GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Περιβάλλον

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 01-10-2013, 21:49
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Αυτό με το "νεαρέ μου" θα το πώ στη σύζυγο, γιατί της λέω ότι είμαι τζόβενο και με χλευάζει για τα γκρίζα μου μαλλιά......είναι δυνατόν να μη με πιστεύει ότι τα βάφω...άσπρα ??

Εγώ σου ζήτησα να μην μεγαλοπιάνεσαι, η μεγαλοστομία τιμωρείται οπωσδήποτε κατά τους αρχαίους, ηταν ο ανθρώπινος μηχανισμός αυτοπροστασίας έναντι της έπαρσης που παρασέρνει τους ανεγκέφαλους....

PS. μετάλλια πολλά είχε και ο πατέρας του κ.κ.Παππά κι ως κολλητός του συνταγματάρχη καλοπέρασε, και ήταν τέτοιο το θεάρεστο έργο του ώστε , αν και αποπεμφθής το 75, επανήλθε ως αντιστράτηγος το 2005 και ήταν και υποψήφιος βουλετής πρόσφατα....
Τα μετάλλια λοιπόν δεν είναι κριτήριο.....άλλο αντικειμενικό κριτήριο υπάρχει ή να σε αφήσω να αυτοθαυμάζεσαι στον καθρέφτη, ίσως φορώντας και καμιά στολή που επιμελώς κρύβεις πίσω από τη πόρτα του γραφείου σου ?

Last edited by vpentza; 01-10-2013 at 22:03.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 01-10-2013, 22:02
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Πάντως βρήκαμε το ψεκαστήρι....
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 01-10-2013, 22:23
nanoshophellas Ο/Η nanoshophellas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: R 1200 GSA 08
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Λοιπον το θεμα εχει ως εξης: https://www.youtube.com/watch?v=gwhjPuWjmcM

Last edited by nanoshophellas; 01-10-2013 at 22:35.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 01-10-2013, 22:25
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
.
πω πω φιλε εισαι φοβερος...
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 01-10-2013, 22:41
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Αν περίμενα από κάτι τέτοιους σας εσάς νεαρέ μου την αναγνώριση, θα ήμουν ακόμα κάποιο άσημος γραφιάς σε κανά πολιτικό γραφείο κανενός δημοτικού συμβούλου στη "κάτω κυρά-Παναγιά".
Μας ζήτησες να εκθειάσουμε το έργο σου, δεν το ανακινήσαμε εμείς !

Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
Ε τότε γιατί τη ζητάς εδώ μέσα ? όντας πλήρης από "αναγνώριση", γιατί τέτοια πρεμούρα να σε εκθειάζουν οι συνφορουμίτες ?

Δείξε μου κανά άλλο τέτοιο ενεργό μέλος στο forum σας με παρόμοιους σχετικούς τίτλους και τότε θα σου πω ότι "έκανα λάθος"!
Δεν μου ζητήθηκε βιογραφικό, και σε κανέναν άλλο απ´ ότι ξέρω !

Δεν έχετε όμως φίλε μου. Το γιατί το ξέρεις καλύτερα.
Δεν σας κάθετε κανείς αδερφέ. Ουδείς.
Και σας το λέω έτσι κατάμουτρα για το νοιώσετε καλύτερα.
Διότι στην αναίδεια δεν απαντάς προβάλλοντας ισχνή κοινωνική καλλιέργεια αλλά με την ίδια θρασύτητα!
Δεν μου το επιτρέπω, αλλά αν απαντούσα στην αναίδεια που έχω συναντήσει εδώ μέσα με θρασύτητα, θα με είχαν ξηλώσει, απορώ για την ασυλία που απολαμβάνεις αλλά ....δεν έχω λόγο έτσι κι αλλιώς σε αυτά τα θέματα

Σιγά λοιπόν να μην περίμενα λοιπόν από σας… πως τόπες;; «αναγνώριση»;;
Άστο, πνίχτο καλύτερα.
Να μιλάς καλύτερα σε κάποιον που σου μιλάει χωρίς ένταση, αποκαλύπτεις τον πραγματικό σου εαυτό και χαλάς την εικόνα σου με τα μετάλλια στα media!

Βρε σεις, όταν βλέπετε κάποιον που ξεχωρίζει ορμάτε πάνω του σαν τ΄άθλια θηρία να τον φάτε. Τ’είστε σεις βρε;
Ο νόμος της φύσης βλέπεις... Υπάρχει η θεωρία ότι η φύση φροντίζει για αυτο-ίαση, απομακρύνει τα ζιζάνια κινητοποιώντας κάθε μέσο που διαθέτει !

