GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 29-09-2013, 15:52
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Μετά από 14 ώρες που βρέθηκα σε Γ.Α.Δ.Α. & Ευελπίδων για το ρεπορτάζ, έχω να πω τα εξής:
Χθες στο κτίριο της Γ.Α.Δ.Α. και ακολούθως στα δικαστήρια της Σχολής Ευελπίδων, όσοι βρεθήκαμε εκεί και όσοι τα παρακολουθήσατε από τους δέκτες σας, ζήσαμε μια Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή η οποία συνεχίζεται σήμερα σε τουρκοκάναλα, όπου "διακεκριμένοι συνάδελφοί" μου παρουσιάζουν κατά το δοκούν το θέμα.
Χθες λοιπόν είδαμε τους βουλευτές της Χρυσής Αυγής να συνοδεύονται «δεμένοι χειροπόδαρα» από άνδρες της αντιτρομοκρατικής «οπλισμένους σαν αστακούς», λες και συνέλαβαν τον ίδιο τον Χίτλερ.
Ερωτήματα:
• Και αναρωτιόμασταν οι περισσότεροι δημοσιογράφοι εκεί, γιατί τέτοια μέτρα, αφού λίγες ώρες πριν οι ίδιοι άνθρωποι κυκλοφορούσαν ακίνδυνα στο Ελληνικό κοινοβούλιο;;
• Από τι κινδύνευε το «σύστημα» και τους περιέφεραν σαν τους μεγαλύτερους εγκληματίες;;
• Και αν ήταν όντως τόσο επικίνδυνοι γιατί δεν τους φυγάδευσαν από το υπόγειο της ΓΑΔΑ για να τους πάνε στην Ευελπίδων, αλλά τους πέρασαν μπροστά από τις δεκάδες δεκάδων δημοσιογράφους;;
• Διότι αν τα μέτρα ήταν τέτοια ακόμα και για την προστασία των χρυσαυγιτών, εγώ προσωπικά πέραν της δημοσιογραφικής διαπίστευσης που είχα, θα μπορούσα και ναχα ένα όπλο και να «καθάριζα» όποιον ήθελα, αφού και οι 5 βουλευτές πέρασαν από δίπλα μου στη ΓΑΔΑ σε απόσταση 2 μόλις μέτρων (!!)

Με απλά λόγια χθες σκηνοθετήθηκε μια πανάκριβη χολιγουντιανή υπερπαραγωγή την ίδια ώρα και να μην το ξεχνάμε αυτό, ότι πίσω από το προπέτασμα καπνού που δημιουργήθηκε για την Χ.Α. ...:
- ψηφίζονται μέτρα 5,5 Δις,
- ότι το πρωτογενές πλεόνασμα του δήθεν 1,5 Δις για το οποίο έκανε πάρτι ο κ Σαμαράς ήταν τελικά μόνο 80 εκατ. σύμφωνα με τη τρόϊκα,
- την ίδια ώρα που το πάρτι σε μίζες στο χωρο της υγείας δεν εχει προηγούμενο,
- την ίδια ώρα που το ΤΑΙΠΕΔ είναι έτοιμο να εξαπολύσει το "μεγάλο ξεπούλημα" δημοσίων ακινήτων
- και άλλα πολλά που ... δεν «βλέπουμε» τούτη τη περίοδο!!


Κυρίες & κύριοι, έχω την εκτίμηση και μακάρι να διαψευστώ, ότι αυτά που βιώνουμε 2 βδομάδες τώρα και αυτά που έγιναν χθες, θα γυρίσουν μπούμερανγκ στους ενορχηστρωτές & σκηνοθέτες της χθεσινής χολιγουντιανής υπερπαραγωγής.

