 30-05-2012, 21:23
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Σήμερα έλαβα κοινοποίηση επιστολής, που εστάλη από το υπουργείο εργασίας πλέον, προς BMW Hellas και τον τοπικό αντιπρόσωπο BMW οι οποίοι καλούνται να καταθέσουν τις απόψεις τους και τις ενέργειές τους για την διευθέτηση του θέματος εντός 15 ημερών.
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 10-07-2012, 15:49
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Το θέμα έληξε με την απάντηση του τοπικού αντιπροσώπου οτι: "...όταν παρατηρήθηκε η συγκεκριμένη ζημιά στον ανακλαστήρα το όχημα βρισκόταν εκτός κάλυψης της διετούς εγγύησης του κατασκευαστή."
Όντως η εγγύηση είχε λήξει κάτι λιγότερο από δύο μήνες πρίν. Έτυχε να μην δω την ζημιά όσο ήταν εντός εγγύησης.
...
Όσο ζω μαθαίνω.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 10-07-2012, 18:45
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

φιλε μου και κατι αλλο,το λαθος σου ηταν οτι επρεπε να την πας την μηχανη στην αντιπρωσοπεια να στην αλλαξουν αυτοι.μπορουν να σου βρουν 1.000.000 δικαιολογιες,και καλα οτι επρεπε να την φερεις σε εμας να την αλλαξουμε και αλλα τετοια..παραλιγο να την πατησω και εγω,μου ειχε καει και η δικια μου λαμπα και πηγα σε ενα ηλεκτρολογο εδω στην πολη μου να μου την αλλαξει,την αλλαξε αλλα την βιδωσε στραβα!!για καλη μου τυχη μετα απο 2 ημερες,πηγα για σερβις στα χανια,να ειναι καλα ο στεφανος που το ειδε και την βιδωσε ετσι οπως επρεπε!
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 10-07-2012, 20:41
manolis Ο/Η manolis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: F650 GS twin
Μηνύματα: 77
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

Και εγω εχω το ιδιο θεμα, περασα απο εκει αλλα δεν ειδα καμια διάθεση αλλαγής φαναριού. Κανένα κάτοπτρο δεν μπορούμε να βρούμε εκτος αντιπροσωπείας;


Η τρυπα αερισμου που εχει το φανάρι ειναι απο τη μερια της μεγάλης σκάλας, θα ήταν μάλλον καλύτερα να ηταν απο την άλλη ή να είχε δυο αλλα αυτά ειναι θεωρίες.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 11-07-2012, 00:41
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

@squad
Αλοίμονο αν έπρεπε να μας αλλάζει λάμπες η αντιπροσωπεία... Δηλαδή έπρεπε να φύγω από την Παλαιόχωρα που μου κάηκε να έρθω στα Χανιά και να ξαναγυρίσω πίσω.
Αυτοί είδαν τη ζημιά και μου το είπαν στο σέρβις. Η λάμπα ήταν σωστή και σωστά τοποθετημένη (ο Στέφανος την είδε). Το μεγάλο μου λάθος ήταν που κάηκε μακρυά από αντιπροσωπεία BMW (και κοντά να ήταν δεν νομίζω οτι θα πήγαινα για να μου αλλάξουν μια λάμπα...). Tο αμέσως επόμενο λάθος μου ήταν που το "είδαν" 50 μέρες μετά την εγγύηση (είμαι απόλυτα σίγουρος οτι ήταν έτσι πολύ καιρό πρίν λήξει η εγγύηση αφού τη λάμπα αυτή την είχα περίπου ένα χρόνο αλλαγμένη).

@manolis
Ίσως να μην είχα δώσει τόση διάσταση στο θέμα αν δεν είχα δέι το ίδιο πρόβλημα σε άλλες 8 μοτοσυκλέτες (στο δρόμο και στις αντιπροσωπείες). Τώρα στο φανάρι μου έχει αρχίσει να θαμπώνει και το τζάμι μπροστά. Ψάχνω για κανένα μεταχειρισμένο από ebay αλλιώς θα προσπαθήσω να το επισκευάσω ή να προσαρμόσω κάτι άλλο...

Αυτό που κρατάω εγώ (εκτός από το μακρύτερο...) είναι οτι πρίν την καταγγελία μου όλοι μου έλεγαν οτι το πρόβλημα είναι οτι δεν αγόρασα τη λάμπα από την BMW και τώρα (μετά την καταγγελία) οτι ήμουν εκτός εγγύησης όταν είδαν τη ζημιά.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 11-07-2012, 11:03
GsDakar Ο/Η GsDakar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: F650GS DAKAR
Μηνύματα: 467
Προεπιλογή Απάντηση: Μαυρισμένος προβολέας f800GS

βγαζει και λαμπες η BMW; τι λες ρε παιδι μου,εχει και την προπελα επανω; τι μ@@@κιες ειναι αυτες,αν δεν βρεις ακρη βαλε μονος σου μια νικελοταινια εκει που βλεπεις οτι θερμαινεται πολυ για να μην φουντωσεις κανα βραδυ....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΣΕΛΑ F800GS stelios1977 Ζήτηση 2 21-03-2011 12:40
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΑΣΕΙΣ ΠΛΑΙΝΩΝ ΒΑΛΙΤΣΩΝ ΓΙΑ F800GS Marios 800gs Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 4 27-01-2011 09:39
Πωλείται Ζελατίνα MRA Vario για F800GS-F800GS thleon Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 8 22-11-2010 20:11
Προτασεις για προιοντα καθαρισμου-γυαλισματος!! fguy Τεχνικά θέματα διάφορα 4 10-09-2010 07:41
BMW F800GS Fuji Πωλήσεις μοτοσυκλετών 3 29-05-2010 03:18


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!