GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιό 13-10-2013, 23:25
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω καταλάβαμε όλοι ότι κάποιες φορές τα πολιτικά ενοχλούν με το ήφος τους και τον όγκο τους.

Τι θέλουμε - επιδιώκουμε δεν έχω καταλάβει. Συνοψίζω :

Α) Ο Αντώνης (moby_gr) πρότεινε συγκεκριμένα πράγματα , ένα από τα οποία ήταν και η υποβάθμιση των πολιτικών θεμάτων μεσα στο φόρουμ. Β) αρκετοί άλλοι αναφέρθηκαν στην ελευθερη επιλογή του καθένα να τα διαβάζει η όχι στα πλαίσια της αυτορρύθμισης του φόρουμ.
Γ) άλλη μια άποψη με βασικό υποστηρικτή τον Πασχάλη και αρκετούς άλλους αναφέρθηκε στην πλήρη εξάλειψη - διαγραφή ; των πολιτικών θεμάτων από το φόρουμ ; (Πασχαλη διόρθωσε με αν κάνω λάθος).

Υπάρχει άλλη πρόταση ;
Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά απο ότι καταλαβαίνω μέχρι τωρα απο τα μηνύματα δεν έχουμε και πολλές απαιτήσεις από το φόρουμ.

Λιγο να γίνει πιο φιλικό προς τις προτιμήσεις μας , όσον αφορά την θεματολογία του (πολιτικά, πατρις θρησκεια οικογένεια, ευχές), , άντε και το ύφος του ( όχι προσβολές και προσωπικές αντεγλκλίσεις) !!!!

Κατι άλλο ;

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Μόλις μαζέψεις απαντήσεις, μετά θα ψηφίσουμε ???
Reply With Quote
  #152  
Παλιό 13-10-2013, 23:27
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά απο ότι καταλαβαίνω μέχρι τωρα απο τα μηνύματα δεν έχουμε και πολλές απαιτήσεις από το φόρουμ.

Λιγο να γίνει πιο φιλικό προς τις προτιμήσεις μας , όσον αφορά την θεματολογία του (πολιτικά, πατρις θρησκεια οικογένεια, ευχές), , άντε και το ύφος του ( όχι προσβολές και προσωπικές αντεγλκλίσεις) !!!!

Κατι άλλο ;




Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αρκεί ο σεβασμός μεταξύ των μελών (τι μηχανόβιοι είμαστε, ξεχάσαμε ότι είμαστε κοινωνικά όντα και ότι υπάρχουν κι άλλοι τριγύρω μας...
Δεν είναι ουτε η θεματολογία, ούτε τίποτα! Σεβασμός και καλοί τρόποι χρειάζονται! Ούτε χλευασμοί, ούτε ειρωνείες, ούτε εξυπνάδες, ούτε έπαρση...
Πρέπει πρώτα να ανακαλύψουμε ότι και οι άλλοι έχουν άποψη και ότι δεν είμαστε καλύτεροι, εξυπνότεροι, πιο μορφωμένοι...
Reply With Quote
  #153  
Παλιό 13-10-2013, 23:41
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Έκανα κάποιες παραθέσεις πιο πάνω, σ' αυτά που μου κέντρισαν περισσότερο το ενδιαφέρον και που θεωρώ ως βασικά για τη συνέχιση του εποικοδομητικού διαλόγου



Κάπου αλλού, πρόσφατα και επί του θέματος , έγραψα:"Ρε παιδια, η επιτυχια του φορουμ ειναι αποτελεσμα "παντρειας" των ιδρυτων και των μελων του. Χημεια, αμφιδρομη σχεση. Σ´ αυτα δε χωραει να λες ποιος εχει το μεγαλυτερο ειδικο βαρος....."

Σε ό,τι γράψω πιο κάτω, δε θα χρησιμοποιήσω το ρήμα "θέλω", καθόσον το θεωρώ άκρως εγωιστικό εκ μέρους μου, απέναντι σε 7500 χρήστες - μέλη του ίδιου χώρου.
Καλύτερα θα ταίριαζε να λέω "νομίζω", πιστεύω", "προτείνω".

Προτείνω λοιπόν, όπως έχω πει-γράψει και στο παρελθόν, σε σχέση με τη θεματολογία να ταξινομηθεί διαφορετικά, με τρόπο τέτοιο, ωστε να προβάλλονται τα μοτο-θέματα, οι εκδρομές, τα τεχνικά, τα ταξίδια, τα φαγοπότια και οι καφέδες και τα άλλα, τα πολιτικα- κοινωνικά, να τα ψάχνει όποιος τα αποζητά. Αυτό μπορεί έυκολα να επιτευχθεί, βάζοντάς τα στα "ΔΙΑΦΟΡΑ" κι αυτά να μη φάινονται στις νέες δημοσιεύσεις. Αντί λοιπόν να ψάχνουν οι μοτο-ενδιαφερόμενοι τα θέματα που περιμένουν σε ένα μοτο-φόρουμ, ως "καθ' ύλην αρμόδιο", (όπως μας προέτρεψε ο φίλος Χάρης - siranxaz σε προηγούμενο ποστ του), ας ψάχνουν οι εθισμένοι με τα κοινωνικο-πολιτικά (που δεν τους αρκουν φατσοβιβλία, πόρταλς, μπλογκς κλπ) σ' αυτό το μοτο-φόρουμ να βρουν θέμα της αρεσκείας τους
Καλό? νομίζω....
Δύσκολο? Δε νομίζω....