Κοντολογίς, δεν βλέπω η Χ.Α. να πέφτει σε ποσοστά, τουναντίον!
Επίσης βλέπω συσπείρωση της ομάδας τους και εισαγωγή νέων ψηφοφόρων στο εκλογικό τους σώμα, είτε αυτό συνεχίσει με την ονομασία Χρυσή Αυγή, είτε το αλλάξουν σε Χρυσή Ανατολή ή ότι άλλο.
Αυτό μάλιστα (για την ονομασία και τυχόν αλλαγής του σε περίπτωση που χαρακτηριστερί το κόμμα: εγκληματική οργάνωση) σχημάτισα ως εντύπωση όταν πήρα συνέντευξη χθες από 2 βουλευτές της Χ.Α. (Μιχάλη Αρβανίτη και Δημήτρη Κουκούτση).
Όπως και νάχει η κατάσταση, αν δημιουργηθεί κενό στη Χ.Α. αυτό δείχνει ότι θα καλυφθεί άμεσα, διότι οι λόγοι που δημιούργησαν το φαινόμενο της Χ.Α. παραμένουν και ολοένα διογκώνονται.

Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι κακώς «χτύπησαν» χθες τη Χρυσή Αυγή και έπρεπε να είχαν χτυπήσει το «κακό δαίμονα» που δημιούργησε τη Χ.Α.
Δυστυχώς όμως, αυτός ο «κακός δαίμονας» είναι οι ίδιοι οι «ενορχηστρωτές & σκηνοθέτες» του χθεσινού φιάσκου.
Και τα γράφω όλα αυτά ΕΓΩ, που ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ψηφοφόρος της Χ.Α. αλλά πέρα για πέρα δημοκράτης και πάνω απ'όλα... αγωνιστής δημοσιογράφος!

Και αν συνέλαβαν χθες τους 5 βουλευτές της Χ.Α. μαζί με άλλα 19 άτομα για:
1)την συνεργία ή αυτουργία στη δολοφονία Φύσσα
2)την συμμετοχή τους σε μπραβιλίκια νυχτερινών μαγαζιών
3)και επειδή κάποιοι εξ αυτών είχαν και κάποια παράνομα όπλα

Τότε γιατί δεν συλλαμβάνουν και καμιά 500αριά ακόμα βουλευτές (νυν & πρώην) που ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΈΝΑ :
1) είναι εκτελεστές & ηθικοί αυτουργοί στον αργό θάνατο εκατομμυρίων Ελλήνων
2)είναι οι ίδιοι νταβατζήδες του Ελληνικού λαού με αυτά που έχουν υπογράψει
3)είναι οι ίδιοι τα οπλικά συστήματα εναντίον του Ελληνικού λαού

Τα ρωτώ αυτό διότι
οι μεν πρώτοι (χρυσαυγίτες.)... μέλλει να αποδειχθεί η ενοχή τους και
οι δε δεύτεροι ... είναι ήδη ένοχοι στα μάτια του Ελληνικού λαού και έχουν ήδη καταδικασθεί από τη κοινή γνώμη του λαού, για τα εγκλήματά τους.

• Το να φυλακίσεις σήμερα την Χ.Α. το μόνο που θα καταφέρεις είναι να εκτοξεύσεις τα ποσοστά της σε ασύλληπτα νούμερα.
• Αν την χαρακτηρίσεις εγκληματική οργάνωση και την καταργήσεις ως κόμμα, την άλλη μέρα θα δημιουργηθεί άλλο κόμμα στη θέση της και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να εκτοξεύσεις τα ποσοστά του και πάλι σε ασύλληπτα νούμερα.
• Αν δεν οδηγηθεί στη ποινική δικαιοσύνη το «Τέρας» που δημιούργησε το φαινόμενο της Χρυσής Αυγής, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.

Και επειδή το «Τέρας» αυτό είναι το ίδιο το σύστημα (υπουργοί, βουλευτές, δικαστικό) που φυλάκισε χθες την Χ.Α. καθίσταται σαφές, ότι όλα αυτά γίνονται στο όνομα του «Διαίρει και Βασίλευε», ενός νέου εθνικού διχασμού και πολιτικοκοινωνικής αστάθειας με στόχο την αδιάκοπη και άκοπη κερδοσκοπία από τους κατακτητές μας.

