GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Απαραίτητα έγγραφα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 21-06-2010, 09:29
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Εγω μονο με φτηνες νταλαβεριζομε και παντα χωρις το προσθετο της κλοπης.
Ως προς το θεμα κλοπης,εχω επιφυλαξεις για το αν οι ακριβες εταιριες θα αποζημιωσουν με το 100% του ποσού που υποσχονται.....
Αλλωστε καθε χρονο η αξια της μοτο πεφτει ποσοστιαια και δεν πας να πληρωνεις εσυ για 18000 ευρω,θα ερθει την ωρα την κακια η εταιρια και θα σου πει παρε την αξια των 18000 που συμφωνησαμε,μείων 10-15% για καθε χρονο....
Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο,οτι δεν αποζημιωνουν με την αξια του αντικειμενου στην αγορα(15000 ευρω πχ),αλλα με την τιμη που θα σου πληρωσει ο εμπορας μετρητα,αν πας να του δωσεις την μοτο,οχι για ανταλλαγη αλλά για χρηματα...δηλαδη γύρο στα 10-11000 ευρω!!!

Last edited by manosamos; 21-06-2010 at 09:30.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 26-08-2010, 12:44
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Καμμιά περίπτωση ασφαλισμένου και πως αντιμετωπίστηκε από την Chartis έχουμε, τόσο καιρό που έχει παγώσει το θέμα?

Λήγει η ασφάλεια και η Chartis είναι μακράν η οικονομικότερη και για κλοπής... Δεν ξέρω αλλά με αγχώνει το γεγονός πως είναι νεοσύστατη....
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 26-08-2010, 13:02
Neo Ο/Η Neo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Ρε παιδιά επειδή σε ασυτό το thread έχω διαβάσει ότι να 'ναι θα θελα να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί αν δεν είμαστε σίγουροι για κάτι που γράφουμε.

H Chartis δεν είναι ούτε ούτε νεοσύστατη εταιρία ούτε ανήκει στον όμιλο Σφακιανάκη.

Η Chartis είναι αμερικάνικη και είναι η πρώην A.I.G. ,μετονομάστηκε πριν περίπου 1.5 χρόνο. Η Chartis ασχολείται με γενικές ασφαλίσεις (περιουσίας, μεταφορές εμπορεύματα,αστική ευθύνη) και η Alico που ανήκει στον ίδιο όμιλο με ασφάλειες ζωής.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 26-08-2010, 14:48
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Neo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά επειδή σε ασυτό το thread έχω διαβάσει ότι να 'ναι θα θελα να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί αν δεν είμαστε σίγουροι για κάτι που γράφουμε.

H Chartis δεν είναι ούτε ούτε νεοσύστατη εταιρία ούτε ανήκει στον όμιλο Σφακιανάκη.

Η Chartis είναι αμερικάνικη και είναι η πρώην A.I.G. ,μετονομάστηκε πριν περίπου 1.5 χρόνο. Η Chartis ασχολείται με γενικές ασφαλίσεις (περιουσίας, μεταφορές εμπορεύματα,αστική ευθύνη) και η Alico που ανήκει στον ίδιο όμιλο με ασφάλειες ζωής.
Αγαπητέ φίλε, από τη στιγμή που τόσα χρόνια δεν είχε ακουστεί αυτό το όνομα -λογικά πιστεύω- θεώρησα πως επρόκειτο για νεοσύστατη εταιρεία, αν και ουσιαστικά για κάτι τέτοιο πρόκειται από τη στιγμή που μιλάμε για μετονομασία.
Άρα μάλλον γίνεται προσπάθεια από μέρους της εταιρείας να αποκρύψει αυτό της το παρελθόν... Ούτε οι ίδιοι δεν αναφέρουν στο "βιογραφικό" τους αυτή τους τη σχέση με την AIG...οπότε πως να το ξέρουμε εμείς...?

Ευχαριστώ πάντως για τη διευκρίνηση. Κατά τα άλλα, να την εμπιστευθούμε???
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 26-08-2010, 14:54
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Ένα θα σας πω...