Να προτείνω ακόμα, τα "ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ" να μπουν σε μια δημοσίευση με τίτλο:" ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ". Οι καλημέρες - καλήσπέρες μαζεύτηκαν πολύ όμορφα έτσι! Ούτε "κλικ" χάθηκαν και οι ευχές υπάρχουν! Μην λησμονούμε , έρχονται πολλές γιορτές (Νικολο-βάρβαρα που λένε στο χωριό μου) και θα πήξουμε


Θα μπορούσε επίσης να υπάρχει ένα θέμα για την καθημερινή επικαιρότητα, με έμπνευση από το ΕΠΕΤΕΙΟΛΟΓΙΟ. Αυτό που λέμε "σαν σήμερα"....
Π.χ. σαν σήμερα 13-10-1904 έπεσε ηρωικά μαχόμενος ο ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ!!! (αλλά αυτό βέβαια το γνωρίζατε...)




Τέλος - κι εδώ θα χρησιμοποιήσω το ρήμα "θέλω" μιας και δεν απευθύνομαι στο φόρουμ , αλλά στους αντμινς- θα ήθελα από τα αγαπητά αδέλφια που μας φιλοξενούν , τουλάχιστον όσον με αφορά, να μη χρησιμοποιούν το τηλέφωνο για να πουν ότι κάτι που έγραψα τους πείραξε.

Εξηγούμαι: αν υπάρχει κάτι που ενοχλεί, είναι προτιμότερο να γράφεται εδώ μέσα φανερά! ;Oxi να "διευθετείται" το θέμα με τηλεφωνήματα και "στο μεταξύ μας"...
Φαίνεται να γενικολογώ, αλλά αφού συνέβει μ εμένα δις, και αφού μου το είχαν πει κι άλλοι στο παρελθόν, μάλλον είναι ο κανόνας και ο κύριος τρόπος "διοίκησης" του φόρουμ.

Αντιθέτως, θα χαρώ ειλικρινά, όταν το τηλ χτυπήσει για να κανονίσουμε ένα τσιπουράκι "στο φτερό" και να μαζέψουμε κι άλλους, αν χρειάζεται κάτι ο οποιοσδήποτε και δεν προκάμουμε μέσω μηνυμάτων, δημοσιεύσεων κλπ κ.ο.κ.

Τα παραπάνω τα έχω ήδη πει τηλεφωνικά στο Δημήτρη (arka) σε δεδομένη στιγμή και τα λέω πάλι και δημόσια. Από αγάπη στο πρόσωπό του, στο Νίκο και στο φόρουμ!

Πιστεύω ότι όποιος σε αγαπά, σου λέει ότι είναι να σου πει μπροστά σου. Τα υπολοιπα είναι πισώπλατες μαχαιριές, συνήθως....


Καληνύχτα σας
Reply With Quote
  #154  
Παλιό 13-10-2013, 23:43
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναρωτιέσαι τα αυτονόητα.....


Δεν υπάρχουν αυτονόητα!!!!
Γι αυτά παλεύουμε κάθε μέρα
Κι εδώ αυτό που κάνουμε το ίδιο είναι! Αν δεν υπήρχαν συμπεριφορές έξω από το "αυτονόητο" (του καθενός μας....) δε θα διαφωνούσαμε - συμφωνούσαμε και πάλι από την αρχή!!!
Reply With Quote
  #155  
Παλιό 13-10-2013, 23:45
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρκεί ο σεβασμός μεταξύ των μελών (τι μηχανόβιοι είμαστε, ξεχάσαμε ότι είμαστε κοινωνικά όντα και ότι υπάρχουν κι άλλοι τριγύρω μας...
Δεν είναι ουτε η θεματολογία, ούτε τίποτα! Σεβασμός και καλοί τρόποι χρειάζονται! Ούτε χλευασμοί, ούτε ειρωνείες, ούτε εξυπνάδες, ούτε έπαρση...
Πρέπει πρώτα να ανακαλύψουμε ότι και οι άλλοι έχουν άποψη και ότι δεν είμαστε καλύτεροι, εξυπνότεροι, πιο μορφωμένοι...




Εσένα σε συμπάθησα στη Γρανίτσα και δεν είχα άδικο
Reply With Quote
  #156  
Παλιό 13-10-2013, 23:46
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα???
Ποιον? Σπίτι είμαι μόνος.
Τέλος πάντων, σε σχέση με το παραπάνω, μπορείς να κάνεις κάτι.
Να παραδεχθείς (αφού σου παραθέτω στοιχείο ακράδαντο) ότι δεν είναι όπως το είπες. Δεν είναι portal, ούτε οι ιδιοκτήτες του το θέλουν τέτοιο!

Φιλιά !