Και κάτι πολύ σημαντικό για την χθεσινή σύλληψη του αρχηγού και των μελών της ΧΑ…
Ξέρετε γιατί χαμογελούσαν χθες;
Όσοι είναι αρκούντος διαβασμένοι θα θυμούνται από την ιστορία, ότι στην Γερμανία το τότε «σύστημα» που είχε καταφέρει να διαλύσει τη χώρα, είχε φυλακίσει τον ο Χίτλερ το 1924 ως αρχηγό κόμματος χαρακτηρίζοντάς τον ένοχο για το "Πραξικόπημα της Μπυραρίας", τιμωρώντας τον σε 5ετή κάθειρξη, από την οποία ποινή εξέτισε μόνο το ένα περίπου έτος.
Την μαύρη ιστορία από κει και ύστερα την γνωρίζουμε όλοι!!!
Δηλαδή αν η ιστορία δεν μας διδάσκει τι θα πάθουμε και μεις σήμερα τότε εκτός από ηλίθιος λαός είμαστε και ανιστόρητοι. Έτσι απλά!



(Το παραπάνω κείμενο είναι απόσπασμα από σημερινό μου άρθρο)

Last edited by VILLY; 29-09-2013 at 16:15.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 29-09-2013, 16:20
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Έπρεπε δηλαδή η ΧΑ να αφεθεί να συνεχίζει τους τραμπουκισμούς ;
Καλά θα κάνει η πολιτεία να φερθεί ανάλογα σε όσους ασκούν βία.
Το δημοκρατικο πολίτευμα δίνει τη δυνατότητα ακόμη και σε αυτούς που σιχαινονται τη δημοκρατία να συμμετέχουν στους θεσμούς της.
Όσο για όσους οδήγησαν τη χώρα στην κατάντια αυτή, ο λαός μπορεί να τους στείλει εκεί που τους αξίζει.
Η ΧΑ ξεπέρασε τα όρια ανοχής και θα το πληρώσει.
Ελπίζω από δω και στο εξής ο Άρειος Πάγος να ελέγχει τα καταστατικά των κομμάτων που θέλουν να συμμετάσχουν σε εκλογές.
Ελπίζω να είδατε τη ροχαλα του Κασιδιαρη στους δημοσιογράφους και τι είπε. Αν και μετά από αυτό δεν αναρωτήθηκαν όσοι τους ψήφισαν, τι ψήφισαν, δεν έχουν νόημα οι αναλύσεις...

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 29-09-2013, 16:30
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Σε λίγο θα μας πείτε ότι τον Ρουπακιά τον έβαλε ο Σαμαράς να σκοτώσει το παιδί, για να στήσει το κατ' εσάς σόου.

Έλεος πια......Για αυτό δεν έχουμε καμιά τύχη εις το διηνεκές, αριστεροί, δεξιοί και παπαριές, λογικούς ανθρώπους χρειάζεται η χώρα και δεν τους έχει.

Με αυτή την λογική ο Παπανδρέου το 2010 θα έπρεπε να είχε φυλακίσει την Παπαρήγα...

Villy το πρώτο πράγμα που πρέπει να χαρακτηρίζει ένα δημοσιογράφο είναι η αντικειμενικότητα και η ικανότητα να βλέπει τα πράγματα από ουδέτερη σκοπιά, μάλλον δεν το έχεις....
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 29-09-2013, 16:47
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από 14 ώρες που βρέθηκα σε Γ.Α.Δ.Α. & Ευελπίδων για το ρεπορτάζ, έχω να πω τα εξής:
Χθες στο κτίριο της Γ.Α.Δ.Α. και ακολούθως στα δικαστήρια της Σχολής Ευελπίδων, όσοι βρεθήκαμε εκεί και όσοι τα παρακολουθήσατε από τους δέκτες σας, ζήσαμε μια Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή η οποία συνεχίζεται σήμερα σε τουρκοκάναλα, όπου "διακεκριμένοι συνάδελφοί" μου παρουσιάζουν κατά το δοκούν το θέμα.
Χθες λοιπόν είδαμε τους βουλευτές της Χρυσής Αυγής να συνοδεύονται «δεμένοι χειροπόδαρα» από άνδρες της αντιτρομοκρατικής «οπλισμένους σαν αστακούς», λες και συνέλαβαν τον ίδιο τον Χίτλερ.
Ερωτήματα:
• Και αναρωτιόμασταν οι περισσότεροι δημοσιογράφοι εκεί, γιατί τέτοια μέτρα, αφού λίγες ώρες πριν οι ίδιοι άνθρωποι κυκλοφορούσαν ακίνδυνα στο Ελληνικό κοινοβούλιο;;
• Από τι κινδύνευε το «σύστημα» και τους περιέφεραν σαν τους μεγαλύτερους εγκληματίες;;
• Και αν ήταν όντως τόσο επικίνδυνοι γιατί δεν τους φυγάδευσαν από το υπόγειο της ΓΑΔΑ για να τους πάνε στην Ευελπίδων, αλλά τους πέρασαν μπροστά από τις δεκάδες δεκάδων δημοσιογράφους;;
• Διότι αν τα μέτρα ήταν τέτοια ακόμα και για την προστασία των χρυσαυγιτών, εγώ προσωπικά πέραν της δημοσιογραφικής διαπίστευσης που είχα, θα μπορούσα και ναχα ένα όπλο και να «καθάριζα» όποιον ήθελα, αφού και οι 5 βουλευτές πέρασαν από δίπλα μου στη ΓΑΔΑ σε απόσταση 2 μόλις μέτρων (!!)

