GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 23-10-2011, 17:48
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

ΕΛΛΑΔ

Κυριακή, 23 Οκτωβρίου 2011, 14:17
Σχετικά Tags


  • Τι σημαίνει το «κούρεμα» για τους δανειολήπτεςς


Τι θα σημάνει για τα δάνειά μας το επικείμενο «κούρεμα»; Τι οφείλουν να κάνουν όσοι έχουν πάρει δάνεια και δεν τα έχουν αποπληρώσει;

Το «Πρώτο Θέμα» ρώτησε πλήθος ειδικών, τραπεζιτών, δικηγόρων και ειδικών συμβούλων και πήρε από όλους την ίδια απάντηση: «Είναι ατομικό σου ζήτημα. Δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει γενική ρύθμιση. Μπορεί το κράτος να πτωχεύσει αλλά εσύ συνεχίζεις να χρωστάς».

Για τους οφειλέτες υπάρχουν τρεις περιπτώσεις:

Το Οικονομικό Αποτύπωμα

Είναι η αποτίμηση του οφειλέτη με βάση το τι έχεις, το τι βγάζεις κάθε χρόνο, με λίγα λόγια, είναι το τι πιστεύει ο τραπεζίτης ότι μπορείς να τους επιστρέψεις. Αν έχεις περιουσία, ακίνητα ή κάτι άλλο που μπορεί να το πάρει, θα το πάρει.
Παρόλα αυτά πρέπει να σημειωθεί ότι σύμφωνα με τις απαντήσεις όλων ανεξαιρέτως των τραπεζιτών, προτιμούν να βρουν μια συμβιβαστική λύση παρά να μπουν σε μία νομική διαδικασία διεκδίκησης του ακινήτου.

Διαπραγμάτευση

Σε αυτή την περίπτωση κάνεις ένα πολύ σκληρό παζάρι με την τράπεζα για να της πληρώσεις ένα μέρος του δανείου και να τελειώνεις. Αν είσαι σε θέση να της πεις ότι «δεν έχεις να πάρεις τίποτα γιατί δεν έχω τίποτα να σου δώσω», είσαι σε πλεονεκτική θέση. Αν έχεις κάτι να σου πάρει η θέση σου είναι πολύ πιο δύσκολη, αλλά όχι και απελπιστική, αφού ούτως ή άλλως η τράπεζα δεν θέλει να μπει στη διαδικασία κατάσχεσης της περιουσίας σου.

Το κακό σενάριο

Το κακό σενάριο είναι να περάσουν οι τράπεζες όχι στα χέρια του κράτους, αλλά στα χέρια των ξένων. Σε τέτοια περίπτωση οι τράπεζες μπορεί να πουλήσουν τα δάνεια σε μία εταιρία που ειδικεύεται σε είσπραξη δανείων.
Τι σημαίνει αυτό; Ότι έρχεται η τράπεζα και λέει: «Έχεις δάνεια αξίας 10 δις. που μάλλον δεν θα εισπράξεις. Σου τα αγοράζω με 2 δις.
Η τράπεζα τα πουλάει και η εταιρία αρχίζει τον αγώνα είσπραξής τους. Σε αυτήν την περίπτωση το καλύτερο εγχειρίδιο για την αντιμετώπιση του προβλήματος είναι το γνωστό ρητό «ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος».
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 23-10-2011, 18:29
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Σκληρό παζάρι κι ότι γίνει.

Το καλύτερο να βγει κανένας παπατζής πολιτικός που θα ψάχνει ψηφαλάκια και να τα χαρίσει.



Που είναι οι μέτοχοι τραπεζών κι οι καταθέτες;


Αμα είχαν ούμπαλα ο ΓΑΠ κι η συμμορία, λέμε τώρα, θα είχαν εκδώσει ένα λαϊκό ομόλογο και θα παίρναν τα παπάρια μας οι Γερμανοί. Αλλά που;! Πήγε κι έκανε τη μακακία και τώρα τον τρώμε εμείς.

Ουστ!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 23-10-2011, 20:03
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

.

Για να καταλάβω ... έτσι όπως τίθενται τα πράγματα στο άρθρο,

όποιος χρωστάει στην τράπεζα, παρακαλάει να πτωχεύσουμε ...

Και όσο πιο μεγάλο είναι το δάνειό του,

τόοοοοοσοοοοοο πιο πολλές προσευχές κάνει ....




Υ.Γ. ..... αχ ρε #$@%*%$* πατέρα, που μας έμαθες να μην έχουμε πάρει δάνειο, ΠΟΤΕ στη ζωή μας ...



.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 23-10-2011, 20:46
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
.