Επιμένω ότι κολλάτε στις λέξεις!
Τουλάχιστον εσύ έγραψες την αντίρρησή σου εδώ. Ο Κώστας ( μάνιακ ) το έκανε στο FB πράγμα που για να είμαι ειλικρινής με το ύφος που το έκανε δεν το εκτίμησα κι ιδιαίτερα! Τέλος πάντων! Στον επόμενο καφέ θα τα βρούμε φαντάζομαι.


Βάσει απόλυτου ορισμού όντως δεν είναι portal. Αλλά από όλο το γραπτό μου παρέθεσες και κόλλησες σε αυτό. Εμένα αυτό κάτι μου λέει φίλε Θόδωρε.

Τα υπόλοιπα από κοντά καλύτερα.
Reply With Quote
  #157  
Παλιό 13-10-2013, 23:49
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων


Εσένα σε συμπάθησα στη Γρανίτσα και δεν είχα άδικο
Χαχαχα! Θοδωρή το ίδιο ισχύει και για 'μένα!
Τελικά όντως, από κοντά είμαστε όλοι πιο συμπαθητικοί! Γι' αυτό καβαλάμε τα θηρία μας και βρισκόμαστε όσο συχνότερα μπορούμε, να εκμηδενίσουμε τις διαφορές μεταξύ μας!
Reply With Quote
  #158  
Παλιό 14-10-2013, 00:01
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιμένω ότι κολλάτε στις λέξεις!
Τουλάχιστον εσύ έγραψες την αντίρρησή σου εδώ. Ο Κώστας ( μάνιακ ) το έκανε στο FB πράγμα που για να είμαι ειλικρινής με το ύφος που το έκανε δεν το εκτίμησα κι ιδιαίτερα! Τέλος πάντων! Στον επόμενο καφέ θα τα βρούμε φαντάζομαι.


Βάσει απόλυτου ορισμού όντως δεν είναι portal. Αλλά από όλο το γραπτό μου παρέθεσες και κόλλησες σε αυτό. Εμένα αυτό κάτι μου λέει φίλε Θόδωρε.

Τα υπόλοιπα από κοντά καλύτερα.

Γιάννη από κοντά τα πάντα, ότι θες.
Αλλά κι από εδώ, σου λέω ευθέως ότι η κεντρική ιδέα του αρχικού σου ποστ, είναι αυτή!
Λες αυτό ( το φόρουμ εξελίχθηκε σε πόρταλ) και μετά το αναπτύσεις. Επίσης νομίζω ότι το πιστεύεις κιόλας, μιας και η αγαπημένη σου θεματολογία είναι κοινωνικο-πολιτική. Δεν είναι κακό. Σε καμιά περίπτωση!
Προτιμώ πάντως το ποστάρισμα για το νέο σου 650, ή τα θέματα με το παλιό σου, τα "έρημα χιλιόμετρα" που αναγκάστηκες να κάνεις με το 125....
Ρε φιλαράκι, μοτο - φόρουμ λέμε


Να συμπληρώσω...
Το γραπτό σου δεν είναι εκτός τόπου και χρόνου. Εν γένει έχεις και δίκιο. Τι να σχολιάσω? Μόνο αυτό που "μου έβγαλε το μάτι" σχολίασα, αρνητικά βέβαια. Όχι αρνητικά προς εσένα. Αρνητικά προς την ιδέα! Ασε που δε γίνεται πορταλ γιατί εκεί είναι επαγγελματικό το πράγμα...

Last edited by forester; 14-10-2013 at 00:04.
Reply With Quote
  #159  
Παλιό 14-10-2013, 00:01
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχουν αυτονόητα!!!!
Γι αυτά παλεύουμε κάθε μέρα
Κι εδώ αυτό που κάνουμε το ίδιο είναι! Αν δεν υπήρχαν συμπεριφορές έξω από το "αυτονόητο" (του καθενός μας....) δε θα διαφωνούσαμε - συμφωνούσαμε και πάλι από την αρχή!!!
Κι όμως......
Επικαλούμε την οξυδέρκεια σου για να αντιληφθείς την τοποθέτησή μου. Εάν τυχαίνει να με "παρακολουθείς" ξέρεις και την απάντηση....Εάν όχι, θα τα πούμε από κοντά μεταξύ τύρου και αχλαδίου, είναι πιό ασφαλές και λιγότερο ψυχοφθόρο πλέον από τη δημόσια τοποθέτηση
Reply With Quote
  #160  
Παλιό 14-10-2013, 00:10
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι όμως......
Επικαλούμε την οξυδέρκεια σου για να αντιληφθείς την τοποθέτησή μου. Εάν τυχαίνει να με "παρακολουθείς" ξέρεις και την απάντηση....Εάν όχι, θα τα πούμε από κοντά μεταξύ τύρου και αχλαδίου, είναι πιό ασφαλές και λιγότερο ψυχοφθόρο πλέον από τη δημόσια τοποθέτηση
Συμφωνώ
Συνήθως τετάρτες είμαι στον καφέ!
Και καμιά μονοήμερη, όλο και κάτι παίξει.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!