Με απλά λόγια χθες σκηνοθετήθηκε μια πανάκριβη χολιγουντιανή υπερπαραγωγή την ίδια ώρα και να μην το ξεχνάμε αυτό, ότι πίσω από το προπέτασμα καπνού που δημιουργήθηκε για την Χ.Α. ...:
- ψηφίζονται μέτρα 5,5 Δις,
- ότι το πρωτογενές πλεόνασμα του δήθεν 1,5 Δις για το οποίο έκανε πάρτι ο κ Σαμαράς ήταν τελικά μόνο 80 εκατ. σύμφωνα με τη τρόϊκα,
- την ίδια ώρα που το πάρτι σε μίζες στο χωρο της υγείας δεν εχει προηγούμενο,
- την ίδια ώρα που το ΤΑΙΠΕΔ είναι έτοιμο να εξαπολύσει το "μεγάλο ξεπούλημα" δημοσίων ακινήτων
- και άλλα πολλά που ... δεν «βλέπουμε» τούτη τη περίοδο!!


Κυρίες & κύριοι, έχω την εκτίμηση και μακάρι να διαψευστώ, ότι αυτά που βιώνουμε 2 βδομάδες τώρα και αυτά που έγιναν χθες, θα γυρίσουν μπούμερανγκ στους ενορχηστρωτές & σκηνοθέτες της χθεσινής χολιγουντιανής υπερπαραγωγής.

Κοντολογίς, δεν βλέπω η Χ.Α. να πέφτει σε ποσοστά, τουναντίον!
Επίσης βλέπω συσπείρωση της ομάδας τους και εισαγωγή νέων ψηφοφόρων στο εκλογικό τους σώμα, είτε αυτό συνεχίσει με την ονομασία Χρυσή Αυγή, είτε το αλλάξουν σε Χρυσή Ανατολή ή ότι άλλο.
Αυτό μάλιστα (για την ονομασία και τυχόν αλλαγής του σε περίπτωση που χαρακτηριστερί το κόμμα: εγκληματική οργάνωση) σχημάτισα ως εντύπωση όταν πήρα συνέντευξη χθες από 2 βουλευτές της Χ.Α. (Μιχάλη Αρβανίτη και Δημήτρη Κουκούτση).
Όπως και νάχει η κατάσταση, αν δημιουργηθεί κενό στη Χ.Α. αυτό δείχνει ότι θα καλυφθεί άμεσα, διότι οι λόγοι που δημιούργησαν το φαινόμενο της Χ.Α. παραμένουν και ολοένα διογκώνονται.

Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι κακώς «χτύπησαν» χθες τη Χρυσή Αυγή και έπρεπε να είχαν χτυπήσει το «κακό δαίμονα» που δημιούργησε τη Χ.Α.
Δυστυχώς όμως, αυτός ο «κακός δαίμονας» είναι οι ίδιοι οι «ενορχηστρωτές & σκηνοθέτες» του χθεσινού φιάσκου.
Και τα γράφω όλα αυτά ΕΓΩ, που ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ψηφοφόρος της Χ.Α. αλλά πέρα για πέρα δημοκράτης και πάνω απ'όλα... αγωνιστής δημοσιογράφος!