Για να καταλάβω ... έτσι όπως τίθενται τα πράγματα στο άρθρο,

όποιος χρωστάει στην τράπεζα, παρακαλάει να πτωχεύσουμε ...

Και όσο πιο μεγάλο είναι το δάνειό του,

τόοοοοοσοοοοοο πιο πολλές προσευχές κάνει ....




Υ.Γ. ..... αχ ρε #$@%*%$* πατέρα, που μας έμαθες να μην έχουμε πάρει δάνειο, ΠΟΤΕ στη ζωή μας ...



.
Λίγο απλοϊκό το συμπέρασμα σου Νίκο.
Οποιος έχει πάρει δάνειο παρακαλάει να γίνει κάτι ώστε να μπορεί να είναι συνεπής. Ετσι όπως τα κάνανε, όλοι κάτι χάνουμε. Ας χάσουν λοιπόν κι οι τράπεζες. Δεν είναι δυνατόν όλοι να είμαστε ή να μπαίνουμε στον κουβά κι οι τράπεζες να επιμένουν να έχουν όλα όσα συμφωνήθηκαν υπό άλλες συνθήκες και με άλλες προοπτικές.
Ακόμη κι οι ρυθμίσεις που κάνουνε πάλι προς όφέλός τους είναι, σε βάθος χρόνου εισπράττουν περισσότερους τόκους.

Να δούμε βέβαια τι μορφή θα έχει η χώρα σε 5 μέρες και το ξανασυζητάμε! Προσωπικά είμαι έτοιμος ψυχολογικά να τα χάσω σχεδόν όλα, ο μπέμπης όμως δε θα πεινάσει.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 23-10-2011, 21:52
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
.

Για να καταλάβω ... έτσι όπως τίθενται τα πράγματα στο άρθρο,

όποιος χρωστάει στην τράπεζα, παρακαλάει να πτωχεύσουμε ...

Και όσο πιο μεγάλο είναι το δάνειό του,

τόοοοοοσοοοοοο πιο πολλές προσευχές κάνει ....




Υ.Γ. ..... αχ ρε #$@%*%$* πατέρα, που μας έμαθες να μην έχουμε πάρει δάνειο, ΠΟΤΕ στη ζωή μας ...



.

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ αυτές τις μέρες Νίκο μου. Δεν την έψαξα ούτε για επιδοτήσεις για το μαγαζί, ούτε για τίποτα. Ήθελα να μην έχω τίποτα στο κεφάλι μου... Α ρε φούστη μου...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 24-10-2011, 04:10
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Επειδή εγώ έχω δάνειο (τι να γίνει, που μου χάλασε ο σεισμός το άρτι ανακαινισθέν σπίτι μου και ο πατέρας μου δεν είχε άλλο να μου δώσει!?!?!)... και επειδή δεν έχω τοοοοοσες οικονομικές γνώσεις για να καταλάβω τα παραπάνω βαθυστόχαστα, αν θέλετε τα ξεδιαλύνετε, αλλιώς βάλτε το θέμα στα... ανέκδοτα, για να μην πω αλλού και γίνω καυστικότερος.

Και για να ξεκαθαρίζουμε λίγο. Οι οφειλέτες δανείων ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΥΧΗΘΗΚΑΝ να πτωχεύσει η χώρα, γιατί πολύ απλά καταλάβαιναν ότι δεν τους συμφέρει... όσοι καταλάβαιναν, γιατί οι ηλίθιοι ακόμη δεν εξέλειπαν της ανθρωπότητας!!
ΑΝ λοιπόν χρεωκοπήσουμε και αλλάξουμε νόμισμα, τότε ναι, θα υπάρξει θέμα και με τα δάνεια και με πολλά άλλα. Αν όχι, τότε τι θα πρέπει να διαπραγματευτείς με την όποια τράπεζα;;;;; Εκτός και εννοείται πως δεν θα έχουμε επαρκείς μισθούς ή συντάξεις για να εκπληρώνουμε τις υποχρεώσεις που, ειρήσθω εν παρόδω, εν γνώσει μας αναλάβαμε!!! Ήδη έχουμε σχολιάσει την απόφαση του δικαστηρίου που απάλλαξε μια δανειολήπτρια στην Λάρισα ή Λαμία ή κάπου εκεί τέλος πάντων...
Αφήνω το... σεντόνιασμα στους "ειδικούς"...