Εδώ επανήλθα έπειτα από καιρό μπας και πάμε καμιά εκδρομούλα και επειδή βρέθηκα εν μέσω επαγγελματικής ανάπαυλας, αφού την άλλη βδομάδα ξεκινούν και πάλι οι βαριές τηλεοπτικές μου υποχρεώσεις και τότε ο χρόνος θα είναι υπερπολύτιμος.
Έχουν οργανωθεί πολλές σπουδαίες εκδρομές πρόσφατα, δήλωσες κάπου συμμετοχή ?

Και το διακύβευμα είναι ότι ένα ρημαδο-ποστ ανέβασα δίχως καν σχολιασμό (για τους ψεκασμούς) και οι μισοί σφαχτήκατε μεταξύ σας και οι υπόλοιποι το ρίξατε στο χαβαλέ, κάποιοι εκ των οποίων στραφήκανε και (αν είναι δυνατόν!) εναντίον μου.
Εμείς οι υπάνθρωποι απολαμβάνουμε να τσακωνόμαστε το πρωί και την άλλη μέρα είμαςτε αγκαλιά να ταξιδεύουμε και να πίνουμε μπύρες, εκτός των άλλων φροντίζεις να προκαλείς άμα τη εμφανίσει σου !

Και όλα αυτά γιατί;... Επειδή έβαλα ένα σκέτο λινκ ενός θέματος που προφανώς είχε ξανασυζητηθεί στο παρελθόν; Λες και το΄ξερα ή λες και αποτελεί ταμπού να ξανασυζητιούνται θέματα εκ νέου αφού έτσι κι αλλιώς η επικαιρότητα τρέχει με γοργούς ρυθμούς και πάντα προκύπτουν νέα δεδομένα.
Θα σας χάλαγε δηλαδή να μαθαίνατε από 1ο χέρι μέσω εμού τι λέει η κορυφαία προσωπικότητα στη χώρα ο Δρ Νίκος Κατσαρός τον οποίο θα έχω σε μερικές μέρες στην εκπομπή μου;
Όχι αλλά λόγω πρότερου ανέντιμου ενδοφορουμικού σου βίου, κάθε παρέμβασή σου θεωρείται κατ αρχήν επιλήψιμη !

Νεαρέ μου, θα σου πω κάτι να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι.
Όταν γράφεις σε εμένα, να αναφέρεσαι σε εμένα και να μην ψάχνεις δικαιολογία να πεις το ποί(η)μα σου...αντιγράφεις έτσι, αυτούς που μέμφεσαι στα κείμενά σου !

Είσαστε μια άχρωμη ομήγυρης που δεν έχετε ουδεμία τύχη, αφού ανήκετε και εσείς στη τεράστια ομάδα των Ελλήνων με την σαπισμένη νοοτροπία που ευθύνεται κυρίαρχα για την κατάντια της πατρίδας μου.
Το συνάφι σου κατηγορείται για τα μύρια όσα, ουχί οι μοτοσυκλετιστές και δη οι κάτοχοι BMW !

Φαφλατάδες & ξερόλες που το ιντερνετ σας έδωσε ξαφνικά δικαίωμα "δημόσιου" λόγου και νομίζετε ότι γίνατε και πλανητάρχες.
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Έπρεπε κατά τη γνώμη σου να ζητάμε την άδεια από τον "υπεράνθρωπο" να συναθροιστούμε πέραν των τριών ?

Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Δεν δηλώνω αυθεντία σε τίποτε, ανώνυμος δεν είμαι εδώ μέσα, το γνωρίζεις αυτό

Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…
Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι, sorry !

Ήλθον, είδον και απήλθον …
Σας το γράφω και στα Κινέζικα αφού ίσως η Κινεζική είναι η γλώσσα που μιλούν κάποιοι εδώ μέσα και όχι η Ελληνική.
Ήλθον, είδον και απήλθον: 我来了 我看见 和 我离开
Στο καλό, δεν είσαι ο πρώτος ούτε θα είσαι και ο τελευταίος που φεύγει, όλοι είμαστε εν δυνάμει για φευγιό, δεν έγινε κάτι, μη χαλιέσαι !

Το Gsforum.gr δεν είναι πλέον στα domain που ενδιαφέρομαι.