Και αν συνέλαβαν χθες τους 5 βουλευτές της Χ.Α. μαζί με άλλα 19 άτομα για:
1)την συνεργία ή αυτουργία στη δολοφονία Φύσσα
2)την συμμετοχή τους σε μπραβιλίκια νυχτερινών μαγαζιών
3)και επειδή κάποιοι εξ αυτών είχαν και κάποια παράνομα όπλα

Τότε γιατί δεν συλλαμβάνουν και καμιά 500αριά ακόμα βουλευτές (νυν & πρώην) που ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΈΝΑ :
1) είναι εκτελεστές & ηθικοί αυτουργοί στον αργό θάνατο εκατομμυρίων Ελλήνων
2)είναι οι ίδιοι νταβατζήδες του Ελληνικού λαού με αυτά που έχουν υπογράψει
3)είναι οι ίδιοι τα οπλικά συστήματα εναντίον του Ελληνικού λαού

Τα ρωτώ αυτό διότι
οι μεν πρώτοι (χρυσαυγίτες.)... μέλλει να αποδειχθεί η ενοχή τους και
οι δε δεύτεροι ... είναι ήδη ένοχοι στα μάτια του Ελληνικού λαού και έχουν ήδη καταδικασθεί από τη κοινή γνώμη του λαού, για τα εγκλήματά τους.

• Το να φυλακίσεις σήμερα την Χ.Α. το μόνο που θα καταφέρεις είναι να εκτοξεύσεις τα ποσοστά της σε ασύλληπτα νούμερα.
• Αν την χαρακτηρίσεις εγκληματική οργάνωση και την καταργήσεις ως κόμμα, την άλλη μέρα θα δημιουργηθεί άλλο κόμμα στη θέση της και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να εκτοξεύσεις τα ποσοστά του και πάλι σε ασύλληπτα νούμερα.
• Αν δεν οδηγηθεί στη ποινική δικαιοσύνη το «Τέρας» που δημιούργησε το φαινόμενο της Χρυσής Αυγής, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.

Και επειδή το «Τέρας» αυτό είναι το ίδιο το σύστημα (υπουργοί, βουλευτές, δικαστικό) που φυλάκισε χθες την Χ.Α. καθίσταται σαφές, ότι όλα αυτά γίνονται στο όνομα του «Διαίρει και Βασίλευε», ενός νέου εθνικού διχασμού και πολιτικοκοινωνικής αστάθειας με στόχο την αδιάκοπη και άκοπη κερδοσκοπία από τους κατακτητές μας.

Και κάτι πολύ σημαντικό για την χθεσινή σύλληψη του αρχηγού και των μελών της ΧΑ…
Ξέρετε γιατί χαμογελούσαν χθες;
Όσοι είναι αρκούντος διαβασμένοι θα θυμούνται από την ιστορία, ότι στην Γερμανία το τότε «σύστημα» που είχε καταφέρει να διαλύσει τη χώρα, είχε φυλακίσει τον ο Χίτλερ το 1924 ως αρχηγό κόμματος χαρακτηρίζοντάς τον ένοχο για το "Πραξικόπημα της Μπυραρίας", τιμωρώντας τον σε 5ετή κάθειρξη, από την οποία ποινή εξέτισε μόνο το ένα περίπου έτος.
Την μαύρη ιστορία από κει και ύστερα την γνωρίζουμε όλοι!!!
Δηλαδή αν η ιστορία δεν μας διδάσκει τι θα πάθουμε και μεις σήμερα τότε εκτός από ηλίθιος λαός είμαστε και ανιστόρητοι. Έτσι απλά!



(Το παραπάνω κείμενο είναι απόσπασμα από σημερινό μου άρθρο)
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 29-09-2013, 16:48
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Το πλήρες άρθρο εδώ

Καλό θα ήταν οι βιαστικοί που ίσως θέλουν να σχολιάσουν αρνητικά το άρθρο (επειδή απλά ως λαός είμαστε από καταβολής αντιρρησίες και εραστές του ατεκμηρίωτου αντιλόγου), καλό θα ήταν λοιπόν να τοποθετούνται στο θέμα και όχι στο συντάκτη για να αποφεύγουν τα αχρείαστα λάθη.

Last edited by VILLY; 29-09-2013 at 16:52.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 29-09-2013, 17:11
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Εγω πάλι βρίσκω πολύ προσεκτική και διυσδιτικη την ματιά του villy χωρίς να τον ξέρω τον άνθρωπο , μόνο διαβάζοντας το παραπάνω post.

