GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #6  
Παλιό 04-11-2013, 20:50
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Η αλήθεια για τα κράνη και τον προστατευτικό τους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωρέ μάστορα ασφαλώς και δεν πρέπει να υπάρχει νόμος για την προστασία σου μιας κι αυτό φαίνεται να σ' ενοχλεί, αλλά σαφώς πρέπει να υπάρχει νόμος για την προστασία μου από την Λαλακία σου (γιου νοου γουατ αϊ μιν) χιλιοειπωμένο όπως πολύ καλά είπες.
Απομάκρυνε από τους δρόμους και τον περιβάλλοντα χώρο που κινήσαι εσύ με την μοτό σου, αιτίες που θα σε κάνουν (αν δεν φοράς κράνος) επικίνδυνο για τους άλλους χρήστες του δρόμου (όπως πχ έντομα την άνοιξη, πετραδάκια που σήκωσε ο τροχός του προπορευόμενου), και θα συμφωνήσω, δικιά σου είναι η κεφάλα ας την κάνεις ότι θέλεις. Και δεν βάζω στην εξίσωση την περίπτωση να μείνεις φυτό σε κανένα νοσοκομείο "κλέβοντας" το κρεβάτι από άλλον ασθενή που δεν την "έψαχνε" ας πούμε, το οποίο πληρώνουμε όλοι μας με τους φόρους μας.

Συχώρα με για τυχόν αδόκιμες λέξεις, αλλά δεν είχα άλλες πρόχειρες κι επέτρεψέ μου να σου πω ότι είναι λυπηρό αν μη τι άλλο να υπάρχουν τέτοιες απόψεις οι οποίες μεταφέρονται και στους δρόμους (κράνος στον αγκώνα για να μη με γράψουν) και γίνονται παιδεία στους μικρότερους που βλέπουν.

Υ.Γ.
Πριν από 5 μήνες είχα τροχαίο με αστείες ταχύτητες μάσα στην πόλη, που με κράτησε στο κρεβάτι 4 μήνες. Φορούσα και κράνος και μπουφάν. Αν δεν φορούσα κράνος δεν θα έγραφα εδώ τώρα. Με χτύπησε κάποιος που παραβίασε στοπ και σύρθηκα αρκετά μέτρα στον δρόμο. Με σταμάτησε το κεφάλι μου που βρήκε κόντρα στο πεζοδρόμιο.
Τελευταια φορα που κοιταξα, ηταν νομιμο να οδηγω με σηκωμενη τη ζελατινα του κρανους... η μυγα και το πετραδακι εχει τις ιδιες πιθανοτητες να μπει στο ματι μου.

Αν σε απασχολει η θεση μου στο νοσοκομειο κοιτα να απαγορεψεις και τις σκαλες, τις διαβασεις, το σκι, το παραπεντε, και ολα αυτα που μπορει να προκαλεσουν τραυματισμο με νομο!

Εγω δεν χρειαζομαι νομο για να φορεσω το κρανος! Ξερω τι πρεπει να κανω και χωρις τον νομο! Αν εσυ επιθυμεις να ζεις σε μια κοινωνια που πρεπει να υπαρχει νομος που σου υπαγορευει τι θα φας για πρωινο, απλα διαφερουμε...
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!