Επειδή ο ασφαλιστής μου είναι πολύ καλός μου φίλος και ΓΑΤΑ... και πάντα με ενημερώνει για τις εξελίξεις τουλάχιστον 4-6 μήνες πριν (βλέπε Εγνατία, Ασπις, κλπ...) αυτή τη στιγμή που μιλάμε τη μηχανή μου την έχει στην Chartis (ως μία από τις σοβαρότερες και η οποία δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα με το αποθεματικό της) και το αυτοκίνητο στην Υδρόγειο!!!

Η κλοπή στην Interamerican είναι απλησίαστη...

Εάν ακουστεί το παραμικρό για τη Chartis, να είστε βέβαιοι ότι θα σας ενημερώσω παρ'αυτά (όταν πάρω την σχετική πληροφορία από το φίλο)!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 26-08-2010, 14:58
Neo Ο/Η Neo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

H Α.Ι.G. συνεργαζόταν σε μαγάλο βαθμό με την Lehman Brothers. Μετά την κατάρευση της δεύτερης άλλαξε όνομα και έγινε Chartis. Προσωπικά δεν την δουλεύω άλλά συνάδελφοι που το κάνουν δεν αντιμετωπίζουν μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα στις αποζημιώσεις.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 26-08-2010, 14:59
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα θα σας πω...

Επειδή ο ασφαλιστής μου είναι πολύ καλός μου φίλος και ΓΑΤΑ... και πάντα με ενημερώνει για τις εξελίξεις τουλάχιστον 4-6 μήνες πριν (βλέπε Εγνατία, Ασπις, κλπ...) αυτή τη στιγμή που μιλάμε τη μηχανή μου την έχει στην Chartis (ως μία από τις σοβαρότερες και η οποία δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα με το αποθεματικό της) και το αυτοκίνητο στην Υδρόγειο!!!

Η κλοπή στην Interamerican είναι απλησίαστη...

Εάν ακουστεί το παραμικρό για τη Chartis, να είστε βέβαιοι ότι θα σας ενημερώσω παρ'αυτά (όταν πάρω την σχετική πληροφορία από το φίλο)!

Αυτό μου αρκεί! Κι αφού το λες εσύ

...και με ωραίο τρόπο...
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 26-08-2010, 15:00
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό μου αρκεί! Κι αφού το λες εσύ

...και με ωραίο τρόπο...
Να 'σαι καλά Αντωνάκη!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 26-08-2010, 15:15
REK Ο/Η REK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΚΑΝΤΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: BMW GS1200 ADV
Μηνύματα: 3,923
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα θα σας πω...

Επειδή ο ασφαλιστής μου είναι πολύ καλός μου φίλος και ΓΑΤΑ... και πάντα με ενημερώνει για τις εξελίξεις τουλάχιστον 4-6 μήνες πριν (βλέπε Εγνατία, Ασπις, κλπ...) αυτή τη στιγμή που μιλάμε τη μηχανή μου την έχει στην Chartis (ως μία από τις σοβαρότερες και η οποία δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα με το αποθεματικό της) και το αυτοκίνητο στην Υδρόγειο!!!

Η κλοπή στην Interamerican είναι απλησίαστη...

Εάν ακουστεί το παραμικρό για τη Chartis, να είστε βέβαιοι ότι θα σας ενημερώσω παρ'αυτά (όταν πάρω την σχετική πληροφορία από το φίλο)!
πολυ χρήσιμα...όλα αυτά....thanks
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 26-08-2010, 15:17
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: CHARTIS φθηνή ασφάλεια κλοπής

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από REK Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ χρήσιμα...όλα αυτά....thanks
Να 'σαι καλά George...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τί πρέπει να κάνω σε περίπτωση κλοπής αυτοκινήτου/μοτό ;;;; ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Γενικά - Μοτοσυκλέτα 11 09-06-2012 00:55
Μοτοσυκλέτα και ασφάλεια κλοπής GS_maniac Απαραίτητα έγγραφα 35 04-05-2010 22:38
Cool Βρείτε την πιο φθηνή βενζίνη στην περιοχή σας xurxes Γενικά - Μοτοσυκλέτα 5 26-03-2010 13:12
Νέα τακτική κλοπής καρτών ανάληψης με τη «μέθοδο της απασχόλησης» wolferin Χρήσιμα 6 12-06-2009 01:13
Αντικατάσταση Πινακίδων κυκλοφορίας..., λόγω κλοπής ή απώλειας ή φθοράς ή καταστροφής riko46 Χρήσιμα 15 06-04-2009 18:40


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!