Η ΧΑ δημιουργήθηκε και υπήρχε 26 χρονια για συγκεκριμένους λόγους στην πολιτική σκηνή.
Για κάποιους άλλους λόγους έπρεπε να κλείσει ή τουλαχιστον να περιοριστεί έν μία νυκτί .

Οι λόγοι ύπαρξης η ποινικοποίησης της ΧΑ ειναι καθαρά πολιτικοί και δεν θα αναφερθώ καθόλου σε αυτούς αφού επιδέχονται πολλαπλών ερμηνιών και αναλύσεων.

Όμως , ρε μπαγασιδες πολιτικοί , θέλετε να την κλείσετε κλείστε την. Θέλετε να τους αποδυναμωσετε αποδυναμωσετε τους.
Η συγκεκριμένη φιέστα με χειροπέδες σε βουλευτές (οποίοι και αν ειναι αυτοί ) μόνο κακό κάνει στην δημοκρατία.
Αντιμετωπιστε τους και εκμηδενιστε τους πολιτικά.
Εμπλέκοντας την δικαιοσύνη διαφαίνεται ότι η πολιτική και οι υπόλοιποι βουλευτές μας που την αςκουν, ειναι ανίκανοι να εκμηδενίσουν το φαινόμενο πολιτικά.

Ασε που μας βάζουν ιδέες !!!!
για ειδικά δικαστήρια - χειροπέδες - διαπόμπευση ...
και για άλλους βουλευτές του δημοκρατικού τόνου με την κατηγορία της εσχάτης προδοσίας.

Ειναι φως φανάρι ότι η δημοκρατια μας δεν αποδίδει , βρίσκεται σε παρακμή και εδώ και στην πλειονοτητα των χωρών του εξωτερικού.

Πρόσφατα διάβαζα για το διεθνές δίκαιο και την δικαιοσύνη στους διεθνείς οργανισμούς. Θα φριξετε αν καταλάβετε πως δουλεύουν !!
Ακομα και μεγάλοι οργανισμοί ο ΟΗΕ η Ευρωπαϊκή κοινότητα κλπ.

Καλο απόγευμα στην παρακμαζουσα κοινωνία που ζούμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 29-09-2013, 17:49
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πλήρες άρθρο εδώ

Καλό θα ήταν οι βιαστικοί που ίσως θέλουν να σχολιάσουν αρνητικά το άρθρο (επειδή απλά ως λαός είμαστε από καταβολής αντιρρησίες και εραστές του ατεκμηρίωτου αντιλόγου), καλό θα ήταν λοιπόν να τοποθετούνται στο θέμα και όχι στο συντάκτη για να αποφεύγουν τα αχρείαστα λάθη.

Last edited by frits; 29-09-2013 at 17:52.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 29-09-2013, 17:53
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Εγώ πάλι το βρίσκω φοβερά οπορτουνιστικό το άρθρο αυτό. Εύχομαι να εκφράζει απλώς τις απόψεις του αρθρογράφου και να μην είναι κατευθυνόμενο, αν και το αποτέλεσμα δεν διαφέρει πολύ.
Σίγουρα την Ν.Δ. δεν την πήρε ο πόνος για τα φασιστικά έκτροπα. Όμως αυτά, πέρασαν αφ' ενός τα όρια και αφ' ετέρου ο Σαμαράς είχε και μια συνάντηση με τον πλανητάρχη. Αν κάνατε τον κόπο να δείτε λίγο πέρα από την μύτη σας, θα βλέπατε πως το πείραμα της δύσης στα Αραβικά κράτη βρίσκεται σε μια κρίσημη καμπή και η Ελλάδα, θα μπορούσε να διαδραματίσει έναν άκρως σημαντικό ρόλο στην περιοχή. Αυτό όμως προϋποθέτει σταθερότητα. Ο συγκερασμός της οικονομικής κρίσης και η προσπάθεια που πρέπει να καταβληθεί, επίσης πιέζει για σταθερότητα.