Τώρα βέβαια θα δεις να κάνουν ουρά τα σκουληκάκια που θα ποστάρουν ο ένας πίσω από τον άλλο:
«ο Κασιμάτης αυτό, ο Κασιμάτης εκείνο, ο Κασιμάτης το άλλο…»
Τους απαντώ λοιπόν προκαταβολικά μιας και δεν θαμαι εδώ να μυρίσω τη βρώμα τους ότι…
«Ο σωστός τρόπος να αντιμετωπίσεις τη συκοφαντία είναι να την περιφρονήσεις.
Αν προσπαθήσεις να την αντικρούσεις ή να την διαψεύσεις, θα σε νικήσει».
Αλέξανδρος Δουμάς
"Μη τα βάζεις με ηλίθιους,πέφτεις στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας" γράφει στην υπογραφή του ένας συνφορουμίτης, συγγνώμη δεν θυμάμαι ποιός, να τον μνημονεύσω

Για αυτό νεαρέ μου vpentza … τα λέμε ίσως σε άλλο χώρο.
Πολύ ευχαρίστως, δεν σου κρατώ κακία για τίποτε, αναγνωρίζω ότι πιάστηκες από τη μία μου ανάρτηση ώστε να απαντήσεις στους υπόλοιπους και γι ´αυτό το thread και για τόσα άλλα που συμμετείχες ή ανήρτησες ! Μου πάτησες όμως τον κάλο φιλαράκι, ευτυχώς που με αποκάλεσες "νεαρέ μου" και με γλύκανες γιατί είχα κι άλλα να γράψω !
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 01-10-2013, 23:12
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…
Τώρα βγαίνει ένα νόημα κε Villy...

Χάλασε η πιάτσα έτσι...
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 02-10-2013, 01:03
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Πω πω πω !!

Έκατσα και διάβασα και διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που γράφεις VILLY εδώ και στο άλλο ποστ, το διπλανό, εκεί στην "ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ"!!

Δεν θα κάτσω να γράψω αναλύσεις επί αναλύσεων, δεν είμαι καλός στον λόγο, αλλά αδερφέ μου δεν παίζεσαι με τίποτα!!
Μόλις βρήκες αντίλογο απέναντί σου άρχισες να παραληρείς!! Sorry δεν θα πάρω!
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 02-10-2013, 07:44
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Το δραματικότερο όλων, δεν είναι αυτά που γράφεις αφορίζοντας μια ολόκληρη κοινωνία κάποιων χιλιάδων μοτοσυκλετιστών επειδή διαφώνησες/διαπληκτίστικες με τρία έως τρισήμιση(3,3 ίσως???) μέλη, αλλά ότι βρίσκεις βήμα ( ή έστω έτσι λες) σε κάποια ΜΜΕ(ασχέτως μεγέθους και ακροαματικότητας) ΤΡΑΑΑΤΖΙΚ!!!!!!

Ελπίζω για σένα οι επιχειρηματίες που σε πληρώνουν, αλλά και αυτοί που σε διαβάζουν/βλέπουν, να μην δουν τι έχεις γράψεις εδώ.... Κρίση έχουμε, και η ανεργία είναι τεράστια...

Last edited by gepol; 02-10-2013 at 07:47.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 02-10-2013, 08:18
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Το δραματικότερο όλων, δεν είναι αυτά που γράφεις αφορίζοντας μια ολόκληρη κοινωνία κάποιων χιλιάδων μοτοσυκλετιστών επειδή διαφώνησες/διαπληκτίστικες με τρία έως τρισήμιση(3,3 ίσως???) μέλη, αλλά ότι βρίσκεις βήμα ( ή έστω έτσι λες) σε κάποια ΜΜΕ(ασχέτως μεγέθους και ακροαματικότητας) ΤΡΑΑΑΤΖΙΚ!!!!!!

Ελπίζω για σένα οι επιχειρηματίες που σε πληρώνουν, αλλά και αυτοί που σε διαβάζουν/βλέπουν, να μην δουν τι έχεις γράψεις εδώ.... Κρίση έχουμε, και η ανεργία είναι τεράστια...
Δυστυχώς μας έφυγε ο Villy... πριν μας αποκαλύψει τον ένα και μοναδικό αρχηγό... που τον ακολουθούμε... δίχως ερωτήματα και διαφωνίες... μέχρι τέλους!!! πριν μας αποψεκάσουν με Βάριο και Αλουμίνιο και απογίνουμε!
Ούτε με το 0,3 ενός ημιμέλους δεν καταδέχτηκε να διαφωνήσει αυτό το παιδί!
Toν καταλαβαίνω όμως απόλυτα...
Που να βρει επίπεδο σ αυτό το ...σκουληκο-Domain! (σιγά μην είναι βρισιά αυτό αγαπητοί mods!)
Τι να κάνουμε για να τον καταλάβουμε;; Έχουμε δυστυχώς και μια σχετική δυσκολία στα Κινέζικα... καθείς με το κουσούρι του, εδώ άλλοι την έχουν στα Ελληνικά!!!!
Πίκρα!.....
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 02-10-2013, 08:47
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πίκρα!.....
Πίκρα είναι που έχουμε πολύ καιρό να εκδράμωμεν
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!