ΥΓ. Εγώ πάντως ποτέ δεν πίστεψα πως θα βγούμε από την Ε.Ε. εκτός και διαλυθεί η ίδια η Ένωση!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 24-10-2011, 05:39
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Μια απαραίτητη διευκρίνηση... επειδή η σύνδεση που έχω εδώ είναι πάρα πολύ αργή και δεν μπορώ να διορθώσω το κείμενο...
Όταν λέω "για να μην πω αλλού και γίνω καυστικότερος" δεν εννοώ βέβαια "απόκρυφα σημεία" (sic) αλλά directories του φόρουμ όπως "αστεία βίντεο", "τι μας έτυχε" κλπ.
Αυτά, γιατί όταν το ξαναδιάβασα, δεν μου άρεσε, αλλά δυστυχώς δεν μπορούσα να το αλλάξω.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 24-10-2011, 17:06
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Τα δάνεια δεν θα θιγούν. Θα πληρώνονται κανονικά. Μόνο ρύθμιση μπορείς να κάνεις.
Αλλοίμονο σε όσους χρωστούν.............
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 24-10-2011, 20:35
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή εγώ έχω δάνειο (τι να γίνει, που μου χάλασε ο σεισμός το άρτι ανακαινισθέν σπίτι μου και ο πατέρας μου δεν είχε άλλο να μου δώσει!?!?!)... και επειδή δεν έχω τοοοοοσες οικονομικές γνώσεις για να καταλάβω τα παραπάνω βαθυστόχαστα, αν θέλετε τα ξεδιαλύνετε, αλλιώς βάλτε το θέμα στα... ανέκδοτα, για να μην πω αλλού και γίνω καυστικότερος.
.....................................................................................................
ΥΓ. Εγώ πάντως ποτέ δεν πίστεψα πως θα βγούμε από την Ε.Ε. εκτός και διαλυθεί η ίδια η Ένωση!!!
Καλα τα λες αλλα ποιος σ'ακουει!!!
Που ακουστηκε οτι τα δανεια ιδιωτων προς τραπεζες, σε χρεωκοπημενη επισημως χωρα, παραγραφονται/διαγραφονται και ως εκ τουτου οι δανειοληπτες πρεπει να παρακαλουν για την πτωχευση της χωρας? Ρε Γιαννη, μηπως γιαυτο θελουν καποιοι σαν την Αυριανη επιστροφη στην δραχμη=πτωχευση ουτως ωστε ο εκδοτης της και ιδιοκτηητς του αλτερ να γλυτωσει -οπως θελει να πιστευει - αυτα που χρωσταει???
Ποια ειναι αυτη η τραπεζα στην οποια χρωσταω π.χ. εγω, και μετα την επισημη χρεωκοπια του κρατους θα μου πει ''αστο δεν πειραζει αμα δεν εχεις.....''

Βαθεια νυκτωμενοι ειναι οσοι το νομιζουν αυτο και βαθεια νυκτωμενοι ειναι οσοι ακουν αυτες τις χαζομαρες και λενε κατι περι πατεραδων που δεν βαζανε τουρβα στο κεφαλι τους....μωρε αυτοι σοφοι, πανσοφοι ηταν κι ευτυχως που καποιοι γιοι τους ακουσαν. Διοτι αν δεν τους ακουγαν και φεσονοντουσαν.... σε περιπτωση επισημης πτωχευσεως, που αν σημερα τα μαγαζια τους κανουν Χ τζιρο τοτε θα κανουν -3χ θα εχαναν σε μια νυκτα οτι ακινητο υπηρχε στο ονομα τους και σε ονομα συγγενη με α'βαθμο συγγενειας!! Χωρια πουαν απο ακινητα που εισεπραταν νοικια σε τετοια περιπτωση δεν θα εισπραξουν φραγκο....απο που να τους τα δωσουν οι νοικαρηδες τους???

Σε περιπτωση επισημης κρατικης πτωχευσης αυτοι που σιγουρα θα επιβιωσουν ειναι αυτοι που δεν χρωστανε σε τραπεζες, δηλαδη οσοι εξυπνοι ακουσαν τους σοφους πατεραδες τους.

Υ.Γ. η ελλαδα ουτε απο την Ε.Ε θα βγει ουτε απο την ευρωζωνη. Γιαυτο κι επισημως δεν θα πτωχευσει, και γιαυτο θα εξακολουθουμε να πηγαινουμε στα ΑΤΜ και να παιρνουμε χρηματα μεχρι το πιστωτικο μας οριο για παντα.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 24-10-2011, 20:43
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θα γίνει με τα δάνειά μας;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
.

Για να καταλάβω ... έτσι όπως τίθενται τα πράγματα στο άρθρο,

όποιος χρωστάει στην τράπεζα, παρακαλάει να πτωχεύσουμε ...


Όχι ρε Νίκο…

Και όσο πιο μεγάλο είναι το δάνειό του,

τόοοοοοσοοοοοο πιο πολλές προσευχές κάνει ....