Αυτά, χοντρικά για τα διεθνή.
Στα οικογενειακά μας τώρα. Εμείς που ζούμε από κοντά τις φρικαλεότητες, τα αίσχη και τα εγκλήματα που διαπράττουν αυτά τα πιθήκια. ανακουφιστήκαμε, χαρήκαμε, ανασάναμε με την κίνηση αυτή. Όσο κι αν τα κίνητρα της κυβέρνησης είχαν και άλλα ελατήρια πέραν της καταπολέμησης του κοινού εγκλήματος, εμείς εκφράζουμε την ευαρέσκεια μας.
Κάθε άλλη προσέγγιση, με δικαιολογίες και άλλοθι στους εγκληματίες ειναι καταδικαστέα.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 29-09-2013, 17:54
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

προς φιλους ορθο κ φριτς:παιδια δε σας ξερω δε με ξερετε,δεν ειναι προσωπικο αυτο που θα πω αλλα θελω να σας επισημανω κατι...Δεν σας κανει καμια εντυπωση η ολη `φιεστα` που σωστα λεει ο πετερβ,αυτο ειναι δειγμα ευνομουμενου κρατους ρε παιδια..?
Κ ρε φιλε ορθο η ροχαλα του κασιδιαρη σε πειραξε?Δηλαδη ενταξει ειναι ακραιος φερεται με αγενεια,φτυνει βριζει,εμενα λιγοτερο με πειραζει αυτο,παρα να βλεπω τον μπουμπουκο κουστουμαρισμενο με προγουλι απο το σφιχτο κολαρο του πουκαμισου να αραδιαζει παπ@ρολογιες,η την αλλη της ΝΔ,μπατζελη πως τη λενε να κανει σαν κατινα που τσακωνεται για την μπουγαδα...
Τουλαχιστον εγω το φχαριστηθηκα οταν εκραξαν τον βουλευτη του πασοκ Χατζηοσμαν ο οποιος φωτογραφιζοταν να κανει χειραψια μπροστα απο την σημαια της `Ανεξαρτητης Θρακης`.Για να μην πω οταν τους απανταγε σε σπαστα ελληνικα `αυτο ντεν σημαινει οτι ειμαι πρακτορα`...(ψαξτε να δειτε τι γινετε στη θρακη,εδω κ πολλα χρονια,αλλα μαλλον ηδη τα ξερετε...)
Δε λεω κ αυτοι της Χ.Α ειναι παιδια...τεφαρικια,αλλα το ολο θεμα δεν ειναι αν ειναι μεμπτοι πολιτικα η οχι αν ειναι αξιοποινοι δικαστικα,ειναι κ το ξερουμε..Το πανυγηρι αυτο δε σας προσβαλλει?Δεν προσβαλει την νοημοσυνη σας?Δεν το λεω να σας προσβαλλω,βαζω απλα μια επισημανση,σε αυτο που θεωρω εγω το σημαντικοτερο εδω.Αν τωρα θεωρειτε οτι κ ο Vιlly δεν ειναι αντικειμενικος δεν ξερω,ομως εμενα με καλυπτει το οτι λεει για τη φιεστα που εχει στηθει.
Αν τωρα φιλε ορθο ο λαος τους στειλει εκει που τους αξιζει,-μεγαλη κουβεντα θα πω-αλλα επιφυλασομαι γιατι πιστευω αυτο :``Αν τον κάφρο τον βγάζεις στους δρόμους να κυνηγήσει μετανάστες και λοιπούς κακομοίρηδες, τον αμφισβητία, τον νανουρίζεις. Τον μορφωμένο τον αποπλανείς με υποσχέσεις. Τον καχύποπτο τον μπερδεύεις.``ειναι απο εδω:Καλώς την άοπλη πολιτοφυλακή του Ναζισμού. | ΚΩΣΤΑΣ Δ. ΚΑΒΒΑΘΑΣ,ειναι λιγο μεγαλο αλλα καντε ενα κοπο κ διαβαστε το..Κοινως δεν σκεφτομαστε πλεον,λειτουργουμε αντανακλαστικα κ αυτοι,απλα...εχουν παρει ενα σφυρακι κ μας χτυπανε στο γονατο...Φιλικα,stukas.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 29-09-2013, 17:58
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Σωστά!!!!
Όμοιος στον όμοιο κι η κοπριά στα λάχανα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:46.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!