ΌΧΙ


Υ.Γ. ..... αχ ρε #$@%*%$* πατέρα, που μας έμαθες να μην έχουμε πάρει δάνειο, ΠΟΤΕ στη ζωή μας ...


Ούτε ο δικός μου με έμαθε…


Μόνος μου αλήτεψα.


.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Λίγο απλοϊκό το συμπέρασμα σου Νίκο.
Οποιος έχει πάρει δάνειο παρακαλάει να γίνει κάτι ώστε να μπορεί να είναι συνεπής. Ετσι όπως τα κάνανε, όλοι κάτι χάνουμε. Ας χάσουν λοιπόν κι οι τράπεζες. Δεν είναι δυνατόν όλοι να είμαστε ή να μπαίνουμε στον κουβά κι οι τράπεζες να επιμένουν να έχουν όλα όσα συμφωνήθηκαν υπό άλλες συνθήκες και με άλλες προοπτικές.
Ακόμη κι οι ρυθμίσεις που κάνουνε πάλι προς όφέλός τους είναι, σε βάθος χρόνου εισπράττουν περισσότερους τόκους.

Να δούμε βέβαια τι μορφή θα έχει η χώρα σε 5 μέρες και το ξανασυζητάμε! Προσωπικά είμαι έτοιμος ψυχολογικά να τα χάσω σχεδόν όλα, ο μπέμπης όμως δε θα πεινάσει.




Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή εγώ έχω δάνειο (τι να γίνει, που μου χάλασε ο σεισμός το άρτι ανακαινισθέν σπίτι μου και ο πατέρας μου δεν είχε άλλο να μου δώσει!?!?!)... και επειδή δεν έχω τοοοοοσες οικονομικές γνώσεις για να καταλάβω τα παραπάνω βαθυστόχαστα, αν θέλετε τα ξεδιαλύνετε, αλλιώς βάλτε το θέμα στα... ανέκδοτα, για να μην πω αλλού και γίνω καυστικότερος.

Και για να ξεκαθαρίζουμε λίγο. Οι οφειλέτες δανείων ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΥΧΗΘΗΚΑΝ να πτωχεύσει η χώρα, γιατί πολύ απλά καταλάβαιναν ότι δεν τους συμφέρει... όσοι καταλάβαιναν, γιατί οι ηλίθιοι ακόμη δεν εξέλειπαν της ανθρωπότητας!!
ΑΝ λοιπόν χρεωκοπήσουμε και αλλάξουμε νόμισμα, τότε ναι, θα υπάρξει θέμα και με τα δάνεια και με πολλά άλλα. Αν όχι, τότε τι θα πρέπει να διαπραγματευτείς με την όποια τράπεζα;;;;; Εκτός και εννοείται πως δεν θα έχουμε επαρκείς μισθούς ή συντάξεις για να εκπληρώνουμε τις υποχρεώσεις που, ειρήσθω εν παρόδω, εν γνώσει μας αναλάβαμε!!! Ήδη έχουμε σχολιάσει την απόφαση του δικαστηρίου που απάλλαξε μια δανειολήπτρια στην Λάρισα ή Λαμία ή κάπου εκεί τέλος πάντων...
Αφήνω το... σεντόνιασμα στους "ειδικούς"...

ΥΓ. Εγώ πάντως ποτέ δεν πίστεψα πως θα βγούμε από την Ε.Ε. εκτός και διαλυθεί η ίδια η Ένωση!!!




Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα δάνεια δεν θα θιγούν. Θα πληρώνονται κανονικά. Μόνο ρύθμιση μπορείς να κάνεις.
Αλλοίμονο σε όσους χρωστούν.............

Αλλοίμονο σ’ αυτούς που δεν αγάπησαν


Αλλοίμονο – αλλοίμονο – ααααλλοίοίοίμονο.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Γκαζιέρα με κοντή διαδρομή.. Την εχει δοκιμασει κανεις?? black_hawk Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 18 21-10-2011 12:26
Στο εξωτερικό καταλαβαίνεις τι σημαίνει Έλληνας! Υπερηφάνεια, αλλά και θλίψη για ... ckalfas Ελλάδα 3 12-02-2011 00:15
Τουρκική εισβολή με φθηνά δάνεια ckalfas Ελλάδα 8 05-01-2011 09:44
Εμείς θα δανειζόμαστε μέχρι να βαρεθούμε! gsmaniac Ελλάδα 9 27-04-2010 19:38
Τι ειπες θα με κανεις το Πασχα???????? Troublemaker Αστεία Video 7 03-09-2009 23:44


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!